Dodaj do ulubionych

jak wypełnik kartę do glosowania

22.06.20, 19:27
Czy jest tu ktoś, kto potrafi wiarygodnie wyjasnić, w jaki sposób w nadchodzących wyborach można i należy wypełniać kartę. Nie wiem gdzie to słyszałem ale podobno nie musi to być krzyżyk ukośny. Ważne, żeby dwie linie się krzyżowały w obrębie kratki. Czy to prawda?
I dwa- czy prawda jest, że w razie omyłki można zamazać błędnie wypełniona kratkę i postawić krzyżyk w kratce właściwej.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: jak wypełnik kartę do glosowania 23.06.20, 18:35
      Jestem uczulony w tym względzie dlatego wybieram się do lokalu wyborczego z własnym długopisem i stawiam skośny krzyżyk w granicach tak, żeby nie dotykał brzegów kwadracika. Każda poprawka jest argumentem dla komisji, żeby unieważnić głos, więc tego unikam za wszelką cenę. Mieszkam obok lokalu wyborczego, ale z kolei będę uczestniczył w listopadowych korespondencyjnych w Stanach, bo nie przedłużyłem US paszportu..
      • kiks4 Re: jak wypełnik kartę do glosowania 23.06.20, 20:26
        Ja zapamiętałem , że gdy następowała Dobra Zmiana- zmieniano także Ordynację Wyborczą. I w punkcie dotyczącym sposobu wypełnienia karty wyborczej miała być zmiana, polegająca na dopuszczeniu innego znaku niż ukośny krzyżyk. Byle by to były dwie przecinające sie kreski.
        Druga istotna zmiana - można byłoby w trakcie wypełniania karty zmienić zdanie i wówczas postawiony krzyżyk należało zamazać oraz wstawić go w inne miejsce. Oczywiście dawałoby to ogromne możliwości fałszowania kart w trakcie ich liczenia.
        Niestety nie jestem pewien, czy te zmiany weszły do aktualnie obowiązującej ordynacji- stąd moje pytanie w poprzednim poście.
        Gdyby dopuszczono gryzmolenie w kratkach- to dla zapobieżenia machlojkom należałoby w pustych kratkach wstawiać np. dwie czy trzy poziome kreski, których fałszerz nie mógłby zamienić na krzyżyk.
      • snajper55 Re: jak wypełnik kartę do glosowania 24.06.20, 03:06
        l.george.l napisał:

> Przede wszystkim ze względów epidemicznych po oddaniu głosu należy przełamać dł
        > ugopis z wyraźnym trzaskiem.

Co może być uznane przez policję za prowadzenie agitacji w lokalu wyborczym. Zostaniesz aresztowany, a twój głos - wygrzebany z urny i unieważniony.

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka