Dodaj do ulubionych

Bloki na Staniewskiego - na razie nie ...

06.08.10, 15:45
Witam,
Dla porządku i ciągłości informacji z miłą wiadomością chciałbym się z Wami podzielić.
Kilka dni temu zarówno jako osoba fizyczna oraz jako przedstawiciel Stowarzyszenia otrzymałem oficjalne pismo z UMiG Swarzędz o umorzeniu procesu administracyjnego - tak to się chyba mądrze nazywało - związanego z budową domów komunalnych na ul. Staniewskiego.
Oznacza to, że na czas bliżej nieokreślony Gmina rezygnuje z planów stawiania budynków komunalnych w naszym sąsiedztwie.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali - zarówno mailowo, jak i organizacyjnie, osobiście lub przez znajomych - w tym, aby Gmina nie starała się naginać lub wręcz łamać przepisów dla swoich doraźnych celów nie biorąc pod uwagę naszych - mieszkańców - słusznych oczekiwań i praw.

Jako Stowarzyszenie cały czas monitorujemy prace UMiG bo niedługo przygotowują dla nas projekt nowego Studium i Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, bo jak to burmistrz Trawiński napisał w TS (918) " ...z pełną determinacją będziemy dążyć, to tego aby te domy powstały w tym miejscu.." - no cóż odpuści ? - jak myślicie .. ? ;-)

pozdrawiam
Arek
Obserwuj wątek
  • keratiw Re: Bloki na Staniewskiego - na razie nie ... 28.10.10, 08:51
   Witam,
   No teraz już wiadomo, że nie odpuszczą ... w propozycji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego planują jednak bloki, pomimo niezgodności z obecnym Studium.
   Trzeba przyznać, że zawodnicy są uparci i chyba sam Trawiński podchodzi do tego niemalże osobiście. Śmiem twierdzić, że zagiął na nas parol i za wszelką cenę dąży do postawienia tam bloków - teraz to już chyba na złość - bo logicznego wyjaśnienia nie znam. Obecne "stare" Studium, które nas przed tymi zakusami chroni tez chce zmienić, więc musimy być uważni i pilnować naszych uwagi do planu nowego Studium i aktywnie lobować na radnych - pewnie już nowych - aby zapisy nowych dokumentów nie pozwalały na takie interpretacje dokumentów jakie się Gminie podobają ...
   Idźmy więc na wybory i głosujmy świadomie ...
   pozdrawiam
   Arek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka