Dodaj do ulubionych

Łaźnia turecka

IP: *.chello.pl 31.03.06, 17:09
Wkrótce wybieram się do Alanyi i zastanawiam się, czy wybrać się do łaźni
tureckiej. Czy kttoś z forumowiczów z łażni takiej korzystał i mógłby
opowiedzieć o swoich wrażeniach. Z góty dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: ppp Re: Łaźnia turecka IP: *.chello.pl 31.03.06, 22:35
      Koniecznie!!! jak chcesz ładnie się opalić jest to nieodzowne. W ramach tego
      masz piling skóry co ujednolica warstwę i oczyszcza jest po prostu the
      best.Żałuję że nie ma tego typu łaźni w Polsce. A moze ktoś wie na ten temat
      coś?
      • Gość: dagny Re: Łaźnia turecka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.06, 12:18
        pracowalam w łazni w turcji i mog tylko gorąco zachecic. jest to cos genialnego, wspaniala odnowa dla skory, ciala i relaks dla ducha. czujesz sie po tym jak nowonarodzona.
        i faktycznie jak wezmiesz peeling czyli masaz turecki na sam poczatek pobytu to szybko cie opalisz, bo skora bedzie odnowiona i lepiej sie opali, no i na dluzej.
        zdecydowanie POLECAM.

• janan2 Re: Łaźnia turecka 02.04.06, 19:15
                  Gość portalu: corcia napisał(a):

> A czy mogłabyś opisać, jak wyglądają zabiegi?
                  Dowiozą was na miejsce,dadzą poczęstunek z owoców i w międzyczasie można
                  korzystać z sauny suchej lub parowej,jest też basen do popływania.Potem idzie
                  się na salę z podgrzewanym podestem marmurowym gdzie obsługa masuje i myje pianą
                  i nie tylko.Potem idzie się na masaż,trzeba wręczyć bakszysz masażeście aby
                  lepiej powykręcał wszystkie członki i dokładnie wymasował a przede wszystkim
                  dłużej.Ważne jest aby przedtem zbytnio się nie przypalić na plaży bo mogą być
                  wrzaski i to nie z uciechy. Po wyjściu z masażu na poczekalnię w przerwie
                  kobitki robią sobie diabła tzn.smarują twarz jakimś wstręcidłem szaro-czarnym
                  przy okazji oglądając taniec brzucha.Płeć przeciwna wybiera zazwyczaj zamiennie
                  piwo lub wino,cały ten czas trwają występy.Nie wiem czy pytanie było do mnie
                  ,wydaje mi się że do mojej wirtualnej poprzedniczki ale chyba nie popełniłem
                  błędu odpowiadając.Ogólnie rzecz biorąc warto.
                  • jusytka Re: Łaźnia turecka 03.04.06, 11:35
                    Ta twoja łaźnia była fajniejsza, bo w mojej nie było występów, ani tańca
                    brzucha, reszta się zgadza :) Dodam jeszcze, że dostaliśmy na miejscu klapki
                    oraz ręczniki, które zmieniane były kilkakrotnie. Z tych wszystkich zabiegów
                    najfajniejsza była pianka i masaż :) Tak jak i inne atrakcje w Turcji płaci sie
                    tylko raz, reszta (z wyjątkiem napiwków) jest w cenie :)
                    • janan2 Re: Łaźnia turecka 03.04.06, 14:30
                      Gość portalu: corcia napisał(a):

> Dzięki, za info. A powiedz, ile powinno sie dać bakszyszu masażyście?
                      Jak będziesz miała tureckie to 2,ale lepiej żeby były papierowe.Sam dałem 2$ ale
                      tak się znęcał długo nade mną,że sam uciekłem choć wydawało mi się że o własnych
                      siłach nie zejdę z tego madejowego łoża.Dają klapki i ręczniki ale lepiej zabrać
                      swoje bo higiena przede wszystkim i nie wiadomo nigdy po kim ten ręcznik.Tańce u
                      nas trwały około 2 godz.Można w nich uczestniczyć,robiły to dziewczyny razem z
                      tymi artystami ale nieszczególnie to wyglądało bo Turczynki bardziej
                      wyćwiczone.Był też taniec męski,dla pań.Dla mnie raczej niezbyt ciekawy.Poza tym
                      dziewczyny kryły się zazwyczaj po kątach bo chyba same siebie nie poznawały w
                      lustrze wysmarowane jakimś diabelstwem.Te co uczestniczyły pląsały raczej jak na
                      sabacie czarownic.Klapek własnych pilnuj by ci się nie przydarzyło iść w jednym
                      jak mnie bo drugiego gdzieś wcięło.Tak było w ubiegłem roku z biurem
                      Odeon.Powodzenia.
                      • Gość: ***xx Re: Łaźnia turecka IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 03.04.06, 14:56
                        Ja z mamą wybrałam się do łaźni tureckiej,ale radzę nie iść samej tylko z grupą
                        lub z mężczyzną.Po wszystkich zabiegach czułam się wspaniale(polecam peeling i
                        masaż w pianie).Nie miałyśmy pokazów tanecznych i nie skorzystałyśmy z zabiegów
                        kosmetycznych typu maseczki,bo musiałyśmy uciekać przed natrętnym
                        masażystą,który zamknął się z nami w pomieszczeniu z marmurowym podestem i
                        chciał abym to ja go masowała.Nie pomagały wyjanienia,że już mam narzeczonego
                        Turka.Może to przytrafiło się tylko mi,ale lepiej uważać.
                        • janan2 Re: Łaźnia turecka 03.04.06, 16:32
                          Zasada.bez mężczyzny w Turcji ani rusz.W ich kulturze to jest przyzwolenie.My
                          byliśmy w grupie ale dawało się zauważyć odbiegające od normy zachowanie typu
                          podryw Polek.Mają wzięcie ale zazwyczaj prowokują.Raczej nie jest możliwe
                          zamknąć wyjście,nie pracują pojedynczo i często są zmiany.Poza tym czuwa
                          właściciel i o ile go znam bardzo pobożny islamista.Chyba że niewiernych można
                          podrywać.A jak ci się udało sforsować ciężkie dębowe drzwi,nie chce mi się
                          wierzyć,taki przypadek to natychmiastowe wyrzucenie z pracy.
                          • Gość: ***xx Re: Łaźnia turecka IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 03.04.06, 20:17
                            Ta łaźnia mieściła się w jednym z hoteli w Alanyi.W tym czasie pracował tam
                            tylko ten masażysta i 2 kobiety(jedna z nich to masażytka).Drzwi nie musiałam
                            forsować bo prawie po godzinie sam je otworzył.A potem zaczął spiskować z panią
                            masażystką.Nawet powiedzieli,że moja mama ma sama wrócić do hotelu i przekazać
                            mojemu narzeczonemu Turkowi(który pracował w tym czasie w Konakli),że nie wie
                            gdzie się podziałam.Ten masażysta ponoć był z Ankary.Mówił,że ma tam
                            dom,pracuje,ma pieniądze tylko nie ma żony i chciałby żebym to ja nią była i
                            jeszcze tego dnia wyjechała z nim z Alanyi.Mój chłopak chciał iść do tego
                            hotelu z awanturą,ale nie chciałam robić sobie i jemu kłopotów i odwiodłam go
                            od tego zamiaru.Poza tym incydentem wszystko było jak najbardziej ok.Polecam
                            wszystkim skorzystanie z łaźni tureckiej zaraz w pierwszych dniach pobytu,bo po
                            tych wszystkich zabiegach skóra trwalej się opala.
                            • janan2 Re: Łaźnia turecka 04.04.06, 14:38
                              Ja sądziłem że byłaś w miejskiej łażni koło DT.Metro.Tam by nic stać się nie
                              mogło.Z hotelowych z zasady nie powinno się korzystać.U nich są różni naganiacze
                              na kobiety,nawet zboczeńcy.To są muzułmanie i u nich kobieta niewiele jest
                              warta.I tak masz ogromne szczęście bo mogło ci się trafić wesele jak by się
                              uparł i nic byś nie miała do powiedzenia.Zaprowadził by cię do mułły (to ich
                              ksiądz) i wziął by z tobą ślub.Tam kobiety nikt nie pyta o zdanie,a nawet jeśli
                              to przedtem nabuzował by ciebie czy matkę narkotykami i podpisalibyście co by
                              chciał.Jednak wcześniej musiał by cię wywiwżć jakieś 100 km.bo w rejonie riwiery
                              anatolijskiej czy egejskiej jest to niemożliwe.Sądzę jednak że coś prowokowałaś
                              jak to kobitka,zawsze lubi się komuś podobać,a jeśli patrzy się wprost w oczy
                              lub siądzie na tylnym siedzeniu w autobusie to jest to przyzwolenie na
                              podryw.Znam ich obyczaje ze wschodniej Turcji,gdzie ten problem jest stale
                              aktualny i dziewczyny nie mogą się poruszać same lub bez towarzystwa mężczyzny
                              bo może przepaść jak kamień w wodę szczególnie gdy ładna blondynka z niebieskimi
                              oczami,nawet policja nie znajdzie.
                                • janan2 Re: Łaźnia turecka 05.04.06, 18:18
                                  Elka.O poczytalności dyskutować nie myślę.Ale co wtym jest dziwnego że lubię
                                  inne zakątki nieznanych mi krajów.Zwiedziłem prawie całą Europę i nie tylko.Co w
                                  tym dziwnego że jadąc z grupą wynająłem i opłaciłem tłumacza,który nim nie
                                  był.Na dodatek ani nie umiał obsługiwać kamery ani jeżdzić a ja nie zawsze byłem
                                  do tego dysponowany.Montuję ekipę w tym roku ale na nieco innych zasadach,bo
                                  najdziwniejsze dla mnie jest to że dałem wpuścić się w maliny.Do tej pory z
                                  podziwu wyjść nie mogę.Co w tym dziwnego że jadę zazwyczaj na 2 tygodnie na
                                  urlop wiosną i jesienią kiedy mam znany od lat zastój w interesach.To jest
                                  jedyna rozrywka i tym żyję od wyjazdu do wyjazdu,reszta to sama proza życia.Co w
                                  tym dziwnego że jak oderwę się na chwilę od cyfr i faktur i napiszę coś na forum
                                  to żle?Dla mnie akurat dobre dla odprężenia i oczu.Co w tym dziwnego że jak ktoś
                                  zaczyna pisać po turecku to miałem chwilową słabość i widziałem już tłumacza,ale
                                  drugi raz tego błędu nie zrobię.Zresztą potrzebny jest mi raczej na jesień
                                  arabista,zresztą sam jeszcze nie wiem z wyjątkiem jednego że lecimy w 4 osoby w
                                  maju i to jest ważne.Tak naprawdę to mam bzika na punkcie wypoczynku i jeśli to
                                  uważasz za dziwne to ja spotkałem nieraz większe dziwności,poza tym latam za swoje.
                                    • janan2 Re: Łaźnia turecka 06.04.06, 19:41
                                      Allah Karuzum.Nie wiem who ist who.Kto się tym wogóle interessuje?Zazwyczaj
                                      odpowiadam na interesujAce tematy,tylko muszę brać poprawkę na to z kim prowadzę
                                      konwersacje bo różnie to jest odbierane.Myślę że to nie ta roztrzepana.
                              • Gość: krzysiek Re: Łaźnia turecka IP: 81.215.81.* 06.04.06, 15:47
                                janan2 napisał:

> To są muzułmanie i u nich kobieta niewiele jest
                                > warta.I tak masz ogromne szczęście bo mogło ci się trafić wesele jak by się
                                > uparł i nic byś nie miała do powiedzenia.Zaprowadził by cię do mułły (to ich
                                > ksiądz) i wziął by z tobą ślub.Tam kobiety nikt nie pyta o zdanie,a nawet
                                jeśli
                                > to przedtem nabuzował by ciebie czy matkę narkotykami i podpisalibyście co by
                                > chciał.Jednak wcześniej musiał by cię wywiwżć jakieś 100 km.bo w rejonie
                                riwier
                                > y
                                > anatolijskiej czy egejskiej jest to niemożliwe.Sądzę jednak że coś
                                prowokowałaś
                                > jak to kobitka,zawsze lubi się komuś podobać,a jeśli patrzy się wprost w oczy
                                > lub siądzie na tylnym siedzeniu w autobusie to jest to przyzwolenie na
                                > podryw.Znam ich obyczaje ze wschodniej Turcji,gdzie ten problem jest stale
                                > aktualny i dziewczyny nie mogą się poruszać same lub bez towarzystwa mężczyzny
                                > bo może przepaść jak kamień w wodę szczególnie gdy ładna blondynka z
                                niebieskim
                                > i
                                > oczami,nawet policja nie znajdzie.

Janan2 skad ty masz te informacje o muzulmanach? Piszesz, ze byles w Turcji
                                tyle razy i takie glupoty wypisujesz o Turkach? Pracuje tu od paru lat,
                                mieszkalem w tureckich domach- chcialbym, zeby w Polsce kobiety byly
                                traktowane z takim szacunkiem przez mezczyzn jak Turczynki. Unas cmok w lapke i
                                kwiatek na pokaz, a w domu alkoholizm i maltretowana rodzina, ktora nie ma za
                                co zyc bo tatulek przepil wyplate z kolesiami.
                                Jakie wesele na sile? Szanujacy sie imam nie udzieli slubu jesli kobieta nie
                                chce, niczego tez nie podpisuja!!! poza tym slub imamiczny wedlug prawa jest
                                nie wazny, a na cywilny cudzoziemka potrzebuje tony dokumnetow z ambasady. Za
                                porwanie pierwszy napotkany patrol policji puszkuje go na dzien dobry na kilka
                                miesiecy razem z imamem. Narkotyki tez sa ostro karalne, nawet maku nie
                                znajdziesz w sklepach, a drogowka moze bez pytania rozbebeszyc ci auto w
                                poszukiwaniu drugow. Predzej dostaniesz prochy pod polska szkola niz na
                                tureckiej wsi. Wiec? Chyba, ze masz jakies konkretne doswiadczenia w tej
                                sprawie, to sie podziel, Janan. Chetnie poczytam, selam. Krzysiek

ps Inna sprawa to podryw cudzoziemek, sprobowac zawsze mozna. Turczynka na
                                piekne oczy nie da -to sie do innych garna. Ktory facet nie skorzysta z okazji,
                                gdy laska ladna i sprawia wrazenie chetnej? Chyba tylko taki bez jaj... To
                                akurat problem nie tylko Turcji. Wlosi, Hiszpanie, Meksykanie, itp wcale nie
                                sa lepsi- goraca poludniowa krew ;-)
                              • janan2 Re: Łaźnia turecka 06.04.06, 17:56
                                Krzysiek. odpisałem ci na tureckiej łażni co do zmiany moich zapatrywań nie chcę
                                się wypowiadać patrzymy nie przez te same okulary.I niech tak już zostanie.Turcy
                                jednak są bardziej natarczywi niż Hiszpanie czy nawet Włosi i doskonale o tym
                                wiesz.Religia też ma różne oblicza w zależności od regionu.
          • janan2 Re: Łaźnia turecka 02.04.06, 19:26
            Gość portalu: matti napisał(a):

> a ile taka przyjemność kosztuje ...będziemy w Fethye Matti.Kiedy lecisz.A jak
            wróciśz podaj mi temperaturę wody w morzu.Tam gdzie będziesz jest ona niższa o
            2-3st.bo to cieśnina ale ja będę wiedział jaka będzie u mnie.Lecę 25.05.
              • janan2 Re: Łaźnia turecka 03.04.06, 14:37
                Dzięki.Rozminiemy się w Turcji tak że każdy musi liczyć na siebie.Ja mam
                sprawdzone terminy pobytu teraz lecę na 14 będę między 3 a 6 w twojej
                miejscowości jak wynajdę tłumacza i kierowcę w jednym.W Polsce nie ma na to
                szans,może uda się w Turcji wynająć w biurze choćby ruska.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka