Dodaj do ulubionych

zmiana procedury dot.wiz

IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.13, 23:00
od kwietnia prawdopodobnie nie będzie można kupić wiz na lotnisku lecz tylko przez internet , nie wiecie czy biura są zobligowane do pomocy ?czy kupujemy na własną rękę
Obserwuj wątek
  • Gość: Ala Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.13, 08:41
   Gość portalu: michał napisał(a):

   > od kwietnia prawdopodobnie nie będzie można kupić wiz na lotnisku lecz
   > tylko przez internet..............

   Nie prawdopodobnie tylko NA PEWNO (od 10 kwietnia).
   Jak niby wyobrażasz sobie pomoc ze strony biura, ma zamiast ciebie zalogować się na stronie internetowej i zapłacić???
   Ja mam już rezerwację na lato do Turcji i w rezerwacji dostałam cały opis procedury, adres strony internetowej itp.
   Naprawdę nie jest to jakaś skomplikowana sprawa, wchodzisz na stronę internetową, zamawiasz wizę dla wszystkich osób, które wyjeżdżają, płacisz kartą i dostajesz wizy na swój adres e-mailowy. Drukujesz i zabierasz ze sobą. Przynajmniej nie czekasz w kolejce na lotnisku. Jest jeszcze opcja załatwienia wizy w ambasadzie, ale to raczej tylko dla tych co mają blisko. O wiele wygodniejszy jest zakup przez internet.
   • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 19.12.13, 11:34
    Trudne to rzeczywiście nie jest. Być może jednak dla osób, które z różnych względów wolałyby nie załatwiać wizy samodzielnie, będzie możliwość pośrednictwa biura turystycznego, w którym wykupiono wycieczkę. W prasie pojawiła się informacja, że Polski Związek Organizatorów Turystyki wystąpił z pismem do ambasady tureckiej z prośbą o wprowadzenie "ułatwień" w procedurze (m.in. pośrednictwo biura w wystąpieniu o wizę, grupowo dla całej wycieczki, płatność także przelewem, a nie tylko kartą). Decyzje w tej sprawie zależą teraz od tureckiego MSZ.
    • pietusza Re: zmiana procedury dot.wiz 19.12.13, 12:44
     hastan napisała:

     > Trudne to rzeczywiście nie jest. Być może jednak dla osób, które z różnych wzgl
     > ędów wolałyby nie załatwiać wizy samodzielnie, będzie możliwość pośrednictwa bi
     > ura turystycznego, w którym wykupiono wycieczkę....

     Bez przesady, zakup przez internet jest bardzo prosty, a nawet bardziej wygodny niż na lotnisku w Turcji. Nie bardzo rozumiem całe to zamieszanie i występowanie o kolejne "ułatwienia", dotychczas biura jakoś nie wykupywały wiz a lotnisku dla całej wycieczki, każdy robił to indywidualnie, a ponadto płatność przelewem raczej opóźni całą procedurę, bo na przelew jednak trzeba czekać 1-2 dni, płatność kartą jest rejestrowana prawie że natychmiast.
     • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 19.12.13, 13:17
      Oczywiście, zgadzam się z tym co piszesz. Dla większości osób to na pewno żaden problem, a wręcz ułatwienie. Niemniej biura podobno obawiają się o spadek zainteresowania wyjazdami do Turcji. Pewnie nieco na wyrost, ale stąd to pismo, w końcu dbają też o własne interesy. Może chodzi o klientów, którzy nie mają konta, karty płatniczej (są jeszcze tacy!), dostępu do internetu, drukarki, adresu mailowego? Oczywiście można poprosić o pomoc rodzinę, znajomych, ale widocznie biura chcą wyjść na przeciw oczekiwaniom tej grupy klientów.
      • seriabolesnychzastrzykow Re: zmiana procedury dot.wiz 19.12.13, 15:56
       Jak kto taki niekumaty, niech lepiej siedzi w domu zamiast przynosić wstyd naszemu krajowi za granicą.
       • Gość: ja... Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.12.13, 21:46
        seriabolesnychzastrzykow napisał:

        > Jak kto taki niekumaty, niech lepiej siedzi w domu zamiast przynosić wstyd nasz
        > emu krajowi za granicą.

        Jaki nick taki komentarz... właśnie tacy jak ty (celowo z małej litery) przynoszą wstyd skoro tak komentują.
        Nie każdy ma krtę, drukarkę... a mimo to chciałby wyjechać.

        • Gość: ja... Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.12.13, 21:47
         przepraszam za literówkę: kartę miało być
         • wusia1973 Re: zmiana procedury dot.wiz 19.12.13, 23:27
          Powinna być jeszcze mozliwość płacenia przelewem.Ja nie posiadam karty kredytowej i tu zaczyna się problem,pewnie jest więcej takich osób i co w takim wypadku? Wyrobić tylko po to aby kupić sobie wizę czy szukać znajomych którzy takową posiadają.
          • Gość: Dorota Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.13, 07:21
           wusia1973 napisała:

           > Powinna być jeszcze mozliwość płacenia przelewem.Ja nie posiadam karty kredytow
           > ej i tu zaczyna się problem

           Do płacenia w internecie nie potrzebna jest karta kredytowa, wiele banków na w ofercie kartę, do takich płatności, często wydaje ją bezpłatnie, albo za bardzo niewielką opłatę. Warto mieć taką kartę nie tylko do płacenia za wizę, ale także do innych zakupów internetowych.
           • Gość: ania Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.13, 09:49
            Widziałaś jakiś bank, który coś zrobił, czy dał za darmo?
        • Gość: ania Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.13, 09:46
         Mnie się już zdarzyło wykupić wycieczkę 7 godzin przed wylotem i pewnie nie zdecydowałbym się na taki wyjazd jeżeli stanęłabym przed faktem zakupu wizy przez Internet a do tego np. była by niedziela i bank by przelewu nie dokonał natychmiast. Poza tym trzeba pamiętać, że ceny wiz są podane w euro lub dolarach, w praktyce może to oznaczać dodatkowe prowizje i niekorzystne przeliczniki. A tak całkiem na marginesie....zgadzam się z Tobą, że nie wszyscy mają dostęp do Internetu, karty kredytowe czy umiejętności potrzebne do przeprowadzenia transakcji ( choćby konto internetowe), dziś jeżdżą prócz takich łebskich buców ( jak kolega wyżej) emeryci, ludzie starsi, więc biura widzą w tym spadek obrotów zwłaszcza te które specjalizują się w kierunku - Turcja.
         • isabeau Re: zmiana procedury dot.wiz 20.12.13, 09:54
          Cena wizy tureckiej kupowanej przez internet podana jest jedynie w dolarach amerykańskich, co może być niekorzystne przy płatności kartą, której walutą rozliczeniową jest euro. O nowej procedurze uzyskiwania wiz turystycznych pisałam już tutaj: turcjawsandalach.pl/content/koniec-z-wizami-turystycznymi-na-granicy-tureckiej
          Poniżej jest ciekawa dyskusja dotycząca różnych aspektów tej nowej procedury.
         • Gość: tim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.13, 12:43
          Jezu, ludzie ale niektórzy mają problem z przelicznikiem euro na złotówki lub prowizje banku. Wykupujemy wycieczki za kilka tysięcy złotych na osobę a martwicie się o kilka lub kilkanaście złotych więcej. Gratuluję
  • Gość: Andrzej Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.13, 11:51
   Zakup wizy przez internet jest dziecinnie prosty. Wygodnie i szybko, bez stania w kolejce :) dla mnie bomba.
  • mariuszpl4 Re: zmiana procedury dot.wiz 20.12.13, 12:57
   Ludzie starsi o których była tutaj mowa, chyba nie kupują wycieczek na wspomniane 7 godzin przed wylotem.

   Co do kart - nie ma znaczenia czy to sobota czy niedziela - przecież to błyskawiczne płatności i wcale nie muszą oznaczać, że odpowiednia instytucja turecka musi mieć pieniądze na koncie żeby móc wjechać do Turcji :) :)

   Wiza jest o tyle upierdliwa, że proces jej wyrobienia trzeba powtarzać dla każdej osoby. To i tak lepsze niż wpłacenie jakiś setek złotych za pośednictwo i konieczność biur podróży czy samodzielne składanie wniosków w konsulacie.
   • Gość: ania Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.13, 15:19
    Tak naprawdę to jeszcze nikt nie kupował wizy przez Internet i nie wiadomo do końca jak to będzie działało, skąd wiesz, czy ;pieniądze nie muszą znaleźć się na koncie by sfinalizować wydanie wizy? Skąd masz taka pewność zapytam, bo ja takiej nie mam. No i jak zadziała system. Pomyślmy codziennie wyjeżdża kilkaset osób do Turcji, i każdy chce kupić wizę. Ja miałam wprawdzie w innych okolicznościach z tzw. "przeciążonym systemem" Nie wiemy jak oni będą na te ewentualność przygotowani. Dlaczego ludzie starsi nie mieliby kupować wycieczek przed wylotem? To oni właśnie kupują je najczęściej, maja czas, nie muszą planować urlopów. Wierz mi emeryci to ponad połowa w chwili obecnej wyjeżdżających. Swoją drogą, dlaczego biura nie miały by pomagać w takich operacjach, przecież do mnóstwa krajów potrzebujemy wiz i biura to załatwiają. Obawiam się poza tym, ze do takiej transakcji będzie potrzebna karta kredytowa, płatnicza to za mało by dokonać przewalutowania. Nie każdy ją ma, nawet ci łebscy i kumaci. uważam, ze Turcy powinni zostawić dowolność. Jak ktoś chce tak powinien nabywać wizę, czy to na lotnisku, czy na granicy, czy przez Internet .To jest w ich interesie.
    • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 20.12.13, 17:11
     Polski Związek Organizatorów Turystyki na pismo skierowane do ambasady tureckiej wg informacji prasowych dostał odpowiedź odmowną, ale wygląda na to, że biura próbują samodzielnie załatwiać możliwość pośrednictwa wizowego. Taka opcja jest już dostępna dla klientów Neckermanna (za 75 zł).
     Przy okazji: płacić za wizę w systemie e-visa można nie tylko kartą kredytową, debetową także (Visa lub Mastercard).
     Tu więcej info: www.rp.pl/artykul/1073298.html
    • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 20.12.13, 17:24
     Dla osób mniej "sprawnych" internetowo i językowo (formularz w systemie e-visa jest, przynajmniej na razie, tylko po angielsku, francusku i hiszpańsku) - tu znalazłam podpowiedź jak przejść procedurę: poloniawstambule.com/2013/05/22/e-wiza-do-turcji-w-systemie-online/
    • Gość: Kasia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 20.12.13, 17:56
     Gość portalu: ania napisał(a):

     > Tak naprawdę to jeszcze nikt nie kupował wizy przez Internet i nie wiadomo do k
     > ońca jak to będzie działało, skąd wiesz, czy ;pieniądze nie muszą znaleźć się n
     > a koncie by sfinalizować wydanie wizy? Skąd masz taka pewność zapytam, bo ja ta
     > kiej nie mam...............

     Każdy kto cokolwiek kupuje w internecie i płaci kartą to wie, że już w momencie akceptacji zapłaty kartą, sprzedający ma informację o obciążeniu karty i chociaż wiadomo, że nie ma pieniędzy w tym momencie na koncie to będzie je miał faktycznie w ciągu 1-2 dni. I nie ma znaczenia czy płatność jest w złotych czy walucie, bank (wystawca karty) automatycznie przelicza walutę na PLN po aktualnym kursie i obciążenie karty jest w zł. Więc nie ma co w ogóle zakładać, że coś nie będzie działało, bo nie ma takiej możliwości, to po prostu rutynowa transakcja, a do płatności nie jest potrzebna karta kredytowa, wystarczy karta debetowa. Przeciążenie systemu jest właściwie nieprawdopodobne, bo przecież tysiące ludzi nie będą kupować wizy w jednym momencie, a jeżeli nawet strona będzie obciążona to można wejść na nią za 10 minut czy pół godziny.
     Operacja zakupu wizy on-line jest banalnie prosta i przeciętny absolwent szkoły poradzi sobie z nią bez trudu, emeryt może mieć jedynie problem z językiem (chociaż rezerwacja jest intuicyjna), ale zawsze przecież mogą poprosić o pomoc dzieci, znajomych lub nawet nastoletniego sąsiada.
     • Gość: sisi Re: zmiana procedury dot.wiz IP: 78.10.243.* 02.01.14, 15:44
      Ale jakby nie było znaczna komplikacja. I zupełnie nie rozumiem dlaczego Turcja sie na cos takiego zdecydowała. Na razie Itaka oswiadczyła ze nie posredniczy w zakupie wiz.
      • seriabolesnychzastrzykow Re: zmiana procedury dot.wiz 02.01.14, 16:29
       Gość portalu: sisi napisał(a):

       > Ale jakby nie było znaczna komplikacja.

       Może dla kogoś z IQ poniżej 70 i wykształceniem niepełnym podstawowym.
       • Gość: andy Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.adsl.inetia.pl 02.01.14, 19:58
        jest to napewno spore utrudnienie,bo na lotniskach tureckich zakup wiz był banalnie prosty,sprawą szczególnego potraktowania Polaków powinien zająć się MSZ!
        • isabeau Re: zmiana procedury dot.wiz 02.01.14, 20:08
         Czemu piszesz o "szczególnym potraktowaniu Polaków"? Zmiany w systemie zakupu wiz do Turcji dotyczą obywateli wszystkich państw, od których wymagane są wizy.
         • Gość: andy Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.adsl.inetia.pl 02.01.14, 20:23
          np.obywatel Niemiec wizy nie potrzebuje w ogóle,natomiast nam proponuje się nowe"udogodnienie".
          • isabeau Re: zmiana procedury dot.wiz 02.01.14, 20:50
           Jednakże te nowe udogodnienia nie dotyczą tylko Polaków, więc o specjalnych względach mówić nie można.
          • Gość: Aga Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.14, 09:01
           Jakiś idiotyczny argument świadczący o skrajnych kompleksach niektórych rodaków, Niemcy nie potrzebowali wiz poprzednio, więc teraz także (w zmienionym systemie). Obywateli wszystkich krajów, którzy muszą mieć wizy do Turcji obowiązuje nowa procedura zakupu wiz, więc teza o jakimś szczególnym traktowaniu (w domyśle - szykanowaniu) Polaków jest śmieszna.
           A chyba tylko dla staczy kolejkowych i kompletnych analfabetów internetowych poprzedni zakup wizy na lotnisku był bardziej dogodny, dla mnie zdecydowanie bardziej korzystny jest zakup przez internet, wygodnie, szybko, bez wychodzenia z domu i odstania w kolejce. Sądzę, że w praktyce nowy sposób zakupu wizy okaże się bardzo prosty i przyjemny nawet dla dzisiejszych malkontentów.
  • schwinn1 Re: zmiana procedury dot.wiz 31.01.14, 21:02
   wizy wracają na lotnisko :)
   www.rp.pl/artykul/706099,1083532-Tureckie-wizy-wracaja-na-lotniska.html
   • Gość: Sylwia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.14, 21:18
    Wracają, ale tylko przejściowo na ten sezon, dobrze, że strona z wizami elektronicznymi będzie też w polskiej wersji językowej to ułatwi zakup wizy osobom mającym problem z językiem obcym
    • hugo43 Re: zmiana procedury dot.wiz 31.01.14, 21:22
     zakupilam sobie przez internet i cala operacja,lacznie z drukowaniem zajela moze 10minut:)dla mnie to idealna sprawa,czasem w stambule czeka sie w kolejce po wize 40min.
     • Gość: vvv Czyli obie strony zadowolone IP: *.ists.pl 01.02.14, 13:02
      Tu bo masz już wizę będąc jeszcze w domu, a Turcy bo ci ją sprzedali mimo, że Cię tam jeszcze nie ma :)
    • Gość: Kasia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.itcomp.pl 02.05.14, 16:41
     Na wizie mam jedno imię a w paszporcie dwa. Czy nie będę miała problemu przy odprawie w Turcji. Czy ktoś spotkał się z taka sytuacją? Czy jedno imię wystarczy?
  • metintour Re: zmiana procedury dot.wiz 31.01.14, 22:14
   W związku ze zmianą procedury zakupu wizy do Turcji, wizę można uzyskać jedynie poprzez rezerwację online i płatność kartą przez internet.
   Nie można jak dawniej kupić wizy na lotnisku za gotówkę.
   System Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest skonstruowany (niestety) tylko w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim

   Biuro Metin Tour pomaga bezpłatnie w załatwianiu wiz do Turcji.
   Podstawowy warunek: Każda osoba musi mieć paszport ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu z Turcji do Polski


   Zapytania w sprawie wiz prosimy kierować na adres email: kontakt@metintour.pl
   www.metintour.pl
  • metintour Re: zmiana procedury dot.wiz 01.02.14, 13:13
   Uwaga!

   Po burzy protestów Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji ogłosiło że wizy będzie można nadal w 2014 roku kupić na lotnisku za gotówkę
   Tak więc kłopoty się skończyły

   zapraszamy do przeczytania artykułu:
   www.rp.pl/artykul/1083532-Tureckie-wizy-wracaja-na-lotniska.html
   • black_pukas Re: zmiana procedury dot.wiz 01.02.14, 13:15
    To się zorientowałeś, uprzednio zamieszczając info mocno przestarzałe :P A wiadomość o nowej regulacji kwestii wizowej została na tym forum podana już wczoraj.
    • Gość: cza cza Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.02.14, 12:58
     jeśli to biuro informuje klientów tak samo jak tutaj na forum - to współczuję, mi osobiście zafundowali byście tylko niepotrzebną wiązkę stresu, a przecież nie o to chodzi w budowaniu relacji... życzę powodzenia, będzie wam potrzebne
     tym bardziej, że informacje były już zamieszczone wcześniej na stronie Ministerstwa
     • Gość: ela Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.14, 13:50
      Ha, ministerstwo się wycofuje z durnego pomysłu i wizy będą dostepne na lotnisku za gotówkę. Chyba zwęszyli, że to im się nie opłaca.
      • Gość: Ewa Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.14, 15:49
       To dobrze że tak się stało, że jednak po staremu. W końcu dla nas jest to bardziej opłacalne, bo jeśli zapłacilibyśmy za wizę drogą elektroniczną kartą kredytową to bank przelicza euro według swojego (zawyżonego) kursu, a tak to można za tę wizę zapłacić mniej - kupując euro lub dolary taniej, lub mając już zakupione.
       Wprawdzie może nie jest to aż taka duża różnica, ale jednak...
       Ja tam nie lubię przepłacać nawet kilku złotych.
       Dlatego wolę kupić wizę na lotnisku. Z doświadczenia wiem (latam tam na urlop od kilku lat) że kupno wizy na lotnisku nie trwa długo - najwyżej kilka minut bo jest kilka stanowisk wydających i wszystko przebiega sprawnie.
       A poza tym trochę się obawiałam jak to będzie z tym kupnem wizy drogą elektroniczną - czy na pewno wszystko będzie OK i nie okaże się np. że ktoś coś źle wydrukował i wizy jednak nie ma...
       • Gość: Ewelina Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.14, 17:40
        Gość portalu: Ewa napisał(a):

        > To dobrze że tak się stało, że jednak po staremu. ...........

        Przecież na lotnisku sprzedaż będzie tylko przejściowo na ten sezon, potem nie będzie takiej możliwości, więc lepiej już zacząć się przestawiać na zakup elektroniczny, a różnica w kursie walut jeżeli nawet będzie, to śmieszna przy takich kwotach (rzędu kilkudziesięciu groszy najwyżej), więc jak kogoś stać na wakacje w Turcji to i na wizę za parę groszy więcej też. Dla mnie gorsza jest opcja spędzania kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu minut w kolejce lotnisku, bo czasem trzeba stać długo, szczególnie jak o tym samym czasie przylatuje kilka samolotów z różnych krajów. A pomysł, że można wydrukować coś innego zamiast wizy jest kuriozalny. Procedura zakupy wizy jest przecież banalna, a jak jeszcze będzie po polsku to nawet nawet dziecko (nastoletnie) sobie z tym poradzi.
        • Gość: dora Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.14, 19:39
         każdemu nie dogodzisz
        • Gość: Ewa Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.14, 21:57
         > Gość portalu Ewelina napisał(a):

         > różnica w kursie walut jeżeli nawet będzie, to śmieszna przy takich kwotach (rzędu kilkudziesięciu groszy najwyżej), więc jak kogoś stać na wakacje w Turcji to i na wizę za parę groszy więcej też...

         Pewnie dlatego mnie stać na te wakacje, bo oszczędzam nawet kilka złotych ( a nie kilkadziesiąt groszy jak piszesz), m.in także przy zakupie wizy.
         Jak już pisałam - nie lubię przepłacać.
         I naprawdę śmieszą mnie takie mądrale, które lubią się wymądrzać i pouczać innych.
         Zakup wizy drogą elektroniczną jest nowością i nie wiem czy będzie to sprawa prosta z tym wykupieniem i wydrukowaniem wizy, bo jeszcze tego nie próbowałam. Może nie będzie z tym najmniejszego problemu, ale z doświadczenia wiem że często na początku wprowadzenia czegoś nowego nieraz występują jakieś błędy, pomyłki... To też się zdarza.
         Więc ja wolę - póki co - nabyć wizę po staremu.
         Każdy ma prawo wyboru - przynajmniej jeszcze w tym roku.
         • Gość: Mati Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.14, 07:17
          Gość portalu: Ewa napisał(a):


          > Pewnie dlatego mnie stać na te wakacje, bo oszczędzam nawet kilka złotych ( a n
          > ie kilkadziesiąt groszy jak piszesz), m.in także przy zakupie wizy.
          > Jak już pisałam - nie lubię przepłacać.....

          Śmieszne, pewnie należysz do ludzi, którzy oszczędzają na wodzie i kanapce dla dziecka, gdy muszą czekać niespodziewanie na lotnisku np. z powodu awarii samolotu, a potem w telewizji gadają, jakie dziecko jest wycieńczone, a danie napiwku to dla ciebie wyrzucanie pieniędzy w błoto.
          A jeśli chodzi w wizę to są ludzie, których przeraża wszystko co nowe, nawet jeżeli jest bardziej wygodne i oszczędza sporo czasu.
          • Gość: Gość Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.play-internet.pl 06.02.14, 18:51
           Mnie osobiście nie przeszkadza zakup wizy przez internet , ale są turyści(starsi ludzie) którzy nie potrafią posługiwać się komputerem , lub korzystać z netu bo nie mają takich możliwości , a nie chcą kogoś o to prosić , inna sprawa że nie każdy ma kartę kredytową i nie będzie jej na 1 raz wyrabiał , więc nie rozumiem tego wymądrzania się i myślenia tylko o sobie , widzę tu u niektórych czysty egoizm .
           • Gość: wanda Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 06.02.14, 20:36
            Gość napisał(a):

            > Mnie osobiście nie przeszkadza zakup wizy przez internet , ale są turyści(stars
            > i ludzie) którzy nie potrafią posługiwać się komputerem................

            Ja należę do starszego pokolenia, już niedługo będę na emeryturze, ale na co dzień posługuję się kartą płatniczą, korzystam z komputera w pracy i w domu, płaciłam też wielokrotnie kartą przez internet (tańsze zakupy) i wiem, że zdecydowana większość znajomych z mojego pokolenia 55+ (a nawet starszych) radzi sobie z internetem całkiem nieźle na co dzień, więc proszę nie robić z nas jakichś ludzi, dla których komputer to jakiś niezrozumiały stwór. A nawet jeżeli są osoby starsze (w mniejszości), które mogą mieć jakiś problem - raczej językowy niż komputerowy, to w końcu najczęściej mamy dzieci, wnuki czy inną rodzinę, która z pewnością pomoże. Słyszałam że są plany, żeby strona do internetowej rezerwacji miała polską wersję, więc i ten problem byłby rozwiązany.
            Ja akurat cieszę się, że będę mogła kupić wizę internetowo, bo wolę zrobić to wygodnie siedząc w domu niż stać w kolejce na lotnisku (najczęściej w kolejnej, po kolejce do odprawy bagażowej, paszportowej itp.)
            Ludzie starsi też potrafią przystosować się do wymagań nowoczesności żeby normalnie funkcjonować, a ciągłe posądzanie nas o nieporadność w zakresie komputerów to myślenie stereotypami, zresztą radzę młodym ludziom spojrzeć na swoich rodziców i okaże się, że bez trudu radzą sobie z laptopem czy tabletem.
            • schwinn1 Re: zmiana procedury dot.wiz 08.02.14, 12:20
             W zasadzie to teraz pani (Wando) generalizuje. Bo jeżeli Pani sobie świetnie radzi nie oznacza to, że całe pokolenie również. Moi rodzice są 65+ i korzystają z internetu (mama dużo lepiej sobie radzi niż tata), ale i tak nie wyobrażam sobie, że ot tak kupują sobie wizę przez internet, jeszcze w momencie, gdy strona nie jest w języku polskim oraz płatność jest kartą kredytową, której nie posiadają (ja takiej również nie posiadam i wielu moich znajomych również; to nie jest coś bez czego nie można funkcjonować).
             Według mnie optymalne rozwiązanie to pozostawienie obydwu możliwości zakupu wizy.
             • Gość: Robi Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.14, 12:52
              Nie wydaje mi się żeby Turcja tylko dla Polaków pozostawiła opcję zakupu na lotnisku, bo to byłoby bezsensowne, w końcu po co ma utrzymywać urzędników na lotniskach (przecież to nie tylko jedno lotnisko w Antalyi, ale także kilka w Turcji Egejskiej czy w Stambule) i ponosić dodatkowe koszty praktycznie przez całą dobę, jeżeli z tego co słyszymy jedynie Polacy protestują przeciwko zakupowi wizy przez internet. Turcję odwiedzają setki tysięcy turystów z różnych krajów i jakoś dla innych nie stanowi to problemu, ale u nas oczywiście cała akcja biur podróży, bo Polak okazuje się bezradny w prostych sytuacjach. Jeżeli strona będzie w języku polskim i płatności będzie można dokonywać także kartą płatniczą (bankomatową) - a takie udogodnienia mają być wprowadzone, to w czym problem, sądzę, że zdecydowana większość Polaków, którzy wyjeżdżają za granicę ma konto bankowe i bezpłatną kartę do tego konta. Komputer z dostępem do internetu jest praktycznie w każdej rodzinie (starsi ludzie mogą ewentualnie skorzystać z komputera dzieci lub innego członka rodziny), nie powinno być też problemu ze skorzystanie z komputera w pracy, więc taki zakup to sprawa banalna.
              • Gość: gość Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.14, 13:53
               Odbierałam dzisiaj z mojego biura podróży dokumenty i dowiedziałam się, że prawdopodobnie jednak żadnych zmian z wizami nie będzie. Informacje mają się pojawić w ciągu 2 tygodni.
           • seriabolesnychzastrzykow Re: zmiana procedury dot.wiz 07.02.14, 13:57
            Gość portalu: Gość napisał(a):

            > Mnie osobiście nie przeszkadza zakup wizy przez internet , ale są turyści(stars
            > i ludzie) którzy nie potrafią posługiwać się komputerem , lub korzystać z netu
            > bo nie mają takich możliwości , a nie chcą kogoś o to prosić , inna sprawa że n
            > ie każdy ma kartę kredytową i nie będzie jej na 1 raz wyrabiał , więc nie rozum
            > iem tego wymądrzania się i myślenia tylko o sobie

            Tak, a niektórzy nie umieją czytać i pisać i mają problemy z wyrobieniem paszportu, bo nie potrafią wypełnić wniosku, a nie chcą kogoś o to prosić. I czy to sprawiedliwe że dla nich się nie uprości procedury?
  • Gość: Ania Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.14, 13:36
   Czyli achy i ochy na temat wygody kupowania przez internet jak zwykle można zaliczyć do mało udanych, czego się obawiałem wcześniej. Od dziś miało być po polsku i co niestety angielski, francuski i hiszpański dla wyboru. Matko nie wszyscy znają te języki, nawet jak potrafią się dogadywać to nie znaczy, ze język w piśmie równie dobrze im służy. Tak wiec wierz tu ambasadzie tureckiej! Wieczorkiem spróbuje zakupić wizę zobaczymy jak to będzie, na pewno nie po polsku.
  • chwilka9 Re: zmiana procedury dot.wiz 14.04.14, 10:20
   czy ktoś już zakupił wize przez neta? łatwo poszło? proszę napisać. Średnio znam angielski i boje się że sobie nie poradzę.
   • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 14.04.14, 12:20
    Co prawda zamieszczałam już wcześniej w tym wątku, ale że pytanie się powtarza, więc podpinam jeszcze raz link do artykułu z podpowiedzią "krok po kroku" jak wypełnić angielskojęzyczny formularz wizowy:
    poloniawstambule.com/2013/05/22/e-wiza-do-turcji-w-systemie-online/
    • Gość: xxx Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.tktelekom.pl 14.04.14, 13:41
     Podobno ma już być strona w języku polskim.Znalazł już toś strone taką?
     • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.14, 14:07
      Nie ma w języku polskim, dziś znajoma kupiła wizę przez int. i płacić można jedynie kartą kredytową, innej opcji nie ma jak twierdzi. Dowiedziałam się dziś w biurze, że na lotnisku wylotowym dostaniemy wnioski wizowe bo to co jest wizą wydrukowaną w systemie PDF nie jest wizą więc trzeba będzie wypełnić dodatkowy formularz. Tak więc potwierdza się to, że jest wszystko to nowa nazwa na biała chusteczkę, jedynie cena wzrasta, bo większość chyba będzie zmuszona kupić wizę na lotnisku. jeżeli tego jakoś nie rozwiążą w przyzwoity sposób, w przyszłym roku wiele ludzi wybierze inny kierunek po prostu.
      • Gość: alan Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.14, 14:56
       Nie mam pojęcia dlaczego tylko Polacy robią wielkie halo z tą e-visą, oczywiście jak ktoś sobie nie radzi z banalną rezerwacją wizy prze internet to już nie wyjedzie do Turcji (w przyszłym roku nie będzie już opcji zakupu drożej na lotnisku), ale sądzę, ze dla zdecydowanej większości nie będzie to stanowiło żadnego problemu
       • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.14, 15:08
        Drogi Alanku, a jak ktoś jedzie za dwa dni i nie może dokonać zakupu pomimo że nie jest debilem ponieważ strona jest zablokowana to nawet ktoś tak sprytny jak ty też tego nie dokona. Poza tym nie każdy ma kartę kredytową, i też debilem nie jest, podobnie co do znajomości języków obcych... są tacy co znają różne języki ale turecki, angielski czy francuski nie są ich ulubionymi też istnieją. Poza tym jak się okazuje, wykupić będzie można ( pod warunkiem że strona będzie aktywna) w języku angielskim i będą mieli kartę kredytową ( a miały być uznawane wszystkie karty) to to co wydrukują nie jest wizą! Ponownie trzeba będzie wypełnić wniosek na lotnisku więc sens w tym jest żaden. Tak więc urodzić się geniuszem to jedno, a drugie wiedzieć o czym się pisze to drugie.
        • Gość: Robert Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.14, 20:04
         Aniutaprim napisał(a):

         >.............. Poza tym nie każdy ma kartę kredytową, i też debilem
         > nie jest, podobnie co do znajomości języków obcych... są tacy co znają różne ję
         > zyki ale turecki, angielski czy francuski nie są ich ulubionymi też istnieją.............

         Bez przesady, do rezerwacji wizy potrzeba jest naprawdę zupełnie elementarna znajomość angielskiego, teraz nawet dzieci w przedszkolu znają wyrazy typu, "name", "date of birth", czy "passport number", a jak ktoś naprawdę nie zna podstawowych słówek angielskich to są różne tłumacze internetowe, poradzić sobie można nie znając nawet żadnego języka. O jakichś dodatkowych dokumentach pierwsze słyszę, nic na ten temat nie w opisie procedury w żadnym języku, a wprost przeciwnie napisane jest, że ta wydrukowana wiza po prostu zastępuje dotychczasową naklejkę więc nie wiem skąd taka informacja.
         A nawet gdyby, to ludzie tysiącami latają do Egiptu czy Tunezji, gdzie od zawsze wypełnia się deklaracje wizowe i nikt z tego powodu nie rezygnuje z wyjazdu.
         A jeżeli chodzi o płatność kartą, to przecież może to być także karta do płatności internetowych, poza tym będzie można płacić wszystkimi kartami nie tylko kredytowymi.
         • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.14, 21:51
          Można płacić jedynie kartą kredytową, żadna inna nie wchodzi w grę. Info z dnia dzisiejszego po zakupie wizy. To co podaje ambasada turecka jest nie we wszystkim prawdziwe ( choćby to, że od 3 dni miała być możliwość wypełnienia wniosku po polsku. A tak poza tym skąd wiem, że jak będę chciała kupić wizę znowu to na wiele godzin ( może dni strona będzie zablokowana, tak jak miało to miejsce dzisiaj?
          • Gość: Jola Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.14, 07:31
           Podobają mi się osoby, które we wszystkim szukają dziury w całym :). Robert dobrze pisze, wiele banków wydaje karty do płatności internetowych, które właśnie do tego służą, bez problemu zapłacisz taką kartą za wizę, przecież podaje się dane karty, a te są identyczne jak w przypadku karty kredytowej, więc komputer bez problemu to zaakceptuje i wszyscy którzy na co dzień robią zakupy internetowe to wiedzą. A jeżeli chodzi o zablokowanie strony internetowej to trwało to zaledwie kilka godzin (prawdopodobnie były wykonywane jakieś prace) i wszystko już działa, a w sezonie wakacyjnym raczej nie powinno być problemów z tą stroną. Poza tym nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek rozsądny czekał na ostatnią chwilę z zakupem tej wizy, większość ludzi wykupuje wakacje na wiele tygodni czy nawet miesięcy wcześniej i ma mnóstwo czasu na zakup wizy, ale nawet ci którzy kupują last minut na kilka dni przed wylotem nie będą mieli problemów, bo procedura zakupu trwa kilka minut i każdy zdąży to zrobić.
           A z tym językiem polskim to przegięcie, w każdej rodzinie jest ktoś kto zna przynajmniej podstawy angielskiego (od wielu lat uczą tego języka w szkole, już gimnazjaliści poradzą sobie bez problemu ze zrozumieniem i wpisaniem odpowiednich danych, a często i młodsze dzieci)
           poniżej podaję stronę, gdzie procedura jest opisana po polsku - z tłumaczeniem poszczególnych rubryk, dla totalnych analfabetów językowych)

           poloniawstambule.com/2013/05/22/e-wiza-do-turcji-w-systemie-online/
           • riverina Re: zmiana procedury dot.wiz 15.04.14, 08:57
            Jolu, masz oczywiście rację. Dzięki za link, nie wydaje się to faktycznie trudne. Nie zauważyłam tam informacji na temat formularza, o którym piszą forumowicze. Gdzie go się pobiera? Na stanowisku Turkish Airlines czy innej linii lecącej do Turcji? Czy juz np w Stambule lub Antalyi? Do czego służy ten formularz?
     • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 14.04.14, 14:21
      Na stronie Biura Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji (www.turcja.org.pl/page/11/44) jest m.in. informacja o polskiej wersji formularza:

      "...od dnia 11. kwietnia 2014r.:
      - oprócz angielskiej, francuskiej i hiszpańskiej wersji językowej system e-wiza będzie dostępny w wersji holenderskiej, norweskiej, polskiej, niemieckiej, arabskiej i chińskiej,
      - oprócz kart Visa i Master Card akceptowane będą inne powszechnie używane karty kredytowe i debetowe,
      - wprowadzone zostaną udogodnienia pozwalające na uzyskanie e-wizy za pośrednictwem autoryzowanych biur linii lotniczych, w tym biur tychże linii na lotniskach,
      - biura podróży będą mogły ubiegać się o grupowe e-wizy i dokonywać zbiorczych opłat,
      - osoby, które nie będą posiadać wiz przy wjeździe do Turcji, będą mogły uzyskać e-wizę w interaktywnych punktach znajdujących się na lotniskach tureckich,
      - opłaty za e-wizy dokonywane za pośrednictwem strony internetowej e-wiza (www.evisa.gov.tr) będą niższe, niż opłaty za wizy dokonywane przy wjeździe na lotniskach tureckich..."

      Do dziś polskiej wersji nie było. Jednak strona www.evisa.gov.tr jest obecnie "chwilowo nieczynna" (Page is temporarily out of service due to system updates).
      Może właśnie coś w tym kierunku robią?
      • dominika089 Re: zmiana procedury dot.wiz 14.04.14, 18:33
       na stronie hotelu wybranego przeze mnie jest taka informacja :
       Wizy: są wymagane; turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy):

       Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej wprowadziło na sezon turystyczny 2014 tzw. „okres przejściowy”, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie wizy na dotychczasowych warunkach np. na lotnisku w Turcji po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji będzie wynosiła odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby.

       Od 10.04.2014 będzie także można skorzystać z elektronicznego systemu ubiegania się o wizę do Turcji. Wizę w celach turystycznych będzie można uzyskać za pośrednictwem systemu E-visa (www.evisa.gov.tr/en/) bądź w placówkach dyplomatycznych Republiki Turcji. Szczegóły dostępne są pod poniższym adresem: ankara.msz.gov.pl/pl/sprawy_konsularne/poradnik_dla_turysty/wizy_do_turcji/.
       • dominika089 Re: zmiana procedury dot.wiz 14.04.14, 18:36
        ankara.msz.gov.pl/pl/sprawy_konsularne/poradnik_dla_turysty/wizy_do_turcji/
        wizę można zakupić na lotnisku gdyż bedą modyfikować system i ten sezon jest sezonem przejsciowym, rok 2015 bedzie obowiązywał zakup wizy na własną rękę :)
      • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 14.04.14, 20:47
       No niestety, stronajuż działa, ale nadal tylko te wersje językowe, które były wcześniej; polskiej nie ma.
       • 3mam-sie3 Re: zmiana procedury dot.wiz 15.04.14, 20:33
        Dziś dostałam info. z biura, zwróćcie uwgę: informacje odnośnie ważności paszportu : musi być ważny 6 miesięcy od wygaśnięcia wizy czyli 12 miesięcy od zakupu wizy .

        1. Wiza elektroniczna za pośrednictwem portalu systemu E-visa
        (www.evisa.gov.tr). Wiza ważna jest przez okres 6 miesięcy od daty jej
        zakupu i upoważnia do wielokrotnego przekraczania granicy i pobytu w Turcji przez
        90 dni. Okres ważności paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty
        upływu ważności posiadanej wizy, więc może zaistnieć konieczność ważności
        paszportu przez okres 12 miesięcy od dnia zakupu wizy elektronicznej.
        Koszt wizy
        elektronicznej to 20 USD lub 15 EUR za osobę.
        • crisu70 Re: zmiana procedury dot.wiz 15.04.14, 21:01
         zamiast polskiego dodali turecki, widocznie turek też potrzebuje wizy na wakacje w Alanyi, dla mnie to już jest siara z tą stroną e-visa
         • hastan Re: zmiana procedury dot.wiz 15.04.14, 22:44
          Instrukcja wypełnienia formularza wizowego w wersji angielskiej z polskimi komentarzami "krok po kroku" - zamieszczona na stronie biura TUI:

          www.tui.pl/public/repozytorium/zanim_zarezerwujesz/instrukcja-wizowa-do-turcji.pdf
         • Gość: Bodo Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.14, 07:29
          To ty chyba robisz siarę, naprawdę nie poradzisz sobie z angielskim na poziomie elementarnym??? Tym bardziej, że jest mnóstwo instrukcji przetłumaczonych na polski??? Czy Polacy zawsze muszą robić z siebie wieśniaków i bić pianę bez sensu
          • silesia77 Re: zmiana procedury dot.wiz 16.04.14, 07:58
           Bodo i inni, a ja z kolei nie rozumiem Waszego oburzenia, i teksty typu każdy głupi by sobie poradził po angielsku. Nie o to przecież tutaj chodzi! Oczywiście , że każdy może sobie skorzystać z podpowiadaczy typu krok po kroku, czy poprosić o pomoc kogoś kto włada językiem jak to określacie na poziomie elementarnym. Dla mnie brak wersji w języku polskim to pokazanie na ile Turca poważa i szanuje turystów z Polski. Przyznam , że dla mnie byłby to taki ukłon w stronę naszego kraju i gest sugerujący, że traktują nas i oczekują na równi z turystą/partnerem np niemieckim.
           Wygeneruję sobie wizę przez internet bo angielski nie stanowi dla mnie problemu ale nie ukrywam , że dla mnie ta sytuacja sugeruje trochę na ile Turcja, mnie- polkę z rodziną, oczekuje i zaprasza.
           • Gość: Bodo Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.14, 08:21
            Wychodzą jak zwykle polskie kompleksy i jakaś chora megalomania, rozumiem gdyby strona była w kilkudziesięciu językach (nie wiem dokładnie ile narodowości korzysta z wakacji w Turcji i potrzebuje wizy), a nie było tylko po polsku,to można by się czepiać, ale przecież strona jest tylko w kilku językach (angielski, hiszpański, francuski).
            A co mają powiedzieć Rosjanie, Włosi czy Chińczycy??? Nie ma strony w ich języku (po niemiecku zresztą też) To jakaś siara i lekceważenie tych narodów? Nie słychać, żeby inne nacje, które nie mają strony w swoim języku robiły takie larum jak Polacy.

            • isabeau Re: zmiana procedury dot.wiz 16.04.14, 08:40
             Strony po niemiecku nie ma, bo obywatele Niemiec nie potrzebują wizy, żeby wjechać do Turcji w celach turystycznych. W tej kwestii zresztą można się bardziej doszukiwać nierównego traktowania różnych narodowości, a nie w tym, w ilu wersjach językowych jest dostępna strona zakupu wizy.
             • Gość: Bodo Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.14, 09:43
              Nic nie napisałem o samych Niemcach tylko, że nie ma strony w języku niemieckim, a pewnie jest sporo ludzi, którzy znają bardzo dobrze ten język. No i są inne kraje niemieckojęzyczne, np. Szwajcaria czy Austria. A to że Niemcy nie potrzebują wiz to sprawa Turcji, ale mnie to nie dziwi, Turcja to ulubiony kraj na wakacje dla Niemców, przyjeżdżają ich tam miliony i zostawiają w Turcji kupę euro, wielu z nich wyjeżdża do Turcji nawet kilkakrotnie w ciągu roku. Jednak zdecydowana większość obywateli innych krajów musi mieć wizę (nie tylko Polacy) i jakoś nie płaczą, że nie ma strony w ich języku.
              • pysiu1007 Re: zmiana procedury dot.wiz 16.04.14, 10:34
               mozna uzyc opcji tłumaczenia strony i po kłopocie
           • Gość: Maxxx Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.04.14, 20:19
            I znów ta roszczeniowość matki-polki wybierającej się na najtańsze wczasy z mężem brzuchaczem i gromadą rozwrzeszczanych bachorów.
            Skoro czujesz się napiętnowana i opuszczona, to przestań jeździć do Turcji, a zacznij tam, gdzie będą się Tobie w pas kłaniali i lizali buty, czyli ... na własną działkę rekreacyjną, o ile taką posiadasz :-)))
        • Gość: Karollek Re: zmiana procedury dot.wiz IP: 5.174.72.* 16.04.14, 13:55
         Ja też dostałam info z BP TUI, że paszport musi być ważny 6 m-cy od dnia wygaśnięcia wizy, co daje w sumie 12 m-cy. Aż wpadłem w. Panikę bo niedługo wylatuję do Turcji i nie mam takiej ważności paszportu. To jest jakaś bzdura i wprowadzanie w błąd! Na stronie www.turcja.org.pl jest jasno napisane:

         "11.04.2014r. Uprzejmie informujemy, że według obecnych przepisów tureckiego prawa minimalna ważność paszportu w przypadku wyjazdów turystycznych i biznesowych do 90 dni pobytu wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji."
         • crisu70 Re: zmiana procedury dot.wiz 16.04.14, 19:47
          jeżeli ministerstwo obiecywało stronę po polsku to powinna takowa się pojawić dla mnie problem zakupu wizy w jakiejkolwiek wersji też nie będzie stanowił żadnego problemu, chodzi mi o sam fakt, polaków w Turcji co roku masa, Turcy mówią łamaną polszczyzną tak więc trochę im ten budżet turystyczny poprawiamy może nie tyle co niemcy, ale oni mają inny układ tyle niemców w Turcji co turków w Niemczech 50=50 jakiś szacunek dla turysty powinien być
          • Gość: sisi Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.04.14, 18:17
           WOW. Sądziłam ze na ten rok sprawa wiz zamknieta. Zamierzałam kupić po staremu. Wyjezdżam we wrzesniu.
           Dobrze ze zajrzalam na watek. Sprawa waznosci paszportu. Ledwo, ledwo. Na styk -miesiąc.
           Bylo by milo gdyby strona po polsku była. A dlaczego nie ma po rosyjsku to zupełnie nie rozumiem bo Rosjan tam tysiace.
           Poczytalam tez o zakupie przez internet i zagwozdka-mam karte kredytową ale nie mam kodu , nie chciałam. Nie zamierzałam NIGDY niczego nie kupowac przez internet..
           • Gość: grażka Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.14, 19:27
            jakiego kodu?
            • koniczynka777 Re: zmiana procedury dot.wiz 21.04.14, 22:10
             Pewnie chodzi o nr CVC z drugiej strony karty
             dorjana.unixstorm.org
             • koniczynka777 Re: zmiana procedury dot.wiz 21.04.14, 22:14
              Pewnie chodzi o nr CVC z drugiej strony karty
              Wbrew obawom zakup e-visy karta platnicza przebiega blyskawicznie.
              • pavvka Re: zmiana procedury dot.wiz 22.04.14, 11:46
               koniczynka777 napisała:

               > Wbrew obawom zakup e-visy karta platnicza przebiega blyskawicznie.

               Dokładnie tak, cały proces nie zajmuje nawet 5 minut. Znacznie lepsze niż kupowanie wizy na lotnisku.
             • Gość: Paweł Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.14, 07:14
              Przecież to nie trzeba zamawiać żadnego kodu, każda karta kredytowa ma nr CVC nadrukowany standardowo.
  • chwilka9 Re: zmiana procedury dot.wiz 22.04.14, 19:18
   Zapłaciłam zwykłą kartą płatniczą. Dziwne że z jednego banku nie poszło a z innego poszło.
   • Gość: rekin1973 Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.14, 22:03
    Mam pytanko. Czy można za wizę zapłacić na stronie www.evisa.gov.tr/en/ kartą debetową? Wiem, że mieli wprowadzić taką opcję.
    • koniczynka777 Re: zmiana procedury dot.wiz 22.04.14, 22:44
     Mozna
     dorjana.unixstorm.org
    • chwilka9 Re: zmiana procedury dot.wiz 23.04.14, 08:23
     właśnie napisałam. zapłaciłam zwykłą debetówką ale mam 2 rachunki i z jednego banku mi nie poszło a z drugiego poszło.
  • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 12:27
   Właśnie kupiłam dwie wizy przez internet. Na jedną potrzeba ok. 15 minut z wydrukowaniem. Do druku jest pokwitowanie wpłacenia pieniędzy (20dolarow) oraz sama wiza. Płatność jedynie kartą kredytową. Podając adres kod pocztowy należy zapisać bez myślnika. Można to przejść nie znając języka - może parę ważnych zwrotów trzeba sobie przetłumaczyć oczywiście przez tych co nie znają angielskiego. Strona zrobiona intuicyjnie więc w zasadzie nie powinno być problemów. Jak ktoś miałby pytania to chętnie odpowiem, choć myślę, że każdy powinien sobie poradzić. Swoją droga rownież uważam, że powinna być strona w języku polskim, byłby to ukłon w stronę Polaków, zwłaszcza że mnóstwo osób odwiedza ten kraj.
   • koniczynka777 Re: zmiana procedury dot.wiz 23.04.14, 13:19
    Karta debetowa banomatowa tez jest akceptowana.
    I tez operacja trwa szybciutko!
    • Gość: Krzysztof Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.static.chello.pl 23.04.14, 16:11
     Na ile dni przed wyjazdem należy dokonać zakupu wizy?
     • Gość: Andy Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 23.04.14, 16:37
      Możesz nawet dzień lub kilka godzin przed wylotem, musisz tylko wydrukować wizę, a sam zakup trwa kilka minut.
     • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 16:44
      We wniosku wpisujesz datę przylotu do kraju i od tej daty wiza jest ważna przez 180 dni. Ważność wizy nie określa data jej wykupienia, tylko data przylotu zadeklarowana. Proponuje nie czekać do ostatniej chwili choćby dlatego, że czasem coś może się wydarzyć niespodziewanego, tak jak już było, kiedy prawie cały dzień strona była niedostępna.
      • Gość: rekin1973 Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 17:07
       Jestem w trakcie kupowania wizy i tu du..... Nie chce moich pieniędzy z karty debetowej PKO. Wyświetla się tekst : An error was encountered while processing your payment. Please click on the button below to try again. Wiem co oznacza, tylko nie wiem co dalej, próbowałem cztery razy i non stop to samo.
       • Gość: rekin1973 Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 17:29
        Przepraszam za zamieszanie, było to spowodowane ustawieniami karty płatniczej. Pomógł telefo na infolinię :))
   • wejher_man Re: zmiana procedury dot.wiz 29.04.14, 23:55
    Czesc,
    A ja mam taki problem że chcę kupić wizę ale płatność będzie z karty firmowej mojego pracodawcy. Na tę okoliczność potrzebuję fakturę (pokwitowania dokonania transakcji). Czy ktoś się orientuje czy formularz na stronie ma opcję wystawienia faktury ? Szczerze mówąc przyjrzałem się uważnie stronie, wypełniając wszystkie dane osobowe potrzebne do wystawienia wizy, doszedłem do momentu, w którym należało podać numer karty kredytowej i do tego momentu nie natrafiłem na opcję wystawienia faktury. Czy ktoś coś wie na ten temat?
    • Gość: Ania Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.14, 09:35
     Ja nie widziałam takiej opcji i sądzę, że może jej w ogóle nie być, bo to zakup wizy dla osób prywatnych, a nie dla firm. Nigdy nie kupowałam wizy na firmę, ale na poprzednio kupując na lotnisku też raczej nie dostałbyś faktury, ja nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem.
     A tak we ogóle to firma mogłaby rozliczyć ten wydatek na podstawie wydruku wizy i potwierdzenia płatności - nie w każdej sytuacji konieczna jest faktura, szczególnie przy wydatkach zagranicznych, nieraz wystarczy np. paragon.
  • jbobow1984 Re: zmiana procedury dot.wiz 24.04.14, 10:40
   z teog co mi wiadomo od 11.04.2014r. istnieje możliwość wykupienia wizy na lotnisku w Turcji. będzie to kosztowało 25USD/20EUR. Można samemu wykupić sobie wizę przed wylotem do Turcji. (w google proszę wykuszać chyba e-wiza się strn.nazywa). tylko tam można płacić kartą kredytową. Dodatkowo można wykupić wizę przez biuro podróży jeśli ktoś kupuję zorganiozwaną wycieczkę, a nie leci na własną rękę. Ja lecę w lipcu i biuro podróży mi załatwia wizę. jest to taniej niż gdybym miała wykupować ją na lotnisku w Turcji.
   • Gość: Agnieszka Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.04.14, 10:49
    Jakbyś przeczytał(a) wątek bardziej uważnie to być się dowiedział (a), że za wizę można płacić też normalną kartą płatniczą jak w sklepie (bankomatową), a nie tylko kredytową i koszt jest taki jak dotychczas. W tym sezonie wyjątkowo (okres przejściowy) można wizę kupić też na lotnisku, ale jest ona droższa niż kupowana internetowo. I pewnie można kupić wizę za pośrednictwem biura podróży (wiem, że nie wszystkie biura coś takiego oferują), tylko po co? Zakup przez internet jest dziecinnie prosty i szybki, a pracownik biura musi zakupić wizę dokładnie w ten sam sposób jak każda pojedyncza osoba.
    • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.14, 11:46
     Tylko i wyłącznie karta kredytowa lub debetowa.
     • Gość: Agnieszka Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.04.14, 12:34
      Przecież karta płatnicza to właśnie karta debetowa :))
      • Gość: chinagirl Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.biznes.mm.pl 13.05.14, 13:48
       Nei zgadzam się, że "karta płatnicza" = karta debetowa. KArta płatnicza to ta karta, którą się płaci, a więc debetowa ( bankomatowa ) lub / tez kredytowa. Jedną mam drugiej nie mam.
       I druga rzecz: Mądrale, które się wypowiadają o tym, że w sumie trzeba być debilem, żeby sobie z ta procedurą nie poradzić - bardzo pochopnie rzucają mądralowymi cwaniackimi tekstami. Nigdy nie płaciłam kartą bankomatową w necie, dzisiaj spróbuję - dla mnie nie jest to absolutnie oczywiste, bo od zawsze mam doświadczenie, że w necie płaci się wyłącznie kredytową, z której odbiorca ściąga sobie należność. No, zobaczymy.
       • Gość: Ada Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.14, 14:18
        Ja płaciłam już za wizę kartą, którą płacę w sklepie (wypłacam też nią pieniądze z bankomatu), to na pewno nie jest karta kredytowa. Trzeba tylko upewnić w swoim banku czy można taką kartą od razu zapłacić internetowo, bo często banki dopiero na wyraźne życzenie uruchamiają na takiej karcie opcję płatności w internecie, w niektórych bankach nie jest ona po prostu automatyczna w momencie wydania karty i można się naciąć, bo płatność może nie zostać wykonana, ale po interwencji w banku i odblokowaniu płatności internetowych nie ma już żadnego problemu.
        • Gość: gość_gość Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.adsl.inetia.pl 15.05.14, 01:15
         Kupienie wizy przez internet nie jest trudne, naprawdę!
         Ale rozumiem osoby, które obawiają się takiego zakupu z różnych przyczyn- nigdy wcześniej nie płaciły kartą za zakupy internetowe, nie znają języka :)
         Sama kupując wizę płaciłam kartą przez internet poraz pierwszy. Z językiem angielskim czy innym też raczej mi nie po drodze.
         Jednakże oznaczenia rubryk, to akurat w sumie wszystko to co i tak wypisujemy nieraz w hotelach.
         Można wejść na stronę, zobaczyć wszystko, na spokojnie przetłumaczyć sobie i potem wpisać wszystko w odpowiednie rubryki.
         Tutaj zresztą ktoś podawał link z tłumaczeniem i opisem "krok po kroku" jak należy postępować przy wypełnianiu wniosku.
         Mimo że sama z tej pomocy nie skorzystałam - dziękuję!, ktoś zrobił coś bezinteresownego aby pomóc innym :)

         Z drugiej strony- można zawsze poprosić w lokalnym biurze podróży- tam gdzie wykupowało się wyjazd o pomoc.
         Koleżanka pracująca w biurze podróży mówiła, że bardzo dużo ludzi przychodzi i prosi o pomoc.
         Dziewczyny w biurze nie widzą problemu, pomagają, pokazują krok po kroku jak to wygląda.
         Ludzie potem mówią, ze to jednak takie proste i cieszą się, ze teraz już będa sami sobie dawać radę.
         Wiadomo, ze jak ktoś robi coś pierwszy raz to może się bać, że coś źle zrobi.
         Ja się nie dziwię, że ludzie pytają tu na forum, zresztą po to to forum jest :)
         Jednakże takie "ujadanie", ze dla Polaków to zawsze pod górkę, zawsze jakieś kłody - bo brak tłumaczenia, bo coś nie tak z kartą, jest już niesmaczne!
         Nie róbmy z siebie ofiar.
         Oczywiście fajnie byłoby gdybyśmy nie musieli w ogóle mieć wiz.
         Ale nie wymagajmy od innych głaskania nas po głowach, lajtowego traktowania, póki my - społeczeństwo ( nie wkładam tu wszystkich do jednego wora ) - nie zaczniemy traktować innych z należytym szacunkiem.
         Nauczmy się traktować z szacunkiem inne nacje (wszędzie tylko pogarda dla innych - dzikusy, brudasy, czarnuchy po co do nas przyjeżdżają) i dopiero wtedy wymagajmy aby nas traktowano jak tego chcemy

         Pozdrawiam serdecznie
         życzę udanych wczasów
         pięknej pogody i bezproblemowego wykupu wiz


        • kaziaral Re: zmiana procedury dot.wiz 15.05.14, 17:58
         O jak fajnie,ze nie musze zadnych wiz kupowac i w dodatku lece sobie na dowodzik :)
   • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.14, 11:45
    Wiza zakupiona na lotnisku jest droższa (30 dolarów) biuro kupuje w cenie 20 dol. Ale nie sądzę że nie bierze żadnej prowizji. Naprawdę jeżeli ma się kartę kredytową, względnie debetową nie wiem po co obciążać biuro? Cała procedura trwa kilka minut i masz załatwione. Na lotnisku jest tłum ludzi wszystko to trwa. Jeżeli masz problem z językiem angielskim to w internecie znajdziesz tłumaczenie.
  • Gość: ceprzyca wiza turecka IP: *.158.216.26.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.04.14, 12:30
   ale czy można zapłacić czyjąś kartą kredytową za swoja wizę, bo ja karty takowej nie mam, zawsze płacę za wszystko gotówka i nie widzę potrzeby wyrabiania karty.
   • Gość: Monika Re: wiza turecka IP: *.dynamic.chello.pl 26.04.14, 13:00
    Można, przecież musisz tylko podać imię i nazwisko posiadacza karty, numer i cvc, ja lecę z bratem i on za mnie kupił wizę (mam inne nazwisko-męża)
  • Gość: sum Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.centertel.pl 03.05.14, 19:39
   Może mi ktoś powiedzieć, jak to w końcu jest z ważnością paszportu ? Bo na jednych stronach czytam, że paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty wjazdu, a na innych że 6 miesięcy od daty końca wizy ( czyli 12 miesięcy od daty wjazdu ). Ja mam paszport ważny do lutego 2015, a jechać chcę w czerwcu. Proszę o jakieś rzetelne informacje.
   • Gość: Ewa Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 04.05.14, 18:11
    To masz odpowiedź:)
    www.turcja.org.pl/page/11/44
  • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.14, 11:26
   Wczoraj wróciłam z Turcji, po 14 dniowym pobycie. Wizę kupowałam jeszcze w kwietniu zaraz po wprowadzeniu nowego systemu. Karta tylko kredytowa, lub debetowa, ponieważ transakcja i wydawanie wizy jest on-line. Ale przyznaje w podróży to świetne rozwiązanie. Wizy nawet na lotnisku nie wyciągałam z torebki. Wystarczył paszport wszystko było w systemie. Podobnie z powrotem. W sumie z całego samolotu na lotnisku kupiło kilka osób wizy, wszyscy je już mieli z sobą, co skróciło wyjście z lotniska do minimum. Wiem również, że niektóre biura załatwiły to za klientów, ale naprawdę można to zrobić przy własnym komputerze, są już dostępne tłumaczenia, potem tylko wydrukować potwierdzenie przyjęcia pieniędzy przez ambasadę oraz drukować sama wizę ( format A4)
   • Gość: Kasia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.mysmart.ie 15.05.14, 17:34
    Witan chciałabym zapytać o to potwierdzenie zapłaty? Chodzi i to ze mam juz wizę wydrukowaną ale nie drukowaliśmy żadnego potwierdzenia zapłaty?? I zastanawiam sie czy jest wymagane?? Dziękuje za odp.
    • Gość: Sylwia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.14, 17:47
     Przecież sama wiza jest potwierdzeniem zapłaty, gdybyś nie zapłaciła to nie mogłabyś wydrukować wizy, dopiero po obciążeniu karty możliwy jest wydruk wizy, a obciążenie karty będziesz widziała na rachunku bankowym lub zestawieniu operacji (w zależności zczy płaciłaś kartą debetową czy kredytową)
     • Gość: Kasia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.mysmart.ie 15.05.14, 18:59
      Dlatego wlasnie pytam czy muszę miec potwierdzenie zapłaty ( wydruk z banku) czy nie do przekroczenia granicy... Bo dziewczyna wcześniej pisała ze miała i wizę i wydruk... :))
      • Gość: welt Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.tktelekom.pl 15.05.14, 19:33
       Wystarczy wiza
       • Gość: Kasia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.mysmart.ie 15.05.14, 19:50
        Dziękuje bardzo za odpowiedz:))
      • Gość: Monia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.14, 20:52
       Kasia napisał(a):

       > Dlatego wlasnie pytam czy muszę miec potwierdzenie zapłaty ( wydruk z banku) cz
       > y nie do przekroczenia granicy... Bo dziewczyna wcześniej pisała ze miała i wiz
       > ę i wydruk... :))

       Wiza to wydruk, nie trzeba mieć żadnych innych "wydruków", tym bardziej, że wszystkie dane wizy są już w komputerze celników na granicy tureckiej, nie trzeba nawet wyciągać tego wydruku, po okazaniu paszportu oni już wiedzą ,że wiza była wykupiona.
    • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.14, 10:03
     Pisałam tylko jak wygląda procedura zakupu wizy, nic poza tym, wiza Ci jest potrzebna i tyle, wydruk możesz zachować po prostu dla siebie. I jak pisałam wizy nawet nie wyciągnęłam z torebki ponieważ wystarczył paszport. Na lotnisku po prostu dałam paszport, został zeskanowany i w systemie mieli to, że mam wizę, wbili jedynie pieczątkę i po wszystkim, przy okienku byłam może całe pięć sekund, ekspresowo to wszystko się działo.
     • Gość: Kasia Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.mysmart.ie 16.05.14, 12:07
      :))) no to nic tylko wyczekiwać wymarzonych wakacji:))
      • Gość: PaniKR Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 10:56
       słuchajcie czy to prawda że w momencie dokonywania wpłaty przekierowuje na stronę banku i trzeba się zalogować i wposać kod autoryzacyjny do pobrania płatności? jeśli tak to po wpisaniu tego kodu co nalezy dalej zrobic?wylogować się z konta i wyskoczą jakieś nowe okienka z e-visą czy co? bo nie wiem czy jak klinknie się make payment to od razu można pobrać wizę czy są właśnie te przekirowania do banku.... Proszę o info, i proszę być wrozumiałym jęsli pytania wydadzą się "śmieszne"...każdy ma prawo do nich.. ;-)
       • Gość: Ala Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.14, 12:03
        Jak płacisz kartą to strona płatności przekierowuje Cię na stronę banku, tylko w przypadku kiedy masz uruchomione dodatkowe zabezpieczenie karty dla płatności internetowych. Wtedy musisz się zalogować i potwierdzić płatność (podobnie jak np. w przypadku przelewu). Jeżeli nie masz takich dodatkowych zabezpieczeń to po podaniu danych karty (numeru, daty ważności) i trzycyfrowego kodu CVV2/CVC2 (jest podany na odwrocie karty) płatność jest autoryzowana, twoja karta obciążana i płatność zostaje dokonana.
        Więc najlepiej zadzwonić do banku i upewnić się, czy masz dodatkowe zabezpieczenia karty dla płatności internetowych (chociaż jeżeli o tym nie wiesz, to pewnie ich nie masz).
        • Gość: PaniKR Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 13:07
         Dzekuje za odpowiedz. Mam zabezpieczenie 3d secure więc pewnie mnie przekieruje. I tutaj własnie mam pytanie jesli już zatwierdzę płatność i wyloguje się z banku to co dalej? ma wyskoczyć jakieś okienko że mi to zaakceptowało czy ja musze coś kliknąc w okienko juz otwrate? ehh...jeszcze raz proszę o wyrozumiałość - obawy nowicjusza.. ;-)
         • Gość: PaniKR Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 13:16
          Ach dotyczałam na stronie banku że jak już wpiszę kod autoryzacji i kliknę ok to powrócę na stronę z wizą i pewnie mi potwierdzi tą płatność. Dobra zobaczymy jak to pójdzie.
         • Gość: Ala Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.14, 13:19
          Tak, z tym zabezpieczeniem 3d secure na pewno będziesz przekierowana na stronę banku, ale po zatwierdzeniu płatności znowu jesteś automatycznie przekierowana na stronę rezerwacji z komunikatem, że płatność została autoryzowana, nawet nie będziesz miała okazji się wylogować z banku. Po zapłacie dostajesz e-maila z wizą do wydruku i koniec operacji.
          • Gość: PaniKR Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 13:22
           A jeszcze jedno pytanie: Czy wypełniając wniosek on line wpisujemy polskie litery czy nie?
           • Gość: Aniutaprim Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 16:29
            Wypełniasz wszystko polskimi literami, jedyny myk jak jest to kod pocztowy, który wpisujesz bez "-" np. 60100 a nie 60-100.
            • Gość: PaniKR Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 16:57
             No i kicha. W momencie przekierowania mnie na stronę banku pisze że "nieprawidłowe dane wejściowe od sprzedawcy" Co to jest??????
             • Gość: Ewa Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.14, 18:10
              Ja nigdy nic takiego nie miałam, a robię zakupy w internecie bardzo często i też mam dodatkowe zabezpieczenie na karcie (muszę dodatkowo autoryzować przez bank),wizę też już kupowałam przez internet, ale wszystko poszło bezproblemowo, może wejdź jeszcze raz na stronę rezerwacji wizy i sprawdź wszystkie dane - cenę, dane i ważność karty itp.
              Albo zadzwoń do banku, może oni wiedzą jaki jest powód.
              • Gość: PaniKR Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 19:37
               Kupiłam!!!! He he okazało się że jeśli macie kartę Visa Elektron w PKO BP i macie włączoną usługę 3d secure to taki właśnie komunikat wyskoczy: "nieprawidłowe dane wejściowe od sprzedawcy". Na infolinii powiedzieli że trzeba to wyłączyć (przez internet się da) i wtedy przechodzi bez najmniejszego problemu. Od razu dostałam wize nic mnie nie przekierowywało. Jutro kupię drugą i z problem z głowy. Rzeczywiście jest to banalnie proste i mega mega szybkie.
               • organista_pl Re: zmiana procedury dot.wiz 02.06.16, 09:26
                Witam jak wygląda sprawa wizy w 2016 roku bo wątek już trochę stary ...czy kupując last minute bedzie mozna kupić wizę na lotnisku w Turcji
                • Gość: gość Re: zmiana procedury dot.wiz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.16, 09:38
                 Przecież nawet kupując last minut możesz kupić wizę online (na pewno będzie taniej).
                 W biurze podróży mówią, że można tylko kupić internetowo lub w ambasadzie tureckiej, ale znajomi, którzy byli na weekend majowy w Turcji mówili, że na lotnisku (Antalya) też chyba jeszcze można, ale nikt tam nie kupuje, wszyscy mają wydruki.
                • pavvka Re: zmiana procedury dot.wiz 02.06.16, 09:51
                 Kupienie wizy online zajmuje 5 minut. To chyba nie będzie aż takie last minute żebyś nie miał tyle czasu między kupnem wczasów a wylotem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka