Dodaj do ulubionych

Zasięg ubóstwa w Wielkopolsce

20.10.20, 10:10
www.forbes.pl/gospodarka/ubostwo-i-deprywacja-materialna-w-polsce-i-w-europie-w-2020-r-dane-gus-i-eurostatu/rw66qy1
W 2019 wielkopolska pod wzgl występowania skali ubóstwa w Polsce zwl skrajnego zajmowała 7 miejsce a 5 lat wcześniej w 2014 wg doniesień GW Wielkopolska była na 4 miejscu. Czyli za PiS życie w Wielkopolsce się polepszyło! Czemu zatem Wielkopolanie w większości poparli w 2 turze Trzaskowskiego? Już zapomnieliście biedy nędzy ?
Obserwuj wątek
    • kiks4 Re: Zasięg ubóstwa w Wielkopolsce 20.10.20, 14:19
      A pomyślałeś o tym, że przez te pięć lat inne regiony zbiedniały bardziej niż my a my poprawiliśmy w ten sposób swoją pozycję nie stając się bogatszymi?
      Przez przyjmowanie jałmużny plus nikt nie bogaci się...
      Bogacą się tylko członkowie partii na tłustych posadach w spółkach państwowych... Samo przygptowywanie nierealnego projektu CPK w Baranowie kosztuje nas 150 mln zł rocznie a efektu do dziś nie ma. Nie ma nawet założeń, gdzie dokładnie ma to powstać. Dokładnie na tych samych zasadach działa Agencja budująca elektrownię jądrową. Realizowany jest tylko przekop Mierzei Wiślanej ale jego koszt z 1 mld złotych już dzisiaj wzrósł do 2 mld a po zakończeniu pewnie wyniesie 3.
      Największym sukcesem będzie wyposażenie wszystkich szkól w maszty do flagi państwowej. Pewnie za pieniądze samorządów.
      Bo zapowiadane 100 obelisków na 100-lecie odzyskania niepodległości nie wypaliło. Nie wypalił też Łuk Triumfalny w 100-leciecie Bitwy Warszawskiej.
      Z budowy elektrowni w Ostrołęce zrezygnowaliśmy po wydaniu 2 mld.
      Mam wyliczać dalej???
    • l.george.l Re: Zasięg ubóstwa w Wielkopolsce 20.10.20, 18:43
      A może to świadczy o zdolności adaptacyjnej Wielkopolan do każdej sytuacji? Za Niemca Poznań też nie popadał w ruinę, wręcz przeciwnie. Ja mimo tego pisowskiego syfu autentycznie nie mam pojęcia co robić z nadwyżkami finansowymi, a moja hossa nie jest efektem dobrej zmiany, a wręcz przeciwnie, zarabiam dzięki nieudolności partii rządzącej. W pewnym sensie więc masz rację, że głosowanie na Trzaskowskiego powinno zastanawiać. Jest coś jednak takiego jak duma. Trudno pogodzić się z faktem, że kraj rządzony jest przez zgraję intelektualnych karłów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka