Dodaj do ulubionych

Bodzanów - atrakcyjne miasto!

29.07.16, 08:02
Samorząd Gminy Bodzanów otrzymał 21.06.2016 roku "Studium tworzenia miasta Bodzanów"
.
Bodzanów - to może być bardzo atrakcyjne miasteczko.
Aktualnie wg Studium scalane administracyjnie 3 wsie liczą ponad 2,1 tys. mieszkańców.
....
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html....
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983812,2,3,Bodzanow--Studium-funkcjonowania-miasta.html...
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983813,2,4,Bodzanow--pismo-do-Studium.html
Obserwuj wątek
  • jw.jw Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 29.07.16, 08:15
   Zaproponowane w "Studium" jezioro zaporowe na rzece Mołtawie może mieć ok. 20 ha powierzchni.
   Na całej Wysoczyźnie Płońskiej brak jest jezior, więc ta możliwa propozycja jest tu bardzo potrzebna i będzie istotnym czynnikiem atrakcyjności Bodzanowa.
   Jezioro będzie widoczne z wielu ulic gdyż będzie w niecce położonej około 15 metrów niżej niż ich górny poziom i poziom rynku z którego nad jezioro prowadziłby pasaż rozchodzący się na nadjeziorny bulwar.
   WOW !!! Jakie to może być piękne i atrakcyjne!
   ...............
   pl.wikipedia.org/wiki/Wysoczyzna_P%C5%82o%C5%84ska..........
   PŁOCK - Miasto Wielkich Perspektyw !
   • pytlasiniak Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 29.07.16, 10:20
    Pierdyknąłbym jeszcze wokół jeziorka Promenadę Anglików oraz jakis port w ramach płockiego, centralnego dla Europy obszaru intermodalnego. Jeszcze bardziej podniesie to potencjał gospodarczy tego obszaru. Po uruchomieniu młynów w Gąsewie i Stanowie byłoby co wywozić choćby na sasiedni brzeg drogą wodną. Wtedy będzie komplet. Z jedną małą usterką. Konieczna korekta Drogi Via Europe. Takie miasto jak Bodzanów jest wielką szansą całego kontynentu. Poprawiło by jego spójność. Ciekawe czy gdyby autor wreszcie dostał jakąś robote nadal robiłby za Dyla Sowizdrzała forumowego wesołka?
  • ja_kubik6 Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 29.07.16, 17:01
   panie co tam takiego atrakcyjnego będzie w tym Bodzanowie? Fakt, że będzie miastem? Jaka to korzyść poza poczuciem bycia mieszczuchem dla jakiegoś pustaka z tej osady? Jaki magnes dla kogoś z zewnątrz? dzisiaj mieszczuch osiedla się na wsi bo tam są lepsze warunki do życia. Czas, że ktoś urodził się w Ch...miętkich Górnych już minęły. Zarąbiście dla wójta bo będzie się zwał burmistrzem i puszył się w paradnym łańcuchu. Jezioro to jakas pana obsesja. czy az musi być miasto żeby takie jezioro tam powstało/ czy jak będą pieniadze z Unii albo z jakiegos programu rzadowego to jak nie będzie miasta to to jezioro nie powstanie? po wacka te obwodnice i ronda? porąbało pana zupełlnie?
  • Gość: bodzanowiak Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.16, 12:22
   Inżynier Jan "Obwodnica" Wyrębkowski zaserwował bodzanowiakom bodzanowski ring. Zayebisty pomysł. Po wybudowaniu tego jadąc do teścia z Bankowej na Orzeszkowej zamiast przejechać jak wiochmen kilometr pierdyknę się tym ringiem jak w Berlinie. Parę kilometrów dalej ale z fasonem. Na dzień dzisiejszy to niech wójt zadba o chodniki tym bardziej, że w najbardziej odległych planach nie ma nawet wzmianki coby u nas jakąś autostrade albo drogę szybkiego ruchu uzasadniającą obwodnicę o ringu już nie wspomnę budowali. Porąbało goscia z tymi obwodnicami. Czy miasto czy wieś to co najwyżej może to powstać duże wysypisko smieci bo to jest w planach województwa. Gościu ogarnij się.
  • Gość: benc spaw ltd Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! dla futurenet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.16, 10:08
   Podobno Janek wie, że szef FUTURET ogromnej korporacji finanasowej gdzie wazną funkcje ma Janek postawił warunek. Szukam nowej siedziby nad jeziorem. Załatw to w Bodzanowie gdzie masz duży posłuch to zbuduje tam główną siedzibę firmy w konstrukcji spawanej. Nie będę patrzył na twoje wyniki w sprzedaży produktów futurenet tylko zrobię ciebie inzynieże product manager na Central West Bodzanów District. i proszę jak Janek to sprytnie ogarnia.
   • ja_kubik6 Re: Bodzanów - pozytyw konsekwencje budowy jeziora 01.08.16, 11:00
    Inżynierze czy zastanowił się pan nad otwarciem tam nad tym jeziorem rajem dla wedkarzy hodowli dżdżownic kalifornijskich na przemysłową skalę.Na wspólnika weź pan podobnie innowacyjnego jak pan Staśka Kolasę z Kogla-Mogla. Zbyt pewny bo tłumy wędkarzy i robota dla okolicznego chłopstwa, pardon bodzanowskich mieszczan. potrafi pan to chyba zbudować? BTW Czy nad jeziorem w poprzek planuje pan budowę mostu/ Przydałby się dla zapewnienia spójności tych terenów żeby wkoło nie zaiwaniać.
    • Gość: neoplus Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 09:41
     Gość portalu: obserwator /sylwek f./ napisał(a):

     > Będzie się działo! Gmina Bodzanów zmieni oblicze!
     > Że ktoś o tym wcześniej nie pomyślał i nie zauważył!

     No właśnie Sylwku zamiast zajmować się korespondencja z Przew. Schultzem w sprawie lotniska w Mysliborzycach powinieneś też jakąś sadzawkę wymyślić np w twoim bloku na jakimś balkonie. Co do "będzie się działo" Będzie sie tyle działo co z wczesniejszymi "projektami" naszego Corbusiera -:) Powstana tak jak tunel łączący Kosciuszki z Mostową, jak via Europe, jak Promenade des Inglesse czy autostrada do Warszawy wzdłuż Wisły. Wymieniłem tylko najbardziej zabawne.Parę razy MOŻE pojedzie nieproszony na sesje do Bodzanowa gdzie po kilku wystąpieniach wyśmieją go jak w Płocku lub uprzejmie zignorują jak w powiecie. Trudny jest wasz los geniuszy z ChAD w tle.
  • m.marcinski20.15 Re: pytanie do Wyrębkowskiego 02.08.16, 10:54
   Panie Wyrębkowski narysował pan ring Bodzanowa. Czy ta koncepcja wynika z analizy natężenia ruchu czy wydaje sie panu , że tak powinno być. Mieszkam tam od lat i na razie nie widzę korków związanych z ruchem wewnętrznym. Nie znalazłem tez żadnego opracowania, że Bodzanów znajdzie się na trasie jakichś dużych i ważnych dróg krajowych lub choćby wojewódzkich. Czy sens jest budowy czegoś takiego? Trudno sobie wyobrazić żeby mieszkańcy poruszając się po osadzie wyjeżdżali na ring po to żeby dotrzeć na przeciwległy koniec osady nadrabiając wiele w sumie kilometrów. Może pan małe uzasadnienie? Nie podejrzewam, żeby zalew stał się czynnikiem miastotwórczym tak bardzo, żeby w sposób istotny zwiększyło się ciągłe obciążenie ruchem.
   • jw.jw Re: pytanie do Wyrębkowskiego 02.08.16, 19:24
    Planując rozwiązania dobrego funkcjonowania nawet tak niedużego centralnego ośrodka gminnego jakim jest kompleks wsi: Bodzanów, Chodkowo i Chodkowo - Działki, trzeba uwzględnić aktualny stan i zdiagnozować wszystkie uwarunkowania, które wykreują czynniki rozwoju.
    Historia Bodzanowa to tylko IX wieków a przyszłość to tysiąclecia.
    Wszystko co tu jest /poza kościołem/ ma mniej niż 100 lat.
    Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby zakładać że przez kolejne 100 lat nie może powstać to co porządkuje funkcjonowanie tego co tu aktualnie jest.
    Trzy wsie zatraciły swoją odrębność a układ dróg powiatowych i gminnych jest taki, że wszystko krzyżuje się w centrum i chociaż nie ma tu korków to trudno uznać, że taki układ komunikacyjny i przestrzenny jest prawidłowy.
    Nie! On jako rozwiązanie docelowe na następne wieki i tysiąclecia jest nieprawidłowy !!!!
    Tym bardziej, że te kilkanaście wchodzących do ośrodka dróg łatwo tak zintegrować, że powstanie ring, który większość lokalnego ruchu poprowadzi poza centrum a tu pozostanie tylko to co niezbędne. Średnica tego ringu to tylko 2 kilometry a więc tylko ok. 7 kilometrów dróg, które trzeba zbudować lub zmodernizować. Gdy zbuduje się co 10 lat jeden odcinek, to sukcesywnie poprawiać się będzie układ komunikacyjny.
    Układ komunikacyjny wewnętrzny też daje się doskonale uporządkować i zintegrować, że wszystko może być planistycznym wzorem:
    ----------
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html..............
    Proponowany w "Studium ..." zalew na Mołtawie o powierzchni ok 20 hektarów, będący samym centrum miasteczka i znajdujący się 10 - 15 metrów niżej oraz do którego którego będzie prowadzić kilka ulic z chodnikami i główny pasaż spacerowy, który przejdzie w nadjeziorny bulwar, wytworzy wyjątkową atrakcyjność Bodzanowa.
    Aktualnie ten kompleks trzech wsi liczy ponad 2,1 tys mieszkańców ale ta wytworzona atrakcyjność, której na całej Wysoczyźnie Płońskiej jest brak, może spowodować to, że Bodzanów stanie się "modnym" miejscem dla budownictwa jednorodzinnego i inwestycji usługowych oraz produkcyjnych.
    Kształtowanie miasta Bodzanów nie musi być sprintem. To może być spokojny, uporządkowany marsz prowadzony przez lata do zaplanowanego celu.
    Tak trzeba !!!
    • marchw15 Re: pytanie do Wyrębkowskiego 03.08.16, 08:53
     Tym bardziej, że te kilkanaście wchodzących do ośrodka dróg łatwo tak zintegrow
     > ać, że powstanie ring, który większość lokalnego ruchu poprowadzi poza centrum
     > a tu pozostanie tylko to co niezbędne.

     Panie w centrum mieszcza się różne lokalne instytucje do których ludzie muszą w jakiś sposób docierać. Nikt nie jeździ tam żeby sie polansować. I ten ruch lokalny jest spowodowany tylko koniecznościa odwiedzenia sklepów, Kościoła, banku, poczty, policji czy urzędu. Pisze pan głupoty o wyprowadzaniu ruchu lokalnego poza centrum. Czemu słuzyc ma zatem ten ruch lokalny? paradowaniu po ringu/ człowieku ludzie w Bodzanowie maja jakies obowiazki i nie w głowie im głupoty jakie pan wymyśla.
     Ruch lokalny służy zaspakajaniu potrzeb zamieszkałej tam ludności. jakie potrzeby mogą zaspakajc poza centrum? Włócząc sie po ringu/ Walnij sie pan wreszcie w czoło bo pomysle że jestes pan maniak i idiota.

     > Historia Bodzanowa to tylko IX wieków a przyszłość to tysiąclecia.
     > Wszystko co tu jest /poza kościołem/ ma mniej niż 100 lat.

     To co to za historia i jej spuścizna implikująca dzień dzisiejszy jak jedynym jej świadectwem materialnym jest stu letni kościół.jak jej jedynym
    • Gość: bodzanowiak Re: pytanie do Wyrębkowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.16, 09:30
     No nie! padnę. Piszesz gościu, ze dotychczas wszystkie drogi z układu powiatowego i gminnego krzyżują się w centrum. To chyba oczywiste taka jest istota tych dróg obsługujących ruch lokalny. Gdzie maja się krzyżować , 10 kilometrów za wsią a ludzie maja dochodzić tam pieszo/ metro pan zaprojektuj. Zresztą patrząc na pana malunek nie sposób zauważyć , że ten pana pożal się boże ring tylko te drogi nie wiadomo po co spina bo ilość zjazdów z tego ringu do centrum Bodzanowa w zasadzie nie rożni się od ilości dróg tam aktualnie zmierzających. Rozumiesz w ogóle co ty rysujesz. Marzenia że to rozwiązanie to wizja na tysiąclecia to chyba sygnał, ze leczenie na poważnie czas zacząć.
  • Gość: kaludia Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 16:44
   czy panie Janku jest z wykształcenia też hydrologiem i specjalistą z zakresu budownictwa wodnego? Zdumiewa mnie pan rozległą wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Nie wynika to zupełnie z pana cv ale może pewne rzeczy pan pominął. A teraz, teraz co pan robi? jakies prywatne biuro inżynieryjno - consultingowe czy w jakiejś dużej korporacji o podobnym charakterze, bo nie wierze w słowa tych debili co panu zazdroszczą i mówią, że pan na kuroniu już od kilku lat bezskutecznie chcąc się gdzieś załapać, a z poprzednich robót to pana pozwalniali. Pozdrawiam i miłego dnia. Klaudia
  • kamilgryzbon89 Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 03.08.16, 21:57
   Pan Janek ma zawód prezes-dyrektor. Chwilowo w stanie spoczynku bo juz sie nikt nie daje nabierac na jego teksty i roboty nie może znaleźc,a prywatny biznes obrzydził sobie geszeftem bławatnym na Kolegialnej.Nie jest żadnym hydrologiem ani inż budownictwa wodnego.
  • kos_3_maty Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 12.08.16, 13:56
   Co tam Janie z opinią wójta i radnych? Słyszałem, ze juz przystępuja do budowy ratusza w srodku wsi i aplikuja do ciebie o zmiane przebiegu Drogi Via Europe. W poprzedni czwartek było spotkanie. Szok, ze sami na cos takiego nie wpadli. W przyszły czwartek kolejne. Wiesz cos o tym?
   • jw.jw Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 13.08.16, 11:55
    W gminie liczącej ponad 8 tys. mieszkańców jest nad czym obradować, więc niech obradują.
    Siedziby samorządowych organów nie muszą budować bo już ona jest wybudowana i spełni też rolę gdy Bodzanów będzie miastem.
    W sprawie "Studium ..." - załącznik graficzny:
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html
    dyskutują i zbierają opinie a też przygotowują się do SU i KZP Gminy Bodzanów.
    Do tego dokumentu trzeba się dobrze przygotować!
    Rozwiązania drogi Via Europe - drogaviaeurope.blogspot.com/ nie musi być zmieniane a jeżeli zostanie zrealizowana stanie się też dużym czynnikiem rozwoju Bodzanowa, gdyż będzie bardzo blisko.
    • kos_3_maty Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 13.08.16, 19:52
     jw.jw napisał:
     > Rozwiązania drogi Via Europe - rel="nofollow">drogaviaeurope.blogspot.com/ nie musi być zmieniane a jeżeli zostanie zrealizowana stanie się też dużym
     czynnikiem rozwoju Bodzanowa, gdyż będzie bardzo blisko.

     Bardzo ważny argument za via Europe dotychczas nie uwzgledniany. W jej zasiegu znajdzie sie kolejne europejskie miasto czyli Bodzanów. Pomyslał pan o statusie miasta dla Małej Wsi? Wtedy Bruksela pęknie i będzie pozytywna decyzja, bo dwa nowe miasta oraz powołanie jw.jw na funkcje jednego z komisarzy unijnych
   • kapitanio15 Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 15.08.16, 08:19
    Błąd w sztuce inżynierskiej. Via Europe powinna iść przez rynek w Bodzanowie.Podniosło by to obroty miejscowych traderów, zwiększyło przychody do budżetu państwa z jednoczesną poprawa spójności tych obszarów. Ułatwiłoby tez ewakuacje miejscowej ludności na wypadek awarii któregoś miejscowych ZDR-ów z kiblem w gospodzie na czele.Dało by tez dobra promocje miejscowej fryzjerni z renoma europejska. Pomysl janek a ziomale bodzanowiaki pomnik ci postawią.
    • m.marcinski20.15 Re: via europe bliżej Kępy 15.08.16, 08:50
     Wyśpij się kapitanio, ale panie Wyrębkowski należy wygiąć via europe tak żeby przebiegała pomiędzy Kępa Polską i Bodzanowem. Będzie lepiej i poza Bodzanowem nową szansę dostanie Kepa Polska o ktorej juz pan zapomniałes projektując coraz to nowe rozwiazania. W gminie ludzie nie pojmą dlaczego faworyzujesz Bodzanów kosztem Kępy, a kosztu budowy autostrady to zanadto nie podniesie. Urodziłes sie w Bodzanowie i dlatego
     • jw.jw Re: via europe bliżej Kępy 15.08.16, 11:48
      Via Europe nie musi przechodzić trasą pomiędzy Bodzanowem a Kępą Polską bo tu wystarczy przebudowa drogi krajowej Nr 62 - Via Europe niech przejdzie między Bodzanowem a Bulkowem albo dalej na północ od Bulkowa. I tak i tak będzie Ok.
      O Kępie Polskiej nie zapomniałem. Tu też się wiele dzieje w sprawie wdrożenia zaproponowanych przeze mnie rozwiązań dla tej miejscowości.
      • m.marcinski20.15 Re: nie dla via Europe koło Bulkowa 16.08.16, 08:49
       Tak samo jak nie musi koło Bulkowa. jedna pana decyzja i będzie przechodzić koło Kępy. Nie zdajesz sobie sprawy jakie to ma dla nas znaczenie. Najpierw rysujesz port w Kępie. Teraz chcesz go odciąć od połączeń międzynarodowych. Naobiecywałeś nam różnych rzeczy, a teraz promujesz Bulkowo. Wstyd i tak postępuje bodzanowski ziomal? Na nasze głosy nie masz co liczyc, a port w Kępie bez via Europe to jak szankier na pewnej części ciała męskiego. Liczymy na zmiane decyzji w sprawie via Europe albo więcej u nas się nie pokazuj
       • jw.jw Kępa Polska przy E40 16.08.16, 16:04
        Nie zamartwiaj się!
        Kępa Polska będzie miała międzynarodową drogę wodną E40 bo Wisłę mają udrożnić i to jej z zaplanowanymi dojazdami wystarczy.
        Na nabrzeże już rumosz bagrują !!!
        fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3889858,2,11,KEPA-POLSKA--X2015r.html
        • Gość: prezes Re: Kępa Polska przy E40 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.16, 16:58
         Byłem tam na rybach. Właśnie widziałem takiego gościa w gumofilcach z łopatą do przegarniania piasku. Z oddali podobny do mojego szefa z czasów ZPK. Gość w garniturku wołał na niego ty inżynier machaj łopatą bo dniówki nie wyrobisz, bo jak nie to wiadrem wodę będziesz nosił na międzywale. Do czego to doszło żeby dyrektor łopata zapi...ł.
        • kos_3_maty Re: Kępa Polska przy E40 16.08.16, 19:22
         jw.jw to bagrowanie to naprawdę myślisz, że to twoja zasługa lub efekt działań związanych z budową E40? Słyszałem, żeś ty świszczypała w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale ze aż tak bardzo to bym nie uwierzył.
        • Gość: sklepszyk Re: Kępa Polska przy E40 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.16, 16:20
         Rumosz wybagrowany i wywieziony na zasypywanie Wisły pod Tumami. Do portu w Kępie Polskiej wpłynął juz pierwszy statek z towarami chińskimi. Majtki zostana dowiezione do sklepu z odzieżą na Kolegialną. reszta garderoby zostanie przeładowana na kolej i dowieziona do Bodzanowa skąd via Europe wyjedzie do Lizbony. Brawo inżynierku!
  • kos_3_maty Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 18.08.16, 08:51
   Co byś powiedział na powstanie takiej aglomeracji Bodzanów-Kępa Polska-Mała Wieś? Nie ma takiej aglomeracji na całej Wysoczyźnie Płońskiej. Byłoby to takie mazowieckie Trójmiasto z siedziba władz administracyjnych oraz ośrodkiem nauki i oświaty (bodzanowskie alma mater w oparciu o dorobek, obiekty i kadrę tamtejszego gimnazjum) w Bodzanowie, centrum intermodalnym z portem w Kępie Polskiej, z dużym ośrodkiem przemysłowym na bazie cukrowni w Małej Wsi i młynem w Gąsewie. Doszły by tego walory krajobrazowe i rekreacyjne zbiorników wodnych na Mołtawie ze stawem i parkiem. W miejsce nieruchawego Płocka z ignorującym ciebie samorzadem płockim tu mógłby powstać ośrodek regionalny z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowym walorem mogącym w przyszłości służyć dyslokacji nadmiaru aktywów tej aglomeracji byłaby bliskość Bulkowa poprzez via Europe świetnie skomunikowanego ze spójnym obszarem Europy Zachodniej i krajów nadbałtyckich i obwodem kaliningradzkim w Rosji. Może do lotniska w Modlinie trochę daleko, ale zawsze można by zmienić lokalizacje cargo np w okolicach Wyszogrodu co pozwoliłoby jeszcze bardzie uwypuklić zrównoważony i logiczny charakter rozwoju Wysoczyzny Płońskiej i bodzanowskiej aglomeracji.
    • kos_3_maty Re: Ale odlot! 18.08.16, 20:22
     Odlot mam po każdej lekturze twoich pomysłów. Nie muszę kupować wystarczy, że odpalę kompa, a internet mam za darmo od sąsiada. Nie pytam po czym ty masz odlot, bo to aż nadto widoczne po twojej karierze zawodowej. Szczególnie w ostatnich kilkunastu latach, ale takie trójmiasto by sie przydało. Zostałbyś tam głównym inżynierem.
   • jw.jw Re: Wyszogród city of opportunity 19.08.16, 16:47
    Generalnie sprawę ujmując całe północno-zachodnie Mazowsze ma duży potencjał rozwoju, który można i ... trzeba wyzwolić!
    Rozmowy są prowadzone w wielu kręgach a liderzy LGD "Razem dla Rozwoju" też nie są pominięci.
  • jw.jw Bodzanów przegoni Gąbin! 20.08.16, 08:28
   Gąbin chce być atrakcyjny i chce zbudować ring wokół miasta:
   ..........................
   plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,20571525,w-gabinie-sie-ciesza-jest-zgoda-na-budowe-obwodnicy.html..........................
   Bodzanów może być i chyba będzie bardziej atrakcyjny!
   ...................................
   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html
   • zambeziriver Re: Bodzanów przegoni Gąbin! 20.08.16, 11:37
    Teraz chyba zrozumiesz, że to co naprawdę potrzebne i zaplanowane przez fachowców wchodzi do realizacji, a głupoty wymyślane przez frustrata bez właściwego wykształcenia i dorobku zawodowego sa co najwyżej pożywka hejterów. Potem taki filozof dziwi się, że go z stanowisk kierowniczych wyrzucają jak chociażby z biura projektów
  • Gość: Z Małej -Wsi . Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto -gdzie i kiedy??? IP: *.dynamic.mm.pl 20.08.16, 09:34
   Dla mnie Bodzanów zawsze był atrakcyjny tylko w Środy gdyż tego dnia jest /był ? / Jarmark tzw.''Dzień dyszla'' no i na zabawie można była wyrwać szybko w ryj, jak nie byleś swój w ramach integracji.
   Pamiętam do dziś ze chłopaków z Bodzanowa zawsze wszędzie byli/są / bici na ościennych wsiach na tzw.wiejski zabawach -Nikt nie lubił - też w ramach integracji .
  • jw.jw Re: Bodzanów - atrakcyjne miasto! 26.08.16, 21:37
   To będą perełki Wysoczyzny Płońskiej;
   ...
   Bodzanów:
   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,3,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html
   Kępa Polska:
   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3992945,2,2,Kepa-Polska--Koncepcja-MPZP-Wersja-VIII2016r.html
   A północno-zachodnie Mazowsze ma ogromny potencjał, który trzeba wyzwolić !!!
   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3990101,2,3,PLOCK--Osrodek-Regionalny--Bodzanow--Kepa.html
   • marchw15 Re: wzmacniajmy pozycje Bodzanowa 01.09.16, 09:37
    inżynierze nie dałoby rady poszerzyć Mołtawy tak żeby też w Bodzanowie powstał port z nabrzeżem? Bodzanów ma większy potencjał gospodarczy niż Kępa i po co obciążać bodzanowski ring żeby przewozić towary do i z portu w Kępie. Odcinek żeglowny Mołtawy podniósłby walory dodatkowo Wysoczyzny np o możliwość uprawiania sportów wodnych na wieksza skalę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka