Dodaj do ulubionych

Ksiądz zakłóca spokój na cmentarzu

01.11.21, 15:09
Należę do szczęśliwców, który na cmentarz ma na tyle blisko, że mogę wybrać się spacerkiem, by odwiedzić moją kwaterę. Kiedy zbliżaliśmy się do cmentarza, usłyszeliśmy głos księdza z głośników. Chcieliśmy zawrócić, bo kiedyś przez przypadek trafiłem w Dzień Zmarłych na mszę. Było tłoczno, wyjątkowo nieprzyjemnie, trafiają się w takich chwilach ludzie odurzeni religijnym amokiem. Unikam jak ognia takich sytuacji. Zaskoczyło mnie, że mimo dobiegających dźwięków, w okolicy było niewiele samochodów, a na cmentarzu było mniej osób niż dwa dni temu. Ludzie przestali przychodzi nawet na świąteczne msze - pomyślałem. Okazało się, że to nie msza, ale z głośników - i to niestety bardzo głośno - nadawano jakieś kazanie. W miejscu, które kojarzy się z ciszą, aurą do zadumy, do przemyśleń nad przemijaniem puszczono z głośników nachalna propagandową sieczkę. Było to wyjątkowo obrzydliwe.
Obserwuj wątek
      • kiks4 Re: Ksiądz zakłóca spokój na cmentarzu 01.11.21, 18:18
        Georg- twój problem możesz rozwiązać bardzo prosto- nie przychodź na cmentarz w porze modłów.
        Ja mam gorzej- moja rodzina spotyka się na grobach w małym miasteczku, 100 km od Poznania. Zjeżdżają się tam krewni i powinowaci z różnych stron, z wieloma spotykamy się tylko w tym jednym dniu w roku. I chciałoby się po chwili zadumy i zapaleniu świateł siąść z bliskimi na kawie w jakiejś kawiarni, żeby spokojnie porozmawiać. Nic z tego- ksiądz proboszcz od lat nakazał zamknięcie wszystkich (niewielu) kawiarenek i restauracji w mieście w tym dniu. Miejsce prawdziwego Polaka jest na cmentarzu...
        • l.george.l Re: Ksiądz zakłóca spokój na cmentarzu 01.11.21, 18:36
          Ależ ja to właśnie robię. Wiem, o której mniej więcej odbywa się msza i wtedy na cmentarz się nie wybieram. Dziś byłem zaskoczony, że na cmentarzu jest radiowęzeł i z głośników puszczono na maksa empetrójkę z nieprawdopodobnie irytującym pierdoleniem. Może i bym się nie zorientował, że to jest nagranie, ale w kółko leciało to samo. Wręcz jakby się coś zacięło. A co do mieszkańców Twojego rodzinnego miasteczka... Prawo nie zabrania prowadzenia działalności gastronomicznej w dni świąteczne. Osobiście na jakikolwiek nakaz proboszcza miałbym jedną odpowiedź: spierdalaj. To problem Polaków, że robią pod siebie na widok śmiesznie przebranego faceta.
      • l.george.l Re: Ksiądz zakłóca spokój na cmentarzu 03.11.21, 20:20
        Jestem pewien. Z głośników dobiegało tak nieprawdopodobne pierdolenie, że nawet zostawiłem rodzinę przy grobie i udałem się w stronę cmentarnej kaplicy, by przyjrzeć się twarzom ludzi, którzy są w stanie tego bezkrytycznie słuchać. Cmentarz jednak był niemalże pusty, Nie odbywała się msza. Puszczono empetrójkę. Przypuszczam, że za jakiś czas Rene poinformuje nas, że poszedł do kościoła na mszę, msza była, ale na Zoomie czy innym Teamsie transmitowana z Pernambuco, bo w Polsce coś takiego jak ksiądz będzie szczęśliwie już jedynie wspomnieniem. Ostatni będą dogorywać w więzieniach, kandydatów na nowych już w tej chwili nie ma.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka