Dodaj do ulubionych

Złe wiadomości dla mojej ulubionej fabryki w Wlkp.

08.04.21, 13:11
Volkswagen Września wstrzymuje produkcję na trzy tygodnie
09:26, 06.04.2021 | D.P

Zakład Volkswagen Września zapowiedział trzytygodniową przerwę w produkcji samochodów. Pracownicy fabryki będą mieli przymusowe wolne od 12 do 30 kwietnia.

Z informacji przekazanych nam przez Piotra Bryję, rzecznika VW Poznań, wynika, że przestój spowodowany jest brakiem półprzewodników niezbędnych do produkcji aut.

- Wynika on z dwóch czynników. Jeden z producentów tych półprzewodników mieści się w Teksasie gdzie jak wiadomo była burza śnieżna, która położyła produkcję na wiele tygodni, a dodatkowym aspektem jest pożar w jednej z fabryk w Japonii u poddostawcy i również tam ta produkcja jest wstrzymana - tłumaczy Piotr Bryja.

W Texasie produkcję położyła zielona energetyka, bo skrzydła wiatraków były tak obmarznięte lodem, że trzeba było je zatrzymać. Pożar w Japonii miał miejsce w mieście Naka, wschodniej prowincji Ibaraki.

Bardzo przykro przekazać mi tą wiadomość..
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Złe wiadomości dla mojej ulubionej fabryki w 09.04.21, 10:15
     Faktycznie prasę, kruszarkę do wyciskania soku z moich jabłek i winogron sprowadzałem od Chińczyków, ale drożdże do wina są rodzime europejskie. Urządzenia spożywcze z nierdzewki są chińskie, albo włoskie, te drugie zdecydowanie droższe. Chińczyk dostarcza z Aliexpress produkt bardzo długo, ale jest on tańszy, a przesyłka za darmo, albo bardzo tanio..
    • tuttifrutti1234 Re: Złe wiadomości dla mojej ulubionej fabryki w 09.04.21, 23:09
     snajper55 napisał:

     > tuttifrutti1234 napisał(a):
     >
     > > na dodatek zablokowany był kanał sueski,
     > > gdyby nie produkty regionalne, umarlibyśmy z głodu
     >
     > To jedzenie dla Polaków płynie przez kanał sueski? Z Chin?
     >
     > S.


     to Polacy dzisiaj jedzą coś innego poza sushi?
     osobiście pamiętam z późniejszych 70 lat chińską wieprzowinę pakowaną w dużych kilkukilogramowych porcjach, karkówka, schab, szynka, łopatka, pamiętam, że smaczne było, dopasowane do polskiego smaku
      • kiks4 Re: Złe wiadomości dla mojej ulubionej fabryki w 10.04.21, 09:30
       Qwardian ma rację- dzisiaj niemal wszystko pochodzi z Chin. Castoramę i temu podobne sklepy trzeba byłoby zaorać, gdyby Chiny odciąć od reszty świata. To jest przerażające, bo nie tylko my mamy mocno ujemny bilans płatniczy. Im gromadzi się nadmiar pieniędzy, które inwestują w innych regionach świata. Zdobywają krok po kroku Afrykę. Nawet w Ameryce mają spore aktywa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka