Dodaj do ulubionych

QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława Pucka

30.09.18, 22:50
Pierwszy wypada, ale drugi cytuję..

Na liście (Dobro Miasta) znaleźli się m.in. Bartosz Kaczmarek, szef SLD w Poznaniu, Marek Niedbała, były poseł SLD, Szymon Jabłoński, członek partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, Joanna Frankiewicz, była działaczka Solidarności Walczącej.
Jak już informowaliśmy, z Dobra Miasta będzie startować też dwóch Ryszardów Grobelnych – były prezydent Poznania oraz były radny PO i przedsiębiorca. Ryszard F. Grobelny już dwa razy wygrał na rozpoznawalnym nazwisku – w 2002 i w 2010 r. dostał się do rady miasta. Wśród kandydatów jest też Radosław Wałęsa, syn Lecha Wałęsy – ale nie twórcy Solidarności, tylko innego Lecha Wałęsy


Nieuchronnie dryfuję w kierunku Zyska, tym bardziej, że w moim Okręgu V, kandydatem na radnego jest QWERTYLGBT Jaśkowiak (pewnie startuje na Ławicy). Jedynką na radną w moim okręgu z listy PiS jest Klaudia Strzelecka, nigdy jej nie widziałem. Znam za to sympatyczną Lidię Dudziak, ale ta startuje gdzie indziej. Lista Pucka jest niepoważna, poza tym on w roli Prezydenta i Grobelny w charakterze vice ma sens, ale trochę zabawne. Wszystko dookoła dzieje się wbrew mojemu wyobrażeniu statecznego miasta Poznań i ktoś musi ten węzeł gordyjski rozwiązać.
Obserwuj wątek
  • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.10.18, 00:51
   qwardian napisał:

   > Jedynką na radną w moim okręgu z listy PiS jest Klaudia Strzelecka, ...

   Głosowanie nie jest takie proste, jakby to się na pierwszy rzut oka wydawało. Nie wystarczy zakreślić jedynkę i sprawa z głowy. Na listach są przemieszane ziarna i plewy. Trzeba je jakoś rozdzielić.

   Na przykład u mnie na liście 10 na drugim miejscu jest znienawidzona przeze mnie za tolerowanie rażącego łamania prawa była wojewoda lubuski z PO Helena Hatka. Obecnie już nie jest ona w PO, tylko w partii kondotiera Gowina, i została przez Gowina wsadzona na drugie miejsce na liście wyborczej nr 10 akurat w moim okręgu wyborczym.

   Popieram program PiS dla województwa, ale jak mam oddzielić ziarno od plew na liście wyborczej? Jeżeli zakreślę jedynkę, to będzie profitowała z tego w drugiej kolejności również dwójka. Dlatego muszę przyjąć, że jedynka i tak dostanie dużo głosów, a ja muszę zakreślić trójkę, lub dalej, aby dwójka z mojego głosu nie miała bezpośrednich korzyści.

   Czyli moja rada jest taka:

   1. Wybieramy listę, na której program chcemy głosować.

   2. Jeżeli kogoś z tej listy znamy i lubimy, to go naturalnie zakreślamy.

   3. Jeżeli nikogo nie znamy, ale jest tam na drugiej lub trzeciej pozycji osoba, której nie lubimy, to nie zakreślamy żadnej pozycji przed nią, tylko zakreślamy którąś dalszą za nią pozycję na liście.

  • qwardian Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława 06.10.18, 05:27

   Rozmnożyło się plakatów na mieście. Na Bułgarskiej duży billboard Zyska, na tylnych szybach autobusów aktywnie prezentuje się Lewandowski, poza tym na Ławicy widziałem billboard jedynki na radną, Klaudię Strzeleckią z PiS. Gdzieś widziałem Jaśkowiaka, ale wypadło mi z głowy gdzie. Remontuję garaż i stawiłem dwa zbiorniki na odbiór deszczówki, jeden dwa metry sześcienne, drugi półtora. Wziąłem się porządnie za retencję wody po tegorocznej suszy..
   • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.10.18, 07:08
    Qwardku..Plakaty plakatami,ale roslinnosc na ogrodzie POtrzebuje duzo wody..Srednio rocznie na kazdy m2 ogrodu to 60L przy normalnej aurze - w okresach suszy drastycznie wiecej..3,5 m3 deszczowki to kropla w morzu,ale bardzo cenna i nalezy ja "zmagazynowac"..Istota rzeczy jest,aby zbiorniki byly w cieniu i przykryte warstwa izolujaca lub zakopanych w ziemi.. Fajnie,ze przy okazji remontu POmyslales i o tym...


    POzdrawiam serdecznie

      • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.10.18, 17:48
       Gość portalu: x napisał(a):

       > Na tym POzimie jest woda najczystrza..

       A jak się wypompuje z tego poziomu, to co później?

       Nie lepiej jakiś filtr zastosować?

       www.abwshop.de/Wassertechnik/Regenwassernutzung/Regenwasserfilter-91471.html

       Na przykład taki samoczyszczący?

       www.abwshop.de/3P-Regenfilter-Patronenfilter-92225.html

       Pozdrawiam jak zwykle niezwykle serdecznie.
       • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.10.18, 19:55
        Niewazne napisal:

        >A jak sie wypompuje z tego POziomu,to co POzniej..??


        No wlasnie..Typowe pytanie od teoretyka i nie mogacego rzucic butem..Praktyk napisal: najlepiej jak "urzadzenie" ssace jest >PLYWAJACE< i PObiera wode POnizej lustra wody..Prosciej napisac sie nie da,a i tak jest to dla Ciebie zbyt skomplikowane.. :(:(


        PS Tej..Masz jakies profity z tej fimy,ze reklamujesz jej wyroby za niebotyczne sumy..Chcesz Qwardka doprowadzic do ruiny..?? Co On Ci takiego zrobil..?? Wrrrrrrrrr...

        POzdrawiam plywajaco..
        • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.10.18, 00:08
         Gość portalu: x napisał(a):

         > Praktyk napisał:
         > najlepiej jak "urzadzenie" ssace jest >PLYWAJACE<
         > i PObiera wode POnizej lustra wody..

         Praktyk, to by napisał, gdzie praktycznie takie "pływające" urządzenie można kupić.

         > Prosciej napisac sie nie da,
         > a i tak jest to dla Ciebie zbyt skomplikowane.. :(:(

         Dobrze zrozumiałem i właśnie dlatego nasunęło mi się proste praktyczne pytanie, co będzie gdy to "pływające" urządzenie znajdzie się w pobliżu dna zbiornika? W praktyce w pobliżu dna zbiornika znajdują się zawsze standardowe pompy z odpowiednim standardowym wyłącznikiem i woda jest tam czysta. Twoim jednak zdaniem woda w pobliżu dna zbiornika nie jest najczyściejsza. Dlatego teoretyzujesz z jakimś urządzeniem "pływającym". Napisz więc gdzie je można kupić, bo tak, to są tylko teorie i udawania, że nie rozumiesz mojego pytania.

         > Masz jakies profity z tej fimy,
         > ze reklamujesz jej wyroby za niebotyczne sumy..

         Gdy podaje praktyczne rozwiązanie, to podaję przykładowy produkt, aby nie była to jedynie teoria. Dzięki temu nie muszę mieć obsesji, że ktoś mi powie, że "się nie da". Jest przecież dla każdego oczywiste, że inwestor może kupić od innego producenta tańszy produkt.

         Nigdzie nie napisałem, że się nie da zrobić "pływającego" urządzenia. Zadałem sobie tylko pytanie: Po co? Nauczył mnie zadawana sobie tego pytania bardzo mądry i doświadczony profesor na studiach. Mówił, że zawsze zanim coś zaprojektuję i narysuję, to powinienem sobie wcześniej zadać pytanie: Po co? Bardzo mi się to przydało w praktyce zawodowej. Wszystko byłoby piękniejsze i tańsze, gdyby wszyscy architekci zanim coś narysują, oraz inwestorzy zanim coś wybudują, zadawali sobie pytanie: Po co?

         Polski filozof przed wiekami już dał niezwykle zwięzłą definicję piękna mówiąc, że "piękno wynika z prawdy i pożytku". Krócej nie można tego powiedzieć, że rzecz jest piękna, jeżeli nie udaje czegoś innego niż jest w rzeczywistości, oraz jeżeli ta rzecz czemuś dobrze służy. A więc pytanie: Po co? - jest zawsze uzasadnione, jeżeli chcemy mieć coś pięknie zrobione.

         Trochę się rozpisałem.

         Pozdrawiam serdecznie i dobrej nocy życzę.
         • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.10.18, 01:11
          Niewazne napisal:

          >,gdzie praktycznie takie "plywajace" urzadzenie mozna kupic..

          Na eBay jest tego jak nasr... i nie kosztuje krocie - ca 20 €..

          Teroretyk zaczyna filozofowac i dociekac >PO co..??< a praktyk wymierzy dokladnie ile jest do dna i doczepi do plywaka i "dekla" lancuszek z nierdzewki o takiej dlugosci,zeby kosz ssacy nie oparl sie o dno..Proste,proste - czy mam jeszcze uzyc lopatologii..?? :):)

          PS 1 Widziales kiedys stary zbiornik czy studnie bez szlamu na dnie..?? Ja nie..

          PS 2 Dziwnych miales tych profesorow..Moi tlumaczyli,ze teoria na papierze jest tyle warta co rzut do kosza za 3 punkty... :):)

          POzdrawiam rzutowo...
          • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.10.18, 23:54
           Gość portalu: x napisał(a):

           > Dziwnych miales tych profesorow..

           Nawet bardzo dziwnych.

           > Moi tlumaczyli,ze teoria na papierze jest
           > tyle warta co rzut do kosza za 3 punkty... :):)

           U mnie tak mówili tylko ci, którzy sami nic zrealizowali.
           Ich projekty pozostawały wyłącznie na papierze.

           To tak jak z żołnierzem, którego wiele lat uczą zabijania ludzi,
           a później nie pozwalają mu nikogo zabić. Zwariować można.

          • qwardian Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława 11.10.18, 08:32

           Gość portalu: x napisał(a):

           > PS 1 Widziales kiedys stary zbiornik czy studnie bez szlamu na dnie..?? Ja nie.


           Na pewno nie jeżeli się ciągnie wodę z wierzchu. Zastanawiam się nad pompą głębinową jakie stosuje się w studniach. Większość z nich jest w miarę odporna na drobny piasek i nadają się do regeneracji. Sommerze przebiegłem szybko po najwęższych i są takie o przekroju 50 mm. To rekord i czeka mnie wiercenie otworu w żeliwie w jednym włazie. Bo drugi właz od największego zbiornika jest otwieralny na zawiasach i z tym jest najmniejszy problem.
           • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.10.18, 14:08
            qwardian napisał:

            > .... są takie o przekroju 50 mm.
            > To rekord i czeka mnie wiercenie
            > otworu w żeliwie w jednym włazie.

            To są pompy do studni wierconych!

            Ty potrzebujesz zupełnie inną pompę. Taką pompę, która wypompuje wodę łącznie z ewentualnym brudem i szlamem, a na koniec sama się wyłączy. Tu masz dwa przykłady:

            www.real.de/product/324395582/?kwd=&source=pla&sid=23024484&gclid=EAIaIQobChMIpL6U3qD-3QIVy7HtCh1c0AqvEAQYASABEgKlJfD_BwE

            toolineo.de/metabo-drainagepumpe-dp-28-10-s-inox-metabo-p!100000000096781.html?h=0000046&pla=ab&utm_content=4&gclid=EAIaIQobChMIpL6U3qD-3QIVy7HtCh1c0AqvEAQYBCABEgKHUPD_BwE

            PS. Jeżeli chcesz szlam pozostawić w zbiorniku, to wystarczy zrobić podstawkę pod pompę z drucianego rusztu i wtedy szlam pozostanie dla przyszłych pokoleń.


            • qwardian Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława 12.10.18, 06:51

             Ta pompa Metabo to jest o co mi chodzi, z tym, że jest za ciężka, prawie 20 kilogramów. W Polsce na Allegro za 3 tysięcy złotych, super wydajność. Allegro zaproponowała mi ubogą wersję z nierdzewki za ułamek tej ceny i zadzwonię dzisiaj do nich zapytaniem, czy jest możliwa regeneracja pompy.


             allegro.pl/pompa-z-plywakiem-do-wody-brudnej-czystej-inox-i7400758731.html
              • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.10.18, 13:06
               qwardian napisał:

               > Hmm wstyd, że renomowane firmy oferują plastik..

               Renomowane firmy oferują też dekle do studzienek z tworzywa sztucznego, zamiast z żeliwa. Dekle te znakomicie zdają egzamin. Dużo zależy więc od tego, jaka firma i jakie tworzywo. Ja jestem teoretyk, więc kupuje wszystko co można ze stali nierdzewnej. Ale kto wie? Może tańsze od stali nierdzewnej tworzywa sztuczne przy pompach w praktyce zdają egzamin? Nie mogę nic na ten temat powiedzieć, bo wszystko mam ze stali nierdzewnej.

               Firma "makita" oferuje pompy silniejsze i słabsze, z tworzywa sztucznego i ze stali nierdzewnej:

               www.makita.de/produkte/gartenprogramm/elektro-tauchpumpen-pf0410-pf1110/

               Moja pompa i zbiornik hydroforu są ze stali nierdzewnej, ale chyb podałem fałszywą informacje, że firmy "T.I.P." kupione w "toom". Teraz mi się przypomniało, że przed 15 laty był tam "Praktiker, a więc być może to jest firmy "Einhell", albo zupełnie innej. Musiałbym zobaczyć. Było to 15 lat temu, więc może tej firmy już nie ma.

               Tania pompa firmy "Einhell":

               www.praktiker.de/p/64209
             • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.10.18, 12:30
              qwardian napisał:

              > Ta pompa Metabo to jest o co mi chodzi,
              > z tym, że jest za ciężka, prawie 20 kilogramów.

              18,5 kg, ale to jest pompa na budowę o kolosalnej wydajności, a przy tym daje wysokie ciśnienie. Dlatego taka droga. Przeważnie są pompy głównie do szamba z dużą wydajnością i małym ciśnieniem, albo głównie do wody z małą wydajnością i dużym ciśnieniem.

              www.metabo.com/de/index.php?cl=details&aid=2_604112000&anid=2_604112000&fnc=outputSpecSheet&am=1&cnid=2_22799&listtype=list&actcontrol=oxwarticledetails&stoken=

              Ta "metabo" waży tylko 9,1 kg i daje bardzo wysokie ciśnienie 3,4 bar, a więc możesz 100 mb szlaucha podłączyć i jeszcze możesz wysoko sikać. Niezależnie od pompy, polecam szlauch 3/4 cala. Ma dwukrotnie większy przekrój i wielokrotnie mniejsze opory przepływu niż szlauch 1/2 cala. Ja używam przeważnie końcówki 3/4 cala, a do 1/2 cala mam redukcję.

              www.metabo.com/de/index.php?cl=details&aid=2_0250750100&anid=2_0250750100&fnc=outputSpecSheet&am=1&cnid=2_22799&listtype=list&actcontrol=oxwarticledetails&stoken=

              Wybór jest duży, więc sprawia przyjemność :)

              www.metabo.com/de/de/maschinen/wasser-und-pumpentechnik/entwaesserung/
             • Gość: nieważne Rok 2018 IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.10.18, 16:30
              qwardian napisał:

              > Ta pompa Metabo to jest o co mi chodzi, ...

              O roku ów! kto ciebie widział w naszym kraju!
              Ciebie lud podlewający zowie rokiem urodzaju,
              A rolnik bezrozumny, co deszczownią pola nie zrasza,
              Ze względu na suszę, o rządową zapomogę się doprasza.


              Dzięki pompie, u mnie na działce niezłe zbiory:

              c.web.de/@337631996614279207/gEixRLwpQkq0eB2vV3vSxg

              Oraz ładna jesień u mnie w tym roku się zapowiada:

              c.web.de/@337631996614279207/qFRE5EqaTwy7IKlHqgdhVg

              Pozdrawiam serdecznie i sukcesów ogrodowych życzę.
           • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.10.18, 17:49
            qwardian napisał:

            > Większość z nich jest w miarę odporna na
            > drobny piasek i nadają się do regeneracji.

            Mój sąsiad wodę deszczową i wodę z drenażu wokół budynku zbiera w studzience z której automatycznie pompa zanurzeniowa (niem. Tauchpumpe) wypompowuje ją na wierzch i dalej woda spływa do następnego sąsiada. Jak na razie funkcjonuje mu to znakomicie. :)

            Wszyscy do podlewania pompujemy wodę z jeziora. Mamy mini hydrofory w studzienkach blisko jeziora. W studzienkach panuje tak duża wilgoć, że woda leje się po ścianach. Pierwszemu uzwojenie silnika rozmiękło po 10 latach pracy w wilgoci i silnik się spalił. Kupiłem następny w "Posslingu" renomowanej firmy "metabo" i udało nam się go spalić pierwszego dnia. Zanim wymienili nam go w Berlinie na nowy, który teraz stoi nierozpakowany w piwnicy, musiałem szybko kupić jakiś na okres przejściowy, gdyż było sucho i żona musiała podlewać. Pojechałem do Frankfurtu/O. i w sklepie budowlanym "toom" kupiłem hydrofor nieznanej mi firmy T.I.P. Dałem ok. 50 euro więcej, aby silnik był nie tylko najmocniejszy, ale miał też termostat przy pompie zabezpieczający silnik i pompę przed spaleniem w przypadku działania na "sucho". Minęło ponad 15 lat i ten hydrofor nadal działa. U mnie warunki są ekstremalne, gdyż my swoich hektarów nie podlewamy, tylko nawadniamy. Gdy jesteśmy, to hydrofor pracuje przez całe dnie w tej swojej mokrej studzience.

            Ale wracając do pomp zanurzeniowych wypompowujących wodę ze zbiornika, to trzeba sobie na wstępie zadać pytanie, po co potrzebna taka pompa?

            Czy tylko do wylania wody ze zbiornika na ogródek?
            toom.de/p/schmutzwassertauchpumpe-maxima-180-sx/4206290

            Czy do podlania ogródka?
            toom.de/p/tauchdruckpumpe-drain-600036/4203420

            Czy do podlania ogródka i też zielonego dachu na budynku?
            www.metabo.com/de/de/maschinen/wasser-und-pumpentechnik/entwaesserung/tdp-7501-s-0250750100-tauchdruckpumpe.html

            Czy do podlania ogródka i też dachów zielonych w okolicy?
            (Wtedy by było trzeba szukać coś profesjonalnego z silnikiem na prąd trójfazowy)
            products.ksb.com/de-de/produkte/pumpen-und-pumpensysteme/nass-aufgestellte-pumpen/tauchmotorpumpen/abwasserfoerderung/amarex-krt-g-g1-g2-gh-3230

            shop.ksb.com/ims_docs/00/00215A9B05B41ED69FD486DFA35264B4.pdf
           • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.10.18, 08:44
            Qwardku..Jak juz napisal "teoretyk" te POmpy maja zastosowanie w studniach wierconych..PO co Ci POmpa wewnatrz w zbiorniku..?? Nie wystarczy na zewnatrz..?? Wyciagasz taka POmpe z piwnicy (na sezon POdlewowy) i POdlewasz swoje "hektary"..:):) Nie sposob nie zapytac ile ich masz..?? Samo wywiercenie otworu to nie zadna filozofia..Wystarczy jak cyrklem naryszujesz zadana srednice i lekko napunktujesz (PO obwodzie) miejsca ktore bedziesz wiercil..Np dla wiertla fi 6 - odstep punktu do kolejnego punktu to 6,5 - 7 mm - i tak dookola..PO wywierceniu wszystkich otworow (na srednich obrotach bez chlodzenia.. !!) tym samym wiertlem rozwiercac POzostalosci miedzy sciankami..Nastepnie pilnikiem POlokraglym rozpilowac na czysto..To dosc pracochlonny i partacki sposob - jak nie ma koronki z widia..

            PS Wazne !! Wybrac takie miejsce we wlazie gdzie nie ma "uzebrowania" od spodu..

            POzdrawiam fachowo i PO partacku.. :):)
            • Gość: nieważne Są dwie szkoły. IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.10.18, 14:34
             Gość portalu: x napisał(a):

             > Nie wystarczy na zewnatrz..??
             > Wyciagasz taka POmpe z piwnicy
             > (na sezon POdlewowy) i POdlewasz swoje "hektary".

             Bardzo praktyczne! Teoretycznie powinna być wiatka, lub studzienka, aby deszcz na silnik nie padał. Jak się woda w zbiorniku skończy, to praktycznie będzie wiadomo, bo się pompa się spali i będzie czuć, ale teoretycznie potrzebny byłby wyłącznik przepływowy za ok. 50 euro. Teoretycznie przed taką pompą do brudnej wody z liśćmi z dachu, jeżeli chcesz oszczędzać na sitku przy rurze spustowej, powinien być filtr przy pompie, który to filtr błyskawicznie się zapycha i pompa nie ma siły ciągnąć. Ja musiałem filtr wyrzucić, pomimo że w ramienicowym jeziorze woda klarownie czysta, a nawet zdatna do picia. Ale są tu dwie szkoły. Przypomniałeś mi sprzedawcę z bazaru Różyckiego w Warszawie.

             W Warszawie na bazarze Różyckiego sprzedawca głośno oferował:
             - Maść na szczury! Maść na szczury! Maść na szczury!
             - Panie, jak się tą maść stosuje? - pyta jeden interesant.
             - Łapiemy szczura, smarujemy szczurowi maścią brzuszek i po 3 dniach szczur zdycha.
             - Panie, jak już złapiemy szczura, to nie można go tak po prostu utłuc?
             - Można. Są tu dwie szkoły. Ja tam wolę tą pierwszą. Maść na szczury! Maść na szczury! Maść na szczury!

             PS. Teoretycznie można wszystko, ale warto sobie na wstępie zadać pytanie: Po co? Trzeba najpierw wiedzieć co się chce, czemu instalacja ma służyć, a dopiero później można projektować. Wtedy można dobrać odpowiednią pompę do instalacji. Dobieranie instalacji do pompy nie ma teoretycznie sensu.

             www.budujemydom.pl/images/0/8/7/155087-zbiornik_deszczowki_800.jpg
             • Gość: x Re: Są dwie szkoły. IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.10.18, 16:23
              PO 1..Qwardek nie mieszka w krainie deszczowcow tylko w POznaniu..

              PO 2..Jak mu sie uda zapelnic oba zbiorniki POd korek 2 x w roku to moze czuc sie w czepku urodzonym..Moze byc tak,ze bedzie dolewal kranowe do zbiornikow..

              PO 3.. D.pa Jasiu,zadne filtry tylko to co zasugerowalem z plywakiem za 19,95 €..

              PO 4..W miare dobra pompa za przyzwoite pieniadze..

              PO 5.. Zasugerowana przez Ciebie "inwestycja z linku" POniesie sromotna kleske,jak ze skorka i wyprawka..

              PO 6.. Masz racje..Trzeba wiedziec czemu to ma sluzyc i ile trzeba miec zeby mozna bylo stracic. :):)


              PS Sa dwie szkoly,Ty kupujesz masc a ja tluke szczura wezem od POmpy..:):)

              POzdrawiam
              • Gość: nieważne Re: Są dwie szkoły. IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.10.18, 17:22
               Gość portalu: x napisał(a):


               > PO 5.. Zasugerowana przez Ciebie "inwestycja z linku"
               > POniesie sromotna kleske, jak ze skorka i wyprawka..

               Dokładnie, z tym, że ja tej inwestycji nie sugerowałem. Obrazek jest tylko ilustracją Twojej koncepcji, tego co zasugerowałeś z pływakiem za 19,95 €. Przecież sam pływak wody nie przefiltruje, nie wyciągnie i pompy nie wyłączy. Do takiej pompy, jaką proponujesz, potrzebna jest relatywnie czysta woda, a przecież przy rurze spustowej sitka nie chcesz widzieć.

               > PO 6.. Masz racje..Trzeba wiedziec czemu to ma sluzyc
               > i ile trzeba miec zeby mo zna bylo stracic. :):)

               Cieszę się, że się zgadzamy.

               > PS Sa dwie szkoly,Ty kupujesz masc a ja tluke szczura wezem od POmpy..:):)

               Tu akurat uważam odwrotnie.

               Ale jakie to ma znaczenie wobec wieczności? Są ważniejsze sprawy.

               Zadziwiające jest, jak mało ludzi na świecie wie, skąd się biorą pieniądze. W Polsce, to pewnie nikt nie wie. Przeważnie ludzie myślą, że kiedyś pieniądze bił władca, król jakiś, a teraz pieniądz emituje państwo, rząd państwa, albo przynajmniej bank centralny w danym państwie.

               Nic bardziej błędnego. Obecnie pieniąc jest wirtualny i wytwarza go każdy, również prywatny bank, który udziela kredytu. Bank nie musi mieć tych pieniędzy w kasie. Jeżeli bank daje komuś milion euro kredytu, to musi mieć 10% zabezpieczenia w banku centralnym, a wirtualne 900.000 euro wytworzył właśnie bank:

               www.youtube.com/watch?v=5e4qAergE3Q

               Polacy się pozbyli swoich banków i teraz muszą ciężko pracować na wirtualne pieniądze, które cudzy bank wytwarza w komputerze przy dawaniu kredytu. Mało tego, Polacy nie wiedzą, kto i za ile sprzedał ich banki i się pewnie tego nigdy nie dowiedzą.

               niewygodne.info.pl/artykul7/03295-Jak-TK-zablokowal-wyjasnianie-prywatyzacji-bankow.htm

               Pozdrawiam serdecznie.

            • qwardian Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława 13.10.18, 11:47

             Hmm, Sommerze. Te pompy do studni mają jedną zaletę. Dają bardzo wysokie ciśnienie i będę mógł tą wodę używać w sprinklerach do podlewania ogródka. Z drugiej strony są drogie. Z kolei te głębinowe do zanieczyszczeń odprowadzą szlam z dna studni i nie będę musiał zjeżdżać na dno w wysokich kaloszach. Pierwsze są za osiemset złotych w górę, drugie głębinowe za trzysta. Poważnie zastanawiam się za kupnem obydwu. Plastik nie wchodzi w rachubę, bo podczas regeneracji i rozkręcania, ryzyko jest, że nigdy nie będzie poprawnie złożona. Nierdzewka.
             • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.10.18, 12:47
              Qwardian napisal:

              > Plastik nie wchodzi w rachube....................................

              Qwardku..Bardzo madra decyzja..Osobiscie jak widze plastik w urzadzeniach mechanicznych,ktore maja sluzyc przez lata,to szlag mnie trafia juz PO pierszym zobaczeniu..Dlatego tez lepiej wydac wiecej niz wkurzac sie w czasie naprawy..Dam Ci przyklad na pralkach..Dawniej kotly w pralkach byly z nierdzewki i masywnym ze staliwa trojnikiem,w ktorym byly lozyska do wirnika..Jak nie puscil uszczelniacz i woda nie dostala sie do lozysk to to funkcjonowalo nawet 30 lat i dluzej..Do wymiany lozysk w trojniku odkrecalo sie tylko trojnik od kotla i sciagaczem wypychalo trzpien lacznie z wirnikiem..Teraz kotly sa robione z tworzywa sztucznego i skrecane z dwoch czesci..Lozyska z uszczelniaczem sa w jednej czesci kotla i trzeba rozebrac prawie 1/2 pralki zeby wymienic lozyska..No przeciez to jest chore i partackie..


              POzdrawiam PO fachowemu..
                • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.10.18, 19:47
                 Gość portalu: x napisał(a):

                 > Jebudu i wracamy do nierdzewki..

                 Aaaaaaa... Edelstahl! Edelrausch = Kaufrausch.

                 To może taka?

                 product-selection.grundfos.com/catalogue.product%20families.dw.dw.html?custid=GPL&familycode=APUFAM&lang=PLK&time=1539538063021

                 Ale bez przesady...

                 product-selection.grundfos.com/catalogue.product%20families.unilift%20ap.html?custid=GPL&familycode=APUFAM&lang=PLK&time=1539538520069

                 I tania ma być!

                 product-selection.grundfos.com/catalogue.product%20families.unilift%20kp.unilift%20kp.html?custid=GPL&familycode=APUFAM&lang=PLK&time=1539538567278

                 Pozdrawiam serdecznie.

                  • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.10.18, 20:36
                   Gość portalu: x napisał(a):

                   > Ma byc taka,zeby Qwardkowi odpowiadala i z mikro czujnikami w lozyskach..
                   > Zeby wiedzial kiedy jest cos nie tak i ustrzegl sie niepotrzebnego zatarcia..

                   To musisz Ty poszukać. Ja się przymierzam do wyjazdu do mojej pompy, aby przez tydzień moje obszary podlewać. Moja pompa nie ma czujników w łożyskach, ale za to jak pompuje! Ona w ogóle nie czuje, ani przeciążenia, ani zmęczenia.

                   > Ja sie przymierzam do meczu POlska - Wlochy..

                   Mój sąsiad pewnie też będzie oglądał.
                   On bardzo lubi piłkę kopaną oglądać.

                   Pozdrawiam serdecznie.
                    • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.10.18, 14:07
                     Gość portalu: x napisał(a):

                     > Jak bedzie miala dosc to Ci pewnie POkaze jeszcze srodkowy palec..:):)

                     Dokładnie. Studzienka będzie pełna pary, a pompa będzie zdechła. Tak miałem już dwa razy. Ale ta od 15 lat pracuje bez problemów. Gdyby pracowała na sucho, to ma wyłącznik termiczny, ale jeszcze nigdy nie musiał zadziałać. Wody w jeziorze 20 m głębokim wystarcza. Piorun strzelił obok w dąb, to się spaliło gniazdko elektryczne i zwęglił wyłącznik klawiszowy przy złączce przy gniazdku, a pompie nic. Pracuje jak nowa. I tak już od 15 lat w dużej wilgoci. Woda kondensacyjna się po niej leje. Jak by co, to zmienniczka w piwnicy czeka na swoją kolej.
                • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.10.18, 20:23
                 Pomp jest duży wybór, ale nie ważne która jest dobra. Ważne co się komu podoba:

                 www.ando-technik.de/wasserpumpen/tauchmotorpumpen.html

                 Te są małe są sprytne. Mogą podnieść nawet większe g...o, albo kasztan jakiś w łupinie, średnicy do 50 mm.

                 www.ando-technik.de/wasserpumpen/abwasserpumpe-ebara-dw-vox.html

                 Dajmy jednak trochę powybierać inwestorowi. Jak poda nam techniczne parametry i warunki brzegowe to możemy jemu coś na wyprzedaży poszukać.

                 Pozdrawiam serdecznie

                  • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.10.18, 20:46
                   Gość portalu: x napisał(a):

                   > Masz juz jakis trop..??

                   Nie mam czasu szukać i nie jestem w tej dziedzinie fachowcem. Ale Ty fachowiec przez tydzień na pewno coś dobrego i praktycznego z niedrogimi czujnikami znajdziesz. Wierzę w Twoje duże praktyczne doświadczenie. Postaraj się więc nie zawieść.

                   Pozdrawiam jeszcze raz, jak zwykle niezwykle serdecznie.

                    • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.10.18, 13:39
                     Gość portalu: x napisał(a):

                     > Skoro nie jestes fachowcem i sam sie do tego przyznajesz
                     > to o czym my tu z Toba rozmawiamy..?? O seksie wsrod bocianow..??

                     Pisałem przecież, że studiowałem kierunek techniczny na Politechnice Warszawskiej. Więc było od początku jasne, że na sprzedaży pomp się nie znam. Mogę zaprojektować fabrykę pomp. U nas pompy kupuje żona i podlewanie ogródka, to jej specjalność.

                     > Jesli sie troche POdszkolisz i POczujesz fachura to razem POszukamy..
                     >Teraz lej wode i uwazaj na zaby,zeby sie nie rechotaly z Twojej POmpy.. :):)

                     Nie mam zamiaru się w tym szkolić. Pompy i podlewanie zostawiam żonie. Ja zajmuję się teraz koszeniem. Muszę teraz wykosić krzaki na paru hektarach lasu. Jeżyny i dzikie róże mają pędy na 10m długie. Wszystko leży na krzakach głogu i tarniny. Dziki w tym mają się dobrze, ale ja się muszę tego pozbyć. Dzików też, gdyś zakładam sad.

                     Pierwszą pompę przed 25 laty żona miała spalinową firmy AL-KO, gdyż nie mieliśmy wtedy jeszcze prądu. Pompa miała kolosalną wydajność, ale dawała małe ciśnienie. Użyła ją żona dwa, lub trzy razy i odsprzedała znajomemu ogrodnikowi. Druga pompa, już elektryczna z hydroforem (Hauswasserwerk), pracowała prawie 10 lat zanim padła. Wtedy żona kupiła firmy metabo i załatwiła ją w jeden dzień. Wysłała mnie po nową. Pojechałem do FF i w sklepie budowlanym kupiłem firmy T.I.P. (wiem dokładnie, że T.I.P., bo sprawdziłem) i ona pracuje w bardzo trudnych warunkach do dziś, tj. już ok. 15 lat. Nowa metabo, otrzymana w ramach gwarancji, stoi w piwnicy.                     • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.10.18, 15:13
                      Niewazne napisal:

                      > Dziki w tym maja sie dobrze,ale ja sie musze tego POzbyc..Dzikow tez....


                      Dzik jest dziki,dzik jest zly,dzik ma bardzo ostre kly..Kto spotyka w lesie dzika,ten na drzewo zaraz zmyka..Bitte aufpassen..!!

                      PS 1 Osobiscie sie o tym przekonalem - na POlowaniu..:(:(

                      PS 2 POmpa u Qwardka ma sie dobrze - sam ja kupil - bez mego doradztwa..

                      POzdrawiam sympatycznie..
                      • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.10.18, 21:51
                       Gość portalu: x napisał(a):

                       > Osobiscie sie o tym przekonalem - na POlowaniu..:(:(

                       Dziki nie lubią, gdy na nie polować.

                       Gdy ja koszę zarośla, to ich tam już dawno nie ma. Wystarczy, że odpalę moją kosę spalinową, to uciekną. W listopadzie mają okres godowy i młode rodzą się w marcu. Staram się w marcu tam nie chodzić, aby nie niepokoić. W kwietniu lub maju znajduję 3 - 5 barłogów, więc wiem, że znów dzików przybyło. Teren jest prywatny i ogrodzony, więc myśliwych tam nie ma. Od 25 lat się tam nieźle zadomowiły. Włażą pod siatką ogrodzenia w krzakach. Zryły mi dokładnie nowo założony sad, ale w promieniu ok. 30 cm od drzewek ziemi na razie nie ruszyły, więc to doceniam i na razie nie wydaje im totalnej wojny.
                      • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.10.18, 16:52
                       Gość portalu: x napisał(a):

                       > POmpa u Qwardka ma sie dobrze - sam ja kupil - bez mego doradztwa..

                       No widzisz, niepotrzebnie się martwiłeś.

                       Gdy mój sąsiad, który jest praktykiem w budownictwie, jest murarzem z zawodu i sam wszystko u siebie na działce postawił, wywiercił u siebie studnię, to wtedy wpadł na praktyczny pomysł, aby pompę w studni połączyć z budynkiem wąską rurą, aby jego dużej wydajności pompa nie musiała się często włączać i wyłączać. Praktycznie nie można było go przekonać, że pchająca wodę wąską rurą pompa się męczy. Użyłem wtedy teoretycznego porównania. Jeżeli masz w pistolecie tubę z silikonem lub akrylem, to jeżeli obetniesz tylko czubek i musisz pompować przez wąski otwór, to idzie ciężko, a jeżeli obetniesz dalej i pompujesz przez szeroki otwór, to idzie lżej. Dopiero wtedy zrozumiał.
                       • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.10.18, 10:35
                        Niewazne napisal:

                        >Uzylem wtedy teoretycznego POrownania..

                        Ech..Znow ta Twoja dziwna teoria i cienki praktyk z tego budowlanca..Jezeli instalacja w domu jest w pelni napelniona i nie ma "ujscia",to na wiekszych przekrojach POmpa wiecej dostaje w dooope niz na mniejszych..Proste to jak swinski ogon - utrzymanie "w pionie" wiekszego "slupa" wody kosztuje wiecej energii niz mniejszego..Moze na projektowaniu scian sie znasz,ale instalacje wodne to Twoja pieta Achillesowa....

                        POzdrawiam milo - praktyk..

                        • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.10.18, 13:04
                         Gość portalu: x napisał(a):

                         > ... utrzymanie "w pionie" wiekszego "slupa" wody
                         > kosztuje wiecej energii niz mniejszego..

                         Praktycznie pewno masz to jakoś przemyślane, ale teoretycznie jesteś w podwójnym błędzie.

                         Po pierwsze. Nie potrzeba żadnej energii. Obok mnie jest jezioro o przekroju słupa wody ok 400.000 m² i utrzymanie w pionie tak wielkiego słupa wody nie zużywa żadnej energii. Dlatego również nikt nie pobiera żadnych opłat za energię z tego powodu.

                         Po drugie. Każdy kto uczęszczał do szkoły średniej wie, że istnieje coś takiego, jak prawo Pascala i istnieje ciśnienie hydrostatyczne, oraz potrafi te dwie informacje połączyć. Prawo Pascala mówi, że ciśnienie zewnętrzne w zamkniętym zbiorniku rozkłada się równomiernie (jeżeli pominiemy ciśnienie hydrostatyczne), a jeżeli uwzględnimy ciśnienie hydrostatyczne, to ciśnienie na jednakowej wysokości jest takie samo. Czyli przekrój rury nie ma tu żadnego znaczenia. Na 1 cm² przekroju wyjścia z pompy ciśnienie będzie identyczne, czy powyżej zastosujemy podaną przez producenta rurę, czy 10x cieńszą, czy 10x grubszą. Nie ma to absolutnie znaczenia. Ciśnienie na pompę będzie identyczne.

                         Natomiast grubsza rura ma mniejsze opory przepływu i to jest ważne dla pompy. Jeżeli dasz rurę o przekroju 10x mniejszym niż producent pompy przewidział, to silnik się zagrzeje, a jeżeli dasz rurę o przekroju 10x większym niż producent przewidział, to silnik się ucieszy i będzie dobrze służył przez więcej lat niż norma przewiduje.
                         • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.10.18, 09:04
                          Niewazne nie napisal bla bla bla,ale............:


                          >bla bla bla.........Cisnienie na POmpe bedzie identyczne...

                          Suuuper wiadomosc..!! Juz zaczynam budowac lodz POdwodna (z blachy nierdzewki 1mm) i se "zanurkuje" na dno ROWU MARIANSKIEGO..A co..?? Skoro kolega tak twierdzi to tak musi byc..!! :):)

                          Niewazne zrozum..Caly czas mam na mysli paradoks hydrostatyczny,a nie Twoje jezioro czy inne "madrosci".... :(:(

                          POzdrawiam z Rowu Marianskiego... :):)
                         • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.10.18, 09:58
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > ... "zanurkuje" na dno ROWU MARIANSKIEGO..

                          Cały czas dyskutujemy jedynie o różnych przekrojach rury, przy niezmiennej wysokości słupa wody! A więc nie odwracaj ogona kotem, tylko podróżuj LOT-em.

                          > Niewazne zrozum..Caly czas mam na mysli paradoks hydrostatyczny,
                          > a nie Twoje jezioro czy inne "madrosci".... :(:( ...

                          Znaczy, że paradoksu hydrostatycznego w ogóle nie jesteś w stanie zrozumieć. Ja o niczym innym nie pisałem, jak o paradoksie hydrostatycznym, a dla Ciebie było to "bla bla bla". Teorii nie zmienisz. Fizyka mówi, że ciśnienie w pompie jest identyczne bez względu na to, czy nad pompą jest jezioro, czy tylko cieniutka rureczka. Oczywiście przy tej samej pompie i tej samej wysokości słupa wody.

                          Może lepiej dla Ciebie byłoby, gdybyś zajął się praktyką, a teorię pozostawił teoretykom?

                          Pozdrawiam serdecznie.

                         • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.10.18, 10:34
                          Niewazne napisal:


                          >A wiec nie odwracaj ogona kotem,tylko lataj LOT-em...


                          Ciekawe kto tu jest czworonogiem kopytniakiem (z duzymi uszami) i wydaje glos auu auu auu..?? Ja na pewno nie..!!

                          Cos sobie ubzdural,ze POsadzasz mnie o ta sama wysokosc slupa wody..Przeciez napisalem,ze instalacja w domu jest w pelni napelniona i nie ma ujscia..Co znaczy automatycznie,ze POmpa wodna znajduje sie duzo POnizej ostatniego kranu na 144-tym pietrze..:):) Wiesz jaki to jest slup wody,ktory moze zrobic z POmpy "balon" - jak nie ma zaworow zwrotnych..?? To tyle i az tyle..

                          PS Ciezko to skapic i czytac ze zrozumieniem - teoretyku..??


                         • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.10.18, 13:41
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Cos sobie ubzdural,ze POsadzasz mnie o ta sama wysokosc slupa wody..Przeciez na
                          > pisalem,ze instalacja w domu jest w pelni napelniona i nie ma ujscia..Co znaczy
                          > automatycznie,ze POmpa wodna znajduje sie duzo POnizej ostatniego kranu na 144
                          > -tym pietrze..:):)

                          Jakie to ma praktyczne znaczenie dla tematu pompy do deszczówki naszego kolegi?

                          > Wiesz jaki to jest slup wody,ktory moze zrobic z POmpy
                          > "balon" - jak nie ma zaworow zwrotnych..??

                          Wiem, bo się w szkole uczyłem.

                          > To tyle i az tyle..

                          Gdzie praktykowałeś, jeżeli uważasz, że jak nie ma zaworów zwrotnych, to cieńsza rura uratuje pompę poniżej 144 piętra?

                          > PS Ciezko to skapic i czytac ze zrozumieniem - teoretyku..??

                          To nie czytaj.
                         • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.10.18, 09:57
                          Teoretyk napisal:

                          > To nie czytaj..

                          Nawet tego zdania nie POtrafisz przeczytac ze zrozumieniem..Ja nie stwierdzam,ze ciezko cie skapic (zrozumiec) tylko pytam,czy nie POtrafisz tego skapic (zrozumiec)..
                          Tej zmyslaczu..Gdzie napisalem,ze chce >ratowac< POmpe mniejszym przekrojem rury..??

                          Teoretyk napisal:

                          > Gdzie praktykowales..

                          Nigdzie..Nie musialem praktykowac PO studiach - w POrownaniu do Ciebie..Ja nie konczylem uczelni,ktora sie miesci w rankingach w POd koniec pierwszego tysiaka..2 lata PO studiach zawladnalem firma,ktora w POrywach liczyla POnad 200-tu "ludziow"..

                          PS Tacy jak Ty tez byli i mowili PO Polsku..                         • Gość: nieważne Nie z każdej mąki będzie chleb, ... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.10.18, 12:01
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > To,ze POmpa sie zatkala kasztanami z Lidla - PO 9,99 €.. Ech...

                          Widzę, że Ci głupio. Następnym razem, najpierw pomyśl, a później pisz, a nie tak jak Kukiz.

                          > PS Tak jakby nie mozna bylo kupic w KaDeWe - PO 14,99 €... Wrrrr.. :):)

                          Po pierwsze, KaDeWe mam daleko, a Lidla pod domem. Po drugie owoce były wyjątkowo duże. Po trzecie najbardziej chodziło mi o tą konkretną nazwę odmiany kasztanów jadalnych. Ta nazwa miała dla mnie bardzo duże znaczenie. Posadziłem 6 szt. Przypuszczalnie wzejdą 4 szt. Dziki zniszczą 1 szt. Sarny zniszczą 1 szt. Karczownik zniszczy 1 szt. Zające boją się rozwieszonych CD, więc 1 szt. ma duże szanse zostać drzewem. Nie z każdej mąki będzie chleb, nie z każdego nasiona drzewo.

                          Uzupełniłem album o Kilka nowych jesiennych zdjęć z naszych upraw.

                          c.web.de/@337631996614279207/qFRE5EqaTwy7IKlHqgdhVg

                          Pozdrawiam serdecznie

                         • Gość: x Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.10.18, 22:11
                          Niewazne..Skoro zadajesz glupie i nie do konca przemyslane pytania to i o3mujesz glupie odpowiedzi..Wiele razy POdpowiadalem o co mi "biega"..A Ty z upartoscia klapoucha nic nie widzisz tylko swoje wymaginowane teorie..Wiedz jedno,z samej teorii chleba nie ma..Smutne to to i teoretycznie glodne.. :(:(


                          Niewazne napisal...

                          > PO pierwsze,KaDeWe mam daleko..

                          Jak Ty w samym Berlinie masz daleko to co ja mam POwiedziec..??


                          PS Jutro wybiore sie do Lidla i sprawdze czy gdzies pisze jaki to gatunek kasztana jadalnego..?
                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.10.18, 23:10
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Niewazne..Skoro zadajesz glupie i nie do konca
                          > przemyslane pytania to i o3mujes z glupie odpowiedzi..

                          Pytanie było mądre i do końca przemyślane, a odpowiedź głupia.

                          > Wiele razy POdpowiadalem o co mi "biega"..

                          O negację prawa Pascala? Napisałeś to wyraźnie na samym początku.

                          > A Ty z upartosci a klapoucha nic nie widzisz
                          > tylko swoje wymaginowane teorie..

                          To nie moje, tylko Błażeja Pascala. W liceum o tym uczyli.

                          > Wiedz jedno, z samej teorii chleba nie ma..
                          > Smutne to to i teoretycznie glodne.. :(:(

                          Wiem. Wiem. Mówią, że "Nie matura, lecz chęć szczera, zrobią z ciebie oficera." Ale oficer bez matury może się łatwo skompromitować. Prędzej, czy później wyjdzie na jaw brak matury. Jakby nie kombinował. Lekceważącym stosunkiem do ludzi z maturą może próbować siebie dowartościować, ale matury nie nadrobi.

                          Mi też nigdy chleba nie brakowało. Matura i znajomość Prawa Pascala jakoś mi w tym nie przeszkodziły.


                         • Gość: x Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.10.18, 00:03
                          Niewazne napisal:

                          >Mi tez nigdy chleba nie brakowalo..

                          POdziekuj tym,co cie nakarmili i "wyspowiadali" (rowniez przez Amerykanow) na Marienfelde..Rowniez tym,do ktorych biegales z Laufzettelem PO jalmuzne..Np. Czerwony Krzyz,Kosciol Katolicki itd..Jezeli mozna zapytac,ile godz spedziles na ulicy az jakis Niemiec POdjechal i zabral na fuche..A takze ile miesiecy spedziles w Heimie (za friko) nim dostales mieszkanie..Masz pecha..Do 1989-go roku mieszkalem w Berlinie i widzialem ta biedote na wlasne oczy..Smutne to to,ale prawdziwe..

                          POzdrawiam 100% Niemca aus POlen.. :):)


                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.10.18, 02:34
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Jezeli mozna zapytac,ile godz spedziles na ulicy
                          > az jakis Niemiec POdjechal i zabral na fuche..

                          Ani sekundy. Zaniosłem Bewerbung, ot tak z zapytaniem, do biura architektonicznego położonego ok. 3 minuty od domu i jeszcze tego samego dnia podpisałem umowę o pracę. Drugi Bewerbung, do biura architektonicznego położonego ok. 15 minut od domu, wysłałem pocztą i po tygodniu dostałem zaproszenie na rozmowę. Poszedłem, aby mieć ogląd. Bardzo sympatyczne małżeństwo architektów mnie powitało i przedstawiło co mają do zrobienia. Oprócz drobnicy dwa duże obiekty. Mogę sobie jeden wybrać: nowoczesna hala fabryczna z obiektem biurowym, albo tradycyjny Kaufland nawiązujący do starego miasta znajdującego się po sąsiedzku. Mówię, że jest problem, bo już podpisałem umowę o pracę. Ona na to, że małżeństwa się rozchodzą, a ja tu robię problem z umowy o pracę. On, że da 500 DM więcej, a jak się sprawdzę to jeszcze więcej i w końcu mnie przekonali. Na początku były co roku podwyżki po 500 DM, ale później stanęło, gdyż zakończyła się odbudowa wschodu, a zaczął exodus architektów ze wschodu szukających pracy na zachodzie za połowę tego, co ja zarabiałem.

                          > Masz pecha..Do 1989-go roku mieszkalem w Berlinie
                          > i widzialem ta biedote na wlasne oczy..
                          > Smutne to to,ale prawdziwe..

                          To Ty masz pecha, a nie ja.

                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.10.18, 04:04
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Zaczyna sie identycznie jak z POmpa,rurami i Pascalem..
                          > Ja o "Twoim chlebie" na Marienfelde, ...

                          Nigdy nie mieszkałem na Marienfelde.

                          > Ty o "swoim Niebie" jak juz miales
                          > mieszkanie i byles PO Hartnacku.

                          Nie jestem po Hartnacku.

                          > .I jak tu z Toba POlemizowac..??

                          Nie ma możliwości na polemikę ze mną w tym temacie, tak samo jak w temacie pompy. Ty jesteś praktyk, a ja teoretyk. Tak też zostaliśmy podzieleni po zameldowaniu się w Berlinie. Ja zostałem zakwalifikowany jako "Akademiker" i nie miałem styczności z praktykami. Nawet piętra w Arbeitsamt-cie były różne dla teoretyków i dla praktyków. Teraz domyślam się powodu. Zapewne chodziło o to, aby praktycy nie starali się udowadniać teoretykom, że są od nich lepsi.

                          > Z Arbeitsamtu dostales kase na przeprowadzke z Heimu..??

                          Nie przypominam sobie, więc chyba nie dostałem.

                         • Gość: x Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.11.18, 05:16
                          Tej..Cos ci sie POmyrdalo z tymi 6-ma tys DM..Tyle wziales POzyczki w banku na zagospodarowanie - PO opuszczeniu kontenera..Wiesz co,jak opowiedzialem to szwagierce,ktora pracowala w owym czasie na Marienfelde (musiales u niej byc) to ryknela smiechem i POkazala POdwojny Scheibenwischer.. :):)


                          PS Widac,ze stan ci sie POgorszyl - musisz zmienic piora od wycieraczek..
                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.11.18, 12:08
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Wiesz co,jak opowiedzialem to szwagierce,
                          > ktora pracowala w owym czasie na Marienfelde (musiales u niej byc)
                          > to ryknela smiechem i POkazala POdwojny Scheibenwischer.. :):)

                          Pisałem już, że nigdy nie mieszkałem na Marienfelde. Nie mogłem więc znać sprzątaczek z Marienfelde. Twoja szwagierka nie mogła pracować na stanowisku wyższym od sprzątaczki, jeżeli nie ma zupełnie orientacji w cenach, które Senat Berlina wtedy płacił i również obecnie płaci.

                          W tym jednym szczytowym miesiącu w którym ja przyjechałem, do RFN przyjechało ok. 300 tys. osób z PRL, a w tym do Berlina Zachodniego ok. 30 tys. osób. Ludzie nie mieścili się nie tylko na Marienfelde, ale też w Heimach, kontenerach i salach gimnastycznych. Dlatego Senat Berlina wynajmował również prywatne hotele, pensjonaty, a nawet pokoje w prywatnych domach. Ceny wtedy były oczywiście odpowiednie do popytu.

                          Również niedawno z uciekinierami było analogicznie. Zakwaterowanie jednego uciekiniera kosztuje Senat Berlina od 210 do 1080 EUR na miesiąc w zależności od wielkości hali sportowej lub zestawu kontenerów. Ale w szczytowym momencie, gdy brakowało miejsc, senat płacił za pokoje hotelowe dla uciekinierów nawet do 1.500 EUR miesięcznie. Ponieważ ja również przybyłem w szczytowym momencie, więc za moją 5 osobową rodzinę Senat Berlina mógłby teoretycznie płacić nawet 7.500 EUR, czyli w przeliczeniu ok. 15.000 DM na miesiąc.

                          Pokaż to szwagierce i razem przecierajcie sobie oczy ze zdumienia:

                          www.morgenpost.de/politik/article207803205/Was-kostet-ein-Fluechtling.html

                         • Gość: x Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.11.18, 19:24
                          Niewazne napisal:

                          >Nie moglem wiec znac sprzataczek z Marienfelde..


                          Ze szwagierki byla taka sprzataczka jak z ciebie POlski inzynier,ktoremu wszyscy Niemcy padali do kolan i serwowali co najlepsze..Lepiej napisz ile wybuliles za "papiury" i kto cie POinstruowal jak masz udawac inz..Takich jak ty byly setki i PO dokladnym sprawdzeniu wyszlo na jaw,ze to pic na muchy fotomontaz..Jeszcze wiekszy smiech mnie ogarnia,ze bez uznania dyplomu szukales pracy jako projektant i o maly wlos nie doszlo do rekoczynow miedzy biurami projektowymi..Wyobraznie to ty masz,ale klape jeszcze wieksza..Buhahaha..


                          PS Lepiej przyznaj sie bez bicia,ile zarabiales na czarno na budowach..?? Bylo 15 DM za godz...??
                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.11.18, 21:15
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Wyobraznie to ty masz,ale klape jeszcze wieksza..Buhahaha..

                          Nie musisz mi przecież wierzyć, tak jak nie wierzysz w Prawo Pascala, którego nauczają wszystkie dzieci w szkole średniej, tak jak nie wierzysz w ponoszone przez Land koszty zakwaterowania uchodźcy, pomimo że piszą o tym wszystkie gazety obecnie tak samo jak pisały też 30 lat temu. Zamiast coś przeczytać i się dowiedzieć, wolisz pytać szwagierkę, która widać tak samo cytata.

                          > ...,ile zarabiales na czarno na budowach..??

                          Nie przykładaj do mnie swojej miarki.
                         • Gość: x Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 00:45
                          Niewazne..Nikt tu nie neguje prawa Pascala ani kosztow jakie POnosi Land na ciapatych..
                          Wybuchlismy smiechem z POwodu Twoich przechwalek i wysokosci kosztow jakie wylozono na Twoja rodzine..Takie sumy sa tylko w Twojej wyobrazni i przez nikogo nie byly POnoszone..
                          Swoja droga szwagierka byla tam "szycha" i jak juz pisalem musiales sie u niej zameldowac i "wyspowiadac" - a nie ze byles tam zakwaterowany..W wielu kwestiach POdnosisz swoj status spoleczny a w rzeczywistosci w urzedowych papierach nadal jestes POlakiem i nie masz takich samych praw jak rodowici Niemcy..Np.Zamelduj sie w POlsce i PObieraj w pelnej wysokosci emeryture to sie przekonasz jak na tym wyjdziesz finansowo..Dlatego tez ostrzegalem przed "POkazywaniem" calego Ascha na forach internetowych..To tyle i az tyle..

                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 09:43
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Nikt tu nie neguje prawa Pascala ani kosztow jakie POnosi Land na ciapatych..

                          Prawo Pascala negowałeś wprost. Przytoczyłem na to cytat. Przestałeś negować, gdy pokazałem Prawo Pascala w internecie. Nie negujesz kosztów jakie ponosi Land na uchodźców, bo pokazałem w internecie. Podobnie było 30 lat temu, ale wtedy nie było internetu, nie mogę pokazać, więc negujesz.

                          > Swoja droga szwagierka byla tam "szycha" i jak juz pisalem
                          > musiales sie u niej zameldowac i "wyspowiadac"

                          Aaaa! Ta gruba stara Amerykanka! Dlaczego nie napisałeś od razu, że to była Amerykanka? Musiałem się zameldować i wyspowiadać u aliantów, bo oni sprawowali władzę w Berlinie Zachodnim i decydowali o tym, kto może zostać, a kto nie. Francuzi o nic nie pytali i tylko odfajkowali, Anglicy w ogóle nie rozmawiali, bo mieli pełne zaufanie do Amerykanów. Natomiast u tej grubej starej Amerykanki musiałem się wyspowiadać, że w żadnych służbach, ani przy produkcji zbrojeniowej nie pracowałem. Mało się z nią nie pokłóciłem, bo się babsko popisywało znajomością geografii Polski, a w rzeczywistości guzik wiedziało. Machnąłem jednak ręką. Co będę głupiej babie tłumaczył. Niech trwa w będzie, jak się nie daje przekonać. Pamiętam ją doskonale. To ona jeszcze żyje?

                          > ... a nie ze byles tam zakwaterowany..

                          Cieszę się, że zmądrzałeś i już tego nie kwestionujesz.

                          > W wielu kwestiach POdnosisz swoj status spoleczny ...

                          Nie ja, tylko ty podnosisz mi sztucznie status, aby później mnie obśmiać i udowodnić mi, że wychodzę na głupiego. Taką masz metodę dyskusji, ale w moich oczach sam wychodzisz na głupiego. Na przykład. Nigdzie nie napisałem, że byłem zgłaszany w urzędzie jako projektant, a ty się starasz zrobić ze mnie głupiego jakobym napisał, że byłem "projektantem". Sam wychodzisz na głupiego. Wiadomo przecież, że w małych biurach architektonicznych szef ma uprawnienia, opłaca wymagane ubezpieczenia i tylko on może być zgłaszany jako projektant. Wszyscy projektujący w jego biurze podpisują dokumenty i. A.

                          > ... jestes POlakiem i nie masz takich samych praw jak rodowici Niemcy..

                          Mam wyższe. Mogę głosować w Niemczech i w Polsce, a oni tylko w Niemczech.

                          > Np.Zamelduj sie w POlsce i PObieraj w pelnej wysokosci emeryture
                          > to sie przekonasz jak na tym wyjdziesz finansowo..

                          Po co miałbym się meldować w dwóch miejscach? Mój znajomy wymagał opieki, więc przeniósł się z Niemiec do Polski gdzie pobierał pełną niemiecką emeryturę również za okres pracy w Polsce i rodzina na niego pobierała pełen niemiecku zasiłek pielęgnacyjny, a obecnie pobiera pełną Niemiecką emeryturę za opiekę nad chorym w domu, gdyż on już zmarł. Tak więc w mojej ocenie, to Ty jeszcze mało wiesz.

                          > Dlatego tez ostrzegalem przed "POkazywaniem"
                          > calego Ascha na forach internetowych..To tyle i az tyle..

                          A więc nie będę szczegółów pisał. Pomimo że tu NRD-owców nie ma, a to oni zaraz kapują. 1/3 obywateli NRD donosiła do STASI. Gdy opieka społeczna musiała z FF przyjechać na kontrolę do mojego znajomego do Polski, to też zaraz zrobiła donos. Jednak nic nie wskórała. Zapytaj szwagierkę, jak to możliwe.
                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 18:43
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > Nie znasz innego slownictwa ...

                          Nie lubię ludzi, którzy udają kogoś innego niż są w rzeczywistości.

                          > A ty znasz kazdy zakatek USA..??

                          Nie znam. Ale ja nie udaję, że znam.

                          Teraz się dowiaduję, że nie tylko Polski nie znała, a udawała, że Polskę zna, ale nawet nie wiedziała do jakich sum płaci Senat Berlina za zakwaterowanie, a teraz udaje że wiedziała. Przecież wszystkie gazety w Berlinie Zachodnim wtedy trąbiły, tak samo jak i teraz w Berlinie trąbią o kosztach zakwaterowania uchodźców. Mogliby Amerykanie kogoś bardziej rozgarniętego przysłać.
                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 20:10
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > 1 taki madry inaczej napisal:
                          >
                          > >Nie lubie ludzi,ktorzy udaja kogos innego niz sa w rzeczywistosci..
                          >
                          >
                          > Tzn,ze siebie tez nie lubisz..

                          Sam jesteś mądry inaczej, gdyż ja nigdy nie udawałem kogoś innego niż jestem w rzeczywistości.

                          > Szwagierka nie byla pracownikiem Senatu...Mogla i nie musiala wiedziec
                          > jakie sumy placi Senat Berlina...Zatkalo kakao..??

                          Nie chodzi o to, że nie wiedziała. Chodzi o to, że "ryknela smiechem i POkazala POdwojny Scheibenwischer..", czyli udawała, że wie jaka to powinna być kwota.
                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.11.18, 00:03
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > No to jeszcze 2 smierdzace Effenbergi od szwagierki..
                          >Za to,ze tak "ladnie" mowisz o kobietach warszawski prostaku...

                          Ty sam napisałeś, jak ona głupio reaguje, jeżeli nie ma o czymś pojęcia, a ja tylko cytowałem to co wcześniej napisałeś. Czyli 2 śmierdzące Effenbergi od szwagierki są wyłącznie dla ciebie prostaku i są w pełni zasłużone. Sam jesteś "mądry inaczej", gdyż nie wiesz co piszesz.
                         • Gość: x Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.11.18, 02:17
                          Durak napisal:

                          > Nie mam zamiaru sie POwtarzac..


                          No tak..Trudno cos POwtorzyc skoro tego nie ma..Tak wiec perfidnego duraka zaliczasz kolejny raz..Swoja droga nalezy zapytac,jakim cudem zaliczyles POdstawowke i czy w OHP mozna bylo zrobic inz. za kope jaj i 1kg kaszanki owinieta w Trybune Ludu..?? Skoro myslisz,ze klapa tutaj cos osiagniesz to jestes w wielkim bledzie..Paru juz ci tutaj POwiedzialo,jestes madry inaczej i picer pierwszego tloczenia..Zieh Leine dupku..
                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.11.18, 11:18
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > ... warszawskich cwaniakow nie cierpie..

                          Wcale się nie dziwię, jeżeli musiałeś mieszkać w kontenerze, a ja mieszkałem w solidnym klinkierowym murowanym budynku na Wannsee. Z moich doświadczeń wynika, że ludzie ze śląska są strasznie zawistni.

                          > PS Fju fju..6 tys DM za 2 POkoje w kontenerze na Wannsee..??

                          Nie w kontenerze, tylko świeżo wyremontowanych, odnowionych i umeblowanych pokojach opłacanych niepublicznemu właścicielowi. Nie za dwa pokoje była liczona ta cena, tylko tak jak w hotelu za osobę i za dobę. Ja mam liczną rodzinę, więc to dlatego tak drogo kosztowało niemieckiego podatnika. Koszty jednak nie grały roli, gdyż było to ukryte finansowanie rządzącej partii. Ceny były hotelowe, ale w Dubaju jest mimo wszystko drożej i też bez złotych klamek. Widać mało nocowałeś w Niemczech w hotelach, gdyż nie orientujesz się w cenach. Jachtu nie było przy pomoście, ale było zorganizowane wiele innych fajnych rzeczy. Recepcja czynna całą dobę, tłumacz, przedszkolanka do dzieci, darmowe wycieczki do Hamburga, kilkudniowe do Bonn i Kolonii itp. W sumie były to "Gute Zeiten".

                         • Gość: nieważne Re: Zeby bylo glupio - musi byc madrze... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.10.18, 14:13
                          Gość portalu: x napisał(a):

                          > ... ,Ty o "swoim Niebie" jak juz miales mieszkanie ...

                          Może to było niebo dla Ciebie, gdy miałeś mieszkanie. Ja miałem niebo już wcześniej, zanim jeszcze dostałem mieszkanie. Pierwsze kilka dni mieszkałem u rodziny, a później dostałem dwa pokoje w Heimie na Wannsee. Przez ponad dwa lata mieszkałem na wyspie nad jeziorem i plażowałem na koszt niemieckiego podatnika. Coś ok. 6.000 DM miesięcznie płacił niemiecki podatnik za Heim dla mojej rodziny przez dobre ponad 2 lata. Oprócz tego oczywiście zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek na dzieci itp. Za pozostawione w Polsce meble otrzymałem rekompensatę dwukrotnie wyższą niż inni w Heimie, bo nie pouczałem niemieckiego urzędnika ile mi się należy. To były piękne dni. Nie mogę narzekać. Wcześniej w Polsce też miałem dwa pokoje.

                          Szczęście jest rzeczą względną. Już kiedyś to pisałem. Jeżeli pracownik dostał 300 € podwyżki, to jest bardzo szczęśliwy. Jeżeli dowiaduje się, że inni dostali znacznie więcej niż on, to już taki szczęśliwy nie jest. Ja miałem bez porównania lepiej niż inni w podobnej do mojej sytuacji.

                          Gdy wcześniej w Polsce, w gronie przyjaciół w pracy, zastanawiałem się nad wyjazdem, jeden powiedział: "Będziesz na Niemców pracował?" Drugi wtedy słusznie zauważył: "że lepiej pracować na Niemców i coś z tego mieć dla siebie, niż pracować na komunistów i nic dla siebie z tego nie mieć." Dlatego gdy później z dwóch pokoi w obskurnym komunistycznym mieście przeniosłem się do dwóch pokoi na wyspie wśród pięknych jezior i przez prawie 2,5 roku leżałem z rodziną na plaży na koszt niemieckiego podatnika, to relatywnie odbierałem to bardzo pozytywnie. To były dla mnie piękne dni.

                          Niedawno słyszałem taki rosyjski dowcip:

                          Umarł rosyjski oligarcha i poszedł do nieba. Tam św. Piotr pyta:
                          - Te miliardy dolarów na kontach w bankach, to były twoje?
                          - Tak, moje - odpowiada oligarcha.
                          - Te sztaby złota w sejfach w bankach, to też były twoje?
                          - Tak, moje - odpowiada oligarcha.
                          - Te fabryki i domy rozrywki rozsiane po całym świecie, też były twoje?
                          - Tak, moje.
                          - Te wszystkie wille z basenami w najpiękniejszych miejscach świata, to też były twoje?
                          - Tak, moje.
                          - Tobie się chyba u nas nie będzie podobało...

                        • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.10.18, 13:57
                         Gość portalu: x napisał(a):

                         > Ech..Znow ta Twoja dziwna teoria i cienki praktyk z tego budowlanca..Jezeli ins
                         > talacja w domu jest w pelni napelniona i nie ma "ujscia",to na wiekszych przekr
                         > ojach POmpa wiecej dostaje w dooope niz na mniejszych..Proste to jak swinski og
                         > on - utrzymanie "w pionie" wiekszego "slupa" wody kosztuje wiecej energii niz m
                         > niejszego..Moze na projektowaniu scian sie znasz,ale instalacje wodne to Twoja
                         > pieta Achillesowa....

                         Na na większych przekrojach pompa wcale nie dostaje więcej w dooope niż na mniejszych. Na tym właśnie polega ten paradoks hydrostatyczny, którego nie rozumiesz.

                         Jeżeli uwzględnimy do tego jeszcze opory przepływu, to zdecydowanie na większych przekrojach pompa dostaje mniej w dooope i zużywa mniej energii niż na mniejszych.

                         Pozdrawiam serdecznie i więcej zrozumienia przy czytaniu życzę.
              • qwardian Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława 16.10.18, 13:38

               Sommerze, Grundfos już w domu. Model Unilift KP-A, trochę nieporęcznie duże wyjście 1 1/4 więc musiałem odbyć kilka rozmów przez telefon. Pewnie bez reduktora się nie obędzie, ale producent brał pod uwagę podłączenie węża od wozu strażackiego. Lepsze większe niż mniejsze, mam czas zastanowić się jak to rozprowadzić. Życzę wszystkim przyjemnego dnia. Przyjemnie pracuje się w taką pogodę..
               • Gość: x Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 16.10.18, 14:37
                Qwardku..Ciesze sie,ze zainwestowales w ta POmpe..To jest to co POtrzebujesz - cala z nierdzewki,lozyska slizgowe z mozliwoscia wymiany itd..Silnik chlodzony w oslonie plaszcza wodnego i jakis czas moze chodzic na sucho - nic mu sie nie stanie..Oprocz tego jest termostat,ktory odetnie napiecie w razie przegrzania..Reduktor to zaden wielki problem - istotne jest,zeby nie byl z materialu ktory rdzewieje..Wkrecajac redutor do POmpy uzyj tasmy teflonowej - bez zadnego smarowania gwintu..Tasme teflonowa nawijasz na gwint reduktora "POd wlos" tzn - jak gwint prawy to tasma w lewo nawijana..Pisze to na wszelki wypadek,bo to dosc istotne w ktorym kierunku..Zycze duzo zabawy i wieloletniej bezawaryjnosci..

                POzdrawiam serdecznie..

                PS Naszemu koledze z Berlina pewnie sie juz czka.. :):)


            • Gość: nieważne Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.10.18, 10:45
             Gość portalu: x napisał(a):

             > ...,w ktorych "zanurkowales" w mule ...

             Teoretycznie masz rację, że to ja w mule, ale praktycznie rzecz biorąc, nie ja na tym straciłem, że sąd uniewinnił osobę potwierdzającą nieprawdę w dokumentach, tylko straciło polskie społeczeństwo. A więc praktycznie nie ja jestem w mule, tylko polskie społeczeństwo. Nadal traci polskie społeczeństwo, gdyż osoba ta nadal wystawia fałszywe dokumenty. Projektuje budynki na terenie Natura 2000 pisząc w opisie, że tam nie ma obszaru Natura 2000. Fałszowanie dokumentów w Polsce jest nagminne. Również gmina uchwaliła mpzg, czyli prawo miejscowe, w którym nie ujawniła obszaru Natura 2000. Tym sposobem niszczony jest obszar Natura 2000 na terenie 10x większym niż w Puszczy Noteckiej słynnym zamkiem. Dyrekcje ochrony środowiska nie mają sobie nic do zarzucenia, gdyż inwestor się do nich o zgodę nie zwracał. Po co miał się zwracać, jak mu gmina i projektant fałszywe dokumenty wystawiają? Jeżeli ktoś zarabia 15.000 x 350 euro rocznie, to w Polsce każdego może kupić. Później wszyscy będą się dziwować, tak jak w przypadku zamku w Puszczy Noteckiej.
   • atlass Re: POznaniakom odebrano rozum.. 24.10.18, 19:27
    Przestań belkotac ideologicznie. Zacznij kalkulowac zyski i straty. Polską prawice nie stac na rozum. Debilne rzady pisowskie, paniczny strach przed pisowskimi aparatczykami spowodował wybuch emocji. Zaglosowano nogami, i tyle. Teraz beda koszty. Krecenie lodów w samorzadach.
    Podziekujcie pisowi za tkj - teraz ku... ja.
    • Gość: nieważne Wszystkiemu winien PiS? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.10.18, 09:23
     Ale o co chodzi? ...

     552 mandaty były do zdobycia

     254 zdobyła partia PiS
     194 zdobyła Koalicja Obywatelska (czyli PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska razem wzięte)
     _70 zdobyła partia PSL
     _15 zdobyli Bezpartyjni Samorządowcy
     _11 zdobyły partie SLD-Lewica Razem
     __5 zdobyła Mniejszość Niemiecka
     __2 zdobył Dutkiewicz dla Dolnego Śląska
     __1 zdobył Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty

     niezalezna.pl/242513-oficjalnie-pis-wygral-wybory-do-9-sejmikow-wojewodztw-a-samodzielnie-rzadzil-bedzie-w-6

     Angela Merkel może tylko pozazdrościć Jarosławowi Kaczyńskiemu.

     Angela Merkel jest teraz jak FC Schalke 04, to znaczy, ciągle na wylocie.

      • Gość: nieważne Re: Wszystkiemu winien PiS? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.10.18, 22:21
       atlass napisał:

       > ludzie maja w d... sejmiki ...

       Pytałeś tych ludzi w Lubuskim, którym wybrany przez sejmik marszałek województwa zafundował bezterminowo składowisko niebezpiecznych odpadów wprost pod nosem i teraz nie wie co z tym zrobić?

       > 254 mandaty nie daje wiekszosci

       To prawda, że nie zawsze najlepszy wynik wyborczy daje możliwość rządzenia. Nic na to nie można poradzić. Jednak już pewnie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne. Bezpartyjni samorządowcy są naturalnym koalicjantem dla PiS, jeżeli oczywiście chodzi im o interes wyborców. Również partia ludowych cwaniaków PSL się do PiS przyklei, bo oni kleją się do zwycięzców jak psie odchody do buta. Miejmy nadzieję, że nie będą wiele przeszkadzać w korzystnym dla wyborców sprawowaniu rządów.
       • Gość: nieważne Wszystko przez Kaczyńskiego... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.10.18, 10:52
        Przez Kaczyńskiego Angela Merkel musiała zrezygnować!

        Przez Kaczyńskiego PiS zdobył najwięcej głosów w 9 województwach na 16 województw. Wcześniej rządził w tylko w jednym województwie. Nawet jeżeli wszędzie największa liczba głosów nie zapewni partii PiS możliwości rządzenia, to zapewni w przyszłych wyborach bezwzględną większość. Jeżeli oczywiście IQ polskich wyborców będzie rosło w dotychczasowym tempie.

        Naturalnie niemieckie media będą się starały temu zapobiec, bo jak słusznie kiedyś zauważył Maciej Rybiński, Polska jest oazą głupoty w Europie i istnieją potężne siły, którym bardzo zależy, aby tak pozostało. Jednak aby w ogóle to móc dostrzec, potrzebne jest ponadprzeciętne IQ, jak na przykład IQ Macieja Rybińskiego, albo IQ prof. Grochmalskiego:

        niezalezna.pl/243293-prof-grochmalski-o-mediach-niemcy-przejeli-nasz-jezyk-zmienili-go-by-realizowal-ich-cele-wideo


  • atlass Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława 26.10.18, 13:01
   Poznaniacy zapomnieli juz o Grobelnym, mimo że wczesnien wybrany został 3 razy prezydentem. Niedlugo przeklinać beda Jaskowiaka za nieudolne zarzadzanie miastem. Poznański sredni wyborca z IQ na poziomie imbecyla nie nauczył sie podstaw 2x2=4. . Przez 4 lata bylo mnóstwo dowodów na partyjniactwo i szkodnictwo ekipy Jaskowiaka.
     • atlass Re: IQ polskich wyborców rośnie 27.10.18, 16:34
      Nie rosnie. Glosowano jak zawsze emocjami. Nieważny kolor bandy.
      Trzeba pamietac,ze Jaskowiak otrzymał jakies 127 000 glosów. A więc mniej niz 1/3 ludności Poznania. To dość mizerny mandat w sumie. Nieudolnemu Jaśkowiakowi pomogły debilne rządy pisowskie. Wybuch paniki przed pisowskim aparatczykiem spowodował oddanie glosów na niekompetnetnego lesera. Wieś biedna, byle spokojna.
      • Gość: nieważne Re: IQ polskich wyborców rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.10.18, 22:00
       atlass napisał:

       > Nie rosnie.

       Jak IQ nie rośnie, jeżeli w 2014 r. było aż 2,5 mln nieważnych głosów, a teraz tylko kilkaset tysięcy?

       Jak IQ nie rośnie, jeżeli frekwencja wzrosła o prawie 7 %, a więc doszły 2 mln nowych wyborców, którzy w znacznej części poparli partię Jarosława Kaczyńskiego?

       To też i wyborcy w Poznaniu powinni być dobrej myśli, a wysokie IQ samo im się przyśni.

       :)

        • Gość: nieważne Re: IQ polskich wyborców rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 11:27
         atlass napisał:

         > morawiecki , doradca tuska, ...

         Ale Tusk nie słuchał się Mateusza Morawieckiego, tylko się słuchał Angeli Merkel.

         niezalezna.pl/243715-pozegnanie-kanclerz-prof-krasnodebski-donald-tusk-byl-faworytem-angeli-merkel

         > ... prezesem osoba podejrzana o gejostwo

         W takie bajki, to mogą uwierzyć jedynie ludzie o bardzo niskim IQ. To są ci sami ludzie, którzy wierzą też ekonomistom z PO, pomimo że zawsze po latach się okazuje, że ekonomiści z PO się mylili, a to właśnie Jarosław Kaczyński miał rację.

         "Główny ekonomista PO prognozował 100 mld zł deficytu w 2018 roku. Póki co jest 3,2 mld zł nadwyżki"

         niewygodne.info.pl/artykul9/04608-Mialo-byc-100-mld-deficytu-Jest-3,2-mld-nadwyzki.htm

         Takich idiotów, którzy ciągle jeszcze wierzą w ekonomistów z PO jest w Polsce niestety jeszcze 30% obywateli. Mam nadzieję, że również ich IQ możliwie szybko wzrośnie.
         • atlass Re: IQ polskich wyborców rośnie 02.11.18, 09:27
          lud dostał + 500 na drugie i kolejne dziecko, natomiast oddał w inflacji i kolejnych parapodatkach + 1000
          wychodzi ze polacy w swej masie nie potrafia policzyc 2x2 = 4
          przecie niektore towary podrozaly tu o 100% w ciagu 3 lat, np maslo
          • Gość: nieważne Re: IQ polskich wyborców rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 10:01
           W Niemczech masło ostatnio podrożało prawie o 200%, a Niemcy dostali uchodźców zamiast 500+. Masło z Irlandii, które kupuję, mogłem czasem kupić za 0,77 EUR, a teraz muszę zapłacić 2,39 EUR. Za to obecnie w każdym sklepie przy kasach stoi ochroniarz, a kiedyś tego nie było. Niemcy próbowali małpować Jarosława Kaczyńskiego podnosząc zasiłek na dzieci. Efekt był taki, że urodziło się 3% więcej dzieci u matek niemieckich i 25% więcej dzieci u matek pozostałych.
           • atlass Re: IQ polskich wyborców rośnie 02.11.18, 18:33
            glupkowate porowanie gdy przecietny Niemiec zarabia 6 razy wiecej od przecietnego Polaka
            Niemcy moga sobie pzowolic na utrzymywanie uchodźcow. Polaków nawet nie stac na utrzymanie wlasnych dzieci i staja w kolejkach do rzadowej zapomogi
            to obraz nedzy jaki zgotowały 30 letnie rządy KOR-wsko poststalinowskie
            naród ktory wytwarza 24 pkb w swiecie bierze zapomogi na przezycie, ch...owy kraj, ch...owa wladza
            • Gość: nieważne Re: IQ polskich wyborców rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 19:09
             atlass napisał:

             > glupkowate porowanie gdy przecietny Niemiec
             > zarabia 6 razy wiecej od przecietnego Polaka

             Głupkowata propaganda, gdyż tak na prawdę zarabia ok. 3,41 razy więcej.

             de.statista.com/statistik/daten/studie/183571/umfrage/bruttomonatsverdienst-in-der-eu/

             > naród ktory wytwarza 24 pkb w swiecie bierze zapomogi na przezycie, ...

             W Niemczech też jest mnóstwo ludzi biorących zapomogi na przeżycie.
            • Gość: nieważne Re: IQ polskich wyborców rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 21:42
             atlass napisał:

             > ... obraz nedzy jaki zgotowały 30 letnie rządy KOR-wsko poststalinowskie

             Zapewne lepsze rządy, przyniosłyby lepsze wyniki. Mimo wszystko, lepsze to, niż PRL.

             W latach 1970 - 1990 wzrost PKB per capita w Polsce był jedynie 198%, a w Niemczech aż 813%, natomiast po upadku komuny w latach 1990 - 2017 wzrost PKB per capita w Polsce był aż 850%, a w Niemczech jedynie 221%.

             pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego_per_capita

             Dlatego Jarosław Kaczyński i jego Porozumienie Centrum było za przystąpieniem Polski do EU. Jedyną partią przeciwną przystąpieniu Polski do EU była Liga Polskich Rodzin Romana Giertycha.
        • Gość: nieważne Re: IQ polskich wyborców rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.11.18, 10:08
         atlass napisał:

         > churchil kiedys powiedzial ,ze polacy choc waleczni
         > zawsze wybieraja sobie ludz i najgorszych

         Pierwsze słyszę, że tak powiedział. Jeżeli jednak tak naprawdę powiedział, to gdyby dożył dzisiejszych czasów, musiałby zmienić zdanie. W każdej kwestii po latach się okazuje, że wszyscy się mylili, a jedynie Jarosław Kaczyński miał rację. Jarosław Kaczyński ma coraz więcej wyborców, a Angeli Merkel nie chcą już nawet w jej własnej partii.
         • atlass Re: IQ polskich wyborców rośnie 02.11.18, 18:36
          tzreba byc kompletnym bezmozgiem zeby ufać temu gosciowi ktory lansował kolejno bolków i lolków

          morawiecki, doradca tuska, wzorowy pisowiec
          antygejowska partia kierowana przez niezbywalnego goscia podejrzanego o gejostwo i wysługiwanie sie sb
          • Gość: nieważne Re: IQ polskich wyborców rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.11.18, 13:05
           atlass napisał:

           > tzreba byc kompletnym bezmozgiem zeby ufać temu
           > gosciowi ktory lansował kolejno bolków i lolków
           >
           > morawiecki, doradca tuska, wzorowy pisowiec
           > antygejowska partia kierowana przez niezbywalnego
           > goscia podejrzanego o gejostwo i wysługiwanie sie sb

           Tak mówią jego wrogowie. Są dwie możliwości. Można ufać Jarosławowi Kaczyńskiemu, albo tym pozostałym, którym Jarosław Kaczyński i PiS bardzo przeszkadza. Czytałem książkę w której polityk PO Jan Rokita scharakteryzował braci Kaczyńskich jako wielkich polskich patriotów. Fakt, że Jarosław Kaczyński w interesie Polski potrafi przeciwstawić się całemu światu, tak jak zrobił w przypadku uchodźców, niewątpliwie świadczy, że Jan Rokita się nie mylił co do Jarosława Kaczyńskiego.

           Jest oczywiście alternatywa. Można głosować na wspomaganą zewnętrznie totalną opozycję. Wiadomo przecież, że 85% wszystkiego co jest na świecie należy do ok. 2.000 ludzi, którzy mogą sobie wynająć każdego polityka i każdego naukowca, oraz zrobić co chcą z tego świata. Jarosława Kaczyńskiego nie mogli kupić, więc postanowili zniszczyć. To właśnie im zachciało się taniej siły roboczej z Afryki w Europie, gdyż w EU jest rozwinięty przemysł. Najlepsza siła robocza, to muzułmanie. Pracowici, nie piją i nie mają dużych wymagań. Chcą jedynie, by państwo w którym żyją, było w 100% muzułmańskie. Już powstała w Belgii partia, która postawiła sobie taki właśnie cel.

           A teraz uważaj dobrze, bo tego nie przeczytasz w wydawanych w Polsce niemieckich gazetach, a je nie będę drugi raz powtarzał.

           Angela Merkel i politycy na szczycie EU, to tylko malutkie trybiki tej maszyny, które o niczym nie decydują, a jedynie wbrew interesom narodowym wykonują to, co już dawno zdecydował ktoś inny. Płacząca dziewczynka i Angela Merkel, która nagle, wbrew zapowiedziom wyborczym, zdecydowała przyjmować uchodźców, to tylko teatr inscenizowany dla wyborców o niskim IQ. O tym, że EU ma przyjmować uchodźców z Afryki, zdecydowano dużo wcześniej, bo przed 2010 rokiem. Wtedy na czyjeś zlecenie w EU opracowano i w 2010 roku opublikowano dokładny raport, z niemiecką dokładnością co do jednego obywatela, z którego wynika, że Polska może przyjąć ok. 236 mln uchodźców.

           Patrz na końcu tabela 12 na stronie 1-16:

           static.mvlehti.net/uploads/2016/08/eu-com-final-report-relocation-of-refugees.pdf


           Niemcy mają 82.314.096 obywateli, mogą mieć maksymalnie 274.539.094 obywateli, a więc mogą przyjąć maksymalnie 192.224.188 nowych obywateli, tj. 7,2% z wszystkich, których może przyjąć EU.

           Polacy mają 38.125.479 obywateli, mogą mieć maksymalnie 274.571.521 obywateli, a więc mogą przyjąć maksymalnie 236.446.042 nowych obywateli, tj. 7,2% z wszystkich, których może przyjąć EU.

           Obecne przeciętne IQ polskich obywateli jest prawie identyczne jak i niemieckich obywateli. Wynosi ok. 99:

           brainstats.com/average-iq-by-country.html

           Jednak po przyjęciu takiej ilości nowych obywateli z krajów, gdzie przeciętne IQ jest zdecydowanie niższe, często tak niskie, że pozwala jedynie na zaspokajanie potrzeb fizjologicznych i uniemożliwia naukę czegokolwiek, przeciętne IQ polskich obywateli by wtedy zdecydowanie bardziej zmalało niż niemieckich.

           Jeżeli uważasz tych, którzy ufają Jarosławowi Kaczyńskiemu, za "bezmózgów", to znaczy, że uważasz za myślicieli obóz przeciwny, który dobrze opłacany i wspomagany z zewnątrz, chce do Polski sprowadzić 236 milionów uchodźców z Afryki, obniżyć IQ polskiego obywatela poniżej niemieckiego i zaprowadzić w Polsce państwo w 100% muzułmańskie. Jest to przewidziane w dokumentach EU i całkowicie pewne, a nie jedynie wymyślona głupia kłamliwa propaganda na potrzeby wyborcze, jak na przykład, że PiS jakoby chce wyprowadzić Polskę z EU. Gdyby nawet było to prawdziwe, to przecież jest to jedynie pryszcz w porównaniu z 236 mln uchodźców z Afryki w Polsce i Polska państwem w 100% muzułmańskim. Czyż nie?

           Tak więc przemyśl jeszcze raz na spokojnie swój osąd, kto w Polsce ma mózg, a kto go nie ma. Kto ma IQ powyżej przeciętnej, a kto poniżej i zastanów się w której grupie jesteś.
  • atlass Re: QwertyLGBTJaśkowiak i Dobro Miasta Jarosława 05.11.18, 13:25
   Naród zdegenerowany. Woli skomprmitowanych zlodziei niż prace na rzecz poprawy sytuacji. Jak niepismienny chlop na granicy niedorowoju umyslowego został prezydentem kraju w środku Europy? Duze miasta wykazały słabsze morale niz prowincja W miejskich samorzadach przetaczaja się duze pieniadze. i tam wystepuje ognisko wszelkich patologii na styku panstwa i gospodarki.


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka