Dodaj do ulubionych

ul. św. Marcin im. Marii i Lecha Kaczyńskich!

08.05.21, 13:59
W związku z ostatnim pomysłem by okolice Pomnika Armii Poznań nazwać skwerem Marii i Lecha Kaczyńskich (Katyń już nie wystarczy by się dowartościować dawną chwałą?) mam lepszą propozycję. Przemianować reprezentacyjną (kiedyś) ulicę Poznania na "ul. św. Marcin im. Marii i Lecha Kaczyńskich".
Co Wy na to? Może nie będzie lepiej ale na pewno zabawniej.
;)
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: ul. św. Marcin im. Marii i Lecha Kaczyńskich! 09.05.21, 12:17
      renepoznan napisał:

> Przemianować reprezentacyjną (kiedyś) ulicę Poznania na "ul. św. Marcin im. Marii i Lecha Kaczyńskich".

Faktycznie to była średniowieczna nazwa przedmieścia, którą kapituła katedralna poznańska odstąpiła księciu Przemysłowi I. Została włączona w granice miasta dopiero cytuję za Wiki: przez władze pruskie w roku 1797, zaś jego główna droga stała się ul. Święty Marcin (Sankt Martin Strasse).. Mam głęboką nadzieję, że Platforma sformuje antyeuropejską koalicję z Ziobro i Narodowcami, żeby raz na zawsze odsunąć od władzy bliskowschodnich pastuchów z PiS.
      • kiks4 Re: ul. św. Marcin im. Marii i Lecha Kaczyńskich! 09.05.21, 12:51
        Ja jednak z uporem wracam do pomysłu, już tu kiedyś przedstawionego. Skwerków i ulic im. Lecha Kaczyńskiego czy M.L. Kaczyńskich jak i Jadwigi Kaczyńskiej jest w Polsce tyle co im św. JP2. A gdzie pytam jest Rajmund Kaczyński? Jaka to byłaby piękna uroczystość przemianowania ul Roosevelta, zwanej w Poznaniu ul Rosefelta na ul. Rajmunda Kaczyńskiego. Jestem pewien, że uświetniłby ją Jego Wielki Syn a Poznań ogromnie by zyskał zarówno pod względem medialnym jak materialnym, bo dotacje rządowe posypałyby się jak z rogu obfitości.
        • qwardian Re: ul. św. Marcin im. Marii i Lecha Kaczyńskich! 13.05.21, 13:32
          O pochodzeniu braci Kaczyńskich i Rajmundzie Kaczyńskim wiedziałem od początków lat 90-tych z tygodnika Tylko Polska, Leszka Bubla, który dysponował najlepszym źródłowym materiałem SB-eckim, które nie da się podważyć. Polska zgrzeszyła decydując się na Układ z Majskim i sojuszem z Sowietami, dlatego musimy to odpokutować. Pół wieku PRL-owskiej nędzy nauczyło tubylców, że lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć..
      • snajper55 Re: ul. św. Marcin im. Marii i Lecha Kaczyńskich! 10.05.21, 14:48
        l.george.l napisał:

> Mój pomysł był lepszy. Już dawno proponowałem, by Rondo Szczęśliwej Podróży ucz
        > cić pamięcią Kaczyńskiego i nazwać je Rondem Spieprzaj Dziadu. W ten sposób byś
        > my i uczcili byłego prezydenta, i dali wyraz, co myślimy na temat idiotów z mag
        > istratu i ich genialnych inicjatyw.

Proponuję kompromis: Rondo Szczęśliwej Podróży Lecha Kaczyńskiego.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka