Dodaj do ulubionych

Pegasos Planet Ineckum!!!

28.07.13, 22:57
Poszukuje osób które wypoczywały w tym hotelu...hop hop jest tu ktos???
Obserwuj wątek
      • magda_lu_blin Re: Pegasos Planet Ineckum!!! 30.07.13, 15:54
        Dziękuję...poszukują informacji o sklepach, marketach w okolicy, w których kupiłabym słoiczki i pampersy dla dziecka...jedziemy na dwa tygodnie i zapasy weźmiemy ale na wszelki wielki wolałabym być pewna że dokupię wszystko w okolicy...
        i jeszcze jedno pytanie apropos meldowania...warto dać coś w paszport???
        dziękuję za pomoc
          • Gość: justi Re: Pegasos Planet Ineckum!!! IP: 89.229.154.* 30.07.13, 18:20
            My co prawda byliśmy w hotelu w 2009 r, Hotel był pod nazwą Joy Pegasos Planet - wspaniały obiekt,jakieś 30 min spacerkiem do najbliższych sklepów, na terenie hotelu też były sklepiki. Do Alany można dostać się o każdej porze dnia i nocy bo przy hotelu zatrzymują się dolmusze.
            Zazdroszczę Wam wyjazdu, My dopiero za rok wybierzemy się gdzieś bo teraz czekamy na maluszka.
    • Gość: mixol Re: Pegasos Planet Ineckum!!! IP: *.156.82.230.static.turktelekom.com.tr 03.08.13, 23:05
      Wlasnie pisze z lobby hotelu Pegasos Planet Resort. Jestesmy co prawda z 7 latkiem, wiec pampersy itp. nas nie interesuja, ale sa udogodnienia dla rodzicow z maluszkami. Sa krzeselka do karmienia, widzialem tez podgrzewacze do butelek, dla nieco starszych maluchow jest w restauracji hotelu wydzielona czesc z niskimi stoliczkami i jest tam kids menu ( nugetsy itp). Jesli chodzi o wkladanie pieniedzy w paszport, to juz w autobusie z lotniska rezydent uprzedzil, ze nie ma to sensu, bo pokoje sa wczesniej przydzielone, natomiast przy ewentualnej zmianie trzeba by raczej duzo wlozyc, bo konkurencje stanowia Rosjanie, dla ktorych 200 USD to nic specjalnego (jest tu duzo Rosjan, ale raczej w Clubie i Royalu). W Resorcie jest duzo Skandynawow (biuro Nazar) i osob niemieckojezycznych (biuro Gulet). Maja oni np. zapewnione
      lody dla wszystkich przez caly dzien, podczas gdy dla pozostalych sa lody tylko dla dzieci 2 razy dziennie po pol godziny. Jesli chodzi o inne informacje - za wizy polecam placic karta (wyszlo mi rozliczenie 3.277 zl za 1 USD). Darmowy internet w hotelu jest dosc kiepski - szczegolnie przy polaczeniach glosowych przez voip. Jakby co, to pytajcie jeszcze przez tydzien. Pozdrawiam
      • mika_26 Re: Pegasos Planet Ineckum!!! 05.08.13, 10:14
        Witam, a jak wygląda kwestia animacji wieczornych dla dzieci starszych (do 10 lat) oraz dorosłych? czy sa codziennie i czy fajne? czy park wodny w hotelu podoba się 7 latkowi? No i temperatura wody w morzu-czy jest naprawdę ciepła, bo w przypadku hotelu turunc jest podobno zimna. czy pokoje dla Polaków są od strony ulicy, tak jak poiszą forumowicze? i I czy jedzenie smaczne? Pozdrawiam,
        • Gość: mixol Re: Pegasos Planet Ineckum!!! IP: *.156.82.230.static.turktelekom.com.tr 05.08.13, 23:48
          Krotko mowiac - jest super. Woda w morzu jest cieplutka, nie podaja co prawda informacji o temperaturze wody, jak przy basenach (tam woda ma 29 stopni), ale mozna caly dzien siedziec w morzu. Aquapark hotelowy jest fenomenalny - co najmniej kilkanascie zjezdzalni dla mlodszych i starszych - sa strome i lagodne, wysokie i niskie, proste i krete. Wada jest to, ze zjezdzalnie sa czynne tylko w godzinach 10 - 12 oraz 14 - 17 (baseny oczywiscie sa czynne, jedynie w zjezdzalniach nie leci woda). Animacje wieczorne sa w 3 amfiteatrach przy kazdym z hoteli (nie zawsze rownolegle). Sa tu widowiska muzyczno-taneczne (Kapitan Popcorn, Alicja w krainie czarow, Wild wild west), konkursy dla wypoczywajacych (King of the night, Queen of the night), byl tez wieczor turecki z zespolem ludowym. Do tego (poza amfiteatrami) inne rozrywki: karaoke, konkurs muzyczny w stylu "jaka to melodia" (wygralem). Sa tez dla dzieci codziennie mini disco. Zakwaterowani jestesmy od strony ulicy, ale to w niczym nie przeszkadza, a nawet pomaga (slonce swieci w okno balkonowe tylko rano, od strony morza caly dzien). Temperatury sa tak wysokie, ze okna sa praktycznie caly czas zamkniete i dzala klimat,yzacja - natomiast nic nie slychac z zewnatrz. Posilki sa obfite - jest tak wiele potraw, ze mozna ciagle probowac czegos innego (oczywiscie wiele rzeczy sie powtarza), ale mozna zaspokoic rozne gusta kulinarne. Szkoda tylko, ze wracamy za 5 dni :-(.
          • magda_lu_blin Re: Pegasos Planet Ineckum!!! 06.08.13, 19:21
            Dziękujemy za opis...ja mam pytanie czy korzystali Państwo z wycieczek np.delfinarium? My mamy w planach taka wycieczkę...
            A jak z rezerwacja leżaków...?i w jakiej części meldowana jest większość Polaków...my lecimy 28 sierpnia 2+2...

Udanego odpoczynku przez najbliższe 5 dni...
            • Gość: mixol Re: Pegasos Planet Ineckum!!! IP: *.156.82.230.static.turktelekom.com.tr 06.08.13, 23:54
              Jesli chodzi o wycieczki, to wybralismy sie na jeep safari - fajna sprawa, ale nie dla maluszkow. Wycieczka rozrywkowa - kurz i pyl na bezdrozach, oblewanie sie woda z butelek miedzy poszczegolnymi autami. Na koniec kanion z gorska zimna rzeka z wodospadami, do ktorej co odwazniejsi wchodzili poplywac (woda ok. 8 st.). Do kazdej wykupionej u rezydenta wycieczki dodawana jest gratis wycieczka na zakupy do Alanyi (najpierw zabieraja do ekskluzywnego sklepu jubilerskiego i sklepu ze skorami), potem wjazd na wzgorze z twierdza - punkt widokowy, na koniec czas wolny. Z osob, ktore jechaly z lotniska naszym autokarem wiecej trafilo do Resortu niz do Royala, ale nie wiem czy to regula. Co do lezakow - na plazy (chodzilismy przed poludniem) byl pracownik hotelu zarzadzajacy lezakami i parasolami, zawsze znajdowal nam lezaki (ale dawalismy mu 1 dolara) - przypuszczam, ze on sam kladl na lezakach reczniki itp. a potem je sciagal znajdujac ludziom miejsca. Na basenach (po obiedzie) zawsze znajdujemy jakies wolne lezaki (ale czasem trzeba sie naszukac).
              • mika_26 Re: Pegasos Planet Ineckum!!! 09.08.13, 10:36
                Mmam pytanie do mixola lub kogokolwiek innego, kto aktualnie przebywa w hotelu lub w tym rejonie-jakie sa temperatury na zewnętrz? czy da się wytrzymać, czy jednak klimat inny niz w Polsce powoduje, że lepiej się odczuwa takie gorączki jak teraz w Polsce. Do tej pory przebywałam na wyspach śródziemnomorskich, i tam wiem, że dla mnie było zawsze optymalnie, pomimo upałów, więc być może i tu nie będzie źle. Ale wolę się upoewnić:)

A czy ktoś korzystał z wycieczki do pamukale z tego rejonu? I może klika słów napisać?
              • Gość: Zbynio678 Re: Pegasos Planet Ineckum!!! IP: *.tel.tkb.net.pl 11.08.13, 13:15
                Hotel bardzo fajny dla dzieci, jedzenie super, plaża także plus zjeżdżalnie przy basenie. Trzeba tylko uważać na propozycję zamiany np. resort na club, z taką praktyką się spotkaliśmy. Cześć club przypomina mrowisko, a toaleta w lobby jest podobna do tych z dworców PKS. Wycieczkę do delfinarium i na rynek zorganizowaliśmy sobie sami, dolmusz staje tuż przy hotelu i zatrzymuje się przy samym delfinarium i przy bazarze. Udanego wypoczynku
                • magda_lu_blin Re: Pegasos Planet Ineckum!!! 12.08.13, 12:48
                  A ja mam pytanie jak to jest z tym jedzeniem....
                  czytając opinie na www.itaka.pl/wczasy/turcja/alanya/hotel_tth_pegasos_planet_incekum_1871.php
                  można mieć obawy...aczkolwiek znając naszą mentalność to uwielbiamy na wszystko narzekać....

czekamy na odpowiedz osób które odpoczywały z tymi recenzentami czyli w terminie lipiec/sierpień 2013
    • Gość: mixol Re: Pegasos Planet Ineckum!!! - Podsumowanie IP: *.kopnet.pl 13.08.13, 10:07
      Wreszcie zebrałem się, by napisać parę słów podsumowania pobytu oraz wyjaśnić wątpliwości, czy też nieprawdziwe moim zdaniem negatywne opinie niektórych osób.
      Generalnie wczasy w Incekum uważam za bardzo udane - szczególnie, jeśli ktoś nie planuje traktować hotelu tylko jako bazy do wycieczek fakultatywnych, a skupia się na rozrywkach oferowanych na miejscu.
      Budynek Resort jest moim zdaniem najlepszym wyborem dla osób ceniących trochę spokoju (choć jest to subiektywne odczucie) - w przypadku Royala jest głośniej (bliżej niego są baseny i amfiteatry - tak że dociera większy gwar). W Royalu jest (jak ktoś lubi) salon gier z automatami (typu flipper etc.) - w samym Resorcie nie ma takiego miejsca (choć jest kilka automatów do gier na zewnątrz przy barze idąc w stronę basenów).
      Pojawiły się zarzuty o czystość toalet ogólnodostępnych - w Resorcie nie mam im nic do zarzucenia, zaglądnąłem też w Royalu - moim zdaniem ciut gorzej. Są także toalety na terenie kompleksu basenów - ale większych zarzutów też brak (oczywiście, gdy wchodzą ludzie mokrzy z basenów, to może być trochę mokro na podłodze, ale to wszystko). Dostępny był zarówno papier toaletowy, papierowe ręczniki, dozowniki mydła itp. Były też dezodoranty na fotokomórkę, które co jakiś czas odświeżały powietrze.
      Klimatyzacja - w pokojach działała bez zarzutu przez cały czas. Na początku w naszym pokoju chodziła dość głośno (jakby wentylator o coś ocierał), ale po zgłoszeniu w recepcji usunięto usterkę i było już cicho. Zarzuty, że nie działa cały czas wynikają prawdopodobnie z tego, że po wyjęciu karty hotelowej z "czytnika" w przedsionku wyłącza się cała "elektryka" w pokoju (gaśnie światło, więc klimatyzacja także się wyłącza) - to jest w każdym hotelu, w którym drzwi otwierane są na kartę. Mieliśmy jednak 2 karty wejściowe (na dorosłych), tak więc jedna karta była cały czas w "czytniku" i klimatyzacja działała non stop. Jeśli chodzi o korytarze w hotelu, to tam brakowało klimatyzacji. Lobby - jest bardzo wysokie (kilka pięter), tak że ciężko byłoby schłodzić taką przestrzeń, ale jednocześnie wysokość sprawiała, że nie było zbyt gorąco (takiego lobby nie ma w Royalu ani w Clubie).
      Wyposażenie pokoi - to m.in. mała lodówka oraz sejf (bezpłatny - choć na stronie Itaki była informacja o płatnym sejfie). Pokojówka przy sprzątaniu pokojów zostawiała 1,5 litrową wodę mineralną, dodatkowo na terenie hotelu są lodówki z wodami 0,5 litrowymi, które można sobie wziąć. Na balkonie jest dostępna rozkładana suszarka - warto zabrać ze sobą klamerki.
      Owoce - dostępne przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. Nie zawsze wszystkie były dostępne (za każdym razem były pomarańcze, grejpfruty i jabłka), oprócz nich z reguły arbuzy i śliwki, często winogrona i melony, trafiały się także gruszki i nektaryny. Czy to jest monotonne ?
      Kolejki do posiłków - w zasadzie przy śniadaniach kolejki (kilka, maksymalnie 10 osób) były na zewnątrz na tarasie do stanowiska, na którym smażone na bieżąco były jaja sadzone lub jajecznica, ewentualnie robione na świeżo naleśniki. Jest to zrozumiałe, jeśli dana potrawa jest przyrządzana na bieżąco, a jest trochę chętnych. Żadnych kolejek nie było jednak np. do jajecznicy przygotowanej wcześniej i umieszczonej w podgrzewaczu. W przypadku obiadów i kolacji kolejki (tu już większe po kilkanaście osób) zdarzały się tylko przy grillu (na zewnątrz restauracji przy fontannach) gdy były przygotowywane np. szaszłyki, albo udka z kury. Co ciekawe - gdy były grilowane ryby, to już nie było tylu chętnych. Kolejka była także, gdy był robiony na bieżąco kebab (ale przy jednym stanowisku "kebabowym" to musi trochę potrwać). Natomiast żadnych kolejek do innych potraw, a naprawdę wybór był ogromny. Co ciekawe - były też dostępne produkty dla diabetyków (pieczywo, mleko sojowe).
      Tak jak pisałem wcześniej z Incekum - udogodnienia dla rodziców z maluszkami - krzesełka, podgrzewacz butelek, sterylizator.
      Na każdy tydzień pobytu można raz skorzystać z restauracji a lacarte - do wyboru turecka, włoska, meksykańska, azjatycka i rybna. Rezerwacji dokonuje się w terminalu samoobsługowym w lobby - system informatyczny ma błąd (ustawiony jest co 12 dni zamiast co 7 dni) - co powodowało, że przy drugiej rezerwacji na wydruku była informacja, że jest to odpłatna kolacja, ale wystarczy podejść do recepcji i kwota jest anulowana (zarządza tym Olga, chyba Rosjanka). Byliśmy w restauracji tureckiej i włoskiej, ale turecką szczerze odradzam (długie oczekiwanie, nie zmieniają talerzy z przystawek tylko na nie nakładają następne talerze, a deser to gałka lodów bez żadnych dodatków, natomiast zamówiony przeze mnie kebab był żylasty). Dla odmiany włoska - szybka obsługa, sami proponowali np. dokładkę deserów - mój syn załapał się na dodatkowe pyszne lody.
      Co jeszcze - lody. Tak jak już było wspomniane, darmowe lody dla dzieci dostępne były tylko 2 razy po pół godziny o 11 i o 15, podczas gdy Skandynawowie z Nazara i Austriacy z Guleta mieli je cały czas dla każdego. Ale... jak się dobrze rozejrzeć po terenie, to można było znaleźć zgubioną opaskę all inclusive z Nazara lub Guleta (pomarańczowy kolor - nasze były żółte). Kawałek taśmy klejącej i...gotowe. Praktycznie na początku pobytu znaleźliśmy taką opaskę, więc w niektórych godzinach żona zmieniała opaskę żółtą na pomarańczową i dziennie po kilka darmowych lodów można było zjeść. Oczywiście ktoś powie, że to nie fair, ale czy segregowanie turystów na lepszych (z Nazara i Guleta) i gorszych jest w porządku ? Dodatkowo dzieci z opaskami z Nazara i Guleta także przychodziły po darmowe ogólnodostępne lody w godz. 11 i 15 zwiększając kolejkę. Oczywiście lody można było też kupić w cenie 1 EUR za gałkę.
      Drinki i piwo - bardzo słabe, tak że raczej upić się nimi byłoby ciężko, ale chyba nie chodzi o bycie non stop na rauszu. Większość barmanów była raczej bez większych umiejętności, choć kilku czasem potrafiło zaprezentować jakieś triki (żonglerka kostkami lodu itp.). W barach na plaży były tylko napoje bezalkoholowe i piwo w plastikowych kubeczkach, w barach przy basenach drinki alkoholowe też w kubeczkach - chyba ze względów bezpieczeństwa, żeby nikt nie potłukł szklanek i się nie pokaleczył. Wieczorami w barach w hotelu były już drinki w szklankach.
      W recepcji można było dogadać się bez problemu po angielsku, z barmanami z reguły też, jednak najczęściej personel (np. w centrum spa przy wydawaniu ręczników plażowych) preferował język rosyjski.
      Animatorzy w trakcie wieczornych animacji komunikowali się po angielsku, rosyjsku i niemiecku.
      Checkout z hotelu jest o godz. 12 (można wykupić late checkout do 15 za 20 EUR lub do 17 za 40 EUR). Wyjazd mieliśmy po 21, więc bagaże można zostawić w luggage room przy recepcji - można było także skorzystać z ogólnodostępnych pryszniców przy centrum spa.
      To chyba byłoby na tyle tego przydługiego posta. Pozdrawiam i polecam pobyt w Pegasos Planet.
      • Gość: lmichal Re: Pegasos Planet Ineckum!!! - Podsumowanie IP: *.centertel.pl 16.08.13, 22:28
        czy możesz jeszcze napisać jak wygląda dostępność internetu na terenie hotelu. rok temu byliśmy w Pegasos World i tam Internet dostępny był w lobby Ale także przy basenach co zwiększalo "wygodę" :)
        Dzisiaj udało mi się zmienić wylot do Egiptu z 22.08 na Pegasos Planet 28.08. To już 3 raz z rzędu Turcja. na zmianę kierunki podróży mieliśmy tylko 2h i Pegasos Planet wybraliśmy mając dobre wspomnienia po Pegasos World :)
        • Gość: mixol Re: Pegasos Planet Ineckum!!! - Podsumowanie IP: *.kopnet.pl 18.08.13, 10:36
          Tak jak wspominałem wcześniej pisząc z Incekum - darmowe wi-fi jest tylko w lobby, ale ze względu na specyfikę budynku dach nad looby ciągnie się do 5 piętra i na każdym piętrze jest taka "galeryjka" z widokiem na lobby (są tam fotele i stoliki) - jest tam też zasięg (przynajmniej na 1 i 2 piętrze). Niestety dalej zasięgu brak - tzn. mimo, iż urządzenia na Androidzie, które miałem ze sobą (tablet i telefon) pokazywały wystarczający poziom sygnału (np. w "wi-fi analyzer"), to połączenie nie dochodziło do skutku. Sama jakość darmowego wi-fi była nie najlepsza (wolne otwieranie stron, transmisje głosowe voip były fatalne - dzwonienie do Polski przez internet najczęściej przypominało głuchy telefon), natomiast udało mi się bez problemu słuchać radio przez internet. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre usługi są zablokowane ze względu na tureckie IP (nie udało mi się obejrzeć polskiej TV przez Netvi - pisało o zablokowaniu strumienia danych dla tego regionu). Na terenie hotelu jest też płatny dostęp wi-fi (ceny nie znam) - w wielu miejscach były anteny z hot spotów.
          • mika_26 Re: Pegasos Planet Ineckum!!! - Podsumowanie 01.09.13, 23:07
            dzięki za ten wątek, dzięki niemu skorzystałam z pobytu w tym hotelu w części Royal. Od rezydenta dowiedziałam się, że biuro podróży posiada pokoje w połowie zarówno w budynku Royal jak i Resort. Club Planet stanowił chyba odrębną ofertę cenową i na stronie on-line gdy rezerwowalam pobyt tej oferty niewidziałam (na pewno w katalogu była), ale gdybym wiedziała, to w sumie z chęcią skorzystałabym z Clubu, bo plaża tam jest bardziej długo płytka, mniejsze fale, a goście z tej częsci hotelu korzystają z wszelkich dogodności dla gości wszystkich budyków i wzajemnie. Pokój mieliśmy z widokiem na morze-ale w sumie z pobytu na balknie nie korzystaliśmy bo było za gorąco, wieczory były bardzo wilgotne-90 procent wilgotnosci przy temp 28 stopni, wiec przyjemniej było wewnątrz pokoju z klimatyzacją. Więc bez różnicy jaki pokój się dostaje, bo i tak z zewnątrz nic nie słychąć, jeśli chce się mieć schłodzone powietrze to drzwi się nie otwiera:) Do tej pory korzystałam z pobytu w bardziej kameralnych hotelach i tu trochę przeszkadzał mi ogrom turystów i wielkość stołówki:) Minusem brak wi-fi, jeśli się połączyło, to i tak łącze wolne. Wspaniałe animacje, baseny super, a najpiękniejsza plaża i ciepłe "podgrzewane" morze. Zero kamyków, tylko piasek i piasek. Dla dzieci 16 zjeżdzalni, w ciągu dnia animacje, przedszkole od 14.30 do 17.00 z polską animatorką. Super, uroizmacone wieczorne animacje-wielki talent animatorów. Nauka belly dance, zumba, aqua areobik-w ciągu dnia. Wrócilismy bardzo zadowoleni-zachwyciała nas Kapadocja, lot balonem niezapomniany, Pamukkale cudowne i dotyk delfina w sealanya metafizyczny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka