Dodaj do ulubionych

Płocka Orkiestra Symfoniczna wybrała fortepian

IP: *.gprspla.plusgsm.pl 30.01.06, 21:39
No, no - pogratulować.
Obserwuj wątek
    • dlugopisem to SKANDAL 31.01.06, 11:00
      powinno kupować polskie produkty, a nie grymasić i wybierać jakieś zagraniczne! a jeśli w Polsce nie ma to nie kupować!
      to wywożenie pieniędzy za granice, świadome zubożanie polskiego narodu!!
      nigdy tam nie pójdę słuchać tego fortepiana
        • dlugopisem to WSTYD 31.01.06, 13:38
          Gość portalu: jasneee! napisał(a):

> to podaj mi nazwe jakiejkolwiek polskiej firmy robiacej chociaz dobrej klasy

www.piano.calisia.pl/oferta_fortepiany.htm

"Obecnie jest jedyną w Polsce fabryką produkującą wysokiej klasy pianina i fortepiany."
          • felice Re: to WSTYD 31.01.06, 13:50
            Nie wyskakuj z Calisia, wstydu oszczędź, gdzie jej do Steinwaya.
            Na Calisi można się uczyc, ale juz nie koncertować. Nie ta klasa z całym
            szacunkiem.
            • dlugopisem Re: to WSTYD 31.01.06, 13:59
              felice napisała:

> Na Calisi można się uczyc, ale juz nie koncertować.

to, że jest droższy i zagraniczny wcale nie oznacza, że lepszy
              skończmy z maniakalną manią cyfr

zakompleksione poglądy

• Gość: kwezal Re: to SKANDAL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.06, 17:52
        długopisem mógłbyś powiedzieć kiedy ostatni raz byłeś w filharmonii?

podejrzewam że rzadko tam chodzisz (czyt. wcale) więc o co chodzi?

dla prawdziwego znawcy Steinwaya a Calisia to jak Mercedes i Fiat (a propo
        porównań do samochodów jaką marką samochodu jeździsz - z tego co się orientuje
        to polonez był ostatnia polska konstrukcją:)

• dlugopisem a Wy nic nie rozumiecie 31.01.06, 20:37
          Gość portalu: kwezal napisał(a):

> długopisem mógłbyś powiedzieć kiedy ostatni raz byłeś w filharmonii?

10lat temu, ale za to do teatru chodzę conajmniej dwa razy w roku, ostatnio byłem na operetce "Zemsta nietoperza"

> to polonez był ostatnia polska konstrukcją:)

nawet nie, bo Syrenka

ale miałem Poloneza 11lat temu, to był mój pierwszy nowy samochód prosto z salonu i byłem z niego bardzo zadowolony, jeżdziłem nim 9lat póżniej kupiłem używanego VW. Subiektywnie muszę powiedzieć, że ten pierwszy dawał mi więcej radośći, może dla tego, że był jednym z pierwszych, a może dla tego, że w czasie gdy ruch był mały a na drogach królowały 126p - Polonez znaczył więcej niż dziś używany VW.

>to jak Mercedes i Fiat

wszelkie opinie właścicieli nowych aut, tych właśnie marek wskazują
          na przewagę Fiata nad niemieckim "konkurentem"
          MB zawiódł swoich wymagających klientów.

> dla prawdziwego znawcy Steinwaya a Calisia

ciekaw jestem ile takich "prawdziwych znawców" się znajdzie w Płocku

pięciu?
        • Gość: ### Re: to SKANDAL IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.02.06, 17:04
          Z Płocka to chyba dosyć daleko do filharmonii. Która najbliżej ? Łódź, Warszawa
          czy Bydgoszcz ? Więc może "długopisem" był tam dawno. Natomiast Płock posiada
          rewelacyjną Orkiestrę Symfoniczną, ale chyba nie ma ona rangi filharmonii. A
          poza tym nie ma ona siedziby- mam na myśli budynek z salą koncertową.
          • Gość: Blu Re: to SKANDAL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.06, 17:40
            To prawda że orkiestra symfoniczna nie ma swojej siedziby ale korzysta za to z
            nowej sali koncertowej szkoly muzycznej, poza tym wiele instytucji w kraju o
            randze filharmonii nie ma wlasnych sal koncertowych i korzysta z innych
            rozwiązań, podobnie jak orkiestra w Płocku.
    • roman_j Re: Płocka Orkiestra Symfoniczna wybrała fortepia 31.01.06, 18:57
      Pan Mieczykowski coś napomknął o twardych negocjacjach z producentem. Ciekawe,
      czego dotyczyły te negocjacje, bo jeśli ceny, to za wiele nie utargował. Właśnie
      przeczytałem w dość starej "Polityce" (z października 2005), że Steinway
      kosztuje 86 tysięcy euro. Jeśli pan dyrektor utargował cenę na 87 tys, to
      ciekawe, z jakiego pułapu wystartowały negocjacje? Czyżby ceny fortepianów od
      października poszły ostro w górę. ;-)))
    • Gość: blik Re: Płocka Orkiestra Symfoniczna wybrała fortepia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.06, 19:14
      nonono nawet nieźle zakóp pierwsza klase jeśli to prawda że jest taki dobry !!!
      jestem tylko ciakawy jakczęsto będzie urzywany i przez kogo ? sama inałguracja
      jest ok. ale co dalej uczniaki z muzycznej się dorwą i już lipa !!!!! jest to
      durza inwestycja na 10 - tki lat ale czy opłacalna ?
      Czy nagle Płock stanie się przez ten fortepian miastem koncertowym i zaczną
      przyjerzdzać do nnas gwiazdy i co za tym idzie i turyścici chcący pisłuchać
      dobrej muzyki co do tego 1 to być morze ale co do 2 to raczej nie !!!!!!! Na
      koncerty będo przychodzić stali bywalcy a i tak połowa sali będzie pusta jak to
      miało miejsce na części koncertów.

morał taki CZY WARTO BYŁO A MORZE TO ZACHCIANKA I CHĘĆ ZYSKU PEWNEJ
      OSOBY ???????
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka