Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo turystów w Turcji

IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 12.11.17, 21:35
Uwielbiam Turcję, byłem tam wiele razy, teraz pod koniec listopada też chciałem się wybrać, ale ostatnio dowiedziałem się od znajomego, ze się zrobiło w Turcji niebezpiecznie i że nawet są groźby gwałtu i rozboje, ze on znający turecki i kochający ten kraj by tam teraz z żoną i dzieckiem nie pojechał, ze strach. Nie ukrywam, ze się mocno przestraszyłem :( czy faktycznie tak jest, tak się tam zmieniło i jest bardzo niebezpiecznie? Proszę o info od osób, które tam są lub niedawno były. Dziękuję bardzo.
Obserwuj wątek
    • metintour Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 13.11.17, 11:30
      Mieszkam tu w Turcji i pracuję w turystyce od ponad 10 lat. W tym roku do Turcji przyjechało ok.30 mln turystów z różnych krajów. Sezon turystyczny został przedłużony przez polskie biura na cały rok. Jeśli byłoby niebezpiecznie to dlaczego turyści tak chętnie tu przyjeżdżają? a biura mają tak bogatą ofertę wakacji w Turcji? Mieszkam z rodziną w Alanyi i przyznam szczerze ze czuję się tu dużo bezpieczniej jak w Polsce: ludzie są przyjaźni i pomocni. Jeśli ktoś chce sprawdzić odczucia turystów z Polski którzy w tym roku odwiedzili Turcję to polecam grupę na facebooku Turcja-wakacje-pytania i odpowiedzi gdzie na żywo możecie czytać posty i zadawać pytania o Turcję, hotele, bezpieczeństwo. Dorota
    • l-a Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 14.11.17, 08:14
      byłam we wrześniu w Turcji (w Belek) i było absolutnie bezpiecznie, o żadnych rozbojach czy gwałtach nie słyszałam. Było mnóstwo turystów z całego świata i zero poczucia jakiegokolwiek zagrożenia. Turyści jeżdżą na wycieczki, robią zakupy na bazarach i wypoczywają w świetnych hotelach, jest po prostu normalnie.
      • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 03:24
        Zwykle tak jest w wiekszosci krajow wszytko jest cacy ...az cos sie stanie... jak wywala jaks bombe w hotelu centrum handlowym czy lotnisku to wtedy bedzie za pozno - nikt nie chce byc tym pierwszym?
        No i nie powiecie ze was nie ostrzegano.
        Oczywiscie turysci z biednych krajow jada i agencje oferuja dobre ceny poniewaz jest niebezpeicznie i rozsadni wola nie ryzykowac.
        Polskie MSZ i podobnie inne kraje (UK, Stany itp) ostrzegaja podbnie ze jest niebezpiecznie wszedzie a bardzo niebezpiecznie na poludniu i wschodzie.
        www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/turcja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_7

No ale co tam Polacy zawsze byli odwazni - zwlaszcza jak jest tanio. :)
    • Gość: Hania Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: *.centertel.pl 14.11.17, 14:38
      Byłam w tym roku w okolicach Anyi i nawet przez chwilę nic nie zkałóciło mojego spokoju. Co ciekawe mam sporo znajomych rozrzuconych po świecie i to oni zadają mi pytanie " czy w Polsce jest bezpiecznie?" No cóż nasz kraj co raz cześciej jest postrzegany jako kraj nieprzyjazny dla obcokrajowcow a dla kolorowych to wręcz niebezpieczny. Czy w tym jest racja, nie będę tego tu oceniać. Zawsze zachęcam do odwiedzenia Polski i odwiedzenia pięknych miejsc. Wracając do Turcji... owszem jest wzmożona ostrożność, to widać na lotniskach, szczegółowe kontrole. Ale chyba to lepiej niż gorzej. Wlasnie zrobiłam rezerwację na 23 maja na dwa tygodnie i jak bedzie tam tak jak jest obecnie pojadę bez problemu.
        • Gość: Marta Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: *.146.162.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.11.17, 11:30
          ngine8 napisał(a):

> A co by sie musialo stac abys sie ocknela? Dopiero jak wywala bombe na lotnisku
          > , w centrum handlowym czy w jakims hotelu i zginie 100 osob? No coz kazdy war
          > tosciuje zycie inaczej...

Z takim podejściem to najlepiej siedzieć we własnych czterech ścianach (chociaż statystycznie najwięcej wypadków zdarza się w domu) , bo przecież jaką masz gwarancję, że bomba nie wybuchnie w twoim pobliskim centrum handlowym albo nie zaatakuje cię jakiś nożownik?
          W dzisiejszych czasach prawie cały świat jest niebezpieczny i nikt absolutnie nie może być pewności czy jakiś zamach terrorystyczny nie zostanie dokonany w miejscu dotychczas uważanym za bezpieczne.
          A jeżeli chodzi konkretnie o Turcji to od wielu lat nie było żadnego zamachu w kurortach turystycznych, żaden turysta nie został tam poszkodowany. To raczej w Europie można się czuć bardziej zagrożonym.
          Ja byłam w Turcji z dziećmi w sierpniu w Side i czułam się bardzo bezpiecznie, spędziliśmy świetny urlop w luksusowych warunkach, dzieciaki mega zadowolone, w przyszłym roku też się wybieramy do Turcji, bo dla dzieci to raj. I naprawdę dobry hotel wcale nie jest tani, chociaż oczywiście biorąc pod uwagę porównywalny standard to hotele w Grecji czy Hiszpanii są dużo droższe, a bardzo często standard niższy w Europie jest droższy niż wyższy w Turcji.
          • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 17:20
            Nikt nikomu gwarancji nie daje ale chyba rozsadek nakazuje aby unikac miejsc gdzie prawdopodobienstwo problemu jest najwieksze?. Twoje wladze Ciebie ostrzegaja a Ty mowisz ze to bzdura.. Na jednym krancu kraju wojna a na drugim sielanka...
            Zapewniam cie ze wszyscy ktorzy zgineli w atakach terrorystycznych czuli sie bardzo bezpiecznie nie tylko dzien czy godzine ale 5 sekund przed wybuchem..
            No coz jesli fakt ze mozecie tanio spedzic swietny urlop w luksusowych warunkach i do tego bardzo tanio, jest warte ryzykowania zycia Twojego i dzieci to juz nic na to poradzic nie mozna.
        • Gość: Hania Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: *.centertel.pl 16.11.17, 14:43
          Jeżeli jestes taki " ocknięty" to zaproponuj kierunek, który wedle Ciebie jest kierunkiem- gwarantem bezpiecznego urlopu. Z tego co ja wiem, a bywam w Turcji od lat, nic złego się nie stało w żadnym kurorcie. Oczywiście świat jest nieprzewidywalny, ale póki co, jest tam bezpiecznie. Jeżeli jesteś obserwatorem, to musisz wiedzieć, że to kraje europejskie są wyjątkowo narażone na terroryzm. Do tego te gwałty...nad naszym Bałtykiem również do nich dochodzi, aczkolwiek wszędzie trzeba zachowywać się z rozwagą, dotyczy to rownież kradzieży,..minimalizować zagrożenie. Myślę, że nie byłeś w ostatnim dziesięcioleciu w Turcji. Co do ostrzeżeń MSZ, dotyczą tylko pewnych rejonów. Jakos nie widzę paniki kiedy mowa o Frnacji, Belgii, czy Niemcach. Czy wiesz, że ginie lub jest cieżko rannych co roku kilkaset osób jadących wlasnie na urlop w polskie kurorty? Masz jakąś radę dla tych nieszczęśników. Mają siedzieć w domu?
          • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 17:24
            A to znaczy ze MUSISZ gdzies jechac za granice i Turcja to jednak najbezpieczniejsze miejsce na liscie pomimo ze w kraju wojna? Interesujaca logika.... No i pewnie jezdzisz autem po wypadku spawanym w jakims tam garazu uwazajac go za bezpieczne? Przeciez nikt sie w nim jeszcze nie zabil...
            • sheeri Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 17:53
              Po pierwsze Turcja nie jest w stanie wojny, na południowej granicy zdarzają się co prawda zbrojne incydenty, ale nie są to jakieś ciągłe walki, a głównymi celami ataków jest wojsko i policja. Incydenty te mają zerowe przełożenie na bezpieczeństwo turystów w kurortach Riwiery Tureckiej i na Wybrzeżu Egejskim, które dzieli od granicy setki kilometrów (najbliższe kurorty to ponad 800 km, średnio to 900-1000km.
              Po drugie jeżeli masz obawy o bezpieczeństwo w Turcji to po prostu tam nie jedziesz. Ja osobiście nie mam takich obaw, od kilku lat słyszę od takich osób jak ty,że jak wyjadę do Turcji to zrobią tam ze mnie sieczkę. Gdybym słuchała takich histerycznych rad to straciłabym super wakacje w Turcji, gdzie jestem prawie co roku na przynajmniej tygodniowy urlop, latamy też w inne miejsca (w ostatnie lato Meksyk), ale do Turcji zawsze wracamy, bo oferuje świetne warunki wypoczynku, pyszne jedzenie, mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodziców, wysoki standard hoteli i wszystko to za sensowne pieniądze. I jest oczywiście bezpiecznie, ale mam wrażenie, że najwięcej do powiedzenia o bezpieczeństwie w Turcji mają do powiedzenia osoby, które tam nigdy nie były albo nie były w ostatnim czasie.
              • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 21:28
                "Ja osobiście nie mam takich obaw, od kilku lat słyszę od takich osób jak ty,że jak wyjadę do Turcji to zrobią tam ze mnie sieczkę."

Nikt czegos takiego nie mowi ale jesli jedynei to by Ciebie zastanwila zamiast to ze tam po prostu masz wieksze szanse to nie dziwie sie... No coz to jest zachowanie ludzi ktorzy poczuli ze cos "moga" wiec nie wazne czy to ma sens ale robia i to im daje poczucie ze juz sa tacy jak reszta swiata...
                Moga kupic sobie zachodnei auto - pospwawane ale wyglada jak nowe.
                Moga kupic zagrancznego i markowego but czy ciucha - z drugiej reki albo podrobe ale wygalda jak nowe
                Moga pojechac na zagraniczna wycieczke.....- tam gdzie tani glwnie dlatego ze inni nie jada z roznych wzgledow..
                itp
                • werkaem Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 17.11.17, 09:19
                  Jesteś nawiedzony/a??? Co cię obchodzą wybory innych??? Zajmij się swoim życiem, a nie próbuj ustawiać je innym.
                  I przestań pleść o tej taniości Turcji. Owszem, do Turcji można pojechać tanio do niezłych hoteli, ale naprawdę komfortowe hotele są drogie, bo luksus kosztuje.
                  Jak ktoś za spore pieniądze ma do wyboru luksus w Turcji i przeciętny standard w Hiszpanii czy Włoszech to wybór jest oczywisty. Jakość na korzyść Turcji za te same pieniądze jest nieporównywalna.
                  I tak jak już wcześniej pisały inne osoby w Turcji w rejonach turystycznych jest bezpiecznie. Do Turcji przyjeżdża mnóstwo osób z Europy i świata (z krajów dużo od nas bogatszych) i nie uważają wakacji w tym kraju za jakiś despekt, ale u ciebie kompleksy aż się ulewają.
    • tess1956 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 15.11.17, 20:02
      Co to znaczy groźby gwałtu? Grożą turystom a raczej turystkom i uciekają? Rozboje? Kradzieże zdarzają się wszędzie nawet w najbardziej cywilizowanych krajach. Kolega chyba demonizuje. :-D Zastanawiam się nawet nad tym, kiedy to on ostatnio był w Turcji.
      • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 03:32
        Gwalty i rozboje to chyba najmniejsza obawa... Bardziej bym sie obawial wiekszego huku, dymu i cial tam gdzie sa turysci i oczywiscie nikt nie przewidzi i nie jest w stanie zapobiec bo nie wie kto, gdzie i kiedy. Czasami nalezy sluchac co mowia wladze poniewaz oni maja uszy i oczy o ktorych mowic nie moga.
        A mowia ze jest niebezpiecznie
        • pietusza Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 11:41
          Nawet jeżeli kierujesz się komunikatami MSZ dla turystów to nie powinnaś mieć obaw przed wyjazdem do Turcji, MSZ odradza tylko podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji, a tam turyści nie podróżują, kurorty są bezpieczne i nawet władze tego nie kwestionują.
          No i nie wiem czy gwałty i rozboje to najmniejsza obawa, powiedz to naszym turystom, którzy zostali napadnięci, a kobieta brutalnie zgwałcona w Rimini.
          • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 16.11.17, 17:27
            No tak odradzaj tak gdzie aktywne dzialania wojenne liczac ze ludzie maja rozum i reszta wydumaja sami.
            Ale my narod odwazny - jak nie strzelaja obok to bezpiecznie...
            Z tym Rimini to chyba przesadzasz - ona (Oni) nie pokazala odrobiny rozsadku jesli chodzi o bezpieczenstwo.
            • Gość: Hania Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: *.centertel.pl 17.11.17, 13:36
              Szanowny engine8 coś ci się zupełnie pomieszało i poplątało najwyraźniej. Wojnę mamy za wschodnia granicą ale jakoś ty nie masz obaw. W Turcji NIE MA wojny, przyjmij to do wiadomości. Tereny wskazane jako niebezpieczne obejmują granicę z Syrią, a to od kurortów nadmorskich ok.tysiąc kilometrów. Co roku do Turcji przyjeżdża wiele milionów turystow z całego świata. Trup nie ściele się gęsto, nikt nie ginie od bomb czy broni automatycznej. Najwyraźniej masz ludzi za idiotów, co jest przykre. Nie wiem kto jeździ spawanymi przez sąsiada samochodami, kupuje jakieś ciuchy z drugiej ręki i wypoczywa za jakieś grosze na riwierze tureckiej, bo jest snobem i ma gdzieś bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci....o co ci chodzi? . Masz rację w jednym. Nikt nie musi jechać do Turcji, czy w ogóle gdzieś wyjeżdżać poza granicę. Ale jak chcesz znać moją opinię, to akurat mnie wypoczynek w Polsce mało interesuje choćby ze względu na pogodę i jakość usług. Nie jeździmy tam dla podniesienia swojego ego, tylko dlatego, że cenimy sobie piękno natury, super hotele, infrastrukturę i jakość usług. No i słońce od kwietnia do października. Za darmo teź nie jeżdzimy. Zarezerwowałam hotel 5* jeszcze przed szczytem sezonu dla dwóch osób za kwotę ok. 6 tysięcy złotych. Prosiłam byś pochwalił sie dokąd ty jeździsz i jakie kierunki polecasz, w zamian napisałeś coś o samochodach i odzieży używanej. I na koniec. Właśnie jest takie forum po to by rozmawiać o swoich spostrzeżeniach. Nikt bowiem tu nie jest jakimś utracjuszem, który wiezie rodzinę w miejsca niebiezpieczne i to z niskich pobudek. Sama rok temu miałam obawy bo wydarzeń w świecie było bardzo dużo. Jednak pojechaliśmy w zeszłym roku, w tym byliśmy i pojedziemy ( jak sytuacja sie nie zmieni) w następnym. Jeżeli ktoś mnie pyta o moja opinię, to dopowiadam bo tam bywam. No to czekam na twoje pomysły urlopowe.
              • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 17.11.17, 18:13
                Moje pomysly urlopowe sa moimi i nikomu ich nie sugeruja ani do nich nie namawiam.
                Kazdy ma inny pomysl oraz wymagania na spedzanie wolnego czasu i kazdy ocenia "wartosc" urlopu inaczej.
                Wielu lubi tzw "objazdowki" i podroze zorganizowane. My odwrotnie - jedynie na wlasna reke i nigdy czesciej nie zmieniamy miejsca/hotelu niz raz na tydzien poniewaz dla nas wazne jest "przezyc", "poczuc" czy "pooddychac" lokalnym powietrzem niz zaliczyc jak najwiecej miejsc.. Ale sa tacy co to preferuja i to ich sprawa. Sa ludzi ktorzy np tylko jezdza na "cruisy" ale mnie to nie odpwiada wlasnie dlatego ze nie ma pelnej swobody "co, gdzie i kiedy".
                Nigdy jednak nie pchamy sie w miejsca gdzie nie jest bezpiecznie... poniewaz bezpieczenstwo jest zawsze kwestia #1.
                A jak w "sasiednim miescie" czy na drugiej stronie malego kraju sa aktywne dzialania wojenne, slyszy sie o atakach terrorystycznych i kraj jest w stanie wyjatkowym oraz wladze ostrzegaja o niebezpieczenstwie i ludzie uwazaja ze poniewaz akurat i jeszcze tu sie nic nie stalo ani mnie alni nikomu ze znajomych wiec jet bezpiecznie to taka logika mnie rozklada...Uwazam ze taka logika swiadczy "niskiej cenie" na swoje i rodziny zyciu zwlaszcza kiedy wazniejsze jest to ze mozemy mieszkac w 5 gwiazdkowym hotelu w takich sytuacjach.
                Oczywiscie w takich warunkach wszyscy dbaja o biznes wiec ceny sa atrakcyjne i zawsze znajda sie ludzie gotowi na ryzyko... Miara tego zwykle jest procent ludzi z krajow wysoko rozwinietych ktorzy w takich warunkach wypoczywaja poniewaz to ze w tych osrodkach sa Polacy,i Rosjanie o niczym inny mnie swiadczy poza tym co juz napisalem gdyz maja podobne podejscie do tego "problemu" tzn musz robic kompromisy ze wzgledu na ograniczone srodki i nieograniczona chec bycia tam gdzie bywaja zamozni.. Szkoda ze bezpieczenswo jest glwonym kompromisem.
                Ale ja cie interesuje to ostatnio objezdzilsmy (w wolnym tempie) atrakcje Kaliforni, Utach i Arizony.). Poniewaz mieszkam w cieplym klimacie wiec jedynie w okresie "zimy" jezdzimy na Hawaje czy tego typu urlopy.
                W poprzednich latach spedzlaimy urlopy we Wloszech Francji, Hiszpani, Portugalii. Ale po najezdzie imigrantow w te strony spozieramy ostroznie... Kiedys jezdzilismy do Meksyku ale i tam nie jest juz bezpiecznie.
                Podobnie jesli chodzi o Ameryke Poludniowa.
                Ani Turcja w obecnej sytuacji ani Egipt dawniej i teraz nie znalazly sie na liscie wlasnie ze wzgledu na bezpieczenstwo.
                • Gość: Asia Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: 77.252.197.* 17.11.17, 21:02
                  Przeczytałam twoje wpisy w tym wątku o bezpieczeństwie w Turcji i podziwiam za wytrwałość w pisaniu głupstw na temat, o którym nie masz pojęcia. Autor wątku pytał o opinię w sprawie bezpieczeństwa osoby, które w ostatnim czasie były w Turcji. Sadząc po tym co piszesz nie byłaś ostatnio w Turcji (i wątpię czy kiedykolwiek), więc na podstawie czego wyrażasz tak kategoryczne zdanie o braku bezpieczeństw w Turcji? Bo coś tam gdzieś słyszałaś???
                  Ja jestem z rodziną w Turcji praktycznie co rok (ostatnio w sierpniu) i uważam, że wypoczynek w tym kraju jest absolutnie bezpieczny. Żadnego poczucia zagrożenia i zawsze udany wypoczynek.
                  A jeżeli uważasz, że bezpieczny kraj to USA (gdzie jak piszesz ostatnio podróżowałaś) to jest to po prostu groteskowe. Kraj w którym co kilka dni w strzelaninach giną ludzie (a media piszą tylko o tych większych, bo w ciągu ostatniego roku takich zdarzeń było tam prawie 4 tys) to bezpieczne miejsce dla turystów? Przecież niedawno w Nowym Jorku terrorysta wjechał ciężarówką na ścieżkę rowerową gdzie zabił 8 osób i wiele ranił, a 5 ofiar śmiertelnych to turyści z Argentyny. To ja zdecydowanie bezpieczniej czuję Turcję niż USA, gdzie w każdej chwili ktoś może zacząć do mnie strzelać, rozjechać samochodem lub zaatakować nożem, podobnie jest w Europie, bo to te miejsca są obiektem zainteresowania terrorystów, a nie Turcja.
                • Gość: Hania Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: *.centertel.pl 18.11.17, 10:18
                  Zupełny brak konsekwencji w twoich wypowiedziach powala. Czyli wedel twojej logiki, jak się gdzieś coś złego NIE stało, to jest to przesłanie, że się stanie...? Nie ma miejsc na całej naszej planecie, gdzie są gwarancje, że w 100% jest bezpiecznie. Można paść wszędzie ofiarą oszusta, złodzieja, chorego psychicznie czy terrorysty. Wprawdzie nie byłam na Hawajach, ale Europę, trochę Afryki zwiedziłam. Byłam w Toronto i NY i przeżyłam. Powiem tak. Najbardziej obawiałam się RPA, gdzie byłam tylko kilkanaście godzin w drodze do Bacowany. Jednak nie rzecz o podróżach tylko o jednym kierunku, ktory dla ciebie jest miejscem strasznym, w stanie wojny, a ci durni ludzie, chcący poczuć się jak milionerzy za marne grosze ryzykując życie jadą do tej Turcji bo ważniejsze jest by pobyć w luksusach, gdzie w sąsiednim mieście trwa regularna walka partyzantów z wojskiem. Nie. bezpieczeństwo nie jest kompromisem, bezpieczeństwo jest priorytetem. Chciałbym ciebie zapytać, że jak tak beztrosko poruszyłeś sie po Francji, Hiszpanii czy Portugalii w ostatnich latach, to gdzie był twój czynnik bezkompromisowego bezpieczeństwa?Nie ma dnia by włoskie media ( tak od kilku lat) pisały o groźbach ISIS w kierunku tego kraju. Sa groźby wysadzenia w powietrze coloseum, ataku w metrze itp. Informacje. Piszesz, że kilka lat temu zwiedzałeś Francję, ten sam kraj w którym niemal codziennie zapobiega sie rożnym planom ataków na ludzi , gdzie regularnie co kilka miesięcy ktoś wpada w tłum z bronią maszynową....proszę pana, jest pan zupełnie nieodpowiedzialny. Gdybys był w Turcji to wiedziałbyś, że jest to kraj policyjny. Wcale tej policji nie widać na każdym rogu, ale mają do perfekcji opanową kontorlę bezpieczeństwa. Inaczej wygląda odprawa na lotniskach w Europie, inaczej w Turcji, ale czy w USA też nie ma wzmożonego alertu w miejscach publicznych? Kończąc, chciałabym ci powiedzieć , że nie masz pojęcia o tym co piszesz, wypowiadasz się na temat Turcji nie znając realiów. Masz jakieś kompleksy, które wylewają sie z twoich postów. Masz ludzi za utracjuszy, ktorzy chcą otrzeć sie o względne luksusy ryzykują niczym misjonarze z korpusu pokoju w południowej Afryce, i lecą do tej ogarniętej wojną Turcji. Bo tanio, bo to ludzie bez wyobraźni, bo przecież jest wojna. Poczytaj trochę o tym kraju. A może po prostu wybierz sie kiedyś na urlop w ten rejon. Jest co zwiedzić, jest tyle piękna natury, jest nowocześnie i ....bezpiecznie. A przynajmniej nie mniej niż gdziekolwiek indziej.
                  • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 18.11.17, 22:43
                    Moja logika jedynie sugeruje ze sa miejsca gdzie prawdopodobienstwo niebezpieczenstwa jest wieksze i sa gdzie jest mniejsze. I logika sugeruje za sa miejsca i sytuacja gdzie w jakims stopniu moge kontrolowac poziom bezpieczenstwa i sa takie gdzie nie. A wiec nalezaloby unikac miejsc gdzie jest zwiekszone prawdopodbienstwo niebezpieczenstwa i zwlaszczate gdzie nie mam nad tym zupelnie zadnej kontroli.
                    Bylas na Hawajach, w NYC i przezylas poniewaz jesli sie nie platasz po niebezpiecznych miescach sama to redukujesz niebezpieczenstwo rabunku czy pobicia ... tu masz kontrole.
                    Ci w World Trade Center tez czuli sie bezpiecznie..
                    Podrozujac zawsze staralem sie redukowac ryzyko a wiec unikalem i unikam latania liniami takimi jak American Airlines czy United poniewaz te ze wzgledu na nazwe moga byc miescem gdzie terrorysci chetnie zaatakuje.
                    Jakie to mialoby znaczenie polityczne dla ISIS rozwalic samolot LOTu skoro pol swiata nie wie co to jest i gdzi elezy Polska?
                    Nie platalem sie po niebezpiecznych okolicach gdzie szanse na rozboj sa wieksze.. Kiedy pojawilo sie ryzyke ze strony imigrantow z Afryki zrezygniwalismy z podrozy po poludniowej Europie.
                    W USA sa miejsca mniej i bardziej niebezpieczne i sa okresy kiedy te i inne miejsca sa mniej czy bardziej niebezpieczne...a wiec w wileki Swiata po NYC sie nie platamy.
                    Pojecie mam na temat Turcji chocby z tego wzgedu ze wielu znajomych i rodzina tam podrozowala oraz to ze jak Agencje rzadowe sugeruja to musimy pamietac ze oni mowi 25% tego co wiedza i widocznie sa powody dla ktorych ostrzegaja ludzi..
                    Poza tym jakby powiedziec mrowce na pustyni ze swiat to cos wiecej oprocz piasku to by tez nas wysmiala - przecie od pokolen nikt o tym nie slyszal. A wiec spojrzenie z boku tez ma swoje wartosci.
                    A stwierdzenie "bylem tyle razy i nic mi sie nie stalo" powalaja.
                    Nie mam zamiaru przekonywac ale jedynie sprowokowac do myslenia i zastanowienia sie czy naprawde warto - obym nie mial racji..
                    • Gość: Asia Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: 77.252.197.* 19.11.17, 18:46
                      Czyli Turcję znasz tylko z opowiadań znajomych, ale czy ktoś z nich był narażony na niebezpieczeństwo, przydarzyły im się jakieś niebezpieczne sytuacje? Bo ja Turcję znam nie tylko z moich częstych tam podróży, ale także mojej rodziny czy znajomych i nikt ne sygnalizował, że czuł się w Turcji niebezpiecznie. I nie wiem dlaczego powala cię stwierdzenie, że ktoś był w Turcji i nic się stało? To chyba świadczy, że jest tam bezpiecznie. I jaką masz gwarancję na bezpieczeństwo miejsc do których ty jeździsz? Bo też tam nic się nie stało? Twoja logika jest nieco pokręcona i nielogiczna, bo nie wiem jak zamierzasz kontrolować poziom bezpieczeństwa gdziekolwiek? Masz jakieś wtyczki u terrorystów lub innych przestępców?
                      Bo władze, żadnego kraju (przynajmniej europejskiego) nie odradzają podróży do Turcji (pomimo to powtarzasz to kłamstwo wielokrotnie), ostrzegają jedynie przed pobytem na pograniczu z Syrią i Irakiem, ale to nie są rejony turystyczne i nikt przytomny tam nie podróżuje (to setki kilometrów od kurortów).
                      I naprawdę radzę już zakończyć te wywody, bo jednak bardziej wiarygodnymi osobami w sprawie Turcji są osoby, które tam bywają, a nie ktoś komu coś się wydaje.
                      • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 19.11.17, 19:19
                        Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów kraju.

W prowincjach położonych na wschodzie i południowym wschodzie Turcji, w tym na granicy z Syrią i Irakiem, prowadzone są działania zbrojne. Na obszarze całej Turcji utrzymuje się wysokie zagrożenie atakami terrorystycznymi. Ponadto od 21 lipca 2016 r. w całym kraju obowiązuje stan wyjątkowy wprowadzony po próbie zamachu stanu"

A wiec wg Ciebie "kategorycznie odradza" znaczy ze to jest ostrzezenie przed podrozowaniem w okolice dzialan zbrojnych? A ostrzezenie nalezy ignorowac poniewaz to nic nie znaczy?
                        • werkaem Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 20.11.17, 08:02
                          engine8 napisał(a):

> Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschod
                          > niej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozosta
                          > łych regionów kraju.

> A wiec wg Ciebie "kategorycznie odradza" znaczy ze to jest ostrzezenie przed po
                          > drozowaniem w okolice dzialan zbrojnych? A ostrzezenie nalezy ignorowac poniew
                          > az to nic nie znaczy?

Nie kompromituj się, bo każdy kolejny wpis tylko cię pogrąża i świadczy o jakimś bezrozumnym fanatyzmie, bronisz jakiejś swojej tezy, a wyraźnie masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem.
                          MSZ kategorycznie odradza podróże w rejony, gdzie turyści nie jeżdżą i pisało o tym już wcześniej kilka innych osób. Decyzję o wyjeździe każdy podejmuje sam, a osoby wyjeżdżające do Turcji wracają całe i zdrowe, po spędzeniu udanych wakacji w tym kraju.
                          A jeżeli chodzi o rzekome zagrożenie atakami terrorystycznymi to nie było ich w kurortach tureckich od wielu lat.
                          I nie warto dłużej z tobą polemizować, bo jesteś zwykłym trollem.
                          • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 20.11.17, 22:47
                            Dlaczego wiec polemizujesz? Swoje wiesz a ja nie mam zamiaru nikogo przekonywac.
                            I masz racje tutaj
                            "Decyzję o wyjeździe każdy podejmuje sam, a osoby wyjeżdżające do Turcji wracają całe i zdrowe, po spędzeniu udanych wakacji w tym kraju."

O to wlasnie najwazniejsze aby decyzje ktore "sami" podejmuja byly przemyslane i rozsadne (a nie sugerowali sie radami innych jaki to bezpieczny kraj bo jak na razie wszyscy wracja) i aby zawsze wracali cali i zdrowi - o nic wiecej tu nie chodzi.

• Gość: Hania Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: *.centertel.pl 20.11.17, 10:37
                          No czegoś sie dowiedziałam...pół świata nie wie gdzie leży Polska, dlatego należy latać liniami LOTu. Ty wybierasz mniejsze zło bo masz wyobraźnie i przewidujesz gdzie cos może sie stać, czytasz posłusznie komunikaty, bo przecież w tych komunikatach i tak jest tylko 25% prawdy, reszta jest ukrywana, ale spryciule takie jak ty odczytają resztę i bedą wiedzieli wszystko. Nie jeździsz do Turcji, ale znajomi jeżdżą to nie wiem czy mam ci pogratulować nieodpowiedzialnych znajomych, czy może tego, że wracają po urlopie do domu i ciagle masz znajomych? Logiki nie ma w tym wcale, kiedy piszesz, że poczucie bezpieczeństwa trzeba miec by urlop był udany i opisujesz, że wszyscy 5 minut przed tragedią czuli sie bezpiecznie łącznie z ofiarami ataku na WTC. Statystyki mówią, że masz większe szanse zginąć w drodze na lotnisko niż w katastrofie lotniczej...jak więc widzisz ten problem, nie dojeżdżasz do lotniska? Nikt ci nie próbuje tu udowadniać na siłę, że Turcja to raj bezpieczeństwa, próbują ci raczej wytłumaczyć, że jest to relatywnie bezpieczne miejsce na urlop, przynajmniej nie bardziej zagrożone od innych bez względu na szerokość geograficzną. Prócz terroryzmu mamy jeszcze kilka kataklizmów typu tsunami, trzęsienia ziemi czy aktywności wulkanów. Najsmutniejsze jest to, że gardzisz ludźmi. Opisujesz ich, że z niskich pobudek, chęci pobycia w luksusie ryzykują życie. Bo ty jeździsz na Hawaje ( nie, nie byłam na Hawajach),a tu durne Polaczki chcą poudawać bogaczy nie zwracając uwagi na zagrożenia. Około miliona ludzi w Europie ginie lub ulega kalectwu w wyniku wypadków komunikacyjnych, rowniez takie rzeczy zdarzają sie w Turcji, zdarzają sie po prostu wszędzie. W Stalowej Woli kilka tygodni temu jakiś wariat zabił kobietę i ranił kilka innych w centrum handlowym. Nie był terrorystą. Telewizja publiczna nawet o tym nie wspomniała. Osobiście nie wykluczam, ze w Turcji nie dojdzie do jakiś wydarzeń, tak samo jak nie wykluczam, że stanie sie cos w Londynie, Lizbonie czy Berlinie. Czy mieszkający tam ludzie mają nie wychodzić z domu? Riwera Turecka to nie biedne dzielnice Indii czy niebezpieczne dzielnice NY. Piszesz, że ostrzeżenia ignorujemy, ponieważ nic nie znaczą. Wiesz że ministerstwo USA wydało komunikat dla swoich obywateli by nie wyjeżdżali do Europy ze względu na niebezpieczeństwo ataków terrorystycznych? Nie wiem jak ty, ale ja mieszkam w Europie, jak mam potraktować taki komunikat? Wszyscy stali urlopowicze tureckich kurortów to nie szaleńcy. Gdyby realnie pojawiły sie przesłanki, a póki co takich nie ma, po prostu nie pojadą w te rejony. Jeżeli sytuacja bedzie taka jak przez wiele ostatnich lat to znowu 30 milionów ludzi odwiedzi Turcję. A ja ci proponuje poczytać to forum, gdzie mozna znaleźć wiele ciekawych informacji o podróżach do Turcji, wiele linków do realcji z tych wszystkich miejsc gdzie byli.
      • engine8 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 07.12.17, 00:29
        Najlepszy dowod na bezpieczenstwo to jest to ze za kazdym razem wrociliscie cali i zdrowi i na pewno wiemy ze jak sie okaze iz za ktorym tam razem jednak sie to nie sprawdzilo to nie bedzimy oczywiscie was z tego rozliczac poniewaz podejrzewamy ze o tym wpisu nie bedzie...
            • Gość: Paweł Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji IP: 77.252.197.* 08.12.17, 19:58
              No właśnie, każdy ma swój rozum i sam ocenia ryzyko, więc może zostaw decyzję innym, a nie narzucaj im swoich ocen tym bardziej, że masz zerowe osobiste doświadczenie jeżeli chodzi o Turcję.
              A tak poza tym wnioskuję z twoich wpisów że w sprawie Turcji wyraźnie kierujesz się stereotypami, a nie rozumem czy rozsądkiem. Turcja to kraj bezpieczny dla turystów i wie to każdy kto tam bywa.
              Twoje kasandryczne czy nawet paranoiczne przewidywania, że kiedyś w jakiejś nieokreślonej przyszłości może się tam zdarzyć coś niebezpiecznego mogą równie dobrze zrealizować się w każdym innym miejscu na świecie, nie mam pojęcia dlaczego akurat Turcja stała się twoją obsesją (ale fobie można leczyć).
    • ewelkaa33 Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 14.03.18, 10:57
      Byłam w Antyli, nie jechałam na własną rękę tylko z biurem. Zdecydowanie wolę lecieć czarterem entera niż tanimi liniami. Wracając do tematu bezpieczeństwa.. To nie byłam w sytuacji gdzie komuś by coś zagrażało, żadna taka sytuacja mnie nie spotkała. Na pewno nie chodziłabym pojedynczo.. Jak już to w obstawie z facetem. My byliśmy ogólnie we 4 ( 2 kobiety i 2 facetów) także nikt się do nas nie przyczepił.
    • lenakemal.com Bezpieczeństwo turystów w Turcji 14.03.18, 11:17
      Mieszkam w Turcji ponad 20 lat i przez te wszystkie lata mogę powiedzieć jedno - bezpieczeństwo dla Turków jest bardzo ważne i nie chodzi tu tylko o biznes turystyczny, a również o ich ludność, rodziny oraz najbliższych. Obecnie również wielu turystów wypoczywa na Riwierze Tureckiej. Powiem wam więcej...
      Mój mąż pochodzi z miejscowości Hatay, które znajduje sie prawie na granicy Syryjskiej i cała jego rodzina pochodzi z tego rejonu. Codziennie mamy kontakt ze sobą i nie ma żadnej nadzwyczajnej sytuacji oraz działań, które by stanowiły zagrożenie dla miejscowej ludności, a życie w Hatay, jak i w całej Turcji, toczy się tak jak zawsze, bez zmian, bez paniki, bez jakieś histerii.
      Niestety, żyjemy w czasach takich, że wszędzie gdzie się nie wyruszy (Europa, Egipt, Tunezja, Izrael....) istnieje ryzyko i nigdzie nie jest do końca bezpiecznie, ale to nie powód zamykać się w domu, bo nawet we własnym domu może się coś przydarzyć.
      Trzeba żyć, korzystać z życia i myśleć tylko w pozytywny sposób! Nie należy się bać i wpadać w fobię!
      WSZYSTKIM W TYM ROKU ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWYCH I UDANYCH WAKACJI W KRAJU, KTÓRY WYBRALIŚCIE, I POKOJU NA CAŁYM ŚWIECIE!!!
      POZDRAWIAM GORĄCO Z PIĘKNEJ TURCJI !!!

Więcej informacji na naszej grupy - forum na FB (ponad 20.000 czlonków) TURCJA WAKACJE - www.facebook.com/groups/turcja2016
      OPINIE O HOTELACH, WYCIECZKACH, WALUCIE, ZAKUPACH I NIE TYLKO Z PIERWSZEJ RĘKI OD OSÓB, KTÓRE JUŻ BYŁY W TURCJI
      _ _ _
      Wycieczki fakultatywne w Turcji
    • metintour Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 14.03.18, 11:18
      W Turcji jest dużo bezpieczniej niż w krajach europejskich. Hotele dobudowują nowe skrzydła bo mają już w 80% na sezon wykupione pokoje. Nie ma co liczyć na last minute w tym roku bo Turcja sprzedaje się w biurach jak świeże bułeczki. Zostaną tylko słabe hotele w wysokich cenach.

Po porady i wycieczki po Turcji zapraszamy na nasza stronkę www.metintour.pl

oraz do grupy na facebook gdzie możecie zadawać pytania i konwersować z turystami którzy byli już w Turcji w 2017 roku
      Wakacje w Turcji 2018-forum na facebooku
    • ararattrip Re: Bezpieczeństwo turystów w Turcji 03.01.21, 11:21
      Mieszkam w Turcji od około 9 lat. Nie w Antalii, Izmirze, Stambule, Ankarze czy innych popularnych wśród obcokrajowców miastach. Mieszkam na Wschodzie Turcji, bardzo blisko granicy z Iranem, czyli w rejonie, od którego nasze MSZ radzi trzymać się z daleka. Dużo podróżuję po Wschodniej i Południowo-Wschodniej Turcji, często sama. Nigdy nie spotkało mnie nic złego i wielokrotnie spotykałam się z ogromną życzliwością i gościnnością miejscowych. Z racji wykonywanej pracy (razem z mężem organizujemy wyprawy górskie na Ararat I inne szczyty Turcji) mam kontakt z wieloma turystami i widzę wzrost zainteresowania tym rejonem kraju.
      Warto czasami zejść z utartych szlaków, odwiedzić mniej popularne rejony Turcji, zobaczyć jej nieco inne oblicze 🙂
      Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem.
      Agnieszka
      ararattrip.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka