Dodaj do ulubionych

Którędy jechać do Szklarskiej?

12.01.10, 19:22
Przez Wrocek czy Legnicę? Co radzicie?
Obserwuj wątek
    • Gość: kiks Re: Którędy jechać do Szklarskiej? IP: *.adsl.inetia.pl 12.01.10, 20:11
      Nigdy nie jechałem przez Wrocław, za wsze przez Leszno- Głogów- Legnicę często
      choć w drodze powrotnej najczęściej w Jeleniej myliłem drogę i wracałem inaczej
      ale z premią. Premią był przejazd wspinająca się serpentynowo drogą z widokami
      albo emocjami ( gdy była ośnieżona). Niestety nie pamiętam gdzie to było, od
      kilku lat na narty jeżdżę gdzie indziej.
      • kiks4 Re: Którędy jechać do Szklarskiej? 12.01.10, 23:13
        Gość portalu: Rob napisał(a):
        . Dech zapiera (widokowo, trasowo itp).
        > Uwaga! na zjazd z Kapeli polecam założenie łańcuchów!

To o tej trasie wspominałem w swoim poście tylko nie pamiętałem nazwy
        miejscowości. Ja nią z reguły wracałem, bo tak jakoś mi samo mimo woli w
        Jeleniej wychodziło więc wspinałem się do góry. Zjazd na trasie z Poznania do
        Jeleniej musi być bardziej podniecający!
      • Gość: zonk Legnica-Złotoryja-Świerzawa-J.Góra IP: *.icpnet.pl 12.01.10, 23:59
        Rewelacyjna trasa, niesamowicie kręta i malownicza.
        Między Złotoryją a Świerzawą jedzie się w dolinie, ale jest mnóstwo zakrętów,
        zabudowań, zabytków. Szczególnie polecam Świerzawę z XII-wieczną świątynią przy
        wjeździe od strony Złotoryi. Samo miasteczko też bardzo interesujące.
        No a potem już słynne serpentyny na przełęcz Kapela. I widoki.
      • etykieta.zastepcza no sorry, nieprecyzyjne pytanie było... 13.01.10, 14:14
        A po co się zwykle do Szklarskiej jedzie?
        Ano na urlop, długi weekend, ogólnie w celach wakacyjnych, wyluzować się - a
        podziwianie ładnych widoków wchodzi w skład tychże celów.
        No ale skoro autor jedzie służbowo... to "piątką" do Leszna, dalej "12" do
        Głogowa, "329" na Jerzmanową do krajowej "3". Dlaej "3" dwupasmowo aż do Lubina
        i potem dalej na Legnicę, Jawor, Bolków aż do samej Jeleniej i potem do
        Szklarskiej. Tłok i wrażenia z jazdy wśród szalonych tirów i autek
        komiwojażerów, zwłaszcza na "3" gwarantowane, jak to na "służbowych" trasach
        krajowych bywa.
        Droga przez Złotoryję/Świerzawę jest luźniejsza, ładniejsza widokowo, a wcale
        nie wolniejsza (może zimą tak - na serpetynach). Ale rozumiem, że pytającego
        mierzi ten sakralny zabytek przed Świerzawą, o którym tu była mowa w jednym z
        postów?
    • l.george.l Kochani, to cud, że wróciłem 18.01.10, 09:31
      Tam pojechałem drogą - jak ktoś to określił - akwizytorów. W kilometrach dalej,
      ale po czerwonych. Ponieważ nie lubię dwa razy jechać tak samo, powrót
      zaplanowałem polecanym szlakiem pięknych widoków przez Świerzawę. Niestety, nic
      nie widziałem, bo wpadłem w zamieć. Dosłownie nic nie widziałem, nawet słupków,
      które stoją na poboczu drogi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka