Autostrada do berlina na ostatniej prostej

25.05.11, 22:30
Kilkakrotnie przejezdzalem ta trasa ostatnio i z uwaga przygladalem sie wykonawstwu.Wiec do czerwca to moze ten beton lany na piasek wytrzyma
Odcinek Nowy Tomysl - Poznan juz popekal, roboty naprawcze w toku Czy raczej fuszera majaca poprawic partanine. (moze chwilowo gotowe? - nie jechalem kilka miesiecy...)
usmialem sie, czytajac tablice:
Drugi etap kladzenia nawierzchni
    • renata_t Autostrada do berlina na ostatniej prostej 25.05.11, 22:32
      Rany boskie, wszechwiedząca Gazeta gotowa wywołać ortograficzny skandal!
      Zamiast tropić wszelkie zło zacznijcie korygować własne błędy
      • Gość: Adam Kg Re: Autostrada do berlina na ostatniej prostej IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.11, 00:16
        A oprócz "berlina" jeszcze to:
        "100-kilometrowy odcinek autostrada pomiędzy Nowym Tomyślem a Świeckiem zostanie oddana" toż to "przeciętny" uczeń podstawówki lepiej napisze.
        Nie jestem "tropicielem" wszelkich uchybień GW, ale spróbujcie pisać bez takich błędów - za to przecież wam płacą. Domyślam się, jak powstał ten błąd (najpierw redaktorek napisał, że autostrada zostanie oddana do użytku, ale później pokusił się o dokładność i dodał "100-kilometrowy odcinek" - sam też takie błędy czasem w komentarzach popełniam, bo coś chcę inaczej sformułować, ale ja za komentarze nie biorę kasy, a redaktor za tekst to i owszem).
        • redakcja_poznan Re: Autostrada do berlina na ostatniej prostej 26.05.11, 12:10
          Dziękujemy za uwagi (choć krytyczne). Faktycznie korekta dziś mocno przysnęła. Błędy zostały już poprawione.
          • Gość: stary niedźwiedź Re: korekta dziś mocno przysnęła IP: *.icpnet.pl 29.05.11, 05:56

            Miś korektor mocno śpi... ;-)
    • Gość: pyra Re: Autostrada do berlina na ostatniej prostej IP: *.icpnet.pl 25.05.11, 22:34
      Jełopie jeden odcinek Poznań - Nowy Tomyśl jest z asfaltu nie z betonu.No ale warszafce trudno to zrozumieć!!!
    • darkoskii Autostrada do berlina na ostatniej prostej 25.05.11, 23:07
      a co to ten berlin?? Czy chodzi o Berlin stolicę Niemiec??
    • miroo Można było wcześniej to budować zamiast kościołów 25.05.11, 23:25

      • Gość: Ezekiel 25:17 Re: Można było wcześniej to budować zamiast kości IP: *.washdc.fios.verizon.net 26.05.11, 00:44
        I pomyslec, ze Niemcy zbudowali autostrade z Berlina do Frankfurtu/Odra w 1936, czyli 75 lat temu ! A wtrdy druty zbrojeniowe cielo sie laubzega !!! I autostrada ta trzymala sie kupy, bez remontu, przez ponad 50 lat do roku 2004 !!!
        • Gość: cehaem Re: Można było wcześniej to budować zamiast kości IP: 79.173.46.* 29.05.11, 12:15
          > I pomyslec, ze Niemcy zbudowali autostrade z Berlina do Frankfurtu/Odra w 1936,
          > czyli 75 lat temu ! A wtrdy druty zbrojeniowe cielo sie laubzega !!! I autostr
          > ada ta trzymala sie kupy, bez remontu, przez ponad 50 lat do roku 2004 !!!

          Powiedzmy tak - nie rozpadla sie, ale jej jakosc byla daleka od stanu idealnego.
    • czerwonylech Autostrada do Berlina na ostatniej prostej 26.05.11, 10:12
      O tym korytarzu marzył sobie Hitler i postawił Polakom ultimatum, potem kumple-sojusznicy Anglia i Francja dały dyla, Wehrmacht połamał bariery graniczne i wybuchł wrzesień 1939 i gdyby nie wysiłek ZSRR, byłoby po nas i po Europie, a świat należałby do Nadludzi. Naturalnie II Wojna Światowa nie wybuchła z powodu Polski, ale tylko etapem do podboju swiata.
      Jako to powiedziała po wojnie Margareth Tatcher? "Chcieliśmy przyszyć Niemcy do Europy, ale przyszylismy Europę do Niemiec." Ale nie patrzmy na drobiazgi, choc stabilizacja to tylko chwilki w historii. Naprzód do jeszcze wiekszych sukcesów, dziadostwo moje.
      • Gość: heimatschutz Re: Autostrada do Berlina na ostatniej prostej IP: 213.77.27.* 26.05.11, 10:41
        Mylisz autostradę przez "korytarz pomorski" z kierunkiem na Poznań facet. Trochę więcej znajomości geografii i historii. A przy okazji gdyby nie Stalin do II wś wogóle by nie wybuchła. Hitler szukał kompana do zburzenia ładu "wersalskiego". Zapłacił mu za to połową Polski, krajami bałtyckimi oraz rumuńską Besarabią (Mołdawią). Gdy Stalin sięgnął po Finlandię w grudniu 1939 roku dostał po łapach od maleńkiego liczbą lecz wielkiego duchem narodu. W efekcie wyleciał jako agresor z Ligi Narodów.
      • Gość: jasny lech Re: Autostrada do Berlina na ostatniej prostej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.11, 11:24
        Tyle że korytarze się tobie pomyliły. ten o którym mówisz to trochę bardziej na północ. A ponieważ na tym zdaniu opierasz całą wypowiedź to....
      • Gość: phi Dobra, dobra IP: *.ih.univ.szczecin.pl 26.05.11, 12:35
        Teraz takie "korytarze" są potrzebne by zintegrować Polskę - wewnętrznie w jej powojennych granicach i zewnętrznie w ramach europejskiego systemu komunikacyjnego. Chyba, że chcemy zostać zadupiem.
        Stabilizacja jest chwilką, albo długotrawałym okresem - zależy jak ją definiujesz i do jakiego obszaru i kontekstu odnosisz. Podbnie jest z brakiem stabilizacji.
      • Gość: J.J-P. Re: Autostrada do Berlina na ostatniej prostej IP: *.icpnet.pl 26.05.11, 12:50
        Czy myślisz o wrześniowym wysiłku ZSRR, tym z 39 roku ?
        I hitlerowskie Niemcy i stalinowska Rosja (Sojuz) byli agresorami.
        I jeden nie lepszy od drugiego, chociaż patrząc po siedemdziesięciu latach można mieć spore wątpliwości, kto wygrał tę wojnę.
        Ja nie mam wątpliwości, na pewno nie była to II RP.
        Płacę za to po dzień dzisiejszy, między innymi brakiem autostrad.
      • dziodu Re: Autostrada do Berlina na ostatniej prostej 26.05.11, 13:42
        ZSRR zaczęło się wysilać już od 17 września '39. Na zdjęciu razem z kumplami pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Bundesarchiv_Bild_101I-121-0012-15,_Polen,_deutsch-sowjetische_Siegesparade.jpg&filetimestamp=20081212203329
    • echterposener Autostrada do Berlina na ostatniej prostej 26.05.11, 14:49
      Wreszcie w cywilizowany sposób będzie można dojechać do Stolicy...
      • kris123511 Re: Autostrada do Berlina na ostatniej prostej 26.05.11, 22:55
        sicher ,endlich ;-)
      • Gość: x którą stolicę masz na myśli? IP: *.unitymediagroup.de 29.05.11, 08:22
Inne wątki na temat:
Pełna wersja