Dodaj do ulubionych

Strefa na Jeżycach jest, a jakby jej nie było

05.05.11, 00:50
Nie płacić. Po prostu nie płacić. Miasto chce kasować, ustanawiając parkingi, na zrujnowanych chodnikach i krawężnikach, na które nawet traktor nie wjedzie. Jak chce się kasować, to najpierw trzeba zainwestować. Za darmo umarło.
Obserwuj wątek
  • Gość: strefa jeżycka równi i równiejsi IP: *.icpnet.pl 05.05.11, 01:08
   powala mnie czasem argumentacja urzędników - ochrona przed wandalami
   i jak tak sobie myślę, to może takie słowa w usta urzędników może wkładać redaktor gw

   w każdym razie - z Jeżyc wyjadą samochody "niemieszkańców", natomiast mieszkańcy nadal będą zajmować cenne miejsca w strefie, tylko że za opłatą 10zł/m-c, a to nie zmieni przyzwyczajeń, a tym bardziej nie skłoni inwestorów do budowy parkingów podziemnych czy też wielopoziomowych

   a mi się marzy, żeby następnym krokiem po wprowadzaniu strefy było zwolnienie chodników przez samochody na rzecz pieszych i rowerzystów - i właśnie dla rowerzystów mogłyby być wytyczone drogi rowerowe na zwolnionych przez samochody chodnikach!!
   • Gość: Maciej z Jeżyc Re: równi i równiejsi IP: *.icpnet.pl 05.05.11, 02:14
    Zamiast zrobić więcej miejsca na chodnikach dla pieszych (nie mówiąc już o wytyczeniu scieżek rowerowych), ZDM wytyczył miejsca parkingowe łamiąc przepisy. W wielu miejscach zostawiono dla przechodniów ok 1 metr chodnika. Miejsca parkingowe wytyczono też tam, gdzie zawsze był zakaz parkowania.
    • wlodzimierz_nowak segregacja parkingowa dla ochrony mieszkańców 05.05.11, 10:34
     Problemem w Polsce jest brak segregacji parkingowej i brak nawet myślenia o niej. To jest skuteczne narzędzie pozwalające nie tylko ograniczyć popyt na miejsca, ale także uchronić mieszkańców przed konkurencją o miejsca parkingowe. Pisałem już o tym wiele razy.
     forum.gazeta.pl/forum/w,67,123257644,123257644,Trwa_kampania_do_rad_osiedli.html
     forum.gazeta.pl/forum/w,67,116618103,116707511,segregacja_parkingowa.html
     Gość portalu: strefa jeżycka napisał(a):
     > w każdym razie - z Jeżyc wyjadą samochody "niemieszkańców", natomiast mieszkańc
     > y nadal będą zajmować cenne miejsca w strefie, tylko że za opłatą 10zł/m-c, a t
     > o nie zmieni przyzwyczajeń, a tym bardziej nie skłoni inwestorów do budowy park
     > ingów podziemnych czy też wielopoziomowych

     Parkingi wielopoziomowe nie są rozwiązaniem, lecz bardziej elastyczne i lepiej zorganizowane miasto, a przede wszystkim miasto pomagające mieszkańcom
     i autentycznie działaniami inwestycyjnymi zachęcające mieszkańcom w obywaniu się BEZ samochodu. Parkingi wielopoziomowe dla mieszkańców to ostatni i najbardziej radykalny etap odzyskiwania miasta dla mieszkańców (ile może kosztować miesięcznie miejsce w takim parkingu? ile kosztuje abonament na pl. Wolności? ile osób z tego korzysta? ile na to dzisiaj stać?). Niestety Poznań na dobre nie zaczął jeszcze pierwszego etapu, o czym niżej, choć w latach 90-tych już wszystko przygotowaliśmy, uchwaliliśmy.

     > a mi się marzy, żeby następnym krokiem po wprowadzaniu strefy było zwolnienie c
     > hodników przez samochody na rzecz pieszych i rowerzystów - i właśnie dla rowerz
     > ystów mogłyby być wytyczone drogi rowerowe na zwolnionych przez samochody chodn
     > ikach!!

     Tak, ale nie można skokowo. W końcu nie bez powodu ludzie mają te samochody w ciasnych kwartałach kamienic. Dzisiaj Poznań tak źle się organizuje, że w młodej rodzinie 2 samochody są po prostu potrzebne. Budujemy Kampus Morasko i samochód jest nawet potrzebny studentom i wielu studentów ma samochody nie tylko dla tego, że ich stać, ale dlatego, że nie ma dobrej alternatywy. Znajomi inżynierowie ruchu i urbaniści mawiają, że Poznaniem rządzą dinozaury. Podają przykłady miast niemieckich, gdzie zmiany cywilizacyjne związane z ograniczaniem wpływu samochodów także zachodziły z opóźnieniem kilkunastoletnim. Tam w kilku w końcu zatrudniono szwajcarskich inżynierów na kontraktach, a miejscowych menedżerów powoli odsuwano na emerytury.

     Gość portalu: Maciej z Jeżyc napisał(a):
     > Zamiast zrobić więcej miejsca na chodnikach dla pieszych (nie mówiąc już o wyty
     > czeniu scieżek rowerowych), ZDM wytyczył miejsca parkingowe łamiąc przepisy. W
     > wielu miejscach zostawiono dla przechodniów ok 1 metr chodnika. Miejsca parking
     > owe wytyczono też tam, gdzie zawsze był zakaz parkowania.

     Mogę prosić o przykłady?
  • rejestr1 Strefa na Jeżycach jest, a jakby jej nie było 05.05.11, 06:46
   "Dorota Wesołowska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich: - Wprowadzenie strefy płatnego parkowania to duża operacja logistyczna. Nie da się tego zrobić z dnia na dzień."

   Znaczy się, że półtora roku to było za mało czasu? Dosyć żałośnie próbuje tłumaczyć swoją firmę rzeczniczka, o logice że znikną wandale, gdy powstanie strefa płatnego parkowania już nie wspomnę. No cóż, jaka firma, taka rzeczniczka,

  • eloziooom Strefa na Jeżycach jest, a jakby jej nie było 05.05.11, 09:07
   wprowadzenie strefy na szybko to jakiś skandal!!!
   nie wiadomo gdzie są miejsca parkingowe a gdzie ich nie ma, parkomaty nie opisane, znaków brak ale za to wstawiono znaki o Płatnej Strefie Parkowania no bo to jest najważniejsze!!
   Jedna wielka chałtura!!
   Przykładowo na ulicy Długosza miejsca, które miasto chce przeznaczyć na płatne miejsca parkingowe to jeden wielki syf.
   Porozbijane płyty chodnikowe, dziury na pół koła i my mamy za to płacić???????
   Zapraszam prezydenta Grobelnego i ZDM aby obejrzeli jak wyglądają miejsca, za które mieszkańcy mają płacić nie małe pieniądze.
   • poz3 Re: Strefa na Jeżycach jest, a jakby jej nie było 05.05.11, 09:38
    eloziooom napisał:
    > Porozbijane płyty chodnikowe, dziury na pół koła i my mamy za to płacić???????
    > Zapraszam prezydenta Grobelnego i ZDM aby obejrzeli jak wyglądają miejsca, za k
    > tóre mieszkańcy mają płacić nie małe pieniądze.

    Ale to kierowcy zdewastowali te chodniki, więc teraz sami powinni je naprawić :)
  • amirez Strefa... jajcarska 05.05.11, 12:34
   W dupę ze znakami, liniami i innymi pierdutami! Najważniejsze jest - buda na kasiorę i babeczka w uniformie z aparatem cyfrowym.
   To całkowicie wystarczy, na ch... wam reszta! ;)
   ====================================
   Właśnie przechodziłem Mylną. Lalka z lubościa fotografowała wszystkie znaki i auta.
   Rycho powinien być zadowolony!
  • zkhanna Strefa na Jeżycach jest, a jakby jej nie było 05.05.11, 23:10
   Strefa Płatnego Parkowania na ulicy Janickiego za Powogazem, Nad Seganką, Rodziewiczówny i wzdłuż nasypu kolejowego na Św.Wawrzyńca- to chyba jakaś pomyłka? Te ulice to typowe, lokalne ulice, przy których parkują w 95% mieszkańcy. Mało tego: na całej ulicy Janickiego postawione są dwa parkomaty: jeden zaraz na początku a drugi prawie na samym dole ulicy... taaa, już widzę, jak ewentualny parkujący zasuwa 300 metrów do parkomatu. Na ulicy Nad Seganką i Rodziewiczówny żadnego parkomatu z kolei nie ma. Tak, tak - też wszyscy kierowcy lecą na Janickiego, by wykupić bilet parkingowy. Kto to wymyślił???
   Te rejony to prawie jak wiejskie ulice. O co tutaj chodzi? Ile miasto zaplanowało wyciągnąć kasy z tych parkomatów? Przepraszam, akurat tutaj pewnie mniejsze znaczenie ma kasa z parkomatów- bardziej chyba chodzi o te 10 zł miesięcznie wyciągniete od mieszkańców. Ale raczej każdy tutaj ma garaż albo miejsce postojowe na własnej posesji - rozmawiałam z sąsiadami- większość tych abonamentów 10 zł nie wykupi. Bo nie ma takiej potrzeby.

   Jakby nie patrzeć- przestaję odśnieżać chodnik zimą - skoro miasto bierze kasę za miejsca postojowe to niech zapewnia ich odpowiednie utrzymanie, również odśnieżanie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka