Dodaj do ulubionych

Ławica sama zapłaci mieszkańcom za hałas?

12.10.11, 10:17
Ciekawe byloby podliczyc te wszystkie koszty dodatkowe z Krzesin i teraz z Lawicy. Bzdurna decyzja umieszczenia bazy F-16 w obrebie miasta generuje nie tylko niedogodnosci dla mieszkancow, ale takze wielomiljonowe straty teraz i w przyszlosci.
Obserwuj wątek
  • mmmmmm000 Nikt niczego nie powinien dostać! 12.10.11, 10:40
   To jest jedno z najstarszych, jeśli nie najstarsze lotnisko w Polsce. Kiedy powstawało otoczone było łąkami. Ci, którzy decydowali się na budowę domów w okolicy, doskonale wiedzieli co robią. To jest nic innego, jak próba wyłudzenia pieniędzy. Jak się chce co rano słuchać śpiewu skowronków, to się stawia dom w lesie, a nie przy lotnisku.
  • banantaxi Ławica sama zapłaci mieszkańcom za hałas? 12.10.11, 15:11
   Jeżeli KTOŚ neguje polubowne załatwienie sprawy przez Porty lotnicze , to jest BARAN jak w reklamie. Wybudowałem się w Przeżmierowie 25lat temu i owym czasie z ŁAWICY odlatywało może z 5 samolotów miesięcznie, dzisiaj 10 dziennie. Mówienie że mogliście się tego spodziewać, jest nieporozumieniem.
   • krystin9 Re: Ławica sama zapłaci mieszkańcom za hałas? 12.10.11, 16:42
    Wybudowałem się w Przeżmierowie 25lat temu i owym czasie
    > z ŁAWICY odlatywało może z 5 samolotów miesięcznie, dzisiaj 10 dziennie. Mówien
    > ie że mogliście się tego spodziewać, jest nieporozumieniem.

    Wolne żarty! Mieszkaliśmy w latach 50-60 przy ul. Świerczewskiego (dziś Bukowska) i wielkie pasażerskie samoloty latały nam nad głowami robiąc ogromny hałas. Do tego często dochodziły wojskowe odrzutowce .
    Ale wtedy ludzie mieli inne podejście. Cieszyli się, że to polskie samoloty a nie hitlerowskie.
    Dzisiaj ludzie kupują działki koło lotniska (bo taniej) a potem żądają odszkodowania. Czyżby liczyli na to, że powrócimy do balonów i sterowców?
  • mmmmmm000 Ławica sama zapłaci mieszkańcom za hałas? 13.10.11, 11:45
   Oni otrzymali ZEZWOLENIE budowlane a nie NAKAZ budowy, a to jednak różnica. Chceli się budować koło lotniska, to wiedzieli co robią. A, że lotnisko będzie się rozbudowywało, chyba dla nikogo nie było żadną tajemnicą. Największą bezczelnością jest to, że większość zbudowanych tam domów należy do ludzi związanych z lotnictwem, których ta branża utrzymywała przez lata.
  • Gość: właściciel Re: Ławica sama zapłaci mieszkańcom za hałas? IP: *.173.33.204.tesatnet.pl 13.10.11, 20:36
   A dlaczego ławica chce płacić tylko za wymianę okien i to dopiero jak ja najpierw na to wyłożę? To mam kredytować lotnisko? A z czego ja mam na to wziąć? Dobry sposób - niewiele osób będzie miało pieniądze na ich wyłożenia, a więc nie wystąpi o ich zwrot.

   A co z odszkodowaniem za to, że nie mogę spokojnie i w ciszy posiedzieć w ogródku? Nie po to budowałem dom, zamiast mieszkać w bloku, żeby nie móc spokojnie odpoczywać w ogródku.

   A co z drganiami? Jak ich uniknąć?

   Przede wszystkim ustawa o ochronie środowiska mówi, że właściciel może żądać wykupienia nieruchomości, a nie jak chce Ławica tylko wymiany okien. Nie tylko polskie ustawy, ale i prawo unijne - jak nie sądy polskie to jst Trybunał Europejski

   Art. 129. [Odszkodowanie]
   1. Jeżeli w związku z ograniczeniem sposobu korzystania z nieruchomości korzystanie z niej lub z jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe lub istotnie ograniczone, właściciel nieruchomości może żądać wykupienia nieruchomości lub jej części.
   2. W związku z ograniczeniem sposobu korzystania z nieruchomości jej właściciel może żądać odszkodowania za poniesioną szkodę; szkoda obejmuje również zmniejszenie wartości nieruchomości.Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka