Dodaj do ulubionych

Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polską

27.02.13, 10:32
skończcie już z tymi męczennikami, to żałosne
Obserwuj wątek
      • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 11:27
        kazek100 napisał:

> ciekawe kiedy jakich forumowy debi z kościelnych środowisk, np. quardian, zaczn
        > ie udowadniać, że to wina goerga i Palikota?

Wina Palikota to pewnie nie, ale akurat w tym sezonie politycznym głosi (przy pomocy swojej partii) hasła jakby zbieżne z: "Niech żyje komunizm! Wynoście się z kościoła! To za waszą wolność!"
          • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 14:59
            "Ruch Palikota we współpracy z portalem internetowym Apostazja.pl inaugurują "tydzień apostazji" - poinformował rzecznik klubu Ruchu Andrzej Rozenek. Dodał, że tego dnia rozpoczął osobistą procedurę wystąpienia z Kościoła katolickiego. "

Po tym jak zapowiedział państwo socjalne, nienarodowe , ateistyczne, które ma budować fabryki to chyba nie wypada napisać o nim inaczej jak komunista. Gdyby nie wrzutka o o urzędowym angielskim jeszcze miał szansę na bycie narodowym socjalistą :-)
            • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 15:35
              po pierwsze - link, bo ja lubię twoje wpisz za konkret, a nie za ogólniki. zwłąszcza - o co biega z tymi fabrykami?
              po drugie - nie wiem, o co mu chodzi z tym państwem socjalnym (choć obecny światowy kryzys pokazuje, jak kończy się niekontrolowany gospodarczy liberalizm), ale państwo nienarodowe? Jak najbardziej. Ateistyczne? W sensie, że nie narzuca obywatelom religii, jak nasze? Jestem za. Nic mi nie wiadomo, aby, był komunistą... Walka klas? Równość ekonomiczna? Planowa gospodarka? Do głowy by mi nie przyszło.

Tydzień apostazji to po prostu odpowiedź na wtrącanie się Kościoła do sumień ogółu, nie martw się jednak, apostazja posła Rozenka to jego sprawa. Ty możesz nadal siedem razy dziennie biegać do Kościoła. Tylko komuniści, naziści i zwolennicy innych koncepcji totalitarnych czy autorytarnych mają kłopot ze zrozumieniem, że ludzie mają prawo żyć na rózne - własne sposoby. Ja cenię twoje wpisy, więc daruj sobie takie uproszczenia.
              • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 16:02
                kazek100 napisał:

> po pierwsze - link, bo ja lubię twoje wpisz za konkret, a nie za ogólniki. zwłą
                > szcza - o co biega z tymi fabrykami?

Służę linkami:
                www.wprost.pl/ar/322178/Chcesz-porzucic-Kosciol-Ruch-Palikota-powie-ci-jak-to-zrobic/
                wyborcza.biz/biznes/1,100896,11649111,Palikot__Kapitalizm_bezwzgledna_religia__panstwo_ma.html
                > po drugie - nie wiem, o co mu chodzi z tym państwem socjalnym

Chodzi o to, żeby wdrażać najbardziej nieefektywną metodę pomocy społecznej - pomoc państwową.

> (choć obecny świa
                > towy kryzys pokazuje, jak kończy się niekontrolowany gospodarczy liberalizm),
                Jaki kapitalizm? W USA? :-)

Jak się zaczeło:
                www.youtube.com/watch?v=jj8rMwdQf6k
                jak się skończyło:
                www.youtube.com/watch?v=jj8rMwdQf6k
                > ale państwo nienarodowe? Jak najbardziej. Ateistyczne? W sensie, że nie narzuca
                > obywatelom religii, jak nasze?

eee no, narzuca religię? ;-) proszę Ciebie :)

> Jestem za. Nic mi nie wiadomo, aby, był komunist
                > ą... Walka klas? Równość ekonomiczna? Planowa gospodarka? Do głowy by mi nie pr
                > zyszło.

A mówi tak nowy kumpel Palikota Piotr Ikonowicz i jego znajomki spod znaku sierpa i młota (serio, są nadal takie organizacje!! )

> Tylko komuniści, naziści i zwolenn
                > icy innych koncepcji totalitarnych czy autorytarnych mają kłopot ze zrozumienie
                > m, że ludzie mają prawo żyć na rózne - własne sposoby.

Niestety te "własne" sposoby są teraz coraz bardziej ograniczane. Coraz więcej jest takich dziedzin gdzie człowiek coś musi:
                musi dziecko posyłać do szkoły bez zgody czego będzie się tam uczyło
                musi płacić do ZUS choćby ubezpieczenia zdrowotnego nie chciał, a emerytury i tak nie chce
                musi oddawać pół swojej pensji na pomoc "biednym i wykluczonym" (np w Poznaniu na nowe PC z internetem :-) ) choćby nie chciał.

Niestety takich historii można by wymieniać tysiące.

ps. Mój ulubiony przykład "urzędnik wie lepiej" to fundusz promocji pieczarek! www.libero80.pl/2011/03/fundusz-promocji.html
                • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 18:24
                  w kwestii kapitalizmu - przejrzałem tylko drugi link. Straszliwie tam bajdurzy, niemniej mówi też o wolnym rynku. Więc z komunizmem bym nie przesadzał.

USA? Za Busha akurat dokonano kilku deregulacji. Między innymi to spowodowało to, co spowodowało (czyli kryzys, bo banki kumulowały zyski w sposób wirtualny i niekontrolowany). Ale żeby nie było, że jestem za regulacjami - też się zastanawiałem w poprzednim poście, czy tak to sformułować. Trochę nieszczęśliwie, ale nie miałem innego pomysłu. Ja zresztą mało się na tym znam, ale chyba faktycznie zgadzam się z tezą, że absolutny liberalizm gospodarczy będąc teoretycznie bronią przeciw ideologiom, też jest w 100% właśnie ideologią.

>
                  > eee no, narzuca religię? ;-) proszę Ciebie :)

Podaj prywatny adres, to wyślę ci xerokopię instrukcji ministra wprowadzającego religię do szkół. Że nie zafunkcjonowała on całkowicie? Całe szczęście, ale intencja władzy była jednoznaczna. A potem byli kolejni ministrowie - coraz bardziej kościelni. Że nasza władza bywa nieudolna, to wiadomo. w tym wypadku - na szczęście.

>
                  > A mówi tak nowy kumpel Palikota Piotr Ikonowicz i jego znajomki spod znaku sier
                  > pa i młota (serio, są nadal takie organizacje!! )

Ikonowicz to żenada. Jak bardzo musiała się zbłaźnić katolicka prawica, żeby nawet takiego cudaka ktoś chciał słuchać?

> Niestety te "własne" sposoby są teraz coraz bardziej ograniczane. Coraz więcej
                  > jest takich dziedzin gdzie człowiek coś musi:

Akurat jestem za obowiązkową edukacją, reszta do dyskusji. Pamiętaj też, że człowiek musi utrzymywać K katolicki, choćby miał na niego alergię i musi respektować prawne zapisy zgodne z Kościelną ideologią, choćby uważał je za brednię. I jest to o wiele bardziej kontrowersyjne, niż kwestia ubezpieczenia zdrowotnego. Zresztą - poza edukacją, z większością innych kwestii jestem skłonny się z Tobą zgadzać, z tym, że nie wierzę w proste rozwiązania i cudowne remedia, obawiam się, że zmiany często przynoszą skutki, jakich się nie spodziewamy.
                  • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 20:59
                    kazek100 napisał:

> w kwestii kapitalizmu - przejrzałem tylko drugi link. Straszliwie tam bajdurzy,
                    > niemniej mówi też o wolnym rynku. Więc z komunizmem bym nie przesadzał.

hehehe to obejrzyj oba i posłuchaj dokładnie :-)

Co to za wolny rynek skoro banki MUSIAŁY udzielać kredytów tym, którzy nie mieli zdolności kredytowej? No kaman tej. Kapitalizmu w USA nie ma już od dawna!

> USA? Za Busha akurat dokonano kilku deregulacji. Między innymi to spowodowało t
                    > o, co spowodowało (czyli kryzys, bo banki kumulowały zyski w sposób wirtualny i
                    > niekontrolowany). Ale żeby nie było, że jestem za regulacjami - też się zastan
                    > awiałem w poprzednim poście, czy tak to sformułować.

Obejrzyj filmiki, serio.

Polecam jeszcze artykuł pt. "Bill Clinton's drive to increase homeownership went way too far" na businessweek.com

Długie to wszystko i monotonne, ale warto posłuchać uważnie (każde zdanie się liczy).

> Trochę nieszczęśliwie, ale
                    > nie miałem innego pomysłu. Ja zresztą mało się na tym znam, ale chyba faktyczn
                    > ie zgadzam się z tezą, że absolutny liberalizm gospodarczy będąc teoretycznie b
                    > ronią przeciw ideologiom, też jest w 100% właśnie ideologią.

Tu polecam "Robert Gwiazdowski na temat "Kryzysu finansowego"" na youtube.

> > eee no, narzuca religię? ;-) proszę Ciebie :)
                    >
                    > Podaj prywatny adres, to wyślę ci xerokopię instrukcji ministra wprowadzającego
                    > religię do szkół. Że nie zafunkcjonowała on całkowicie? Całe szczęście, ale in
                    > tencja władzy była jednoznaczna.

ok, ale narzuca religię? W 1990 roku zaczynałem szkołę i jeden z kolegów "się wypisał" z religii. Lekko nie miał ale TYLKO przez dzieciaki (w tym i mnie - sorry Tomek) potem NIKT mu nie robił problemów.

> > A mówi tak nowy kumpel Palikota Piotr Ikonowicz i jego znajomki spod znak
                    > u sierpa i młota (serio, są nadal takie organizacje!! )
                    >
                    > Ikonowicz to żenada. Jak bardzo musiała się zbłaźnić katolicka prawica, żeby na
                    > wet takiego cudaka ktoś chciał słuchać?

To co się nazywa katolicką prawicą to zazwyczaj jest katolicka lewica. Bycie klerykalnym antykomunistą nie czyni z kogokolwiek prawicowca.
                    Tu polecam filmik "Gwiazdowski w Klubie Ronina" na youtube.

> > Niestety te "własne" sposoby są teraz coraz bardziej ograniczane. Coraz w
                    > ięcej
                    > > jest takich dziedzin gdzie człowiek coś musi:

> Akurat jestem za obowiązkową edukacją, reszta do dyskusji.
                    Nawet dla tych ludzi, którzy naukę mają głęboko w nosie i do szkoły zawsze mają za daleko? Podstawówka ok, reszta dla chętnych. Swoją drogą jako informatyk ( i to nawet nieźle wykształcony) nie chcę, żeby moje dzieci dotykały komputera do wieku 12 lat. Niestety nie mam na to wpływu. To jest też moje ograniczenie wolności - bo ktoś "wie lepiej".

> Pamiętaj też, że czł
                    > owiek musi utrzymywać K katolicki, choćby miał na niego alergię i musi respekto
                    > wać prawne zapisy zgodne z Kościelną ideologią, choćby uważał je za brednię.

Niestety tak to jest z podatkami niecelowymi. Niech każdy wydaje swoje pieniądze.

>I
                    > jest to o wiele bardziej kontrowersyjne, niż kwestia ubezpieczenia zdrowotnego.
                    > Zresztą - poza edukacją, z większością innych kwestii jestem skłonny się z Tob
                    > ą zgadzać, z tym, że nie wierzę w proste rozwiązania i cudowne remedia, obawiam
                    > się, że zmiany często przynoszą skutki, jakich się nie spodziewamy.

Proste rozwiązania są dobre bo niestety mam wrażenie, że ludzie proste sprawy robią skomplikowanymi, a potem dziwią się, że nie działa. Tego przykłady mógłbym wymieniać godzinami, niestety.
                    • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 28.02.13, 13:41
                      > > tencja władzy była jednoznaczna.
                      >
                      > ok, ale narzuca religię? W 1990 roku zaczynałem szkołę i jeden z kolegów "się w
                      > ypisał" z religii. Lekko nie miał ale TYLKO przez dzieciaki

OK, ale ja Ci wyraźnie napisałem - na szczęście nie wszystkie intencje ówczesnej władzy zostały zrealizowane. Naprawde moge podesłać Ci wspomniany druk. Dokument mało znany.

A Później? Kiedy Giertych wprowadzał religię do średniej ocen, to jaka była jego intencja? Naprawdę myślisz, że to Bogu na tym zależało?

A obowiązujące nas wszystkich zapisy kodeksów - w tym karnego?

> To co się nazywa katolicką prawicą to zazwyczaj jest katolicka lewica. Bycie kl
                      > erykalnym antykomunistą nie czyni z kogokolwiek prawicowca.

Przecież ja to wiem, ale jakiejś terminologii musimy się trzymać, a ta (mylna) jest w użyciu powszechnym. Inna rzecz, że gdyby trzymac się ścisłej, to jest przerażająca, bo mamy do czynienia z ruchem narodowym, i socjalistyczny, i wtedy wychodzi, że ten cały PiS i okolice to narodowy socjalizm, czego nie chcę powiedzieć, ale tak wychodzi.
                      • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 28.02.13, 14:15
                        kazek100 napisał:

> OK, ale ja Ci wyraźnie napisałem - na szczęście nie wszystkie intencje ówczesne
                        > j władzy zostały zrealizowane. Naprawde moge podesłać Ci wspomniany druk. Dokum
                        > ent mało znany.
                        Dlatego ja rozliczam projekty po efektach, a nie po założeniach.

> A Później? Kiedy Giertych wprowadzał religię do średniej ocen, to jaka była jeg
                        > o intencja?

Intencja intencjami, ale gdzie tu narzucanie religii?

> Naprawdę myślisz, że to Bogu na tym zależało?
                        Skąd ja mogę rzeczy wiedzieć :-)

> A obowiązujące nas wszystkich zapisy kodeksów - w tym karnego?

Który przepis narzuca religię?? Z chęcią taki zobaczę

> Przecież ja to wiem, ale jakiejś terminologii musimy się trzymać, a ta (mylna)
                        > jest w użyciu powszechnym.

Ale, przecież nie trzymajmy się błędnej! Nawet jeśli miliony tak uważają to nie musimy się tego trzymać.

> Inna rzecz, że gdyby trzymac się ścisłej, to jest pr
                        > zerażająca, bo mamy do czynienia z ruchem narodowym, i socjalistyczny, i wtedy
                        > wychodzi, że ten cały PiS i okolice to narodowy socjalizm, czego nie chcę powie
                        > dzieć, ale tak wychodzi.

No tak na to wychodzi :-)
                        • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 28.02.13, 14:56
                          szmecierecie napisał:

> Dlatego ja rozliczam projekty po efektach, a nie po założeniach.

niemniej - intencje władzy w tej kwestii miały charakter aytorytarny. I niestety - w innych sferach im się udało.

Intencje Giertycha były nieuczciwe, aczkolwiek zgoda, nie można tego nazwać bezpośrednim narzucaniem. Moje dziecko właśnie od trzech dni nie ma lekcji matematyki, bo szkoła goni na masze w ramach rekolekcji. Jako rodzic nie mam na to żadnego wpływu. Gdzie tu prawicowe twierdzenie jakoby "rodzice mieli decydować o wychowaniu dzieci". Twierdzenie jak najbardziej słuszne, ale rok w rok prawo do decyzji mają tylko katolicy. Takich przykładów niestety jest więcej.
                          • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 28.02.13, 15:40
                            kazek100 napisał:

> niemniej - intencje władzy w tej kwestii miały charakter aytorytarny. I niestet
                            > y - w innych sferach im się udało.

Moment, wspomniałeś coś o przepisach prawa karnego. Jak rozumiem są takie które narzucają wyznawanie określonej religii. Jakie to?

> Intencje Giertycha były nieuczciwe, aczkolwiek zgoda, nie można tego nazwać bez
                            > pośrednim narzucaniem. Moje dziecko właśnie od trzech dni nie ma lekcji matemat
                            > yki, bo szkoła goni na masze w ramach rekolekcji. Jako rodzic nie mam na to żad
                            > nego wpływu. Gdzie tu prawicowe twierdzenie jakoby "rodzice mieli decydować o w
                            > ychowaniu dzieci".

To go nie ma więc trudno znaleźć :-) Niech każdy posyła dzieci do takiej szkoły jaka mu się podoba i niech się uczą tego czego chcą rodzice. Wtedy będzie najsensowniej!

ps. Wiem, że filmy które poleciłem są strasznie długie i wymagają biegłej znajomości amerykańskiego i to jeszcze ze słownikiem finansowym, ale warto, warto uważnie posłuchać. Z resztą Gwiazdowskiego też warto!
                            • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 01.03.13, 11:52
                              szmecierecie napisał:
                              >
                              > Moment, wspomniałeś coś o przepisach prawa karnego. Jak rozumiem są takie które
                              > narzucają wyznawanie określonej religii. Jakie to?

Ustawowa ochrona wartości chrześcijańskich. Już były wyroki. Moje wartości nie są chronione w podobny sposób.

Niech każdy posyła dzieci do takiej szkoły
                              > jaka mu się podoba i niech się uczą tego czego chcą rodzice. Wtedy będzie najs
                              > ensowniej!

No właśnie. Ja posłałem do publicznej o pewnym określonym profilu, wyboru nie miałem. Ta szkoła lekceważy moje monity, że wołałbym, aby zamiast rekolekcji odbywały się planowe lekcje matematyki, albo przynajmniej - aby rodzice mieli wybór. Specjelnie ostre te monity nie były bo paranoja pod hasłem odwoływania lekcji w imię mszy przez trzy kolejne dni jest niestety powszechna.

Ja sobie obejrzę te filmy. Nie jest to główna sfera moich zainteresowań, ale spokojnie ;-))
                              • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 01.03.13, 14:06
                                kazek100 napisał:

> > Moment, wspomniałeś coś o przepisach prawa karnego. Jak rozumiem są takie
                                > które narzucają wyznawanie określonej religii. Jakie to?
                                >
                                > Ustawowa ochrona wartości chrześcijańskich. Już były wyroki. Moje wartości nie
                                > są chronione w podobny sposób.

Możesz podać jaka to ustawa i które jej paragrafy narzucają Tobie religię?

> Ja sobie obejrzę te filmy. Nie jest to główna sfera moich zainteresowań, ale sp
                                > okojnie ;-))

Liczę na to, bo rzeczywiście warto.
                                  • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 01.03.13, 16:10
                                    kazek100 napisał:

> wybacz, ale to są powszechnie znane zapisy prawne. Łatwo sobie sam wyguglasz. P
                                    > ozdrawiam.

Kazek, ja jednak poproszę o link bo o ile mi wiadomo nie ma przepisów naszego państwa NAKAZUJĄCYCH wyznawanie jakiejkolwiek religii czy chroniących wartości chrześcijańskie/muzułmańskie/żydowskie.

Trzymając się zasady konkretnych wypowiedzi proszę o link lub wytłumaczenie o co chodzi.
                                    • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 01.03.13, 17:45
                                      Kolego, ja lubię Twoje wpisy, ale jak będziesz się czepiał sformułowań w miejsce meritum, to zmienią zdanie, co oczywiście możesz mieć gdzieś.

Literalnie to państwo zapewne do religii nie zmusza, podobnie komuna przez większość czasu swego istnienia nie zmuszała do bycia komunistą. Niemnie ustawowa ochrona wartości chrześcijańskich istnieje i jeśli hipotetycznie napiszę w pedagogicznej gazetcie iż "uważam, że Kościół i religia katolicka mają na wychowanie młodego człowieka wpływ niszczący bo wartości chrześcijańskie na przestrzeni wieków okazywały się w praktyce antywartościami" to grozi mi normalna odpowiedzialność karna. Jak nazwac taką ustawę, jak nie formą cenzury? Potrzebujesz cenzury, aby cieszyć się swoją religią?

Inna rzecz - nie skorzystałeś z oferty podesłania Ci oryginału instrukcji ministra wprowadzającego religię do szkół. Szkoda - obrzydliwy dokument. Kolejne rozszerzanie wpływów Kościoła w szkołach także nie było przymuszaniem wprost, ale o to właśnie chodziło w całym tym wprowadzaniu religii na świadectwa, do średniej etc. Po raz kolejny - za komuny także nikt nikogo nie zmuszał - może poza okresem stalinowskim - do przynależności do TPPR czy ZSMP. A jednak.

Zrozum - ty możesz tego nie odczuwać, bo po prostu jestes katolikiem. Wysil się i pomyśl, jak to może wyglądać z drugiej strony.

I nadal pytam, dlaczego nie było szans na to, aby moje dziecko wczoraj miało w publicznej szkole - normalne lekcje, zamiast siedzieć samemu w domu, bo część (powtarzam - część) szkoły w czasie matematyki i historii (o która tak dzielnie walczy PiS) poszła na mszę. Niech idą - psze bardzo - ale np. na 16. A w czasie lekcji niech będa lekcje. Nas właśnie zmuszono do rezygnacji z nich. Znając zycie, 11-latek się nie zmartwił, ja bardziej.
                                      • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 02.03.13, 08:45
                                        kazek100 napisał:

> Kolego, ja lubię Twoje wpisy, ale jak będziesz się czepiał sformułowań w miejsc
                                        > e meritum, to zmienią zdanie, co oczywiście możesz mieć gdzieś.

Moment albo traktujemy swoje słowa poważnie albo robimy sobie z twarzy d**ę. Skoro powiedziałeś, że w kodeksie karnym są zapisy zmuszające do bycia katolikiem to ja je chętnie zobaczę. Jeśli nie ma, to proszę nie przeinaczaj rzeczywistości. Mnie rozmowa, o tym co się komuś wydaje, że jest bez dowiązania do rzeczywistości, szczerze mówiąc nie pociąga.

> Literalnie to państwo zapewne do religii nie zmusza, podobnie komuna przez więk
                                        > szość czasu swego istnienia nie zmuszała do bycia komunistą. Niemnie ustawowa o
                                        > chrona wartości chrześcijańskich istnieje i jeśli hipotetycznie napiszę w pedag
                                        > ogicznej gazetcie iż "uważam, że Kościół i religia katolicka mają na wychowanie
                                        > młodego człowieka wpływ niszczący bo wartości chrześcijańskie na przestrzeni w
                                        > ieków okazywały się w praktyce antywartościami" to grozi mi normalna odpowiedzi
                                        > alność karna.

Na jakiej podstawie? Bo nie można nikogo skazać z uwagi na to, że sędziemu "tak się wydaje". Napisałeś, że były wyroki - je także chętnie zobaczę.

Mam wrażenie, że mylisz ochronę dobrego imienia / uczuć religijnych ze zmuszaniem kogokolwiek do czegokolwiek. Twój przykład jest o tyle kiepski, że za komuny przynależność do PZPR (tak rozumiem "bycie komunistą" dawała rzeczywistą możliwość awansu, załatwienia towarów deficytowych, etc.).

Ostatnio dyskutowano możliwość wprowadzenia przepisów umożliwiających ochronę osób, wobec których z uwagi na ich homoseksualizm ( i nie tylko) stosuje się wypowiedzi w formie nienawiści. Nie wiem jakiej konstrukcji myślowej trzeba by było użyć, żeby ochronę przed obelgami z uwagi na bycie homoseksualistą do ZMUSZANIA do bycia homoseksualistą. To po prostu nie trzymałoby się kupy!

> Jak nazwac taką ustawę, jak nie formą cenzury? Potrzebujesz cenzu
                                        > ry, aby cieszyć się swoją religią?

Który zapis w kodeksie karnym? Nie bądź komisarz Ryba "wiem ale nie powiem".

> Inna rzecz - nie skorzystałeś z oferty podesłania Ci oryginału instrukcji minis
                                        > tra wprowadzającego religię do szkół. Szkoda - obrzydliwy dokument.

Wierzę, że taki jest i że był okropnie obrzydliwy, ale znów trzeba patrzeć na praktykę. Pod dyktatem w praktyce nieobowiązującego dokumentu NIC się dzieciom nie stanie jeśli na religię nie chodzą. Nie ma konsekwencji karnych, etc.

Jeśli chcesz podeślij do mnie przez forum.

> Zrozum - ty możesz tego nie odczuwać, bo po prostu jestes katolikiem. Wysil się
                                        > i pomyśl, jak to może wyglądać z drugiej strony.

Rozmawiałem wielokrotnie z moimi znajomymi. Cześć z nich to ateiści, część to grekokatolicy, część to świadkowie jehowy i wszyscy mogą spokojnie w naszym kraju bez narzucania katolicyzmu przez państwo żyć.

> I nadal pytam, dlaczego nie było szans na to, aby moje dziecko wczoraj miało w
                                        > publicznej szkole - normalne lekcje, zamiast siedzieć samemu w domu, bo część (
                                        > powtarzam - część) szkoły w czasie matematyki i historii (o która tak dzielnie
                                        > walczy PiS) poszła na mszę. Niech idą - psze bardzo - ale np. na 16. A w czasie
                                        > lekcji niech będa lekcje. Nas właśnie zmuszono do rezygnacji z nich. Znając zy
                                        > cie, 11-latek się nie zmartwił, ja bardziej.

I ja jestem podobnego zdania. Moim skromnym zdaniem należałoby znieść wszystkie państwowe święta kościelne. Kto nie jest rzymskim katolikiem normalnie by poszedł do pracy 25,26 Grudnia, 6 stycznia, 3 maja, w święta wielkanocne, w Boże Ciało również. Kto chciałby wziąłby sobie wolne i tak by było najlepiej. Grekokatolicy, świadkowie jehowy, muzułmanie tak robią i nikomu się krzywda nie dzieje.
                                        • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 02.03.13, 11:14
                                          No, i z 5 wpisów temu podałem przykład zapisu prawnego (ustawowa ochrona wartości chrześcijańskich), na podstawie którego nie mamy wolności słowa w trakcie oceny religii katolickiej i to takiego, na odstawie którego zapadły już konkretne wyroki. O czym tu dyskutować? Kręcimy się w kółko. Mnie się tego niespecjalnie chce szukać, bo sam fakt istnienia takich przepisów jest już wystarczająco ponury. Pierwszy przykład z brzegu to słynna kara dla Polsatu za niewinny żart z nawiedzonej działaczki. Jeśli chcesz mnie przekonywać, że durna idea, która kryje się za takimi zapisami, i tak nie może być zrealizowana w praktyce, to pełna zgoda. Niemniej precedensy były, poczynając od słynnej kwestii Nieznalskiej. A gdyby do władzy doszli znowu ludzie, którzy prawo traktują w tak specyficzny sposób jak partia, która ma prawo w nazwie, to jest to niestety broń której łatwo używać.

> Mam wrażenie, że mylisz ochronę dobrego imienia / uczuć religijnych ze zmuszani
                                          > em kogokolwiek do czegokolwiek

Ja tego nie mylę, ja dokładnie to napisałem. Z jakiej racji ideologia jedenj grupy społecznej jest chroniona bardziej, niż innych grup, i to ustawowo? Uczciwe? Nazywaj to jak chcesz, dla wielu osób jest to forma "zmuszania".

> Wierzę, że taki jest i że był okropnie obrzydliwy, ale znów trzeba patrzeć na p
                                          > raktykę. Pod dyktatem w

to co, można uznać sprawę za niebyłą? A ministra, który ten dokument wprowadził odznaczyć? A jeśli kiedyś ministrem zostanie znów ktoś pokroju Giertycha i ów dokument wyjmie z szuflady? Nikt go nigdy w żaden sposób nie unieważnił? Poza tym mam dziwne wrażenie, że chcesz, abyśmy katolickim politykom byli wdzięczni za to, że byli nieudolni w swych fanatycznych pomysłach. Niestety w wyciąganiu pieniędzy z moich kieszeni na utrzymywanie katechetów byli bardziej skuteczni. Również wbrew deklaracjom.

Jest weekend, wrócę do pracy i będe miał wolną chwilę, to przepiszę parę kwiatków. Niestety mam to tylko w formie papierowej.

> Rozmawiałem wielokrotnie z moimi znajomymi. Cześć z nich to ateiści, część to g
                                          > rekokatolicy, część to świadkowie jehowy i wszyscy mogą spokojnie w naszym kraj
                                          > u bez narzucania katolicyzmu przez państwo żyć.

to jest demagogiczny argument. Oczywiście, że możemy żyć. Natomiast przez państwo nie jesteśmy traktowani równo. Ja z kolei mam mnóstwo znajomych katolików i nikomu z nich z powodów religijnych włos nie spadł z głowy za komuny, a za Stalina mieli nawet oceny z religii na świadectwach. Kiepski argument.

reszta - zgoda.
                                          • szmecierecie Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 03.03.13, 20:22
                                            kazek100 napisał:

> No, i z 5 wpisów temu podałem przykład zapisu prawnego (ustawowa ochrona wartoś
                                            > ci chrześcijańskich), (...) Mnie się tego niespecjalnie
                                            > chce szukać, bo sam fakt istnienia takich przepisów jest już wystarczająco ponury.

Dlatego żeby Ciebie wyrwać z tej ponurości powiem Tobie: nie ma czegoś takiego jak ustawowa ochrona wartości chrześcijańskich. To co piszesz to są zwykłe bzdury, z którymi najwyraźniej nie chcesz sobie poradzić.

Wczoraj spytałem się znajomego adwokata o "ochronę wartości chrześcijańskich w kodeksie karnym" - spojrzał na mnie jak na kretyna!

> > Mam wrażenie, że mylisz ochronę dobrego imienia / uczuć religijnych ze zm
                                            > uszaniem kogokolwiek do czegokolwiek
                                            > Ja tego nie mylę, ja dokładnie to napisałem.

Teraz jestem o tym przekonany.

> Z jakiej racji ideologia jedenj gr
                                            > upy społecznej jest chroniona bardziej, niż innych grup, i to ustawowo? Uczciwe
                                            > ? Nazywaj to jak chcesz, dla wielu osób jest to forma "zmuszania".

Ręce opadły. To ustawa o ochronie zwierząt zmusza do bycia zwierzętami? Ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi zmusza do alkoholizmu? Litości...

> Jest weekend, wrócę do pracy i będe miał wolną chwilę, to przepiszę parę kwiatk
                                            > ów. Niestety mam to tylko w formie papierowej.

Można zeskanować lub zrobić zdjęcie. Z resztą wszystkie ustawy naszego państwa są w formie elektronicznej. O wyrokach sądów można zazwyczaj przeczytać w elektronicznych wydaniach gazet.

> > Rozmawiałem wielokrotnie z moimi znajomymi. Cześć z nich to ateiści, częś
                                            > ć to g
                                            > > rekokatolicy, część to świadkowie jehowy i wszyscy mogą spokojnie w nasz
                                            > ym kraj
                                            > > u bez narzucania katolicyzmu przez państwo żyć.
                                            > to jest demagogiczny argument.

Twierdzisz, że religia w naszym państwie jest narzucana więc pokazuję Tobie, że nie ma do tego ŻADNYCH przesłanek. No taka prawda, nawet jeśli to nazwiesz demagogią.

> Oczywiście, że możemy żyć. Natomiast przez państ
                                            > wo nie jesteśmy traktowani równo.

Nie jesteśmy równo traktowani bo np. górnicy mogą szybciej przejść na emeryturę, ale trudno to uznać za ZMUSZANIE do bycia górnikiem. Przykładów można by mnożyć latami.

Zdaję sobie, że można kogoś/czegoś nie lubić, ale bądźmy dowiązani do rzeczywistości!

Jeśli będziesz mieć jakieś dowody na to, że państwo zmusza nas do określonej religii to z chęcią je zobaczę. Możesz śmiało informować mnie o nich przez wiadomości do użytkownika na tym forum.

Trudno mi dyskutować z Twoim wierzeniem, że państwo zmusza ludzi do wyznawania określonej religii. Jeśli będziesz mieć jakieś dowody - z chęcią się zapoznam, jeśli nie, to po prostu uszanuję Twoją wiarę w określone zachowania administracji państwowej / przepisy prawa karnego :-)
                                            • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 04.03.13, 09:43
                                              A ja nic nie pisałem o kodeksie karnym. Ta ustawowa ochrona zawarta jest w ustawie medialnej, dziwię się, że Twój kolega prawnik Cię nie poprawił. Widocznie słaby prawnik.

>
                                              > Ręce opadły. To ustawa o ochronie zwierząt zmusza do bycia zwierzętami? Ustawa
                                              > o przeciwdziałaniu alkoholizmowi zmusza do alkoholizmu? Litości...

Ręce opadają widząc podobną demagogię. Ustawa o ochronie zwierzą nie zabrania mi powiedzieć, że np. "koty to dranie". Ustawa o ochronie wartości natomiast cenzuruje publiczne wypowiedzi.

Swoją drogą - na jej podstawie zapadło już kilka głośnych wyroków, a tu kolega się upiera, że takich zapisów prawnych "nie ma". No paradne.

Jak wspomniałem - w wolnej chwili Ci napiszę albo przepiszę, albo zrobię - jak piszesz -kopiuj wklej z zapisów niesławnej intrukcji ministra. Muszę to wyszukać, więc chwila. Inne rzecz, że skoro stosujesz taktykę "i tak tego nie zrealizowano, więc nieważne" to nie wiem, czy jest sens szukać?

> Twierdzisz, że religia w naszym państwie jest narzucana więc pokazuję Tobie, że
                                              > nie ma do tego ŻADNYCH przesłanek.

Capslock niestety nie jest argumentem. Swoich znajomych pytałeś, czy mogą naszym kraju "spokojnie żyć". A ja ci odpowiedziałem, ze za komuny moi znajomi katolicy także spokojnie żyli. I to właśnie jest demagogią - to, że państwo nikogo nie prześladuje w formie bezpośredniej nie znaczy, że traktuje swych obywateli równo - i tylko to pisałem. Że jedna ideologia jest pod jego szczególną ochroną, przy czym ta ochrona rozciąga się na przymus finansowania przez osoby niezainteresowane tą ideologią.

Tak więc racz dyskutować z poglądami, które wygłaszam, a nie tymi, które chcesz mi wmówić, bo katolików, którzy inaczej rozmawiać nie potrafili, już tu na forum mieliśmy sporo.

Inna rzecz, że brak wyraźnego rozdzielenia władzy świeeckiej od Kościoła może prowadzić w pewnych sytuacjach do prześladowania w dosłownym znaczeniu. Pamiętasz, jak minister Giertych zwalniał szefa ODN za jedno zdanie z książki?

> Nie jesteśmy równo traktowani bo np. górnicy mogą szybciej przejść na emeryturę
                                              > , ale trudno to uznać za ZMUSZANIE do bycia górnikiem.

ale nie zmienia faktu, że górnik cieszy się przywilejem. Przywileje zawodowe to w ogóle kontrowersyjna kwestia, ale o niektórych można dyskutować. Przywileje ideologiczne?

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jest wam po prostu wygodnie, gdy waszą religię muszą współfinansować tacy, jak ja, ale trzeba to cwaniactwo jakoś ładnie uzasadnić. Prawda? Tak szczerze w sumieniu?

W sumie, to trochę mi szkoda czasu na przedstawianie Ci dowodów, z szukanie w mediach niesławnej instrukcji MEN, bo już parę przykładów podałem (odwoływanie lekcji w szkole, jako rodzic nie mam nic do powiedzenia, wbrew temu, ce deklarują władze nawet prawicowe) i tu nagle spotykamy się z twoi milczeniem (podawałem też przykłady osób ukaranych za "obrazę wartości" - co? nie istnieją?). Jest to uczciwe, że moje dziecko nie ma do wyboru "msza albo matematyka", a tylko "msza albo siedzenie w domu"? I dlaczego ja ateista płacę podatki na pensję dla belfra, który czas pracy spędza na mszy? Tak konkretnie? Nie jest to forma "przymuszania"? No, akurat o praktykę mi chodzi, nie o to, czy używamy tego, czy innego słowa. Ktoś mnie, rodzica pytał, gdy ograniczano w szkolnictwie nakłady na pracę polonistów aby znaleść środki na dodatkową lekcję religii? Dla ciebie to nie jest przymuszanie, dla mnie jest.
          • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 15:39
            Kto??? Dawaj konkrety? Razem się po autorze przejedziemy!

No chyba że, uprzedzam odpowiedź - chodzi o to, że pod świętami narodowymi podpisują się faszyzujące bandy, które nigdy nic dla tego kraju nie zrobiły, ale słowo patriotyzm odmieniają przez wszystkie przypadki, a w praktyce chodzi o to, że nienawidzą każdego, kto jest inny niż oni i wszystkich - co deklarują wprost - chcieliby wziąć za mordę.

to w takim rzypadku pisanie o faszyzmie jest - niestety - na miejscu.
            Inna rzecz, że nie wiem o co ci chodzi w kontekście tematu wątku. Ja tylko uprzedziłem quardiana, który w takich wątkach lubi wypisywac brednie, żeby choć raz nie zrobił z siebie durnia. Na razie się udało, ale pewnie tylko na chwilę.
      • Gość: Hania Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk IP: *.adsl.inetia.pl 27.02.13, 23:10
        Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polską.

kazek100 napisał:

> ciekawe kiedy jakich forumowy debi z kościelnych środowisk, np. quardian, zaczn
        > ie udowadniać, że to wina goerga i Palikota?

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Czyżbyś czuł się winny ?

Ohydny mord, dokonany przez komunistę w obecności dzieci, jasno pokazuje do czego prowadzi ateistyczna ideologia.
        • kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 28.02.13, 13:43
          Nie Haniu, miałaś prawo nie zauwazyć, ale była to odpowiedź na chamskie idiotyzmy, które w ostatnich dniach quardian - najprawdę, największy parszywiec tego forum - wypisywał w innch wątkach.

a w temacie - rozumiem, że za morderstwa ateistów w przeszłoścu odpowiadasz ty i twój proboszcz? Wiesz co? To głupia myśl.
      • Gość: AAA Re: A za komuny nie było ulicy Nowaka w Luboniu IP: *.play-internet.pl 27.02.13, 14:00
        Zdarzenie to sprzed 75 lat to charakterystyczny element naszych dziejów i sytuacji w jakiej obecnie się znajdujemy.

Ks. prob. Stanisław Streich został zamordowany na polecenie i z pomocą NKWD, prawdopodobnie za akceptacją władz na kremlu - ale rękami polskiego komunisty szkolonego na terenie Rosji Sowieckiej przez NKWD.
        Takie działania zmierzające do wywołania zamieszek i wywarcie wpływu na nasze polskie wewnętrzne sprawy trwa od przynajmniej 300 lat (od Katarzyny) - po dzień dzisiejszy (np. Smoleńsk, zmanipulowane wybory, aktorzy nawołujący do miłości pro-rosyjskiej, itp.) Nigdy nie będziemy suwerenni, dopóki tych mechanizmów nie zrozumiemy i nie nauczymy się ich unieszkodliwiać.

Cześć wielkiemu Męczennikowi za wiarę !
        • kazek100 Re: A za komuny nie było ulicy Nowaka w Luboniu 27.02.13, 15:44
          o, wrócił Smoleńsk i sztuczna mgła. Putin ją wyprodukował. samodzielnie, w ramach walki z religią.

Opis zdarzeń wskazuje na zwykłego bandytę i wariata, który już wczesniej miał na koncie podobne czyny. Na pewno sam Beria interesował się proboszczem z Lubonia.

Tragiczna historia, ale czy każdy ateista, który zamordowany został w ostatnich 100 latach, zginął z winy BXVI, świętego Tomasza z Akwinu oraz kolegi AAA? Jak można takie brednie pisać?
          Bez odbioru;
        • Gość: asffasf no własnie słusznie prawisz, problem w tym że... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.13, 16:13
          to Ty jesteś tą marionetką w rękach moskwy, co powoduje, że jątrzysz w polskim społeczeństwie przez głoszenie takich ideologi jak sztuczna mgła, zmanipulowane wybory itp, które są wymyślane na kremlu i podrzucane takim podatnym na manipulację osobnikom jak Ty i cała sekta smoleńska. Dalej Moskwa już nic nie musi robić bo cała robotę wykonują tacy jak Ty, a podważanie legalności wybranych władz w polsce i próba ich obalania, co robi sekta smoleńska jest równoznaczne konfederacji targowickiej, ale i tak tego nie rozumiesz dopóki się nie nauczyć myśleć samemu i nie będziesz tak podatny na manipulację.
          • Gość: AAA Re: no własnie słusznie prawisz, problem w tym że IP: *.play-internet.pl 28.02.13, 13:27
            Dałeś piękny przykład lemingowego myślenia - otóż lemingi mają już tak rozwodnioną świadomość, że są pewni, że jeśli ktoś coś palnuje to na pewno ogłosi to w prasie, tv, internecie...jeśli miałoby np. dojść do zmainy władzy Polsce, do rozpadu 3.RP, oderwania Śląska, Pomorza, itp. - to na pewno zostanie to wczesniej ogłoszone...hahaha...

To proszę znajdź mi gazetę lub inną oficjalną informację z XVIII w. mówiącą o tym, że jakieś państwa planują całkowity rozbiór Polski. Nie, takich scenariuszy się nie zdradza, po prostu są fakty dokonane. Obecnie takim faktem dokonanym jest Smoleńsk, a jest ich znacznie, znacznie więcej. I ja o tym mówię - o faktach. Ty natomiast poruszasz się w jakichś domniemaniach, spekulacjach - że ktoś coś komuś podrzuca, itp. Owszem, tu nawet masz rację - bo wrzutki wszelkiego typu sa stałym elementem gry, codziennym. Aby sie w tym nie pogubić, rozpoznać mechanizmy - trzeba oprzeć się na prostych faktach i je analizować. Takimi prostymi faktami sa Smoleńsk, brak śledztwa, mataczenie, kłamstwa, brak dowodów...także sztuczna mgła. No, ale prawdziwa sekta smoleńska (to ci którzy wciąż mówią, że nic się nie stało, dlatego nie wolno nic badać) zamieniła hasło "sztuczna mgła" w ideologię mataczenia, w szyderstwo - i to szyderstwo jest własnie wspomnianą wyżej wrzutką.
            By się tej wrzutce nie poddać - jest bardzo prosty sposób - trzeba tę sztuczną mgłę zbadać. No, ale się nie bada, wręcz jest zakaz - i tu się rodzi pytanie, na które nasuwają się odpowiedzi - może suwerenne państwo polskie już nie istnieje, może obecne władze są uwikłane ?

A więc uwaga z tymi oskarżeniami o "sektę smoleńską" - bo okazuje się, że to zwolennicy hasła "Polacy, nic się nie staaaało...", "Polacy, Smoleńsk to normaaaalna spraaaawa...." tworzą prawdziwą sektę smoleńską - sektę anty-polską. Ta sekta ma nawet swoją formę organizacyjną po obu stronach granicy...

I teraz wracając do Lubonia - komunistyczny mord sprzed 75 lat jest jednym z działań sowieckich, których właściwe rozpoznanie pozwoli nam na nie wikłanie się w różnego rodzaju, wspomniane przez Ciebie, wrzutki.
            Zresztą 2 lata póxniej te same siły kontynuowały swoją robotę - dokonały zbrodni katyńskiej. Chyba nie powiesz, że Katyń to wrzutka ? Owszem wrzutki były i są do dzisiaj - najpierw, że to Niemcy, potem że to nie zbrodnia tylko zwykła wojna - typu "Polaaacy, nic się nie staaało.." Jednak badając proste fakty możemy mentalnie przed wrzutkami się bronić. Negując Smoleńsk takim wrzutkom się poddajemy...
            • kazek100 Re: no własnie słusznie prawisz, problem w tym że 28.02.13, 13:46
              On nie pisał o publikowaniu w prasie, tylko bezrozumnyl uleganiu obcym intencjom. A to, że tacy jak wy najlepiej służą interesom Putina, to akurat fakt. Czego dowodem jest choćby to, że tu, na tym forum, cytowałeś nam kilkukrotnie putinowskie media (nieświadomie zresztą).

Kolego, akurat Putin nie mógł sobie wyobrazić korzystniejszego dla siebie prezydenta, niż Lech Kaczysnki. Zabawny, obrażalski, nieudolny, nieszanowany na świecie. Normalnie prezent.

Ja wiem, zę to smutne, ale niestety prawdziwe. I wiesz co? "Ja mówię o faktach" a ty bajdurzysz. ;-))
              • Gość: AAA Re: no własnie słusznie prawisz, problem w tym że IP: *.play-internet.pl 28.02.13, 13:57
                Ach, jak Ty pieknie bronisz komunistów...

Co do św.p. Kaczyńskiego - dokonał rzeczy niebywałej - po raz pierwszy od z górą 300 lat zaczęto na arenie międzynarodowej z głosem Polski się liczyć. Oczywiście nie było to łatwe - wymagało nieugiętości, "swarliwości" - co nie-nasze media zohydzały i podawały lemingom do wierzenia.
                Po Smoleńsku wszystko wróciło do normy Polska w formie 3.RP nic nie znaczy, nikt sie z jej głosem nie liczy, chodzi na pasku jak szwajcarski zegarek... Na dowód jest bardzo wiele faktów - bo ja moje oceny opieram na faktach - Ty zaś i gość, którego bronisz unikacie faktów jak ognia - byle tylko coś insynuować - np. to, że ulegam wrzutkom. Tymczasem sam wciąż pływasz we wrzutkach - we wszystkim co ci w formie papki podadzą do wierzenia...Zapewne i Ty zaliczasz się do sekty smoleńskiej wyszydzającej hasło "sztuczna mgła" - byle tylko niczego nie badać.
                • kazek100 Re: no własnie słusznie prawisz, problem w tym że 28.02.13, 14:59
                  Gość portalu: AAA napisał(a):

> Ach, jak Ty pieknie bronisz komunistów...

??? Pomyliłeś mnie z kimś.

> Co do św.p. Kaczyńskiego - dokonał rzeczy niebywałej - po raz pierwszy od z gór
                  > ą 300 lat zaczęto na arenie międzynarodowej z głosem Polski się liczyć

jeżeli masz na myśli pojawienie się naszego kraju w ogromnej ilości programów satyrycznych (na własne oczy widziałem) to zgoda.
                  Jak cię znam od wielu miesięcy na tym forum, to jeszcze nie pamiętam, abyś kiedykolwiek jakiś fakt przytoczył, więc nawet mi się nie chce dopytywać.
                  • Gość: AAA Re: no własnie słusznie prawisz, problem w tym że IP: *.play-internet.pl 01.03.13, 19:02
                    hehe...sam sobie przytoczyłeś fakt - wielka liczba (nie ilość - ej ty uczitiel !) programów satyrycznych i nagonek w lewackich mediach, nastawionych wyłącznie na zrobienie z Polski dojnej krowy - to 1000% dowód jak bardzo św. p. prezydent Kaczyński był skuteczny w walce o miejsce Polski w szeregu normalnych państw - bo o Polskę można albo walczyć narażając się na szyderę, w końcu nawet na utratę życia - albo czerpać zyski przyłączywszy się do szyderców - co zwykle robią "nasi" "dyplomaci"...i słynni "redaktorzy"...
                    • kazek100 Re: no własnie słusznie prawisz, problem w tym że 03.03.13, 11:30
                      Nie no, jasne ;-)) zawsze można uznać, że czy źle o mnie mówią, czy dobrze, to nieważne, byleby mówili, ale taka praktyka sprawdza się raczej przy okazji karier celebrytów, a niepoważnych projektów państwowych. Możesz także oszukiwać się, że przewodnik w Czechach, który oprowadzając mnie po pewnym muzeum umierał ze śmiechu opowiadąc ichniejsze dowcipy o Kaczyńskim był po prostu głupim lewakiem, ale nic na to nie wskazywało.

A tak konkretnie, to co w polityce międzynarodowej zrealizował Lecz Kaczyński? Ale bez wielkich słów, tylko samymi konkretami. Konkretne zapisy umów międzynarodowych, regulacje, sukcesy w obronie praw człowieka tam, gdzie są one zagrożone - takie informacje poproszę. Udokumentowane jakimś linkiem.

Przy okazji - bracie, piszę szybko, robię błędy, to jest forum, a nie lekcja. I tak moja polszczyzna wobec średniej forumowej nie jest chyba taka zła. Ale jeżeli chcesz, możemy się zabawić i zamiast odpowiadac konkretami, będe wyśmiewał twoje błędy językowe, a jest ich sporo. Chcesz się spróbować?

• kazek100 Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk 27.02.13, 15:46
        Może to dlatego, że o niektórych sprawach (Jedwabne) dowiedzieliśy się dopiero w ostatnich latach? Prawda was wyzwoli.
        Może to dlatego, że śmierć każdego człowieka jest tragedią, ale śmierć milionów jednak przetrawić trudniej?
        Może to dlatego, że warto zapobiegac mechanizmom? Od pojedynczych przestępstw jest policja, od tych masowych - może właśnie historycy i publicyści?
      • Gość: Szperacz Re: Morderstwo w Luboniu, które wstrząsnęło Polsk IP: *.adsl.inetia.pl 06.03.13, 21:27
        Koleje losu Wawrzyńca Nowaka, były dość pokrętne. Emigrował do Niemiec, służył i w armii niemieckiej, i w I Korpusie Polskim w Rosji, i w Armii Czerwonej, uciekł do Polski, służył w Wojsku Polskim, także w czasie wojny 1920-1921 roku, był w niewoli w Rosji, wrócił do Polski uzyskał stopień sierżanta WP, wyjechał na ówczesne Kresy w charakterze tajnego agenta policji, zwolniony z pracy, napadł na starostę, pięć razy był karalny – to biografia wręcz na pograniczu normalności – choć były ponoć badania psychiatryczne, które tego nie potwierdziły. Atmosfera była w Poznaniu tak napięta, że pierwszy jego obrońca z urzędu zrzekł się ze strachu obrony, a drugi nie pozwalał prasie ujawniać swego nazwiska.
        Nie wiadomo czemu przypisać zbieg w owym okresie kilku napadów na księży. Jeszcze 29 grudnia 1932 roku dwaj bezrobotni, po prośbie o jałmużnę, zaatakowali twórcę poznańskiego chóru chłopięcego księdza Wacława Gieburowskiego, a następnego dnia w takich samych okolicznościach zamordowali księdza Zygmunta Masłowskiego (którego potem uczczono pomnikiem, odsłoniętym w 1935 roku przy ul. Lubrańskiego). I oni zostali straceni za wyrokiem sądu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka