Dodaj do ulubionych

bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zabawy

19.03.08, 21:33
Witam, jakie wycieczki oraz ciekawe miejsca na wieczorną zabawę polecacie w
Bodrum. Lecimy na początku czerwca. Dziękuję za info :)
Obserwuj wątek
      • isabeau Re: bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zab 19.03.08, 21:46
        Jeżeli chodzi o cuda natury, to w Bodrum jest możliwość nurkowania i podziwiania
        świata podwodnego. Ponadto polecam, chociaż to trochę z innej beczki, Muzeum
        Archeologii Podwodnej w Bodrum - to klasa światowa.
        Wycieczki w zasięgu Bodrum to z całą pewnością Pamukkale. Różnie się teraz o nim
        pisze, m. in. że przereklamowane, ale moim zdaniem warte jest odwiedzenia.
        Jeżeli w planach jest wynajęcie samochodu, to w grę wchodzi nawet wypad w
        okolice Antalii i odwiedzenie okolicznych wodospadów (Duden, Kursunlu) oraz jaskiń.
        Co do samego wypożyczania samochodu, to nie wiem, bo nie przećwiczyłam. Z
        perspektywy pasażera i pieszego, poruszanie się samochodem w Turcji to igranie
        ze śmiercią. Przepisy drogowe istnieją tam tylko po to, żeby je łamać, a nad
        kierowcą czuwa (lub nie) Allach...
        • marand3 Re: bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zab 19.03.08, 21:56
          Dzieki Isabeau. No wlasnie te przepisy i zagrozenia :) na drogach musze
          zweryfikowac bo roznie ludzie pisza, czy jest rzeczywiscie zle, czy to tylko
          fantazja poludniowcow:). jak nie z internetu to sam zobacze jak pojade, bedzie
          dobrze wezme auto, bedzie srednio tez wezme, jak ubezpieczone to wiele nie trace
          an nie sadze zeby ktos chcial mnie tam zabic. No chyba ze bedzie bardzo zle
          wtedy rozwaze wycieczke ktora podobna mam za friko tzn. w kosztach wycieczki:).
          postaram sie opowiedziec po powrocie ale to raczej przyda sie tym ktorzy do
          Turcji beda jechali w 2009
          • Gość: olin80 Re: bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zab IP: *.gdynia.mm.pl 19.03.08, 22:08
            Po Turcji nie jeździ się aż tak źle,aczkolwiek Turcy mają ułańską
            fantazję i prowadząc auto trzeba mieć oczy dookoła głowy i być
            naprawdę dobrym kierowcą.Ale to nie jest największy problem,w Turcji
            benzyna jest strasznie droga,w zeszłym roku prawie 7 zł za litr,a
            samochody w wypożyczalniach z reguły sporo smalą,także jeżdżenie
            samochodem się po prostu nie opłaca ;-)
            • marand3 Re: bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zab 19.03.08, 22:20
              alternatywa? jesli nie ma to byc wycieczka od touroperatora? no i w tej chwili
              motor ani skuter tez w rachube nie wchodzi, (chyba ze plecak ze stelazem wezme i
              tam bede Miska wozil :)). z drugiej strony jak wynajme auto i niech ono nawet
              pali 10l /100 to 100 euro starczy mi na 500 km a to chyba nie malo:)
              • Gość: d.biel Re: bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zab IP: *.chello.pl 20.03.08, 11:50
                W Bodrum wypożyczalni jestbez liku. My w czerwcu ubiegłego roku
                płaciliśmy 30E za dzień za fiata palio. Oczywiscie z klimą i pełnym
                ubezpieczeniem. Ceny zatem porównywalne z tymi np. w Grecji. Drogi w
                okolicy Bodrum raczej dobre. Benzyna faktycznie droga, ale
                samochodzik oszczedny, wiec nam bardzo sie opłacało. Byliśmy z
                dwójka dzieci. Jednak uważam, ze niezalezność, która daje samochód,
                jest bezcenna;)
                My wybraliśmy sie jednego dnia na objazd Pólwyspu Bodrum, drugiego
                zas wyruszyliśmy do Efezu, Priene, Miletu, Didymy. Przy okazji
                zobaczyliśmy sporo innych miejsc, często takich, o których nie
                znajdziesz wzmianek w przewodnikach. warto kierować sie brązowymi
                drogowskazami.
                Dla mnie opinie jakoby Turcy byli fatalnymi kierowcami sa mocno
                przesadzone. Niczego co by nie było do zaobserwowanie na naszych
                drogach nie ma. Moze tylko to trąbienie. Ale to głownie w Bodrum, bo
                w wielu okolicznych miejscowościach jest to całkowicie zabronione.
                Pozdrawiam
                Dominika
                • isabeau Re: bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zab 20.03.08, 18:47
                  Gość portalu: d.biel napisał(a):

> Dla mnie opinie jakoby Turcy byli fatalnymi kierowcami sa mocno
                  > przesadzone. Niczego co by nie było do zaobserwowanie na naszych
                  > drogach nie ma.

Poszperałam i znalazłam następujące dane: "In 2004 there were 494,819 accidents
                  total in a country of around 70 million people."
                  Pół miliona wypadków w ciągu roku to chyba dość dużo?
                  Owszem, rzadziej prowadzą po pijanemu (z racji wyznawanej religii), ale mają
                  inne, groźne przywary.
                  Mówię nie tylko na podstawie statystyk, ale i doświadczenia osobistego, gdy
                  znajomy Turek zabrał mnie na przejażdżkę autostradą w aucie bez pasów
                  bezpieczeństwa i bez działającego prędkościomierza.

Nie chcę straszyć bez powodu, tylko uczulić na pewne sprawy.

Pozdrawiam
                  • marand3 Re: bodrum -wycieczki fakultatywne, wieczorne zab 20.03.08, 23:01
                    a propos statystyk: "49 643 wypadki drogowe, 386 934 zgłoszone kolizje i prawie
                    160 tysięcy zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu - te liczby pokazują
                    sytuację na polskich drogach w 2007 roku.(...) Podczas akcji "Pasy" (12 razy w
                    ciągu roku) policjanci ujawnili prawie 90 tysięcy osób podróżujących bez
                    zapiętych pasów i aż 2 556 dzieci przewożonych bez fotelików. To potencjalne
                    ofiary wypadków, do których nie doszło dzięki policjantom."
                    Źródło: KGP
                    o ile wiem accidents obejmuja obejumuja i wypadki i kolizje wiec nasz 40 mln
                    narod jest w stanie zdzialac prawie tyle samo co 70 mln Turkow no i x procent
                    samochodow ktore jezdza w PL ma > 10 lat a spora czesc z nich pewnie sklada sie
                    z kilku innych pospawanych, poklejonych i co tam jeszcze z blacha mozna zrobic.
                    Poki co samochod planuje wynajac,
                    pozdrawiam,

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka