Dodaj do ulubionych

Mazovia - oficjalny wątek

14.12.07, 20:53
Jak widać, Mazovia ruszyła więc warto założyć kolejny strategiczny wątek :-)
Jest wyczekiwany na tym forum Media Markt. Co Wy na to ? :)

--
Forum PłockichInwestycji
Płockie Inwestycje
Fotogaleria Miasta Płocka
Obserwuj wątek
    • stuntman Re: Mazovia - oficjalny wątek 14.12.07, 21:11
      Powiem jedno słowo - zajebiście!! :))
      Wygląda na to, że temat galerii handlowych w Płocku mamy
      definitywnie odfajowany.
      Poproszę tylko o jeszcze jeden hipermarket, większy od Auchan i w
      przeciwległej części miasta.
      P.S. Architektura Mazovii podoba mi się najbardziej ze wszystkich
      płockich galerii. Ma w sobie coś optymistycznego.
      --
      In Urbanity I Trust...
      inwestycje.e-plock.pl
      • 3-go Re: Mazovia - oficjalny wątek 15.12.07, 11:53
        A Płock Mój widzę o Ogromnym...
        Tego naprawdę się nie spodziewałem ale uwierzę jak zobaczę
        błogosławiony nie jestem.
        Czyżby naprawdę koniec pustyni?
        Jeżeli to wszystko prawda to robi nam się ewenement w skali
        ogólnopolskiej trzy galerie 70tys m. powierzchni handlowej w
        niespełna 130tys. mieście. BRAWO
        • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 15.12.07, 15:49
          Moim zdaniem to żaden ewenement, po prostu późno bo późno ale Płock nadrabia
          zaległości wobec innych miast - na przykład Rzeszowa. Miasto nieznacznie większe
          (chociaż na siłę powiększane do granic możliwości i wpisywane w dziwną
          "aglomerację") a buduje galerię Millenium Hall która będzie miała powierzchni
          handlowej tyle co Wisła i Mazovia razem wzięte. Po prostu nie dało się dłużej
          blokować wszelkich inwestycji i poddawać terrorowi lobby lokalnych "kupców".
          Poza tym jako potencjalnych klientów nie można upatrywać tylko w mieszkańcach
          miasta - pamiętajmy że tysiące Płocczan wyprowadziło się pod miasto i oni też
          stanowią potencjalną klientelę. Tak samo jak mieszkańcy Sierpca, Gostynina itp.
          Spokojnie "target" można wyznaczyć na ćwierć miliona ludzi.

--
          Forum PłockichInwestycji
          Płockie Inwestycje
    • igal4 Re: Mazovia - oficjalny wątek 14.12.07, 21:16
      No jak dla mnie, na dzień dobry strzał w dziesiątkę. Nie będzie kina bo i po co.
      Mam nadzieję, że chociaż w jednej z galerii powstanie duża kręgielnia plus
      bilard. Obrót spraw w Płocku przypomina mi trochę Łódź, która kilka lat temu
      poza Centralem nie maiła nic ciekawego, oprócz oferty z Tuszyna. Pięć lat temu
      Galeria Łódźka a nie tak dawno Manufaktura, plus nowi inwestorzy ożywili to
      miasto. Nie uważam, że teraz spotka to Płock, bo nie ten kalibry miast, ale na
      pewno za 2 lata nasze miasto będzie bardzo atrakcyjnym miejscem do robienia
      zakupów. Sądzę, że tzw. strefa oddziaływania z 30 km wydłuży się co najmniej do
      50, bo trzy galerie w 130tyś mieście będą robić reklamę. Nie tak dawno
      zachwycaliśmy sie Słupskiem, w którym dwie galerie są budowane jednocześnie, a
      tu proszę w naszym Płocku będą co najmniej trzy z prawdziwego zdarzenia. Gdyby
      tak jeszcze Ikea, ale może to za kilka lat.
      • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 14.12.07, 21:19
        Wygląda na to , że w ciągu ok 2 lat powstanie prawie 350 (!!!!) markowych
        sklepów, nawet nie licząc Polimeni które chyba definitywnie odpada z wyścigu.
        Nie wiem czy znajdzie się drugie polskie miasto tej wielkości które w tak
        krótkim czasie odda aż tyle sklepów. Dla nas to oczywiście dobrze :)

--
        Forum PłockichInwestycji
        Płockie Inwestycje
        • pijzemna Re: Mazovia - oficjalny wątek 15.12.07, 01:34
          pamietajcie tez o Cotexie i Galerii Tumskiej:)) szkoda ze wszystko budowane jest
          na Podolszycach bo np. jakby stary mlyn wykorzystac to by chyba kazdego
          urzadzalo;) no ale nie bede narzekal bo w koncu sie w Plocku cos ruszylo -
          zastanawia mnie tylko czy wlasciciele dobiora odpowiednie sklepy, zeby to sie
          wszystko utrzymalo... a wymarzone marki - skoro w Mazowii maja byc marki z
          wyzszej polki to Peek&Clopenburg ;) wiem ze to niemozliwe, ale skoro mowa o
          marzeniach... jakas restauracja z prawdziwego zdarzenia - dlugo by wymieniac;)
          pozdrawiam
          • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 15.12.07, 09:51
            mnie zastanawia lokalizacja, nie spotkałem się z dwiema galeriami usytuowanymi
            aż tak blisko siebie. no chyba że spojrzeć na Podolszyce kompleksowo jak na
            jeden wielki park handlowy - Auchan + Wisła + Mazovia to z 250 sklepów, a to już
            tyle co w największych polskich galeriach takich jak Arkadia czy Manufaktura.

PS. Peek świetny jest, ostatnio kupiłem tam doskonałej jakości koszulę za 59.90
            - to taki przykład dla tych malkontentów którzy uważają że w galeriach mogą
            ubierać się tylko krezusi :-) Chętnie bym go widział w którejś galerii u nas.

--
            Forum PłockichInwestycji
            Płockie Inwestycje
            • stuntman Re: Mazovia - oficjalny wątek 15.12.07, 10:39
              Właśnie ten fakt, iż na Podolszycach utworzy się wielka handlowa
              dzielnica, powinien być przyczynkiem do jak najszybszego zrobienia
              porządku w śródmieściu, ponieważ może dojść do całkowitej dewaluacji
              tej części miasta. Pilnie trzeba teraz zająć się kwartałem
              Kobylińskiego/Bielska/Ostatnia, placem przed teatrem (tam powinny
              być płockie Złote Tarasy choć z mniejszym naciskiem na handel),
              remontem elewacji budynków położonych wzdłuż Jachowicza. Przykład z
              galeriami pokazuje jak niewiele trzeba, żeby zacząć wykorzystywać
              potencjał tego miasta.
              --
              In Urbanity I Trust...
              inwestycje.e-plock.pl
      • pijzemna Re: Mazovia - oficjalny wątek 15.12.07, 19:10
        no mnie tylko martwi to, ze przy tak wysoko zabudowanej galerii budynek PERN-u
        moze stac sie taki jakis nijaki... moze przesadzam z tym - zobaczymy jak to
        wyjdzie. sama bryla Mazovii wyglada podobnie do tej z Wisly. dla mnie nic
        rewelacyjnego w tym projekcie. tyle.
        • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 15.12.07, 19:17
          A które galerie są rewelacyjne architektonicznie? W Polsce jest może z 5 takich,
          reszta to trochę ładniej opakowane blaszaki, wszystko na jedno kopyto

--
          Forum PłockichInwestycji
          Płockie Inwestycje
          • mattt_1616 Re: Mazovia - oficjalny wątek 16.12.07, 22:26
            Mazovia przypomina Galerię Słoneczną w Radomiu :-P. Media Markt super! Wiadomo
            było, że kiedyś powstanie. A poza tym H&M druga Alma czy Bomi w stylu Solvay
            Park w Krakowie. Otwarcie - kiepsko, że tak późno :-(
    • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 23.12.07, 16:55
      Z billboardów wynika, że komercjalizacją zajmuje się Lambert Smith Hampton. To
      bardzo dobry znak, oni komercjalizują chyba wszystkie Focusy w Polsce. A to
      oznacza jedno - już teraz można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa że w
      Mazovii będzie H&M i/lub C&A oraz Zara.

--
      Forum PłockichInwestycji
      Płockie Inwestycje
    • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 26.12.07, 20:27
      Ciężko cokolwiek zobaczyć zza ogrodzenia, ale widać że na placu stoją jakieś
      maszyny (koparki? chyba tak bo co innego może tam stać na początku prac:) Tak
      czy siak widać że inwestycja ruszyła i wszystkie trzy galerie są w tej chwili w
      stanie "under construction" a nie "planned".

--
      Forum PłockichInwestycji
      Płockie Inwestycje
    • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 05.01.08, 09:16
      Potencjalnych najemców można poznać odwiedzając stronę LSH :

www.lsh.com.pl/
      Trzeba kliknąć na przycisk Klienci a potem wybrać Najemców. Jak dla mnie świetny
      zestaw, i to gwarantuje praktycznie zrównanie Płocka go handlowej czołówki miast
      polskich :) Zauważyłem że np. nasi sąsiedzi z Włocławka na pewnym forum wyrazili
      nawet zazdrość z faktu trzech galerii budowanych u nas :) A pamiętacie jak my Im
      zazdrościliśmy Multikina?

PS. Ale loftów dalej im zazdroszczę.

--
      Płockie Inwestycje
      Forum Rozwoju Warszawy
    • stuntman Re: Mazovia - oficjalny wątek 27.02.08, 22:29
      Nowe wizualizacje Mazovii:
      inwestycje.e-plock.pl/content/images/galeriamazovia01b.jpg
      inwestycje.e-plock.pl/content/images/galeriamazovia02b.jpg
      inwestycje.e-plock.pl/content/images/galeriamazovia03b.jpg
      inwestycje.e-plock.pl/content/images/galeriamazovia04b.jpg
      --
      In Urbanity I Trust...
      inwestycje.e-plock.pl
    • stuntman Re: Mazovia - oficjalny wątek 18.03.08, 21:20
      Doszły do mnie takie słuchy, że wykonawcą Mazovii będzie ta sama
      firma, która buduje Wisłę (Budus). Poza tym wiem już jak będzie
      zrealizowany dojazd do Mazovii - jeden wjazd znajdzie się za
      niebieskim wieżowcem MTBS-u, drugi na przedłużeniu lokalnej uliczki
      biegnącej wzdłuż biurowca PERN-u równolegle do Wyszogrodzkiej.
      --
      In Urbanity I Trust...
      inwestycje.e-plock.pl
        • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 24.03.08, 21:26
          Ja też bardzo obawiam się o organizację ruchu w tym rejonie po otwarciu tych
          dwóch galerii. Naprawdę może być nieciekawie, najrozsądniejszy wydawałby się
          lewoskręt i stworzenie dodatkowych pasów ruchu ale obawiam się że nie ma tam
          tyle miejsca.

--
          Płockie Inwestycje
          Forum Rozwoju Warszawy
    • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 02.07.08, 17:51
      Z forum SSC:

Lewandpol: ruszyła budowa Galerii Mazovia

Termin zakończenia budowy Galerii Mazovia w Płocku (woj. mazowieckie), której
      inwestorem zastępczym jest firma Lewandpol z Płocka, ma przypaść na koniec 2009
      roku. Za wykonanie obiektu „pod klucz” Lewandpol zapłaci firmie Vectra SA 125
      mln złotych. Będzie to trzecia duża galeria handlowa w 130-tys. Płocku.

Pierwsze maszyny wjechały na plac budowy pod koniec maja br. Nowe centrum
      handlowe ma mieć dwie kondygnacje, 25 tys. mkw. 120 sklepów i 700 miejsc
      parkingowych. Największym najemcą jest sieć marketów RTV/AGD Media Markt, który
      zajmie 4,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Nie znane są jeszcze firmy, które
      wejdą do galerii, ale wiadomo, że będą to inne marki niż w powstającej,
      konkurencyjnej Galerii Wisła. Lambert Smith Hampton, który zajmuje się
      komercjalizacją centrum handlowego, zamierza pod koniec tygodnia upublicznić
      informację o najemcach. Obiekt powstaje w Podolszycach przy jednej z głównych
      arterii drogowych miasta, przy skrzyżowaniu ulicy Wyszogrodzkiej i Al. Armii
      Krajowej, naprzeciwko istniejącego centrum handlowego Auchan. W tej samej
      dzielnicy budowana jest też Galeria Wisła, gdzie znajdzie się kino i kręgielnia,
      dlatego główną atrakcją Galerii Mazovia ma być salon fitness i spa.
      Do końca 2009 roku mają powstać w Płocku trzy nowe centra handlowe. Galeria
      Wisła zostanie otwarta na jesieni 2008 roku, Galeria Mosty na wiosnę 2009 roku.
      Największa ma być Mazovia, której powierzchnia handlowa przekroczy 25 tys. mkw.
      Nieznacznie mniejsza będzie Wisła – 22 tys. mkw. Najmniejsze centrum handlowe z
      wielkiej trójki przeznaczyło na handel 18,4 tys. mkw. Inwestorzy nie obawiają
      się konkurencji. Andrzej Lewandowski, dyrektor Lewandpolu, stwierdził w
      Tygodniku Płockim, że siła nabywcza 130-tys. Płocka jest porównywana z miastami
      200 tysięcznymi.

Nie wiem z kiedy jest ten artykulik, i pod koniec którego tygodnia SLH mieliby
      ujawnić najemców...

--
      Płockie Inwestycje
      Forum Rozwoju Warszawy
    • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 02.01.09, 19:21
      Uprzejmie proszę o informację czy są prowadzone prace budowlane,niestety podczas
      świąt nie mogłem tego stwierdzić osobiście bo i tak nikt wtedy nie pracował:)

--
      Płockie Inwestycje
      • rubb Re: Mazovia - oficjalny wątek 05.01.09, 20:34
        Dzisiaj parę osób kręciło się na budowie. Pomimo mrozu coś tam dłubali. Generalnie to nie widać tam zbyt wielu pracowników a jednak budynek powoli rośnie :). Mimo wszystko stopień wykończenia budynku wydaje mi się, daleki jest od tego co prezentowała Galeria Wisła roku temu.

Obstawiam otwarcia: Mosty - październik/listopad 2009, Mazovia - wiosna 2010.

--
        poz
        rubb
    • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 25.01.09, 19:38
      Na Gazecie artykuł w tej kwestii.
      Nie za bardzo rozumiem jaki jest sens sprzedawania gruntu samemu sobie,no ale
      może to właśnie dlatego p. Lewandowski jest bogatym biznesmenem a nie ja ;)

--
      Płockie Inwestycje
      • ciffan Re: Mazovia - oficjalny wątek 22.02.09, 10:25
        konrad_wp napisał:
        > W Mazovii będzie lubiany przeze mnie sklep Jackpot/Cottonfield - nowe marki na
        > płockim rynku

Raczej markA.
        Przecież Jackpot jest w Wiśle.

--
        moja ciffka - kary rumak mknący po asfaltowej prerii

marność nad marnościami i wszystko marność...
    • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek 11.04.09, 17:35
      Na SSC pojawiło się nowe zdjęcie z budowy Mazovii:

www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=34950418&postcount=46
      widać jak na dłoni że zmiana inwestora (teoretyczna) nie przeszkadza zbytnio w
      realizacji tego CH

--
      Płockie Inwestycje
                    • stuntman Re: Mazovia - oficjalny wątek, najemcy 10.05.09, 23:09
                      Nie jestem przekonany czy to jest najlepszy pomysł (chyba że jako
                      tymczasowe rozwiązanie). Samodzielny budynek dałby z pewnością
                      lepszą i bardziej podniosłą atmosferę, tak jak to się dzieje z
                      Przedwiośniem w branży kinowej.
                      --
                      In Urbanity I Trust...
                      inwestycje.e-plock.pl
                      • konrad_wp Re: Mazovia - oficjalny wątek, najemcy 11.05.09, 09:04
                        Za głupszy pomysł uważam tylko budowę kościoła jako części centrum handlowego
                        (coś takiego zrobiono bodajże w Katowicach). Nie ma to jak widok elegancko
                        ubranej pary która wybiera się na koncert do filharmonii która musi się
                        przeciskać pomiędzy ludźmi z siatkami pełnymi gaci,butów,bluzek itp Poza tym jak
                        to się ma do akustyki , przecież wiadomo że centrum handlowe generuje hałas (nie
                        mówię o ludziach ale także o komunikatach dla kierowców itp). No chyba że
                        koncerty miałyby się odbywać wyłącznie po zamknięciu galerii.

--
                        Płockie Inwestycje
                        • aundo Re: Mazovia - oficjalny wątek, najemcy 11.05.09, 09:59
                          Pomysł moim zdaniem wart rozważenia. Wiadomo, że samodzielny budynek
                          filharmonii to rozwiązanie idealne, ale w obecnej sytuacji nierealne.
                          Obiekt taki może powstanie w Płocku ( o ile w ogóle powstanie)
                          najwcześniej za kilkanaście lat. Natomiast sytuacja orkiestry jest
                          nie do pozazdroszczenia, gnieździ się w szkole muzycznej, gdzie jest
                          ciasno dla wykonawców i słuchaczy. Taka sala w galerii ze wszystkimi
                          jej mankamentami typu umiejscowienie jest rozwiązaniem lepszym niż to
                          co jest obecnie. Poza tym taki obiekt można tak zaprojektować, żeby
                          maksymalnie odciążyć od hałasu i widoku Pań i Panów z zakupami:)
                          Pomysł sam w sobie nie jest nowy - takie rozwiązania są stosowane już
                          na świecie i problem ten daje się jakoś rozwiązać...

• raptusss Re: budowa Mazowi wstrzymana ? 14.05.09, 23:55
                                > ostatnio doszły mnie jakieś słuchy że wstrzymują budowę tej
                                galerii. Słyszałem

no własnie-"słyszałem",zauważyłem że w płocku zawsze ktoś coś od
                                kogoś usłyszy,tak jak wtedy co to wisła miała sie zawalić:P może by
                                sie tak zajmować bardziej potwierdzonymi informacjami
                                • konrad_wp Re: budowa Mazowi wstrzymana ? 15.05.09, 00:23
                                  Dokładnie tak jest. Od tej pory przy umieszczaniu takich informacji proszę
                                  podawać konkretne źródło - zapis na stronie (link) , ewentualnie dane osoby
                                  która własnym nazwiskiem potwierdza daną informację. Kolejne wpisy bez
                                  potwierdzenia typu "słyszałem ,że ......" będą usuwane. Nie róbmy z tego forum
                                  kloaki podobnej do forum płockiego na GW.

--
                                  Płockie Inwestycje
                                  • czytelnik.prasy Re: budowa Mazowi wstrzymana ? Raczej nie 15.05.09, 10:39
                                    Wczoraj widziałem kilka gruszek betoniarek a w godzinach
                                    popłudniowych słyszałem odgłosy pracy gdzieś tam w środku. Więc
                                    żadnej sensacji nie ma-powstanie w swoim tempie. A głupie sensacje-
                                    no cóż płocki ludek to ludek prosty rozplotkowany i sensacyjny i
                                    zawistny-cieszy się z czyichś potknięć i źle życzy każdemu.
    • jw-51 Bezruch na Mazovi 27.05.09, 08:20
      konrad_wp napisał:

> Jak widać, Mazovia ruszyła więc warto założyć kolejny strategiczny
      wątek :-)
      > Jest wyczekiwany na tym forum Media Markt. Co Wy na to ? :)
      >
      Aktualnie zauważa się bezruch na Mazovi.
      W sumie nie widać tam więcej niż jedną małą brygadę ludzi.
      Może 5-8 osób!
      Chyba budowa dostała poważniejszej zadyszki.
      Powodem jest prawdopodobnie brak środków na kontynuację budowy lub
      brak jest chętnych na najem powierzchni.
      • raptusss Re: Bezruch na Mazovi 27.05.09, 23:05
        i nie ma sie co dziwić,pewnie dowiedzieli sie jak "oblegana" jest
        Wisła...jak przypomne sobie te gadki że Płock i okolice mają siłe
        nabywczą sporej metropolji(jakoś tak 240tys chyba pisali) i popatrze
        na te puchy w wiśle,tragedja...trzeba pogodzić sie z tym,że
        ploczczane mają małomiasteczkową mentalność i przez zakupy
        rozumieją wypad do hipermarketu(Auchan oblegany 7 dni w
        tygodniu)...po co 3 galerjie skoro ludziom w tym mieście wystarcza
        tayger i TSS-y...chociaż możliwe też,że większa część robotników
        pracuje wewnątrz,wkońcu ściany już stoją,więc nie wiadomo co sie
        dzieje w środku
        • konrad_wp Re: Bezruch na Mazovi 28.05.09, 08:39
          Czy jesteś pewien że chodzi tylko i wyłącznie o mentalność Płocczan?

gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6650633,W_galeriach_handlowych_moze_sie_zwolnic_600_lokali.html
          Wyjedź proszę raz na jakiś czas do innych miast i zobacz jakie w galeriach tłumy
          --
          Płockie Inwestycje
          • raptusss Re: Bezruch na Mazovi 28.05.09, 18:03
            akurat w Warszawie i Łodzi pustek nie zauważyłem...pozatym to nie
            jest tak że powstanie 600 pustych miejsc,tylko zastąpią je nowe
            marki,jedne sklepy upadają by inne mogły je zastąpić,z tego co wiem
            to to chyba jedna z podstaw kapitalizmu...pozatym jak przeczytałem o
            które marki chodzi,to naprawde mnie to nie dziwi,w większości
            straszny chłam,jest jeszcze Vistula,która nie może sobie znaleźć
            odbiorców,bo jednej grupy nie stać,a druga woli sobie po garnitur
            znacznie lepszej jakości do Włoch lub Francji polecieć
            • pijzemna Re: Bezruch na Mazovi 31.05.09, 00:58
              a nie uwazacie ze np w Wisle sa pustki bo jest drogo?? zobaczymy jak to bedzie w
              mazovii. jesli mm dalej tam bedzie to wydaje mi sie ze bedzie on kolem
              zamachowym czy jak to sie mowi. dodatkowo spa no i moze ta filharmonia... a co
              do pracownikow na budowie - mam jednak ze chowaja sie w srodku;)
              • raptusss Re: Bezruch na Mazovi 31.05.09, 01:37
                mi sie wydaje ze sie własnie chowają,chociaż nie byłem dawno wiec
                nie wiem...a co do funkcjonowania galerji wisła to myśle ze jednak
                chodzi o podejscie mieszkańców,np cała ulica wzdłuż galerji zapchana
                samochodami,a moze by ktoś tak z parkingu(pustego zawsze) skorzystał?
                o nieeee,przecież można nie zdążyć przed upływem 3h i co wtedy?!
                trzeba będzie płacić horendalnie wielkie piniądze-tak włąsnie sie
                rozumuje w tym mieście
                • mattt_1616 Re: Bezruch na Mazovi 02.06.09, 21:33
                  Dziś przyjrzałem się budowie. I z tego co zauważyłem praca powoli bo
                  powoli, ale idzie do przodu. (dźwig, instalował jakieś metalowe
                  konstrukcje byli nawet dwaj asystujący mu pracownicy)
                  • dj.rasti Re: Bezruch na Mazovi 02.06.09, 23:25
                    Ten płatny parking w Galerii Wisła to jest jakaś chory pomysł chorego człowieka,
                    mam nadzieje że kiedyś ktoś się otrząśnie i zniesie te głupie opłaty...

A co do galerii Mazovia, to ja co tamtędy przejadę to tam zawsze jest pusto i
                    nic się nie dzieje...
                    --
                    >>>www.creators.com.pl<<<
                      • ciffan Re: Bezruch na Mazovi 05.06.09, 08:50
                        Panowie (i ewentualnie panie)!
                        Nie siejcie defetyzmu!
                        Nie wiem, w jakich godzinach wy tamtędy podobno codzień jeździcie,
                        ale ja jeżdżę 7.00-7.10 i co jakiś czas (na przykład dzisiaj) widuję
                        robotników. Dziś stali na dachu i tamże coś kombinowali.

Także siła robocza JEST na Mazovii. Może w sile niewielkiej, ale
                        zawsze coś tam dłubie.

--
                        moja ciffka - kary rumak mknący po asfaltowej prerii

marność nad marnościami i wszystko marność...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka