Dodaj do ulubionych

straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy

11.11.16, 00:09
Wczoraj godzina 11.00 ul Szpitalna w Płocku, mały parking przy ogródkach działkowych. Za wycieraczką w samochodzie znalazłem wezwanie od straży miejskiej- parkując nie pozostawiłem 1,5 m szerokości chodnika.
Ponieważ byłem w tym czasie honorowo oddać krew, o tej porze roku z tego chodnika prawie nikt nie korzysta, a wolnych miejsc parkingowych w pobliżu nie było - sądziłem, że skończy się na upomnieniu.
Byłem naiwny, nie doceniłem gorliwości pani strażnik. Dowiedziałem się, że miejsce parkingowe zawsze można jakieś znaleźć i że oprócz upomnienia ma prawo ukarać mnie mandatem.
100 pln przeżyję, ale niesmak pozostał. Czy oni mają jakieś premie od ilości nałożonych mandatów, czy po prostu pani się w ten sposób realizuje?
I czy w ten sposób na pewno Straż miejska dobrze służy społeczeństwu, bo ja mam duże wątpliwości?
Sławomir Jabłoński
Obserwuj wątek
  • Gość: Popieram straż miejska w Płocku - karać zawali chodników. IP: *.dynamic.mm.pl 11.11.16, 10:49
   Nie jestem zwolennikiem SM ale w taki przypadkach popieram na całej linii .Szlak mnie bierze nieraz jak widzę parkujących na całym chodniku kierowców na starym mieście ,naszych osiedlach _blokujących drogi ewakuacyjne lub wyjazdy itp.
   Pieszy się nie liczy tylko żeby zapracować _a przejścia brak ,a co mają powiedzieć ludzie na wózkach inwalidzkich lub rodzice z wózkami ? Najgorsza była Królewiecka _troszeczkę zmienił się na lepsze od czasu wprowadzenia płatnych parkingów .
   Ostatnio miałem taki widok: Na Sienkiewicza kolo PZU_ktoś ustawił się całym samochodem i to nie małym bo''VW Transitem '' na chodniku _sam zadzwonił że by debila ukarali .
   Karać _i uczyć kultury parkowania .
   • slawek.jab Re: straż miejska w Płocku - karać zawali chodnik 11.11.16, 13:38
    A kto mówi o całym chodniku? Napisałem, ze 1,5 m nie było. Zastawiłem mniej niż poł chodnika graniczącego zresztą ze ścieżką rowerową, więc przejscie/przejazd nie był ograniczony, w dodatku w tym miejscu o tej porze roku ludzi brak.
    Ale oczywiście karać zawsze można, jeżeli dzięki temu będzie lepiej na świecie.
  • Gość: Łatwa KAsa. Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy IP: *.dynamic.mm.pl 13.11.16, 06:53
   Ale to co SM robi na Grodzkiej _wczoraj przechodziłem _To jawne Szukanie łatwej KAsy _Radze nie parkować _Walą mandaty jak leci...Pupili prezydenta.
  • mrk36 Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy 25.11.16, 13:17
   Pewnie pani strażnik do Policji nie przejęli, no to teraz pomaga społeczeństwu jak umie. Lub po prostu władza do głowy uderzyła.
  • rozalia_1943 Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy 07.12.16, 12:39
   Żeby w katolickiej Polsce urzędnik karał za oddanie Polskiej krwi - wstyd.
   Będę się modliła dziecko, żebyś się nawróciła.
  • slawek.jab Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy 14.12.16, 22:58
   Na stronie SM w Płocku znalazłem link do pisania skarg i uwag, więc opisałem powyższe zdarzenie z ciekawości, czy będzie jakaś reakcja.
   Po 2 tygodniach otrzymałem odpowiedź sygnowaną przez pana komendanta (lekko nie na temat), że mieli prawo mnie ukarać (łącznie z podaniem podstawy prawnej) i miałem prawo się odwołać do sądu.
   Więc napisałem jeszcze raz b. wyraźnie że nie kwestionuję faktu popełnienia wykroczenia, lecz zwracam uwagę na ludzki aspekt sprawy:
   W tym czasie spełniałem dobry uczynek
   W pobliżu nie było wolnych miejsc parkingowych
   Zastawiając częściowo chodnik nie ograniczałem przejścia/przejazdu, gdyż w tym miejscu graniczy on bezpośrednio ze ścieżką rowerową i o tej porze roku b. mało osób z niego korzysta.
   Na zakończenie dodałem, że tym przypadku można było ukarać mnie upomnieniem, zaś karanie z maksymalną surowością nie zawsze dobrze służy społeczeństwu.
   Po kolejnych 2 tygodniach otrzymałem odpowiedź, że SM w Płocku bardzo dobrze służy społeczeństwu, co potwierdza stosowny certyfikat (podobno prawie nikt takiego nie posiada) i nie jest możliwe, żebym nie wiedział o parkingu, który jest 500 m dalej, bo wybudowano go ponad 2 lata temu.
   Na zakończenie pan komendant napisał żebym nie pisał więcej w tej sprawie, bo i tak nie odpiszą na maila.
  • slawek.jab Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy 14.12.16, 23:04
   Sądziłem,że urzędnik państwowy ma obowiązek odpowiadać na pisma obywateli - ale pewnie nie dotyczy to SM w Płocku, która ma certyfikat potwierdzający,że dobrze służy społeczeństwu.
  • Gość: Pazerne hieny Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy-BRAK IP: *.dynamic.mm.pl 15.12.16, 07:21
   Podobno te hieny jak Cie na Izbę Wytrzeźwień zawiozą _która tera jest jedna z droższych w kraju i osiągnęła juz cenny Warszawskie ok 300 zł za dobę , to zaraz muszą cie skasować minimum 100 zł _w górę , a weź się im się postawa i powiedz coś nie grzecznego ,co o nich myślisz_ po pijanemu ,to na drugi dzień dostanie 200 zł w górę ...za obrazę .
   Tylko szukają łatwej kasy ..TU mandacik za złe parkowanie ,tam nie trzeźwego zawieść -a do rozboju i interwencji związano z przemocą-to się nie spieszą .
  • barbara999999 Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy 19.12.16, 12:32
   Dajcie spokój Straży miejskiej, oni i tak są biedni. Nie dość, że do policji ich nie przyjęli (psychotesty się na nich zawzięły), to jeszcze ludziska się ich czekają.
   P.S. Nie znam nikogo, kto by w dzieciństwie marzył: "jak dorosnę to zostanę strażnikiem miejskim"
  • barbara999999 Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy 19.12.16, 12:42
   Miało być "ludziska się ich czepiają"
   Ale szansę na karierę powinni mieć w Obronie Terytorialnej - tam oblanie psychotestów może być dodatkowym atutem
  • Gość: Majka Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy IP: *.play-internet.pl 03.02.17, 08:08
   Nie tylko SM uprawia "strzyżenia owiec" otóż goście ze wsi i innych miejscowości co beztrosko zaparkują sobie na chwilę albo na trochę dłużej samochód na zwykłym parkingu i nie zwrócą szczególnej uwagi że na znaku P pod tą literką jest mały napis "płatny",w tym czasie ukryta hiena tylko czatuje na takie barany co nie zwrócili uwagi że należy bilet wykupić w słupku po drugiej stronie ulicy celowo bo inaczej tego nie można skomentować.Co dalej? Barany beztrosko idą sobie na zakupy a gdy wracają szczęka im opada bo do zapłaty mają 50 zeta.Powinien ktoś nałożyć porządną karę Komunikacji Miejskiej za nie informowanie na każdym parkingu ludności że to parking płatny z regulaminem i o grożącym haraczu i obok tablicy na parkingu powinien znajdować się słupek w którym można wykupić bilet tak jest w każdym cywilizowanym kraju w UE ale u nas nie - jak zwykle wykrada się podstępnie kasę z kieszeni kierowców.Ostatnio w Płocku byłem jak w tych miejscach zbierano opłatę za parkowanie ale teraz jak widać cwaniactwo tej spółki jest porażające i ktoś tym procederem powinien się zainteresować.
  • Gość: KbHR Re: straż miejska w Płocku - ludzkie odruchy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.17, 20:29
   Chyba mieliśmy nieprzyjemność napotkania tej samej Pani- oczywiście "miejsce zawsze można znaleźć" i nie liczy się ludzkie wyjaśnienie, jak choćby w Pana przypadku bardzo szlachetny czyn. Jeśli wyjaśnienie nie ma sensu to dlaczego wystawiać wezwanie w celu wyjaśnienia? Uważam, że do SM powinni być przyjmowani ludzie zdolnością empatii, bo mają służyć obywatelom, a nie wyciskać z nich każdy grosz na siłę.
  • Gość: Nadgorliwość straż miejska w Płocku - ludzkie odruchów -brak IP: *.dynamic.mm.pl 21.05.17, 10:37
   Wczoraj byłem świadkiem pod Ratuszem i totalnej pazerności zachowaniem Straży Miejskiej.Jak wiadomo mieliśmy wczoraj występy pod Ratuszem i co za tym idzie był parasole gdzie po zakupie piwa mozna było sobie można usiąść i wypić ..S.M. podeszła do faceta który był juz po kilku piwka ale siedział pod parasole gdzie było sprzedawane piwo i wręczyli mu mandat ..No ludzie to nie długo strach będzie pic piwo w barze na Grodzkie czy przed Rauszem w Restauracji..Przeraziło mnie to i za szokował _Jaka pazerność i bezkarność Panuje w S.M...to jest straszne .
   A spróbuj usiąść/ nie leżeć / po tych kilku piwka na ławce pod Ratuszem po wyjściu z restauracji _Izba Wytrzeźwień _pewna _tako łapanki robi tam S.M. stoją na rogu Ratusza _cały czas ..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka