Dodaj do ulubionych

Przygarnę szczeniaczka Labradora lub Goldena-Łódź

22.07.05, 13:54
Witajcie,
Bardzo chętnie przyjmę szczeniaczka Goldena lub Labradora, a niestety nic nie
wiem, aby w okolicach Łodzi były hodowle tych psiaczków.
Proszę o kontakt na maila: Otosiu@gazeta.pl
Pozdrawiam,
Obserwuj wątek
      • mysiam1 Re: Przygarnę szczeniaczka Labradora lub Goldena- 03.08.05, 00:12
        Gość portalu: dorota napisał(a):

> Najlepiej idż do schroniska i wybierz sobie psa o podobnym charakterze i
        > umaszczeniu.Przecież czy taka ważna jest rasa,ja mam dwa kundle,chociaż
        czarny
        > labrador jest dla mnie ideałem psa.Naprawdę w schronisku możesz znależć psa o
        > podobnym charakterze jak labrador czy golden.Pozdrawiam Dorota

Doroto, oczywiście, że można znaleźć, tylko o tym się człowiek przekonuje
        dopiero po jakimś czasie - ani pierwsze wrażenie w schronisku, ani zapewnienia
        pracowników nijak się mają do tego, co pies może sobą reprezentować po paru
        tygodniach w domu, gdy poczuje się pewniej.
        Jeżeli ktoś szuka psa o konkretnym charakterze - ze względu na dzieci w domu
        albo z innych powodów, powinien wybrać psa z dobrej hodowli. Pies ze schroniska
        zawsze będzie wielką niewiadomą i wielkim ryzykiem (które warto podjąć, ale do
        podjęcia którego nie każdy jest gotów) - i ze względu na swoje niewiadome
        pochodzenie, i ze względu na doświadczenia, jakie się za nim mogą ciągnąć.
        • Gość: nezu Re: Przygarnę szczeniaczka Labradora lub Goldena- IP: *.elblag.dialog.net.pl 04.08.05, 01:49
          Jezeli chcesz psa z wiadomym charakterem dostaniesz go tylko za ODPOWIEDNIA
          oplata z renomowanej hodowli w ktorej biora pod uwage charakter i zdrowie psa.
          To ze labradory czy goldeny nie beda niezrownowazone psychicznie to taki sam
          mit jak to co piszesz o schroniskowych biedach.
          Wystarczy wypytac wolontariuszy o charakter i upodobania, psa czy to takie
          trudne?
          Za duzo ludzi ostatnio "przyjmie labradora albo goldena"
          Bo co, bo ladny? Bo mozna sie przed sasiadami chwalic?
          Nie uwazam zeby to bylo choc troche odpowiedzialne.
          Samo to jeszcze ze szczeniaczek. Moze w dodatku pseudohodowla sie marzy?
          Nie lubie takich "ofert", sa wyrachowane w kazdym calu.
          • mysiam1 Re: Przygarnę szczeniaczka Labradora lub Goldena- 04.08.05, 09:40
            Gość portalu: nezu napisał(a):

> Jezeli chcesz psa z wiadomym charakterem dostaniesz go tylko za ODPOWIEDNIA
            > oplata z renomowanej hodowli w ktorej biora pod uwage charakter i zdrowie psa.
            > To ze labradory czy goldeny nie beda niezrownowazone psychicznie to taki sam
            > mit jak to co piszesz o schroniskowych biedach.
            > Wystarczy wypytac wolontariuszy o charakter i upodobania, psa czy to takie
            > trudne?

Nezu, tak się składa, że mam z tym do czynienia i absolutnie nie wzięłabym
            odpowiedzialności za opis charakteru psa na podstawie jego zachowania w
            schronisku.
            • Gość: GOŚĆ Re: Przygarnę szczeniaczka Labradora lub Goldena- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.05, 10:44
              Wiesz, a ja wzięłam psa ze schroniska. Moja córa miała wtedy 4 latka i też
              trochę się bałam dlatego poprosiłam panią ze schroniska o pomoc przy wyborze.
              Poradziła mi suczkę (suczki są na ogół bardziej łagodne), która miała wtedy 9 m-
              cy, wychowywała się przy dzieciach, tylko za duża w blokowym mieszkaniu
              wyrosła. Mamy ją już 3 lata i nie zamieniłabym ją na najpiękniejszego psa
              rasowego (chociaż wcześniej też marzyłam o Labradorze czy Goldenie - z wygladu
              nawet nasza sunia podobna jest trochę do Goldena).
              Mój znajomy kupił natomiast dzieciom najpierw Bernardyna z rodowodem, którego
              musiał uśpić, bo okazał się wyjątkowo złośliwy (nietypowe dla tej rasy) i
              pogryzł kilka osób, a teraz ma pięknego Psa Berneńskiego ale niestety z
              dysplazją stawów.
              Tak więc kupno psa rasowego nie jest gwarancją, że będzie zdrowy i będzie miał
              dobry charakter. Chyba, że wybierze się naprawdę dobrą hodowlę ale za takiego
              pieska musisz słono zapłacić.
              Nie chcę przekonywać nikogo, że tylko pieski ze schroniska są dobre ale nie
              zgadzam się również z opinią, że w schronisku nikt nie pomoże w wyborze pieska,
              a 100% gwarancji nie będziesz mieć nigdy bez względu na to skąd pieska
              weźmiesz/kupisz.

• mysiam1 Re: Przygarnę szczeniaczka Labradora lub Goldena- 04.08.05, 19:22
                No to miałaś szczęście, że w schronisku wiedziano cokolwiek o przeszłości
                Twojej suni. Bo gdyby została przywiązana do płotu schroniska, albo podrzucona
                w kartonie pod bramę, to niestety nikt nie wiedziałby, co przeszła. W
                schronisku, o którym piszę, jest ponad 400 psów i naprawdę trudno jest
                powiedzieć cos o każdym z nich, zwłaszcza, że większość to psy znalezione na
                ulicy, przywiezione przez Straż Miejską itd.

Pisząc o psie rasowym, miałam na myśli właśnie psa z bardzo dobrej hodowli, a
                nie "labLADORA" kupionego za 100 zł na "Sielance" czy allegro.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka