Dodaj do ulubionych

smolna Budimex

21.03.11, 09:33
witam,
czy ktoś może kupił mieszkanie na Smolnej?
co sądzicie o developerze? o samej lokalizacji? nie jestem z Poznania, więc proszę o opinie, ceny i rozkład mieszkań są zachęcające.
Obserwuj wątek
    • Gość: Jan Niezbedny Re: smolna Budimex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.11, 17:28
      Coz, bloki bardzo blisko rzeki Warty. Ma to swoje plusy (a w zasadzie jeden plus, tzn: piekny widok, jezeli kupisz w z widokiem na rzeke) . Dodatkowo 6 przystankow autobusowych do szybkiego tramwaju i centrow handlowych z kinem miedzy innymi. A jak dla mnie to minusow jest sporo wiecej, tzn:
      - bardzo blisko terenow zalewowych. Co prawda wały w tym miejscu sa dosyc wysokie i przez ostatanie lata woda tam nigdy nie doszłą, ale patrzac na obecne powodzie to raczej w dluzszej perspektywie balbym sie tam mieszkac.
      - deweloper pisze w reklamie ze blisko jest do malty, starego rynku i cytadeli. Hmm - coz nie powiedzialbym tak. Zalezy co kto rozumie przez "blisko" Tak na oko do obydwu wymienionych bedzie z 5 km. Sam ocen czy to jest "blisko". Na stronie pisza rowniez o trasach rowerowych. Coz, faktycznie zaczyna sie tam jedna trasa na winogrady i piatkowo, ale przyjemnosc to srednia raczej biorac pod uwage zatloczona ulice Bałtycką i Serbską. Niemniej trasa rowerowa jest i mozna bez stresu dojechac do cytadeli.
      - Nieciekawe otoczenie. Z jednej strony masz ul.Główną (nie jest to za ciekawe miejsce raczej, a juz na pewno nie na spacery po zmroku), a z drugiej strony ul.Baltycką, ktora jest czescia trasy wschod-zachod, na Warszawę a co za tym idzie jezdzi tam sporo ciezarowych aut. Co prawda po otwarciu autostrady jest ich mniej niz kiedyc, ale i tak jezdzi tam tir za tir-em.

Narazie jest to miejsce gdzie raczej nikt nie budowal mieszkan. Jest to miejsce gdzie jest dosyc duzo roznych zakladow pracy (bridgstone, duni tid...) Narazie jest dosyc kiepsko jezeli chodzi o infrastrukture, brak sklepow w poblizu itd... Z czasem sie to oczywiscie zmieni. Najblizej masz z tamtad do tesco na druga strone rzeki. Tak na oko z 2 km moga to byc. Za daleko zeby isc pieszo na zakupy, trzeba by autobusem albo autem. na plus jest na pewno cena. z tego co liczylem wychodzi jakies 5400 do 5500 brutto. Jest to raczej tanio jak na dzisiejsze czasy i Poznań.

Dla porownania jezeli myslisz o tej lokalizacji to podam ci jeszcze 2 miejsca. Jedno tansze, drugie drozsze.
      - Deweloper SM Koziegowy - dosyc blisko tej Smolnej. Cenowo wychodzi chyba taniej i masz blisko lasy i jeziora. W gratisie dostaniesz mega korek rano i popoludniu.
      - Deweloper PSM Winogrady - os.Zwyciestwa. Tutaj masz 6588 brutto za metr, takze dosyc drogo, ale za to masz wszedzie blisko. 500 metrow do szybkiego tramwaju, centr handlowych. Pod oknem wlasciwie Biedronka, Netto, Kaufland, Carrefour, Saturn, Praktiker, Castorama, kino Cinema-City. 3 przystanki autobusowe do basenu na os.Batorego. No i co najwazniejsze nie ma korkow. Minus to slabo z miejscami parkingowymi, ale to chyba jest teraz problem wszedzie. Bedzie za to dwupoziomowy parking podziemny do ktorego bedzie zjezdzac winda.
      - Mozesz zastanowic sie jeszcze nad roznymi budowami w dzielnicy, ktora sie nazywa Naramowice. Celowo nie podaje nazw deweloperow bo buduje sie tam tego dosyc sporo. To jakies 2-3 km od os.Zwyciestwa. W miare blisko do centr handlowych, mega korki rano i popoludniu, ale za to duzo taniej niz na os.Zwyciestwa.

Mam nadzieje ze pomoglem.
    • Gość: Jan Niezbedny Re: smolna Budimex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.11, 17:54
      Bylbym zapomnial. Co sie tyczy tej Smolnej to po drugiej stronie rzeki masz jeszcze oczyszczalnie sciekow. W razie pytan to pisz. Ja tez kupuje mieszkanie, a w zasadzie juz kupilem wiec jezeli chodzi o winogrady, piatkowo i naramowice to jestem na biezaco hehe.
      • Gość: johanka79 Re: smolna Budimex IP: *.icpnet.pl 21.03.11, 19:43
        bardzo dziękuje z odpowiedzi, z tego wynika że w miarę niska cena jest podyktowana nienajlepszą lokalizacją
        a jeśli chodzi o te naramowice to jakiego developera możecie polecić i jaka ulicę, z tego co czytałam to tam też ma być budowana jakaś droga i nie chciałabym kupić gdzieś w pobliżu
        • Gość: Jan Niezbedny Re: smolna Budimex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.11, 21:26
          www.gant.pl/
          www.trust.pl/
          ai.poznan.pl/
          www.konimpex-invest.pl/naramowice/
          Wybierz sobie cos. Jezeli chodzi o dojazd to narazie sa mega korki. Oby jak najszybciej wybudowali te nowa ulice. Gdzie ona dokladnie bedzie szla to nie wiem niestety.

Tu masz jeszcze link do budowy PSM Winogrady:
          www.psmwinogrady.pl/html/psm/sprzedaz_z/sprzedaz_m.htm
          A tu Koziegłowy:
          www.kozieglowy.com.pl/

ps: Najlepsza lokalizacje ma os.Zwyciestwa. Nie chce cie namawiac bo zaraz ktos powie ze zachwalam bo sam tam kupilem, ale tak realnie to nie ma chyba w Poznaniu drugiego takiego miejsca do mieszkania, z tak wysoko rozwinieta infrastruktura jak os.Zwyciestwa.

• lukaszferchmin Re: smolna Budimex 31.07.11, 23:59
            Na Naramowicach jest jeszcze nowa inwestycja - tańsza (od 5.130 brutto za metr), lepsza architektura i w lepszej lokalizacji (8 metrów od rezerwatu Żurawiniec, okna wychodzą na zabudowę jednorodzinną).

Zerknij tutaj:

www.gazetainwestor.pl/nowosci/belgowie-wybuduja-mieszkania-w-poznaniu/

szczegółowe informacje na priv, bo sprzedaż jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęła.
            pozdrawiam!
        • Gość: Jan Niezbedny Re: smolna Budimex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 16:22
          Wiesz - wszystko ma swoja cene. Jak cos ma atrakcyjna cene to jest to z jakiejs przyczyny. Jak cos ma dobra lokalizacje to nie bez powodu swoje kosztuje. Na takim 50 metrowym mieszkaniu w przypadku os.Zwyciestwa przeplacasz okolo 50 tys zl, w stosunku do Smolnej czy Naramowic, ktora to kase placisz za nic innego jak infrastruktura. Mieszkajac na Winogradach czy Piatkowie na zakupy wychodzisz sobie jak na spacer i masz wybor wsrod 7 marketow (vide os.Zwyciestwa, Przyjazni czy Wichrowe Wzgorze), natomiast ze Smolnej czy Naramowic musisz juz wybrac sie samochodem. Ta Smolna nie jest az taka zla. Minusy jakie ci wypisalem oczywiscie istnieja. Natomiast beda na pewno ogrodzone place zabaw dla dzieci, infrastruktura z czasem powstanie a do duzego ruchu mozna sie przyzwyczaic. Duzo daje posiadanie samochodu. Niemniej majac jakies rezerwy finansowe warto oczywiscie wybrac lepsza lokalizacje, jak np: te os.Zwyciestwa. Kazda z tych tanszych lokalizacji ma jakies minusy. Koziegłowy na ten przyklad maja w poblizu oczyszczalnie sciekow, niedlugo ma powstac tam spalarnia smieci i jakies mieszkania socjalne w budynku dawnego akademika. Naramowice natomiast fundują (zreszta podobnie jak kozieglowy) olbrzymie korki rano i popoludniu oraz gorsza infrastrukture jak Winogrady. Coz - musisz rozwazyc wszystkie wady i zalety, bo dostajesz to za co placisz. No, moze nie zawsze ale w przypadku tych lokalizacji roznica w cenie ma przelozenie na komfort zycia.
          • Gość: jojook Re: smolna Budimex IP: *.echostar.pl 04.04.11, 22:12
            też sie rozglądam za mieszkaniem brałem pod uwage smolna lecz zrezygnowałem ze wzgledu na dzielnice, bardzo nieprzyjemna. Co do Naramowic to mają w miarę niskie ceny lecz po wizycie u dewelopera Konimpex okazało sie ze jak kupujesz mieszkanie to musisz kupic miejsce postojowe które kosztuje 20 tys inaczej nie sprzedadza mieszkania.Byle też u developera Trust na stronie internetowej pisze ze dane mieszkanie które wybrałem kosztuje 270 000 tyś (tyle max chce przeznaczyć na mieszkanie na drosze mnie nie stać ) razem z garażem wiec pojechałem do biura sprzedaży i tam dopiero mi powiedzieli ze 270 000 to kosztuje jeśli całość kwoty sie wpłaci w ciagu 2 miesiecy jesli na raty czyli w transzach to kosztuje prawie 300 000. Wiec jesli bierzesz kredyt w banku płacisz 300 000 i po opiniach z internetu to ten developer ma srednia reputacje. Narazie zarezerwowałem mieszkanie w Agrobexie ul. Wilczak 20 cena według mnie przyzwoita jak na ta lokalizacje a developer godny zaufania
            • Gość: Jan Niezbedny Re: smolna Budimex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.11, 23:39
              No lokalizacja prawie idealna, wszedzie blisko, centra handlowe zaraz obok, blisko do PST. Tylko ta oczyszczalnia sciekow za oknami. Latem moze byc nieprzyjemnie. Ale z drugiej strony za te cene lepiej nie znajdziesz. Na Zwyciestwa dalbys 60 tys wiecej i mialbys to samo tylko bez oczyszczalni. Na Zwyciestwa z kolei jest tez jedna powazna wada - wieczyste uzytkowanie. A tak z ciekowosci ? - jakie prawo wlasnosci gruntu jest w Agrobexie na Wilczaku ?
    • Gość: zenek Re: smolna Budimex IP: *.icpnet.pl 14.04.11, 22:13
      Smolna to w tej chwili jedna z lepszych lokalizacji. Osiedle lezy na pograniczu Rataj i Winograd. Do osiedla prowadzi trzypasmowa droga w obie strony, niedawno oddana do użytku. Na tramwaj jest ok 10 minut (sprawdzalem). Sklepy, kosciol, bardzo blisko. Jeden minus to okoliczna zabudowa. Z czasem jak oddany zostanie do uzytku calu kompleks mieszkalny okolica zyska na cenie i prestizu. Kiedys smiano sie z Polanki dzis kazdy chialby tam mieszkac. Podobnie bedzie z osiedlem Na Smolnej. Generalnie polecam w Poznaniu jedynie Rataje. Piatkowo jest za ciasne i przereklamowane. Pestka jak jest awaria sprawia ogromne problemy z dotarciem do pracy, szkoly. Na Ratajach ludzie uparcie bronia sie przed nowa zabudowa. Wracaja do Smolnej to kompleks zapowiada sie obiecujaco i w perspektywie kilku lat mozna bedzie zarobic na wzroscie wartosci tych mieszkan. Atuty to jeszsze Warta gdzie po drugiej stronie ulicy Hlonda nic nigdy nie powstanie a co za tym idzie bedzie tam idealne miejsce na spacery z psem. W dluzszej perspektywie mieszkania pozwola zarobic na siebie.
      • Gość: anka Re: smolna Budimex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.11, 23:53
        Normalnie brzmi jakby to pisal jakis handlowiec z budimexu :-) Nie dopisal tylko oczyszczalni i ze te pogranicze Rataj i Winograd to jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic.
        • rafaello811 Re: smolna Budimex 19.04.11, 01:11
          Bez przesady z tą oczyszczalnią ścieków! Przy mieszkaniach na wilczaku to moze byc problem ale nie na smolnej. Ja takze jestem zainteresowany mieszkaniem na smolnej i wybieram sie rezerwowac mieszkanko:)
          • Gość: grigori24 Re: smolna Budimex IP: *.play-internet.pl 29.04.11, 22:50
            Już kupiłem mieszkanko na Smolnej
        • Gość: grigori24 Re: smolna Budimex IP: *.play-internet.pl 03.05.11, 23:01
          Jeśli ktoś na co dzień przebywa koło oczyszczani to wie że w tej chwili już nic nie zalatuje a gdzie tu Smolna :) W nocy się śpi a nie chodzi po osiedlach:) Tak na serio to gdzie teraz jest bezpiecznie , praktycznie nigdzie znieczulica panuje wśród ludzi nawet w centrum jest niebezpiecznie. W dzień tam jest całkiem nieźle często tamtędy przechodzę .
          Faktycznie ślicznie to tam nie jest ale zobacz na Dąbrowskiego przy parkingu między starym budownictwem gdzie są samochody i Tramwaje wszystkie mieszkania są prawie sprzedane , a teren tak samo niebezpieczny to tylko Jeżyce samochody codziennie niszczone.
          Wały ochronne są tak wysokie że woda nigdy nie dostanie się na osiedle najpierw zaleje centrum miasta , trzeba dobrze się przyjrzeć jak zbudowane są wały . Stara zabudowa z czasem zniknie , po czasie te mieszkania będą w cenie zobaczycie jeszcze. Ulica Hlonda to tylko jeden minus ale i to nie zawsze , mieszkania z drugiej strony i następne budynki będą w jeszcze lepszej sytuacji ponieważ tam już nic nie słychać totalna cisza slychać śpiew ptaków i szum rzeki Głównej . Bardzo żałuje że nie budują od drugiej strony , zobaczycie że tam te mieszkania będą dużo droższe.
          • Gość: xyz Re: smolna Budimex IP: *.icpnet.pl 04.05.11, 22:08
            Z drugiej strony ulicy Hlonda nic nie powstanie bo są to tereny zalewowe. Dla mieszkańców nowo powstającego osiedla Na Smolnej to jednak wielki plus, można bez przeszkód pójść tam na spacer i poczuć się jak nie w mieście. Bajki z oczyszczalnią to jedna wielka ściema. Tam gdzie powstaje osiedle nic nigdy nie było czuć. Smród zaczyna się gdzieś w okolicy końca mostu jadać od Hlonda ale i tak jest on wyczuwalny bardzo rzadko. Samo osiedle zyska na cenie jak oddadzą cały kompleks 3 budynków. Wtedy dopiero ludzie zaczną wzdychać jak tam fajnie może się mieszkać a aktualni nabywcy na tym zyskają. Dla mnie najważniejszy jest dojazd i super zrobiona ulica Hlonda. Z tego punktu naprawdę wszędzie jest blisko a przy tym jest to coś nowego. Nie jest to oklepane Piątkowo ani inne Grunwaldy. Lokalizacji tej inwestycji jest naprawdę na wysokim poziomie.
            • Gość: zyx Re: smolna Budimex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.11, 00:00
              Brzmi jak reklamy napisane przez dewelopera. Korki, brudna rzeka, nieciekawa dzielnica, kiepska infrastruktura w najblizszym sasiedztwie. Taka jest prawda. A blisko wszedzie to moze i jest, ale jak masz samochod. Dla ludzi korzystajacych z komunikacji zbiorowej raczej srednio. Na plus na pewno jest cena i dosyc ciekawy projekt.
              • Gość: grigori24 Re: smolna Budimex IP: *.play-internet.pl 07.05.11, 22:38
                To nie reklama , byleś tam kiedyś ? Super tereny do wypoczynku , jakich mało w wielkich zatłoczonych blokowiskach między marketami :)
                Jaka dzielnica jest ciekawa Twoim zdaniem ? Ja takiej nie widzę ! Większość budynków jest w tragicznym stanie wiadomo co z nimi się stanie . Podaj przykład gdzie w Poznaniu nie ma korków . Podam przykład w szczycie ( 15.00 ) autobusem i tramwajem na Jeżyce jechałem dokładnie 40 minut , natomiast w niedziele nad Maltę 7 minut to rzeczywiście bardzo długo :) :) :) .

• Gość: giovanii Re: smolna Budimex IP: *.icpnet.pl 25.07.11, 22:12
                  Ile % rabatu udało się wam wynegocjować z budimexem od ceny ofertowej?
                  • Gość: Pepe Re: smolna Budimex IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 17:29
                    Ja dostalem miejsce parkingowe gratis wraz ze skrytka.
                    • Gość: zainteresowany Re: smolna Budimex IP: *.ip.netia.com.pl 31.08.11, 11:31
                      ale to oprócz tych oferowanych w sierpniu 2% rabatu ? czy zamiast?

Jak duże są te skrytki dodawane do miejsc ?
                      • Gość: Karol Re: smolna Budimex IP: *.mse.put.poznan.pl 01.09.11, 11:02
                        To miejsce parkingowe gratis to ściema
                        • Gość: grigori24 Re: smolna Budimex IP: *.play-internet.pl 09.09.11, 01:23
                          Pepe jestem ciekaw jakie mieszkanie kupiłeś i za ile , nie chce mi się wierzyć że otrzymałeś rabat 2% miejsce postojowe i komórkę lokatorską . Komórki są w rożnych wielkościach , pewnie teraz są już najmniejsze .Wszystko pewnie przebrane.
                          Bardzo ciekawe zdjęcie tego osiedla : ii.forum.mojeosiedle.pl/62/54/smolna_z_lotu_ptaka_2_162.jpg .
    • Gość: robert.kozakiewicz Re: smolna Budimex IP: *.icpnet.pl 26.10.11, 09:50
      witam kupilem mieszkanie na smolnej i jestem bardzo zadowolony mieszkam w poznaniu i wiem co tutaj sie dzieje ogolnie to blisko do srodki malty tesco wyjazd do Niemiec .
    • locusart Re: smolna Budimex 24.10.12, 19:51
      Co prawda nie kupiłem mieszkania na Smolnej ale ostatnio projektowałem tam wnętrza. Z tego co zaobserwowałem - lokalizacja super - wielokrotnie w różnych porach dnia jeździłem na inwestycje i ani razu nie było korków. Do tego świetne widoki z okien oraz ciekawe wnętrza. Obecnie zapraszam do zapoznania się z projektem na: locusart.pl/portfolio/portfolio-wnetrza/wnetrza-projekty-2/?album=1&gallery=24 .
      A niebawem zamieścimy zdjęcia z realizacji.
      Serdecznie polecam mieszkania na Smolnej.
      • Gość: tambylec Re: smolna Budimex IP: *.146.92.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.11.12, 21:16
        Duże korki się zdarzają w stronę Śródki i w stronę mostu Lecha. Do Śródki rano (ostatnio rzadziej), do mostu Lecha po południu.
    • simon0101 Re: smolna Budimex 14.10.19, 16:58
      Ogólnie budownictwo jest nie przemyślane. Nie ma miejsc parkingowych. Totalna porażka. Można zadzwonić do działu sprzedaży i potwierdzą wam to co piszę... Ludzie parkują gdzie mogą, na miejscach dla inwalidów czy trawnikach. A Straż Miejska codziennie wystawia komuś mandat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka