Dodaj do ulubionych

10 powodów dlaczego nie głosuję na Komorowskiego

28.04.15, 08:52
10 POWODÓW DLACZEGO NIE GŁOSUJE NA BREDZISŁAWA KOMOROWSKIEGO

16 Luty 2015
Chcąc nie chcą, wybory prezydenckie są już bliżej niż dalej (10 maja). Wariantów i podejść do tego kosmatego wydarzenia
jest co najmniej kilka, począwszy od totalnego olania sprawy, po pójście na wybory i oddanie nieważnego głosu, a na oddaniu głosu ważnego kończąc. Do wyboru do koloru, ale wachlarz kandydatur nie pozostawia złudzeń i nie daje nadziei na
komorowski_w_bululepsze jutro. Niemniej jednak możemy pokusić się o przybliżenie sylwetki najbardziej topowego kandydata, tego niby obywatelskiego (czyli jakiego???!), tego co to o ortografii języka polskiego co nieco słyszał, ale chyba niedosłyszał, odstrzela dzikiej zwierzynie głowy na szlacheckich polowaniach i nie zawaha się poprzeć czegokolwiek, co podsunie mu banda z Platformy. Choć jest to kropla w morzu, to jednak rzuca światło na beznadziejność tej kandydatury i pokazuje to, czego nie usłyszycie w śmieciowych mediach, czyli 10 powodów dlaczego Komorowski nie powinien otrzymać naszych głosów:
1. Prywatyzacja polskich lasów państwowych

Notatki z Wikileaks ujawniają bezkompromisową prawdę, że już w 2009 r. Bronek (jeszcze jako marszałek) do spółki z Tuskiem chciał sprzedać polskie lasy, a pozyskane środki wykorzystać jako rekompensatę za utracone mienie w czasie II wojny światowej i w okresie komunizmu
[Link do oryginalnych dokumentów: www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
Nagłówek: PRIVATE PROPERTY RESTITUTION]

Pod koniec 2014 roku próbowano przeforsować ustawę o prywatyzacji polskich lasów. Pozyskane środki miały być przeznaczone na zaspokojenie roszczeń przedwojennych żydowskich właścicieli nieruchomości.

2. Genetycznie Modyfikowana Żywność

Komorowski podpisał ustawę o GMO, która dopuszcza sprowadzanie do Polski nasion genetycznie modyfikowanych w
celu produkcji żywności, a także pasz.

3. Koszty kancelarii prezydenckiej

Koszty utrzymania kancelarii obecnego prezydenta są o 30 milionów większe niż jego poprzednika.Porównując wielkość
polskiej gospodarki i koszty świty Komorowskiego, plasuje się on na 4 miejscu NAJDROŻSZYCH PREZYDENTÓW UNII EUROPEJSKIEJ (źródło: m.in. Wprost, DGP)

4. Żenujące odznaczenia dla służalczych mediów

Tenże prezydent odznaczył Tomasza Lisa, Jarosława Gugałę i Edwarda Miszczaka za „wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa”. Jeśli dziennikarstwo tych panów jest niezależne, to jest to kpina pierwszego sortu! Manipulacja uskuteczniana przez media, w których owi panowie pracują bądź pracowali jest horendalnie niepojęta i udowadniano to już po stokroć.

5. Obłudna polityka prorodzinna

Śmiechowe media huczały, że Komorowski jest za pogłębieniem działań rządu w sferze polityki prorodzinnej, ale nikt już nie przypomniał, że w 2012 roku przyklasnął zmianom jakie wprowadził Tusk w podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym pozbawiło to ulgi na dziecko rodziny z jednym dzieckiem jeśli roczne dochody przekraczają 85,5 tys. zł, czyli rodzice, którzy zarabiają ok 3500zł mogą tejże uldze pomachać na pożegnanie.

6. Mikro i makro wpadki ortograficzne

Lista mikro i makro wpadek prezydenta nie przystoi randze pełnionego urzędu- błędy ortograficzne? Jeszcze może
znalazłby się promyczek usprawiedliwienia, gdyby te błędy odnosiły się do jakichś wyimaginowach słów, nieużywanych w mowie codziennej, ale „bul”, „nadzieji”, „dosiego roku”? Kochani…tego pojąć nie sposób.

7. Brak znajomości etykiety dyplomatycznej

Prezydent, który nie zna protokołów dyplomatycznych i etykiety na arenie międzynarodwej wygląda dość mizernie.
Pamiętacie jak na YT krążyły filmiki, jak to dżentelmen Komorowski nie użyczył parasola Merkel czy też zabrał
kieliszek szwedzkiej królowej?A to tylko kropelka w morzu:)

8. Wizy do USA

Prezydent nie zabiegał o zniesienie wiz do USA, kwitując to komentarzem: „Nie powinniśmy domagać się od USA zniesienia wiz [..] Przyjdzie taki moment, kiedy nasz partner dojrzeje do decyzji o zniesieniu wiz”

9. Wątpliwe pochodzenie

Małostkowe obnoszenie się, że posiada tytuł hrabiego herbu Korczak, które po dogłębnym zbadaniu przez historyków okazało się mało prawdopodobne, a bynajmniej nie w takiej nieskazitelnej formie, o jakiej mawiał sam prezydent (źródło:
wolnapolska.pl)

10. Bezmyślne popieranie pomysłów ustawodawczych grandy z PO-PSL

Bezkompromisowe popieranie wszelkich ustaw PO, przede wszystkim takich, które są niekorzystne dla społeczeństwa jak
podniesienie wieku emerytalnego, zmiany w OFE, wzrost podatków, i wiele wiele innych… .

Większość mediów tuszuje te sprawy lub odwraca kota ogonem i próbuje wykorzystać na korzyść omawianej tu persony. I z pewnością w dużej mierze im się to udaje, bowiem ich zasięg jest niebotycznie większy, niż choćby blogów zakładanych przez niezależnych obserwatorów tej cyrkowej sceny politycznej. Z racji zbliżających się wyborów, każdy w zgodzie z własną filozofią życia podejdzie do tego wydarzenia, a potem będziemy mieli kontynuację tej farsy lub coś zgoła odmiennego, ale każda szansa na zmianę jest warta wykorzystania.

Autor tekstu AMilczarek

i ja zgadzam się w 100 % z tą oceną
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka