Nienormalne korki do Koziegłów

20.08.11, 08:01
Zawsze były, już się przyzwyczailiśmy, ale to ci się dzieje ostatnio, to mnie przyprawia o najwyższe stadium wścieklicy. Co się dzieje???!!!! Czy nie można wyregulować świateł na skrzyżowaniu z Bałtycką?! Czy cwaniaczki wpychający się z Chemicznej w końcu zrozumieją, że to cholernie niebezpieczne?!!! Tam jest pełno wypadków, ludzie - no weźcie się!!!!
I tylko mi nie wyjeżdżajcie tu z żadnym suwakiem, to jest blokowanie w obu kierunkach!!!
    • Gość: nerwus Re: Nienormalne korki do Koziegłów IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.11, 08:35
      Spoko koleś!
      Most w Biedrusku jest zamknięty i ruch z dwóch dróg wlewa się teraz w jedną. Cudów nie ma. Od poniedziałku ma być otwarty. Jakoś trzeba przecierpieć a w zamian będziesz miał lepszy przejazd przez Biedrusko (nowe ronda) i szybką kolej z bezpieczniejszymi przejazdami.
      Coś za coś
    • ksmx Re: Nienormalne korki do Koziegłów 20.08.11, 10:27
      W jakimś wątku, całkiem niedawno, zwróciłem uwagę, że po prostu brakuje jednego mostu z Koziegłów np. na Naramowice lub w okolice Radojewa. Też uważam, że to co się tam dzieje to jest skandal. Uważam, że problem ten powinny rozwiązać władze powiatu, nie mieszając w to w ogóle bezwładnego, zapatrzonego w swoje małe gierki, Poznania.
      • l.george.l Re: Nienormalne korki do Koziegłów 20.08.11, 10:41
        Oczywista oczywistość. Najśmieszniejsze, że jest most kolejowy, wykorzystywany jedynie do transportu towarowego. A gdyby tak puścić tam szybką kolej podmiejską?
        • Gość: geordi Re: Nienormalne korki do Koziegłów IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.08.11, 11:32
          nie ma peronów, a ludzi na tory planowo wysadzać nie można.
          Tak samo nie ma zjazdu afair ze Wschodu na obwodnicę - żeby można pociąg z czerwonaka puścić na Morasko.
          • ksmx Re: Nienormalne korki do Koziegłów 20.08.11, 11:39
            Gość portalu: geordi napisał(a):

            > nie ma peronów, a ludzi na tory planowo wysadzać nie można.
            > Tak samo nie ma zjazdu afair ze Wschodu na obwodnicę - żeby można pociąg z czer
            > wonaka puścić na Morasko.

            Zrobili niedawno dworzec na Batorego, co za problem go nieco powiększyć i rozbudować o parking P&R? Taki sam dworzec mógłby powstać w Czerwonaku.
        • ksmx Re: Nienormalne korki do Koziegłów 20.08.11, 11:35
          l.george.l napisał:

          > Oczywista oczywistość. Najśmieszniejsze, że jest most kolejowy, wykorzystywany
          > jedynie do transportu towarowego. A gdyby tak puścić tam szybką kolej podmiejsk
          > ą?


          Dziwię się, że przy okazji remontu linii Wągrowiec-Poznań nie zrobiono jakiegoś połączenia z tą magistralą. Pociągi mogłyby jeździć na Piątkowo/Batorego, zaraz do PESTKI i dalej na Franowo!

          To jest tak oczywiste, że zapewne nikt o tym nie pomyślał.
          • Gość: geordi Re: Nienormalne korki do Koziegłów IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.08.11, 11:50
            chodzilo tylko o skrocenie czasu przejazdu. Powstanie na tej trasie jeden czy dwa nowe przystanki i jedna z gmin ma przy peronie wybudowac wlasnie P+R.

            Polaczenie tych dwoch linii, to mentalnie nastepny etap przy planowaniu kolei aglo, co do oczywistości masz racje. Łącznica jednostronna powinna sie zamknąć w 5-10mln (w zaleznosci od własności gruntów), co przy skali projektu (ponad 60mln wartosci afair) nie robi wielkiej roznicy - gdyby wojewodztwo chcialo, to w ramach aneksu moznaby to dobudowac. W sumie po takiej łącznicy mozna by puszczać wahadło: Kiekrz - PST - Czerwonak, skomunikowane z osobówkami. Po północnej stronie chyba bardziej natrualny kierunek niż na Franowo?
            • ksmx Więcej ludzi w Czerwonaku, twierdza Poznań 22.08.11, 13:21
              Pomysł świetny tyle tylko, że na linią kolejową powinien być zrobiony albo wiadukt albo pod, tunel. Wtenczas pociągi można puścić co 15 minut. Niestety brakuje też jednego toru.

              I co dalej? Rozwiązanie tego problemu spowoduje, że w Koziegłowach i Czerwonaku będzie mieszkać jeszcze więcej ludzi bo tam mieszkania są jeszcze 2x tańsze. Lepszy dojazd, piętnastominutowy, podniesie nieco ceny i emigracja zwolni.

              Twierdzy Poznań jest to "na rękę" aby wloty i wyjazdy z miasta były zakorkowane. Trend ten nie ulegnie zmianie dopóki gminy z powiatu poznańskiego nie zaczną samodzielnie organizować sobie komunikacji dookoła Poznania.
              • manissa Re: Więcej ludzi w Czerwonaku, twierdza Poznań 22.08.11, 22:21
                Koncepcji jak usprawnić komunikację kolejową na trasie Wągrowiec-Skoki-Murowana Goślina-Czerwonak- P-ń Główny było sporo, ale każda z nich robijała się na etapie projektu o koszty. Z roku na rok spada zainteresowanie regionalną komunikacją kolejową i nie opłaca się inwestować w nowe połączenia, ani nowe linie. PKP obecnie koncentruje się na naprawch i konserwacji istniejącyh zasobów. Sporo połączeń zostało zlikwidowanych ponieważ okazały się nierentowne. Pamiętam czasy kiedy na tej trasie kursowały składy elektryczne z kilkoma wagonami, obecnie rzadko szynobusy. Do listopada na w/w trasie nie kursują wcale, powód remont torowiska i infrasruktury kolejowej. Nie sądzę, aby trend przesiadania się z komunikacji publicznej do samochodów malał, wręcz przeciwnie- zatem nie ma co marzyć o usprawnieniu komunikacji kolejowej a tym samym o bezkolizyjnych przejazdach i skrzyżowaniach.
                • ksmx Re: Więcej ludzi w Czerwonaku, twierdza Poznań 22.08.11, 23:27
                  manissa napisała:

                  > Koncepcji jak usprawnić komunikację kolejową na trasie Wągrowiec-Skoki-Murowana
                  > Goślina-Czerwonak- P-ń Główny było sporo, ale każda z nich robijała się na eta
                  > pie projektu o koszty. Z roku na rok spada zainteresowanie regionalną komunika
                  > cją kolejową i nie opłaca się inwestować w nowe połączenia, ani nowe linie. PKP
                  > obecnie koncentruje się na naprawch i konserwacji istniejącyh zasobów. Sporo p
                  > ołączeń zostało zlikwidowanych ponieważ okazały się nierentowne. Pamiętam czasy
                  > kiedy na tej trasie kursowały składy elektryczne z kilkoma wagonami, obecnie r
                  > zadko szynobusy. Do listopada na w/w trasie nie kursują wcale, powód remont tor
                  > owiska i infrasruktury kolejowej. Nie sądzę, aby trend przesiadania się z komun
                  > ikacji publicznej do samochodów malał, wręcz przeciwnie- zatem nie ma co marzyć
                  > o usprawnieniu komunikacji kolejowej a tym samym o bezkolizyjnych przejazdach
                  > i skrzyżowaniach.

                  Ja powiem tak. Nie przekonamy się o kierunku trendu dopóki nie będą tam jeździły pociągi. Póki co nawet ja nie uważam, że ludzi trzeba pozbawiać alternatywy. Wiele lat dojeżdżałem do pracy pociągiem i metrem, a samochodem tylko w chwilach wielkiej konieczności. Wiesz dlaczego? Bo samochodem się nie opłacało. Jest tylko jedna droga do zmniejszenia liczby samochodów w centrach miast: adekwatne ceny za parking oraz absolutna kontrola tego kto gdzie zostawia samochód.

                  Ile jest miejsc parkingowych w Poznaniu pod kuratelą ZDM? Strzelaj. Odpowiedź jest szokująca bo rzuca światło na to co się dzieje z pozostałymi samochodami.
                  • manissa Re: Więcej ludzi w Czerwonaku, twierdza Poznań 23.08.11, 01:00
                    Od czterech lat jeżdżę autem(benzyna) silnik średni -spalanie na poziomie małego czołgu. Miasto-korki-aglomeracja - codziennie pokonuję kilkadziesiąt-(minimum) kilometrów, kiedyś poruszałam się komunikacja publiczną, bywało, że z południa(Puszczykowo) pokonywałam trasę pociągiem na Głównym przesiadałam się do następnego pociągu i jechałam na Północ. Cała podróż nawet z postojem na Głównym i tak trwała krócej, niż autobusami i tramwajami. Marzyłam wtedy o kolejce podmiejskiej i bezpośrednich połączeniach, sensownym wykorzystaniu wielu małych stacji w Poznaniu i powiecie. Minęło kilka lat i PKP jedzie na wstecznym, a kolejne informacje o podatkowym beneficjencie sprawiają, że nie wiadomo czy śmiac się czy płakać.
                    • ksmx Re: Więcej ludzi w Czerwonaku, twierdza Poznań 23.08.11, 01:32
                      manissa napisała:

                      > Od czterech lat jeżdżę autem(benzyna) silnik średni -spalanie na poziomie małeg
                      > o czołgu. Miasto-korki-aglomeracja - codziennie pokonuję kilkadziesiąt-(minimum
                      > ) kilometrów, kiedyś poruszałam się komunikacja publiczną, bywało, że z południ
                      > a(Puszczykowo) pokonywałam trasę pociągiem na Głównym przesiadałam się do nastę
                      > pnego pociągu i jechałam na Północ. Cała podróż nawet z postojem na Głównym i t
                      > ak trwała krócej, niż autobusami i tramwajami. Marzyłam wtedy o kolejce podmiej
                      > skiej i bezpośrednich połączeniach, sensownym wykorzystaniu wielu małych stacji
                      > w Poznaniu i powiecie. Minęło kilka lat i PKP jedzie na wstecznym, a kolejne i
                      > nformacje o podatkowym beneficjencie sprawiają, że nie wiadomo czy śmiac się cz
                      > y płakać.

                      Raczej płakać. I tym sposobem samochodów przybywa ale ja nie mam nic przeciwko temu. Sam jeżdżę samochodem bo nie mam alternatywy. Lewacy, czytaj nierealni idealiści, zamiast walczyć z samochodami powinni walczyć z betonem PKP.
    • v.i.k.k.a Re: Nienormalne korki do Koziegłów 20.08.11, 10:50
      nie wpuszczaj tych wpychajacych sie. ja nie wpuszczam i zyje.
      • Gość: x znaczy się jesteś dziewicą??? IP: *.unitymediagroup.de 20.08.11, 11:54
        • v.i.k.k.a prawie 20.08.11, 12:25

    • bimota Re: Nienormalne korki do Koziegłów 20.08.11, 15:03
      Znow most zamkneli ?? Jakie znow ronda... ?? Czy tam byly jakies korki, ze trzeba wielkie przebudowy robic ?
    • manissa Re: Nienormalne korki do Koziegłów 20.08.11, 17:07
      O jakich cwaniaczkach mówisz? Chemiczna to nie jest polna droga- niektórzy tam pracują, ba zdaje się, że nawet dom tam jest. Rozumiem, że wg Ciebie mają zanocowac w korkach.:P
      • areyoubetter Re: Nienormalne korki do Koziegłów 21.08.11, 08:14
        Chcesz powiedzieć, że te tłumy wpychające się z podporządkowanej to wszyscy mieszkańcy lub pracownicy z Chemicznej? Gratuluję trzeźwej oceny sytuacji...Mówię o tych cwaniaczkach, którzy robią nieprawidłowy manewr na skrzyżowaniu przy stacji Orlenu (zjeżdżają z mostu w prawo i przejeżdżają na przeciwległy pas, żeby jechać na Chemiczną).
        Ja nie wpuszczam.

        Jeśli decydują się jechać podporządkowaną to znaczy, że muszą poczekać, bo DROGA GŁÓWNA MA PIERWSZEŃSTWO. A może przepisy drogowe się zmieniły i ja czegoś nie wiem?!

        Nie po to się stoi uczciwie i z poszanowaniem przepisów na Bałtyckiej, żeby stać po raz drugi przed Chemiczną bo cwaniaczki liczą na miękkie serce frajerów.

        Poza tym, powtarzam dla tych wszystkich, którzy od niedawna mieszkają w tej okolicy - to niebezpieczne miejsce.

        • manissa Re: Nienormalne korki do Koziegłów 21.08.11, 12:24
          Zakładałm, że z Chemicznej wyjeżdżają na Gdyńską (lewoskręt) - o tym manewrze myślałam, a jesli coś innego masz na myśli to:
          - zjeżdżają z Mostu Lecha w prawo(zakładam, ze jadą od strony LoŚ) czyli naturalnie skręcają w Hlonda(tak?) -na Hlonda zawracają i ustawiają się na pasie do jazdy na wprost i skrętu w lewo? (Chemiczna lub Most Lecha). Chyba Cie rozczaruję- cwaniaczki z Chemicznej jak to uprzejmy byłeś określić to głównie osoby jadące od strony Śródki przez Hlonda, resza to margines. Chyba, że myślisz o mistrzach mierownicy, którzy stojąc na lewym pasie na Bałtyckiej -(korek w kierunku Koziegłów) zawracają przez wysepkę na środku Bałtyckiej i śmigają w kierunku Chemicznej.
          • areyoubetter Re: Nienormalne korki do Koziegłów 21.08.11, 18:36
            Nawet zakładając, że są to ludzie jadący z Hlonda, to w niczym nie zmienia to faktu, że są na PODPORZĄDKOWANEJ, prawda?

          • Gość: spoko Re: Nienormalne korki do Koziegłów IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.11, 08:10
            oczywiście Manissa ma rację- często korzystam z Chemicznej gdy jadę Hlonda. Przecież nie miałoby sensu pakowanie się w korek na Bałtyckiej.
            Cwaniaczków, którzy by skręcali w lewo z Bałtyckiej widziałem w przeciągu paru miesięcy sztuk 2 (słownie : d w a ). Nie oni stanowią problem. Problemem jest brak legalnej możliwości skrętu w lewo. Gdyby mogli wykonać ten manewr jadący z mostu Lecha w kierunku Czerwonaka- o tyle samochodów skrzyżowanie Gdyńska- Bałtycka byłoby odciążone.
            • Gość: spoko Re: Nienormalne korki do Koziegłów IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.11, 08:13
              Oczywiście zjazd na Chemiczną z Bałtyckiej musiałby być przebudowany. Już teraz puszczam pianę ze wściekłości, gdy jadąc Chemiczna próbuję skręcić w prawo na zielonej strzałce. a nie mogę, bo przede mną stoi koleś jadący na wprost w Hlonda. Na dwa samochody nie ma miejsca.
              • Gość: ja Re: Nienormalne korki do Koziegłów IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.11, 08:49
                Obwodnica- jaka w tym rejonie jest Lechicka- Bałtycka zbiera pojazdy jadące od strony miasta rożnymi drogami. I potem jest takie miejsce jak np. skrzyżowanie Gdyńska/Bałtycka, gdzie wszystkie próbują opuścić obwodnicę. To działa jak zwykły lejek. Nie ma ludzkiej siły- musi się zatykać a w lejku czyli na Bałtyckiej tworzy się zastoina- czyli korek.
                Jedyne wyjście- to zwiększać liczbę dróg, którymi Lechicką- Bałtycką można opuścić w drodze do PZ. Więc Umultowska powinna mieć przebicie do Naramowickiej (Kiedys było przez Maków POlnych ale mieszkańcy wywalczyli jej zamknięcie). Może powstanie Nowa Naramowicka- strzał w 10. Potem Chemiczna przystosowana do transferu dużej liczby samochodów do Gdyńskiej.
                Moim zdaniem nie most jest potrzebny a ułatwienie zjeżdżania z Lechickiej i Bałtyckiej. To dużo taniej - mosty są horrendalnie drogie.
            • areyoubetter Re: Nienormalne korki do Koziegłów 22.08.11, 08:40
              Mylisz się twierdząc, że skrzyżowanie Bałtycka /Gdyńska byłoby odciążone. Wręcz przeciwnie - byłoby kompletnie zakorkowane.
              Już teraz nie można czasem zjechać w lewo ze skrzyżowania, pomimo zielonego światła, bo nie ma miejsca. Zjazd est zablokowany, bo wszystko stoi, żeby ci z Chemicznej mogli wjechać. Każda chwila postoju, żeby ich wpuścić odbija się na ruchu do samego skrzyżowania B/G.

              Powtarzam - to jest PODPORZĄDKOWANA. I jeśli ją wybieracie - to macie czekać, bo do ruchu możecie się włączyć POD WARUNKIEM, że to nie zakłóca PŁYNNOŚCI ruchu. A wy nie tylko zakłócacie, ale po prostu blokujecie!!!

              Pora powtórzyć sobie przepisy ruchu drogowego.
              • lukask73 mam pierwszeństwo; GIŃ! 22.08.11, 10:06
                > Powtarzam - to jest PODPORZĄDKOWANA. I jeśli ją wybieracie - to macie czekać

                Rozumiem, że w twojej opinii ktoś włączający się np. z posesji do jazdy po zakorkowanej ulicy, ma prawo na nią wjechać dopiero wieczorem, jak korek się rozrzedzi?

                Przepisy o pierwszeństwie pochodzą z początków XX w., kiedy spotkanie trzech samochodów zdarzało się kilka razy w roku. Przy natężeniu ruchu takim jak teraz mamy, kompletnie się to nie sprawdza.
    • Gość: Kama Re: A dlaczego samochodem? IP: *.maverick.com.pl 22.08.11, 10:40
      Pociąg z Poznań Karolin do Poznań Główny to fajna sprawa tylko szkoda, że taka droga. I nawet pomijając ten fakt szynobusy czy pociągi jeżdżą zbyt rzadko - po zajęciach czekać godzinę na pociąg to wychodzi praktycznie na to samo co stać w korku na Bałtyckiej.
      • ksmx Re: A dlaczego samochodem? 22.08.11, 13:15
        Gość portalu: Kama napisał(a):

        > Pociąg z Poznań Karolin do Poznań Główny to fajna sprawa tylko szkoda, że taka
        > droga. I nawet pomijając ten fakt szynobusy czy pociągi jeżdżą zbyt rzadko - po
        > zajęciach czekać godzinę na pociąg to wychodzi praktycznie na to samo co stać
        > w korku na Bałtyckiej.

        W czy wyobrażasz sobie korki na Bałtyckiej gdyby pociągi jeździły co 15 minut? Myślę, że aż do Gniezna.
        • lukask73 Re: A dlaczego samochodem? 30.08.11, 15:29
          > czy wyobrażasz sobie korki na Bałtyckiej gdyby pociągi jeździły co 15 minut?
          > Myślę, że aż do Gniezna.

          Więcej pociągów = mniej samochodów = mniejszy korek.
          Poza tym obejrzyj sobie na youtube'ie jakikolwiek film z przejazdem kolejowym w USA. Szlaban zamyka się pół minuty przed pociągiem. W tym czasie korek nie zdąży się zrobić.

          A tych dwóch-trzech kretynów, którzy pchają się pod szlabanem, wystarczyłoby, żeby reszta nauczyła się, ile waży pociąg.
    • Gość: dell mypoznaniacy to lewacy IP: *.sta.asta-net.com.pl 22.08.11, 11:15
      Co za stek bzdur. Działa Pan z premedytacją na szkodę stowarzyszenia mypoznaniacy.
    • ksmx Olać Poznań, niech cuchnie moczem. 22.08.11, 13:24
      Władze powiatowe powinny jak najszybciej zacząć integrować transport z wyłączeniem miasta Poznania tak aby mieszkańcy Czerwonaka mogli swobodnie dojechać do Suchego Lasu, mieszkańcy Suchego Lasu do Przeźmierowa czy Tarnowa Podgórnego, a mieszkańcy Szamotuł do Lubonia.

      Olać Poznań, niech cuchnie moczem i nowym trendem: lewactwem.
      • Gość: kierowca Murowana most Bolechowo IP: *.centertel.pl 23.08.11, 00:23
        To jest cholerny skandal !!! Od 23.o8 most miał być przejezdny, znaki o braku przejazdu zlikwidowano już w piątek, czyli na logikę-można jechać ALE NIE!!! dojeżdżam w poniedziałek po 13,00 do mostu i koniec, z Murowanej muszę dostać się do Tarnowa Podgórnego, tam pracuję zawracam. W pracy dowiaduję że od 20 do 8 rano przejazd jest, wracam z pracy po 22,00 i CO !!! PRZEJAZDU NIE MA !!!!Stoi facet kazał mi jechać skrubem przez las, za mną ciąg aut ,wyjechały tylko dwa!!! Do cholery Paryż-Dakar się chowa, CO ZA IDIOTA TO WYMYŚLIŁ !!!!!! TO Powinno Iść Do TELEWIZJI !!!!! Droga dla czołgu !!!!!! Nie można tak tego zostawić , GDZIE SĄ ZNAKI ?!? KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY !?!
        • Gość: kropka Re: most Bolechowo IP: *.sta.asta-net.com.pl 23.08.11, 01:18
          Kto jest odpowiedzialny? Zarząd Dróg Powiatowych:

          zdp.poznan.pl/
        • Gość: kropka BDS Siedlecki IP: *.sta.asta-net.com.pl 23.08.11, 01:21
          www.bdsiedlecki.pl/
    • Gość: ~hiena Re: A dlaczego samochodem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 14:46
      jaki pociąg?! kurw*, przecież tam jest remont linii kolejowj, pociągów nie ma!!
Inne wątki na temat:
Pełna wersja