Dodaj do ulubionych

Taczaka będzie naszym Kreuzbergiem?

20.07.12, 11:55
Zamiast sie cieszyć że nie ma drzew, to jęczy że nie ma i jeszcze chce parkowanie uniemożliwiać. To nie jest rozwój tylko wstecznictwo. Starczy poremontować (wreszcie) elewacje i chodniki wyprostować.
Obserwuj wątek
  • Gość: guzik Re: Taczaka będzie naszym Kreuzbergiem? IP: *.adsl.inetia.pl 20.07.12, 12:44
   Sam nie wiem kto ma rację w odwiecznym sporze zieloni rowerzyści vs. parkinkgowcy.

   Jakie znacie udane realizacje przemawiające za jedną bądź drugą stroną? Cały czas mówi się o Ghelu jako wzorze (i nie sposób się z tym nie zgodzić) ale nie widziałem jeszcze współczesnego sposobu rewitalizacji który odniósł sukces i był robiony metodą stawiania parkingów. Proszę jednak o poparcie takich procesów statystykami, lub jakimiś opracowaniami.

   Swoją drogą polecam: www.gehlarchitects.com/?#/159117/
   Myślę że może to być inspirujące ;)
  • an.noyed Taczaka będzie naszym Kreuzbergiem? 20.07.12, 12:51
   Ta ulica wymaga zmian. W tej chwili pieszym służy tylko do szybkiego przemieszczania się z Alei na Ratajczaka, a wieczorem lepiej się w nią w ogóle nie zapuszczać. Władze miasta mogłyby też w końcu pomyśleć, co zrobić z Pasażem Apollo. W Taczaka proponuję zwęzić jezdnię, wydzielić miejsca na klomby i poszerzyć chodniki, tak aby można było umieścić na nich mini ogródki kawiarniane. Ulica by dopiero ożyła. Władze miasta mogłyby też w końcu pomyśleć, co zrobić z Pasażem Apollo. Przecież to miejsce jest jednym z tych o dużym potencjale, ale zapomnianych.
  • Gość: parkomat To głównie mieszkańcy i studenciparkują na Taczaka IP: *.play-internet.pl 20.07.12, 13:40
   Parking w Starym Browarze:
   1h - 3zł
   2h - 5zł
   3h - 7zł
   Parkowanie na Taczaka - (strefa czerwona, która jest płatna także w soboty):
   1h - 3zł
   2h - 6,60zł
   3h - 10,90zł (więcej niż miesięczna naklejka na szybę dla zameldowanych)

   Ale zawsze fajnie jest napisać, że to parkują klienci Starego Browaru, chcący... zapłacić więcej za parkowanie, niż na parkingu w Starym Browarze!

   Nie oszukujmy się - na Taczaka większość samochodów, to auta z naklejką za 10zł/m-c.
   Potem są studenci UE. Dopiero potem osoby załatwiające sprawy - np. w Urzędzie Dozoru Technicznego, czy też przyjeżdżające do lekarza. Dla klientów Starego Browaru po pierwsze - za daleko, po drugie, drożej.
  • n_harding Re: Taczaka będzie naszym Kreuzbergiem? 20.07.12, 13:42
   fantastique napisał:

   > Zamiast sie cieszyć że nie ma drzew, to jęczy że nie ma i jeszcze chce parkowan
   > ie uniemożliwiać. To nie jest rozwój tylko wstecznictwo. Starczy poremontować (
   > wreszcie) elewacje i chodniki wyprostować.

   Parkujące na chodnikach samochody czynią miasto nieatrakcyjnym i są jedną z głównych przyczyn dla których handel przenosi się do centrów handlowych. Gdyby w mieście poważnie ograniczyć ruch samochodowy, zyskali by na tym wszyscy włącznie z kierowcami. Wstecznictwem niezgodnym z wszelakimi trendami światowymi jest opieranie ruchu w mieście na samochodzie. Twoją wypowiedź dotycząca drzew na Taczaka traktuję jak kiepski dowcip.
   • Gość: władek ograniczyć parkowanie, a nie ruch IP: *.icpnet.pl 20.07.12, 17:04
    > Gdyby w mieście poważnie ograniczyć ruch samochodowy

    nie ruch, a parkowanie...
    co z tego, jeśli na ulicach wokół Starego rynku prawie ruchu nie ma, tylko są parkingi.
    tak samo Taczaka - ulica jest bardzo spokojna, ruchu tam prawie nie ma, za to jest wielki parking... a parkingi są potrzebne, tylko powinny one być pod ziemią, lub wielopoziomowe, a nie na chodnikach. Jeśli ktoś mieszka w centrum miasta, to automatycznie nie oznacza, że auto ma zostawiać pod oknem. Z Taczaka na parking pod Placem Wolności wcale nie jest daleko.
  • blackwolfpn Taczaka będzie naszym Kreuzbergiem? 20.07.12, 15:08
   Przy okazji warto pomyśleć nad rewitalizacją ulicy Garncarskiej, która łączy Taczaka z z ul. Św. Marcin. Jest to wąska, zaniedbana uliczka o dużym potencjale. Wystarczyłoby na Taczaka i Garncarskiej zrobić monitoring miejski i zwiększyć patrole to już by to nie były ulice którymi boją się chodzić ludzie. Bliskość uczelni sprawia, żer wiele młodych osób się tam przemieszcza, więc zapotrzebowanie na ogródki kawiarniane, tańsze restauracje tam jest. Ograniczyć tam ruch samochodowy, zrobić porządną małą architekturę i zieleń to niewielkim kosztem zmieni się nie do Poznania ta zaniedbana okolica.
  • 2re-k Jaki Kreuzberg?! 20.07.12, 16:43
   Myślę, że autor tej wypowiedzi i tego artykułu chyba nie wie, co to jest Kreuzberg - ze swoją niesławną i mniej sławną przeszłością i teraźniejszością. Gdyby wiedział, nie porównywałby tej w gruncie rzeczy małej poznańskiej uliczki z dzielnicą berlińską. No cóż, skoro GW ostatnio stara się na wielu polach dorównywać brukowcom...
  • alka-only Taczaka będzie naszym Kreuzbergiem? 20.07.12, 17:49
   Nie wierzę aby "panowie" z bram sie usunęli, bo będzie im nieswojo. Np. w Szczecinie jest taki deptak na Bogusława i tacy "panowie" w ogóle nie maja wstydu podchodzą i wyciągają rekę po grosika... Policji czy strazy miejskiej tam nie uraczysz! Ale życze powodzenia:-)
  • glaschinksy Taczaka będzie naszym Kreuzbergiem? 23.07.12, 13:01
   Panie Marcinkowski, tak dalej i ofensywnie! Taczaka jak się ją pozna ma bardzo ciekawy koloryt. Jest Strucki ze swoimi sklepami z rzeczami z odzysku, Kisielice, Taczaka 20, największa rodzina Poznania z 10 dzieci, są inne silne klany rodzinne, urszulanki, biznes Świtalskiego itd. Możeby skrzyknąć ludzi i obgadać sprawy.
  • kqsia Poszkodowani mieszkańcy !!!! 28.04.13, 22:04
   Jakim prawem mieszkańcy maja nie parkować na ulicy na której mieszkają.. !! jakaś kpina.!
   Może najlepiej zrobić z tej ulicy "ulice Pub" nie ma chyba w Poznaniu takiego miejsca gdzie byłby pub przy pubie.... !! zdewastowane bramy auta .. może miasto tym by się zajęło.. kawiarnie Ok.. ale ile ma być jeszcze studenckich schadzek ..!

   Mieszkam na tej ulicy i naprawdę jest tragedia..
   Postawcie kawiarnie stoliki itp..

   ale również niech będzie parking tylko dla mieszkańców...aż tylu ich niema...
   A wiem ze jeżeli nie będzie można parkować tam nikomu.. będzie nie ciekawie .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka