Dodaj do ulubionych

Rene, Terlikowski napisał niepochlebnie o Tobie

14.09.20, 10:47
Ale w odniesieniu do Ciebie zupełnie z nim się nie zgadzam. Tkwisz co prawda po tej zciemniałej czy wręcz zidiociałej stronie mocy (vide najnowsza homilia singla z Krakowa), ale intelektu Ci nie odmawiam. Masz jakieś plany duchowe na przyszłość? Zmiana operatora religijnego czy coś w tym rodzaju?
wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/7821073,terlikowski-katolicy-polska-mniejszosc-lgbt-dechrystianizacja-pis-kosciol.html
Obserwuj wątek
  • renepoznan Re: Rene, Terlikowski napisał niepochlebnie o Tob 14.09.20, 14:30
   Jest z tym jeden problem George. Znam Terlikowskiego jeszcze z czasów gdy działał na Frondzie. I mam o nim niskie mniemanie. Facet pisząc o mizerii intelektualnej pisze na swoim przykładzie - nie przywiązywałbym do jego ocen większej wagi. Co goesza - nie będąc orłem intelektu ma On o sobie wysokie mniemanie i uważa się za czołowego teologa nie tylko polskiego ale generalnie światowego. A tu rzeczywistość skrzeczy.
   • l.george.l Re: Rene, Terlikowski napisał niepochlebnie o Tob 14.09.20, 17:38
    Zgodzę się z Tobą i oczywiście mam ubaw po pachy, że nagle warto zacytować Terlikowskiego. Musisz jednak wiedzieć, że jego opinia jest całkiem stonowana, bo natrafiłem też i na zdanie, że ortodoksów katolickich można pokazywać w cyrku ze względu na ich poglądy. No cóż... kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
    • kiks4 Re: Rene, Terlikowski napisał niepochlebnie o Tob 16.09.20, 18:07
     Terlikowski będąc redaktorem Frondy wypuścił tekst mówiący o badaniach naukowych, które wykazały, że uczynienie znaku krzyża nad naczyniem z wodą czyni ją wolną od bakterii.
     Inna perełka - tym razem małżonka pana T. ujawniła w jednym z wywiadów prasowych, że na początku ich małżeństwa wystąpi problem. Nie mogła zajść w ciążę. Rutynowo badania rozpoczyna się od nasienia małżonka. Tylko jak pobrać próbkę do badań.Lekarz wskazał dwie drogi- zebrać w prezerwatywie lub masturbacja do naczyńka. W ich mniemaniu żadna z tych dróg nie jest zgodna z linią Kościoła.
     Bo już samo słowo "prezerwatywa" budzi odrazę a co dopiero jej użycie. A druga metoda to przecież powtórzenie grzechu Onana, potępionego przez Pana. W rezultacie Onan został przez Pana zgładzony,. co panu T. się nie uśmiechało. No i zipa dumna- ani tak ani siak.
     Po długich deliberacjach i małżeńskich dyskusjach znaleźli rozwiązanie godne najbardziej uczonego rabina.
     Użyją dziurawej prezerwatywy. Zatem część nasienia pójdzie zgodnie z przeznaczeniem ale część uda się złapać do badań. I udało im się obejść boskie zakazy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka