Dodaj do ulubionych

Bardzo smutna wiadomość dla melomana Rene

26.11.21, 14:04
Wstrząsnęła mną ta wiadomość. Mamy w naszym gronie melomana, znawcę i miłośnika sacrokiczu. A tu jak grom z jasnego nieba spada wiadomość, że top topów sacroprzebojów, umiłowana pieśń świętego papieża Polaka, zostaje wciągnięta na indeks utworów zakazanych. Licząca 5 milionów wiernych diecezja w Los Angeles wydała oświadczenie, że w szkołach i parafiach znajdujących się na jej terenie nie można wykonywać muzyki oraz śpiewać pieśni skomponowanych przez Cesareo Gabaraina. Zakaz obejmuje 288 parafii i 265 szkół.
Ciekaw jestem, czy Rene wiesz, ale w jednym z wielkopolskich miasteczek każdego dnia o godzinie 21.37 kurant na kościelnej wieży wygrywa melodię skomponowaną przez księdza pedofila przyjaciela JPII.
Obserwuj wątek
  • kiks4 Re: Bardzo smutna wiadomość dla melomana Rene 26.11.21, 17:52
   Jedna rzecz twórca a inna jego dzieło. Decyzja diecezji Los Angeles - o ile to nie jest fake news- jest niepoważna.
   Przecież nawet najzagorzalszy przeciwnicy LPGT nie odwracają się na widok Ostatniej Wieczerzy, bo Leonardo był gejem. Ale Amerykanie najpierw pociągają za cyngiel a potem myślą...
   • l.george.l Re: Bardzo smutna wiadomość dla melomana Rene 27.11.21, 11:55
    Oczywiście masz rację, ale nie chodzi tu walory o artystyczne czy ich brak w ckliwych melodyjkach i ewentualne bezguście Świętego. Decyzja w amerykańskiej diecezji wskazuje na rysujący się podział wśród kościelnych dysydentów: na przyzwoitych, którzy pedofilię traktują jako przestępstwo i są świadomi krzywd, jakie ciągle Kk wyrządza i łajdaków, którzy głupkowato się podśmiechując, wysyłają wymiar sprawiedliwości na drzewo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka