Dodaj do ulubionych

podróz poslubna -turcja czy tunezja??

IP: 195.85.249.* 10.01.05, 12:21
Czy był ktos w obu tych krajach? gdzie jest ładniej? chodzi mi o plaze,
hotele , klimat itp. Mam straszny dylemat, nie wiem gdzie pojechac,
slyszałam ,ze w Tunezji przy plazy pływaja meduzy ,ktore strasznie parza i
nie mozna sie kapać..
jak jest w Turcji, tez sa?
pozdrawiam

Obserwuj wątek
    • mk55 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 10.01.05, 15:32
      jak pływałam na wycieczce statkiem w morzu, to cos mnie parzyło...nie wiem czy
      były to meduzy, to było wyczuwalane ale nie paralizujące, ale moim zdanieniem
      jest to zalezne od wody czyli zanieczuszczenia i prądów morskich, a może
      wybierzesz sie na teneryfę? tego nie pożałujesz..
        • Gość: cs Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.05, 22:20
          hej,co roku zwiedzam inny kraj, a o Turcji wciąż zapomniec nie mogę...no
          cóż...może dlatego że właśnie tam poznałam mojego narzeczonego...i w tym roku
          też się tam wybieram-drugi raz!Można na prawdę dużo pozwiedzac, ale jeśli
          chcesz popływac i się poopalc-morze jest cieplutkie a plaże wygodne do leżenia-
          no i drinki podają czasem za darmo-jak się uśmiechniesz do Turka:-)Np W Alanyi
          jest dużo dyskotek, pubów gdzie można się trochę zabawic. Polecam hotel "Wasa"-
          blisko centrum,plaży Kleopatra,dobre jedzenie.
      • bojana2 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 11.01.05, 05:45
        Goraco polecam Ci Turcję. Byłam i w Tunezji i w Turcji. Osobiscie wolę Turcję ,
        a szczególnie Alanię (byłam w niej 6 razy i pojadę jeszcze). Zapewne będziecie
        chcieli duzo bawić się , więc Alanya to idealne miejsce . Wiele dyskotek ,
        szczególnie w okolicach portu. Wstep do nich jest bezpłatny , więc w ciągu
        wieczoru można kilka odwiedzić (przy porcie obok siebie jest ich kilka).
        Musisz jednak wiedzieć, że biura podróży pod ofertą hoteli w Alanyi posiadają
        hotele też z innych miejscowości, często dosyć odległych od Alanyi (nawet 35
        km). Ja polecałabym Ci hotel w centrum Alanyi albo w Obakoy (4 km na wschód od
        Alanyi). Mozna dojść spacerkiem do i z Alanyi. Ma to dość istotne znaczenie
        przy powrocie z dyskoteki.
        Ja od kilku lat jeżdżę do Alanyi z moją córką (obecnie 21-letnią). Obie
        jesteśmy zauroczone krajem, ludźmi,mamy tam wielu przyjaciół (często rodziny 3-
        pokoleniowe). Wiemy, że oni czekają na nas , a gdy przyjeżdżamy witają nas jak
        najbliższych członków rodziny, zapraszają do swoich domów.
        Jeżeli będziecie chcieli coś pozwiedzać , to proponuję Kapadocję (3-dniową
        wycieczkę), ale nie z biurem podróży z którym wybierzecie się do Turcji, lecz z
        lokalnym biurem (tureckim). Ceny są mniej więcej o połowę niższe. Ponadto
        polecam jednodniową wycieczkę do Side,Kursunlu i Aspendos.Koszt niewielki a
        zobaczycie starożytne amfiteatry w Side i Aspendos i piękny wodospad w
        Kursunlu. A gdybyście jeszcze chcieli coś więcej zobaczyć, to oczywiście
        dwudniowa wycieczka do Pamukkale- piekne wapienne tarasy.
        Jeżeli będziesz chciała o coś zapytać , to pytaj. Postaram się wyczerpująco
        odpowiedzieć.
        • bojana2 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 11.01.05, 06:24
          Teraz zobaczyłam, że właściwie nieodpowiedziałam na pytania, kore zadałaś.
          Pytałaś przecież o hotele, klimat i plaże, a ja Ci pisałam o czym innym.
          Zacznijmy od hoteli. Ogólnie hotele w Tunezji są ładniejsze . Mają przede
          wszystkim niską zabudowę (sa rozłożyste). Zwykle posiadają bardzo ładne
          recepcje, położone są na ogół w ładnych, dużych ogrodach. Baseny też zwykle są
          spore. Tureckie hotele pną się w górę. Ogrody są nieduże , baseny najczęściej
          też. W Turcji też są hotele położone w większych ogrodach ale one najczęściej
          znajduą się mono z dala od miejsc tętniących życiem , czyli można powiedzieć,
          że trochę wieje nudą.
          Pokoje w hotelach specjalnie się nie różnią.
          Plaże w Tunezji są ładniejsze niż w Turcji , piaszczyste . W Alanyi tylko plaża
          Kleopatry jest piaszczysta . W innych miejscach Alanyi plaże są kaministe
          (drobne kamyczki , ale bardzo gładkie). Bardzo ładne, piaszczyste plaże w
          Turcji są w miejscowości Side. Ale jest to mała mieścina, chociaż bardzo
          urocza.
          Latem i w Tunezji i w Turcji jest bardzo gorąco, szczególnie w sierpniu. Ja
          najbardziej w Turcji lubię I połowę września . Morze bardzo ciepłe, upał już
          nieco mniejszy i dużo owoców , począwszy od truskawek a skończywszy na melonach
          i świeżych figach.
          Meduz nie widziałam w Turcji. W Tunezji byłam w marcu , więc też ich nie
          widziałam.
            • bojana2 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 11.01.05, 11:49
              Ja zawsze jeżdżę do 3-gwiazdkowych hoteli i jestem zadowolona. Poza tym zawsze
              korzystam z ofert last minute i nigdy nie rozczarowałam się. W sumie w Turcji
              byłam 8 razy - 2 razy w Side i 6 razy w Alanyi. Hotele 3-gwiazdkowe są różne ,
              jedne lepsze inne trochę gorsze , ale w każdym można czuć się dobrze , jeżeli
              jesteś dobrze nastawiona.
              Antalya jest dużym miastem. Zwiedzałam ją , ale nie bardzo chciałabym tam
              wypoczywać. Ja sobie zdecydowanie chwalę Alanyę. Nasi tureccy znajomi również
              podkreślają, że Alanya jest nadzwyczajna.
              Pogoda w kwietniu może być różna , może nawet tydzień padać. Radziłabym Ci
              pojechać pod koniec kwietnia , już jest lepiej. Rzadziej pada deszcz. Byłam w
              ubiegłym roku od 28.04 do 5.05. i pogoda była ładna. W dzień było bardzo
              ciepło, wieczorem trzeba było założyć bluzę z długim rękawem. W tym roku też
              wybieram się w tym samym okresie.
              Radzę Ci nie spieszyć się z wykupywaniem teraz pobytu. W tym okresie, w którym
              chcesz jechać nie ma zbyt wielu chętnych i na pewno będą oferty last minute. Ja
              w ubiegłym roku spędziłam tydzień za 690 zł. w hotelu 3-gwiazdk. Dzięki temu,
              że korzystam z ofert last minute mogę sobie pozwolić na częste wyjazdy do
              Turcji.
      • Gość: beata Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? IP: *.iscnet.pl 17.01.05, 21:33
        Gosiu, jezeli nie bylas w Egipcie to jedz tam i sie nie zastanawiaj...
        ja gbybym nie byla pol roku temu, to tez bym pojechala, ale teraz musze cos
        znalezc rowniez interesujacego i mam problem...Nie wiem czy cos jest w stanie
        zastapic Egipt.. Piekna pogoda, ciepla woda, rafy koralowe..cos wspanialego..
        ja tez sledze forum i nie tylko Turcji..pozdrawiam
    • malip76 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 18.01.05, 22:49
      Beata, w Tunezji jest rowniez co zwiedzac i sa przepiekne plaze.
      W tym roku kilka biur oferuje wczasy na Djerbie - wyspa tunezyjska, tez warto.
      meduzy - niestety sa. Wynika to z czystosci wody - one zyja w bardzo czystej.
      I niestety niemily jest kontakt z nimi. Kiedy bylismy w Tunezji po raz ostatni
      moja zona miala okazje sprawdzic to na wlasnej skorze...
      Na pewno warto Tunezje zobaczyc.
      Natomiast Turcja jest krajem zupelnie innym, jesli mialbym wybierac - wybralbym
      wlasnie Turcje. I Alanya. Podpisuje sie pod zdaniem tych, ktorzy to wlasnie
      miejsce polecaja Ci na honey moon. Na pewno bedziesz zadowolona. Jedna
      przestroga: zdecyduj sie lepiej na hotel 4*. Z 3* bywa roznie. Ostatnimi czasy
      w Alanyi nagminne staja sie braki pradu - hotele 3* maja w wiekszosci
      generatory umozliwiajace wlaczenie "wlasnego" pradu jedynie w restauracjach lub
      ewentualnie samo swiatlo w pokojach. O klimie mozna wtedy zapomniec. Natomiast
      w 4* nie ma tego ylko problemu. Jesli wybierasz sie z Triada - nie radze z 3*
      wybierac hotelu Kleopatra Golden Sun. Last year byly tam problemy nie tylko z
      pradem, ale grupa ktora przyjechala razem ze mna - mialo byc 12 osob w tym
      hotelu, ale nie bylo zadego wolnego pokoju...podobno z winy wlasciciela, jak
      tlumaczyl rezydent. Po 2 dniach znalazly sie pokoje, ale tylko dwa. Byla
      iesamowita chryja z tego powodu. Czy na pewno byla to wina hotelu? Nie wiem,
      jednak Triada po raz kolejny ma go w ofercie, wiec - dogadali sie. Z Triady
      polecam Kleopatra Dreams Beach. Poszukaj w innych moich watkach - Alanya czy
      Side i Plaza Kleopatry. Poza tym w Turcja-hotele recenzjuje trzy z tych w
      ktorych bylem: Kleopatra Dreams Beach, Grand Kaptan (jeden z najlepszych jesli
      nie najlepszy w Alanyi) oraz Kahya. Wszystkie polecam.
      I jeszcze wracajac do gwiazdek - pamietaj, ze klasyfikacja turecka nie spelnia
      wymogow europejskich - mozna przyjac, ze zeby dojsc do kategoryzacji
      europejskiej, nalezy jedna zawsze odjac. Pozdrawiam
    • dunia77 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 20.01.05, 10:53
      Moim zdaniem bez wiekszego znaczenia.
      Tu i tu ladne krajobrazy, w obu krajach wiele do zobaczenia, tu i tu mozna
      znalezc ladne hotele za sensowna cene. Jedyna roznica to ladniejsze plaze w
      Tunezji i chyba jednak wiecej rozrywki w Turcji (zwlaszcza Alanya).
      Jesli zdecydujesz sie na Turcje _latem_, to raczej nad M.Egejskim niz na
      Rivierze (bardziej przyjazny klimat), zima na odwrot.
      W Tunezji mniej opadow jest w Sousse i na Djerbie niz w okolicach Tunisu.
      • bojana2 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 23.01.05, 06:14
        Decydując się na hotel Saritas dokonujesz dobrego wyboru. Hotel ma ładne, duze
        pokoje i duze balkony. Basen, jak na warunki tureckie i klasę hotelu, jest duży
        (300 m2). Duzo leżaków wokół basenu. Budynki hotelowe położone są w zadbanym
        ogrodzie. Kuchnia jest dobra , a słodycze wyśmienite. (tak było 3 lata temu,
        gdy byłam w tym hotelu). Plaża nie jest taka zła, jak Cię tu straszą.
        Hotel mieści się w Obagol oddalonym od centrum Alanii o 3-4 km. Pieszo do
        centrum to ok. 45 min. Poza tym co chwilę kursują dolmusze. W ubiegłym roku
        przejazd do centrum kosztował ok. 1/3 euro , więc taniej niż w Polsce. W Obagol
        jest przyjemne centrum - sklepy, biura podróży, poczta , no i oczywiście
        restauracje. Więc nawet wtedy, gdy nie będziecie mieli ochoty wybrać się do
        centrum Alanii, jest co robić na miejscu. Plaża Kleopatry leży po drugiej
        stronie Alanii , mozna tez dojechać dolmuszem, ale nie każdym , tylko tym który
        jedzie do hipermarketu MIGROS. Ale myślę, że nie będzie konieczne, byście
        musieli wybierać się na plażę właśnie tam. Wierz mi, nikt z Obagol nie jeździł
        na plażę Kleopatry. W tym terminie, w którym się wybieracie, morze jeszcze nie
        jest zbyt ciepłe.
        Wracając do hotelu, moja uwaga - nie pozwólcie sobie przydzielić pokoju na
        parterze. Powody są dwa . Jest to bardzo niski parter i zawsze wychodząc trzeba
        zamykać okna i drzwi balkonowe. Na wyższych piętrach jest bezpieczniej. Po
        drugie- na parterze wpadają komary, całe multum. Tureckie komary są mniejsze
        niż nasze i bardziej dokuczliwe. Nie pamiętam, czy w maju jest ich dużo, ale
        lepiej od razu żądać pokoju na wyższym piętrze.
          • bojana2 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 23.01.05, 22:42
            Niestety, nie znam biura Itaka i nie bardzo się orientuję jakie niemiłe rzeczy
            przytrafiły się turystom podróżującym z nimi. Jeżeli chodzi o jakieś zmiany
            hoteli, to raczej mają one miejsce w sezonie. Ty wylatujesz na początku maje
            czyli przed sezonem, więc raczej tego rodzaju sytuacje nie powinny mieć
            miejsca.
            Pamiętaj, że nawet jeżeli rezydent nie zechce pomóc Ci w jakieś sprawie
            dotyczącej warunków w hotelu, zawsze możesz próbować załatwić sama z obsługą.
            Ja miałam taką sytuację w Saritasu , gdy zostałam zakwaterowana w pokoju na
            parterze, gdzie pierwszej nocy komary chciały mnie zjeść.Załatwiłam sama
            zamianę pokoju, bo rezydentka z Wezyra nie chciała mi pomóc, twierdziła,że
            zamiana jest niemożliwa. Im często się nie chce.
            W maju pewnie komarów nie będzie wiele, ale spróbuj coś zabrać z Polski
            przeciwko ukąszeniom.
    • kiitek Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 01.02.05, 17:40
      jesli chcesz tylko lezec na plazy i nic nie zwiedzac-to tunezja,jesli cos
      fajnego oprocz tego chcialabys zobaczyc-to turcja ;)

Gość portalu: beata napisał(a):

> Czy był ktos w obu tych krajach? gdzie jest ładniej? chodzi mi o plaze,
      > hotele , klimat itp. Mam straszny dylemat, nie wiem gdzie pojechac,
      > slyszałam ,ze w Tunezji przy plazy pływaja meduzy ,ktore strasznie parza i
      > nie mozna sie kapać..
      > jak jest w Turcji, tez sa?
      > pozdrawiam
      >
    • jp_78 Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? 03.02.05, 16:03
      Hej, w Turcji sa meduzy i nie parza az tak strasznie - w Tunezji jest gorzej.
      Wiem to poniewaz siedze w Turcji i mam tu kumpla z Tunezji wiec wiadomosc o
      klimacie jest z pierwszej reki. On odradza wiekszosci wypad do Tunezji...moze
      dlatego ze sam sie przyzwyczail :-) ale Turcja ma piekne plaze szczegolnie
      okolice Fethie. W Antaly jest duzo plaz prywatnych i zwirowych. Chyba ze
      pojedziesz do Olimposu lub nad Egejskie do Cesme, ktore nie jest tak zaltoczone
      jak Bodrum i Antalya.
      Pozdrawiam
    • Gość: beata Re: podróz poslubna -turcja czy tunezja?? IP: *.iscnet.pl 05.02.05, 14:59
      dziekuje wszystkim za odpowiedzi. zarezerwowalm juz Turcje, hotel saritas ,
      pobyt od 5 maja do 18. Moze ktos sie wybiera w tym terminie? Chciałabym sie
      jeszcze zapytac o godne polecenia, sprawdzone miejscowe biuro z którym bysmy
      mogli jechac na wycieczki do Kapadocji itp.?Jeszcze jedno..na jak pogode mozemy
      liczyc w maju? jest szansa na opalanie sie i kąpiel w morzu? pozdrawiam
      wszystkich!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka