Dodaj do ulubionych

Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przenosi...

31.05.12, 11:01
Świetna informacja dla ratajowców!
Obserwuj wątek
    • Gość: KT4D Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno IP: 194.205.93.* 31.05.12, 11:14
      Ta, jasne - z Rataj do Glogowskiej/Hetmanskiej w koncu dojazd jest koszmarny :P
      • Gość: ghat Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.12, 11:24
        zaraz zaczną przebudowę ronda Rataje, to przestanie narzekać na ten dojazd na Łazarz.
        • cegla000 Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno 31.05.12, 14:12
          Jak by nie patrzeć z Rataj na Cegielskiego jest bliżej niż na Łazarz ...
    • bosakowska Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przenosi... 31.05.12, 11:40
      Kościół wynajmuje miastu po cenach rynkowych,a miasto daje im np.ziemię za 10% wartości!!!!ale czarnym zawsze mało,sami sobie zawieszają pętle na szyje,jeszcze troche to nasze kościoły bedą wyglądały tak jak na zachodzie,czyli dyskoteki,kawiarnie i tym podobne.
      • Gość: maskopatol Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.12, 12:26
        Już latarnie morskie są bardziej przydatne od kościołów.
        • Gość: q Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.12, 19:05
          Na którym murze to przeczytałeś? Tak piszą anarchiści ze squatu. Może teraz jakaś twoja myśl.
      • Gość: Poznaniak z dziada Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno IP: *.superkabel.de 31.05.12, 13:09
        A Ty chodzisz wogole do kosciola ze sie tak tu wymadrzasz? Pomysl dlaczego przez tyle lat panstwo nie zwraca odebranych dobr osoba prywatnym, za to chetnie oddaje czesc tych zrabowanych Kosciolowi? Wlasnie po to bys tak myslala!! Swoja droga, skoro cos komus kiedys zabrano to i tak nalezy do niego i koniec!! Najwazniejszym prawem jest prawo wlasnosci, bez niego nie ma normalnego spoleczenstwa.
        • kazek100 Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno 31.05.12, 13:21
          Ale pamiętasz, w jaki sposób KK wszedł w posiadanie tej własności?

Tak się składa, że wszedł z brudnymi butami. A opisywano to tutaj z milion razy.

Nie zrozumiałeś zresztą przedmówców. Jak było, tak było, było haniebnie dka Kościoła, ale prawo jest prawem. Chodzi tylko o to, by miasto potraktowało KK tak samo, jak Kościół traktuje miasto - i za wykorzystywanie budynków miejskich także zażyczyło sobie czynszów komercyjnych.
      • Gość: Ktoś CZARNO to widzę... IP: *.tktelekom.pl 31.05.12, 14:35
        Ludzie dają się im dymać od dwóch tysięcy lat więc dlaczego tym razem ma być inaczej? Wiara jest ważna ale kasa z tego płynąca dla większości czarnych jeszcze ważniejsza :( Są wyjątki od tej zasady ale stłamszone przez pazerną większość
    • l.george.l Dzikim lokatorem w Poznaniu jest pan Gądecki 31.05.12, 12:55
      ... od tego trzeba by zacząć. Przypuszczam, że wszyscy jesteśmy ciekawi kwitów na prawo własności do Ostrowa Tumskiego i wymiaru podatku od nieruchomości, jakie wnosi do budżetu miasta watykańska ekspozytura.
      • Gość: zygzak Re: Dzikim lokatorem w Poznaniu jest pan Gądecki IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.12, 13:07
        Racja. Niech pokażą kwity czarne mamby!
      • Gość: do geroga Kiedy umyjesz swoje malpki bo smierdza w szkole IP: 95.108.90.* 31.05.12, 13:50
        W liceum taz tak beda smiedziec? Wiem ze jests dwulicowym chamem ale to oznacza ze Ty i twoje malpy sie nie myjecie do tego?

• czarnaopona Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przenosi... 31.05.12, 13:27
      Opodatkować kościół jak każde przedsiębiorstwo. Będzie wtedy kasa na wynajem pomieszczeń pod szkoły. Kościołowi stanowczo za dobrze się żyje w tym państwie. Niech poczują to co inni podatnicy.
      • hahania Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno 31.05.12, 18:31
        czarnaopona napisał(a):

> Opodatkować kościół jak każde przedsiębiorstwo. Będzie wtedy kasa na wynajem po
        > mieszczeń pod szkoły. Kościołowi stanowczo za dobrze się żyje w tym państwie. N
        > iech poczują to co inni podatnicy.

Księża płacą wszystkie podatki jak każdy inny obywatel tego kraju. Hasło "opodatkować Kościół" to tylko slogan lewicy.
        • kazek100 Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przeno 31.05.12, 21:31
          Tak na szybko wklejam z Wiki.

wiem, że źródło marne, możesz poprawić ewentualne błędy (ale tylko merytoryczne, a nie interpretacyjne w tym sensie, że uznasz, że któraś ulga "się należy" i wcale nie jest w związku z tym ulgą - często czytuję takie argumenty w prasie katolickiej):

"Na mocy ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania[34] osoby prawne związków wyznaniowych są zwolnione z opłat celnych oraz nie płacą podatków od nieruchomości, czynności cywilnoprawnych, spadków, darowizn i dochodów z działalności niegospodarczej. Zwolnione od opodatkowania są dochody z działalności gospodarczej przeznaczone na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, na działalność charytatywno-opiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków oraz na inwestycje sakralne i kościelne. Osoby prawne kościołów i innych związków wyznaniowych są zwolnione od opodatkowania i od świadczeń na fundusz gminny i fundusz miejski"

Ciekawe - ja na swoje ideolo nie jestem zwolniony z podatku.
    • belfe Koniec VIII LO przy Głogowskiej. 31.05.12, 14:29
      I teraz w promieniu kilkuset metrów będziemy mieli 3 LO, 6 LO, 8 LO i LOMM.
      Pogratulować.
      • Gość: zapiotrek Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.12, 15:15
        Jestem tegorocznym maturzystą, ukończyłem VIII LO z zadowalającym mnie wynikiem, z czego jestem dumny.
        O tym, że szkoła będzie przenoszona słyszymy już od kilku lat - pamiętam, że kiedy 3 lata temu składałem papiery już było o tym głośno.
        Wierzę w Boga, ale nie wierzę w kościół (celowo pisane małą literą, bo im nie należy się ani trochę szacunku). Nie mogę zrozumieć, czy szanowny arcyksiążę nie czytał dokumentów, nie jest "oblatany" w sprawie szkoły, którą chce zagarnąć? Czy on nie wie, że niejaki ksiądz Piotrowski nie spłacił ani jednej raty za szkołę powstałą przy ulicy Głogowskiej, z tego co słyszałem - spłacił tylko jedną część odsetek?
        Więc teraz chciałbym zadać pytanie: JAKIM PRAWEM oN (arcyksiążę) CHCE ZAGARNĄĆ SZKOŁĘ NA GŁOGOWSKIEJ? A jeżeli już zagarnie, to co zostanie w niej usytuowane? Kolejna szkoła dla "kościelnych popaprańców", czyt. szkoła katolicka? Czy może biura dla "urzędników w czarnych sukniach"?
        Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie, ale czy założeniem kościoła nie miała być pomoc biednym, przekazywanie miłości? Jakoś nie widać dzisiaj tej zależności - kościół gromadzi majątek, coraz większy, daleko nie trzeba szukać. Dom - nie, siedziba - nie, gmach - nie, o - już wiem - PAŁAC arcyksięcia nie jest chyba zbudowany i utrzymywany za pieniądze samego właściciela, co? A może limuzyny utrzymuje za własne? Ohh co za niespodzianka - nie. Miał rację jeden pan, który nawet pewnego pięknego dnia urządził wiec przed moją szkołą na Głogowskiej - że kościół należy opodatkować, zająć się ich sprawą. Jeżeli mają służyć biednym, których nie brakuje, to niech im służą.
        Czy arcybiskup zapomniał o takim jednym, prostym przysłowiu, które nawet dzieci w przedszkolu znają i cytują, że "pieniądze to nie wszystko"? No właśnie...
        VIII Liceum Ogólnokształcące powinno pozostać na SWOIM miejscu, w starym budynku przy ulicy Głogowskiej 92. Co z tego, że korytarze są wąskie i w "godzinach szczytu" nie ma jak przejść. Co z tego że przed szatnią po lekcjach zawsze tworzył się na schodach korek? Co z tego, że w boiska są betonowe i po wywrotce na WFie pozostaje na kolanach ślad na 2 miesiące? Szkoła to nie tylko nauczyciele i uczniowie. Szkoła to także budynek i takie przypadłości, które wypisałem wcześniej.
        Spór toczy się o jedno z lepszych liceów, o liceum, które ma swój rozdział w historii poznańskiej edukacji. Dlatego o miejsce na Głogowskiej trzeba walczyć. Bez budynku na Głogowskiej VIII LO nie będzie już tym samym VIII LO.

Pozdrawiam
        • domino.97 Re: Koniec VIII LO przy Głogowskiej. 01.06.12, 17:09
          > Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie, ale czy założeniem kościoła nie miała być p
          > omoc biednym, przekazywanie miłości?

pomaga i przekazuje i daleko nie trzeba szulac. nikt tak w Polsce nie pomaga biednym jak Kosciol, ale tegon idioci nie dostrzegaja. lepiej udawac inteligenta i pieprzyc bzdury wyczytane w gazecie

om - nie, si
          > edziba - nie, gmach - nie, o - już wiem - PAŁAC arcyksięcia nie jest chyba zbud
          > owany i utrzymywany za pieniądze samego właściciela, co? A może limuzyny utrzym
          > uje za własne? Ohh co za niespodzianka - nie

A za czyje? nie pieprz glupot

A jeżeli już zagarnie, to co zostanie w niej usytuowane?
          > Kolejna szkoła dla "kościelnych popaprańców", czyt. szkoła katolicka?

chodze do gimnazjum katolickiego i mniej tam popaprancow niz w twojej szkolce
    • lili_marleen A dwadzieścia lat później.... 31.05.12, 18:55
      Jest 1 wrzesnia 2032. Lokalna prasa donosi o otwarciu Skate Parku w budynku należącym kiedyś do parafii Matki Boskiej Bolesnej przy ulicy Głogowskiej na Łazarzu. Wszyscy cieszą się, że udało się w ten sposób zrewitalizować teren i zabudowania po od kilkunastu lat opuszczonym, zamknietym i popadajacym w ruinę tym byłym kościele...

www.bndestem.nl/multimedia/archive/02256/BS_17013793_170137_2256034a.JPG
      • Gość: q Re: A dwadzieścia lat później.... IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.12, 19:09
        Cieszy cię to? Jak dla mnie tragedia!
        • Gość: ghat Re: A dwadzieścia lat później.... IP: *.adsl.inetia.pl 31.05.12, 20:00
          a co w tym tragicznego? popyt na usługi dla wiernych się zmniejszył o połowę w ciągu ostatnich latach, to i kościołów powinno być o połowę mniej.
        • kazek100 Re: A dwadzieścia lat później.... 01.06.12, 09:20
          Gość portalu: q napisał(a):

> Cieszy cię to? Jak dla mnie tragedia!

Gdybyś znał Lilli, to byś wiedział, że jej to wcale nie cieszy. Przedstawia to - chyba dobrze zgaduję - jako czarny scenariusz, który może się wypełnić z winy samego Kościoła. Nie sądzę, aby Lilli pisała to z satysfakcją i może byłoby mądrzej przemyślec przyczyny takich ewentualnych skutków, niż strzelać do posłańca?
      • Gość: chcwr lily Jest 2013 Niemka z bachorami wypier...la z Poznani IP: 95.108.90.* 01.06.12, 07:38
        Polska sie cieszy ze wnuczka mordercow i rabusiow opuszcza kraj ktory hanbila. W ktorym jak na obrzydliwa niemke przystalo domagala sie pomnika dla mordercow oraz dla fetyszystow przebranych za pielegniarki.
        • venezzio Re: Jest 2013 Niemka z bachorami wypier...la z Po 01.06.12, 10:55
          Sadząc po stylu, jesteś gorącym orędownikiem ideologii płynącej wprost z Niemiec - więc dlaczego sam się nie ewakuujesz do swej ukochanej ojczyzny???
          • Gość: kazek laska georga Klade lache na narod mordercow ktorym lily chce IP: 95.108.90.* 01.06.12, 11:26
            stawiac pomniki. Jak sie tej raszpli cos nie podoba to won. A pomniki dla mordercow moze sobie stawiac w ich ojczyznie.
    • venezzio Koniec VIII LO przy Głogowskiej. Gdzie przenosi... 01.06.12, 10:35
      Nie od parady ten odłam chrześcijaństwa ma w nazwie "kato" - zabić wszystko, co inne lub nie nasze ot, co.
      Poza tym PAŃSTWO REDAKTORSTWO: Mówimy : "DOKĄD przenosi się szkoła" a nie "gdzie"!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka