Dodaj do ulubionych

SOS wakacyjne - jakie miasto wybrac.

05.02.10, 16:31
Musze zorganizowac miasto docelowe doslownie na jutro - chce hotelu przy morzu, lotniska nie 120 km od miasta i miejsca dobrego na baze wypadowa na zwiedzanie (zeby nie zabieral duzo czasu dojazd do miejsc) - takich jak Kapadocja, Pamukkale, gdzie bedzie mozliwosc raftingu i jeep safari.

Pomozcie mi bo juz kreci mi sie w glowie a ja na prawde nie mam czasu na godziny przy czytaniu opisow.
Obserwuj wątek
    • isabeau Re: SOS wakacyjne - jakie miasto wybrac. 05.02.10, 18:07
      > (zeby nie zabieral duzo czasu dojazd do miejsc) - takich jak
      > Kapadocja, Pamukkale,

Popatrz sobie na mapę Turcji, zapoznaj się ze skalą i odpowiedz sam sobie na
      pytanie, czy istnieje taka turecka miejscowość wypoczynkowa, z której jest
      jednocześnie blisko i do Kapadocji, i do Pamukkale...
        • isabeau Re: SOS wakacyjne - jakie miasto wybrac. 05.02.10, 20:58
          OK, w takim razie po kolei:
          1. Jeżeli nastawiasz się bardziej na Kapadocję, to wybierz wybrzeże Morza
          Śródziemnego, a tam bliżej lotniska w Antalyi jest Side.
          2. Jeżeli wybierzesz Pamukkale, to wybrzeże Egejskie, a tam - okolice Bodrum lub
          Marmaris.
          Czas dojazdów z lotniska często nie ma wiele wspólnego z odległością, zależy
          raczej od polityki danego biura podróży. Jeżeli jednym autokarem rozwozi gości
          do 20 hoteli, to nawet przy małych odległościach cała impreza dojazdowa ciągnie
          się godzinami.
    • kasia_p45 Re: SOS wakacyjne - jakie miasto wybrac. 06.02.10, 13:26
      A ja tak sobie mysle, ze na jeden wakacyjny wyjazd ciezko zwiedzic
      wszystko co jest warte zwiedzenia w Turcji. Chyba, ze na objazdówce..
      Ja byłam na wybrzeżu Egejskim (Bodrum) i zdązyłam zobaczyc
      Pamukkale, Dalyan, Efez i grecką wyspe Kos. Nawet nie zwiedziłam
      wszystkiego co jest wlasnie dostepne z Bodrum (Milet, Didyma.. i
      in.).. Tak, że napewno jeszcze pojade bardziej na poludnie zeby
      zobaczyc kiedys Kapadocje i inne ciekawe miejsca stamtąd dostępne :)
    • sim-ba4 Re: SOS wakacyjne - jakie miasto wybrac. 06.02.10, 19:23
      Witam , polecam miasteczko Kemer , jest przepiękne , cudne widoki na góry
      Taurus , np . z hotelu Alatymia Village . Miasteczko położone 60 km. na zachód
      od lotniska w Antalia . Można z Kemer pojechać na fakultety do Pamukkale i
      Kapadocji . Sam hotel 5 * , położony nad morzem z prywatną plażą . Odległość z
      hotelu do centrum Kemer ok. 800 m.
      PS.Z Turcji Egejskiej nie ma fakultetów do Kapadocji .
    • sim-ba4 Re: SOS wakacyjne - jakie miasto wybrac. 07.02.10, 19:00
      Finike - z tego co wiem , polskie biura kontraktują pobyt tylko w jednym hotelu
      - Pressa Di Finike . Odradzam ten hotel ze względu na położenie . Zbudowany jest
      daleko od miasta , dosłownie w polach , wśród plantacji pomarańczy i mandarynek
      . Turyści są narażeni na działanie oprysków chemicznych , stosowanych na tych
      plantacjach . Poza tym hotel oddzielony jest od plaży drogą szybkiego ruchu (
      Finike - Antalya ) . Z innymi hotelami w tym rejonie w ofertach biur podróży z
      Polski nigdy się nie spotkałem . Pozostaje wyjazd na własną rękę . Samo
      miasteczko Finike dość ładne .
      • your-beta a co z czystoscia? 07.02.10, 21:14
        Nie dostaje torsji na widok pylka kurzu ale recznik musze miec czysty, a lazienke bez plesni! Jak ogolny standart czystosci? Bo ludzie na holidaycheck i tu na forach to tak strasza, ze do nizej niz 5* to nie ma po co - lepiej wziasc namiot. Sama myslalam o 4* na 5* skapie.
        • sim-ba4 Re: a co z czystoscia? 07.02.10, 22:08
          Ogólnie w hotelach 5i4* czysto . Hotel Alatymia Village 5* w Kemer , pościel
          zmieniana co dzień , ręczniki też . Kosmetyki w łazience uzupełniane każdego
          dnia . Natomiast w tym roku hotel Sun City 4* w Oludeniz ( Turcja egejska ),
          czystość na podobnym poziomie .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka