Dodaj do ulubionych

Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż?

01.12.21, 22:05
Pomijając głupotę regulacji takich spraw w drodze ustawy to mam pytanie?
Czy do tej pory nie było takiego rejestru w dokumentach ośrodków zdrowia?
Na jakiej zasadzie opiekowano się kobietami w ciąży?

Wiaruchna robi już sobie z tego jaja - proponując by stworzyć rejestr stosunków hetero i homo oraz nocnycb polucji przy czym obowiązkowe byłoby zgłaszanie tego przed faktem a nie po fakcie. Ale to oczywiście ludzie robią sobie kpiny.
Obserwuj wątek
  • kiks4 Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 01.12.21, 22:16
   Oczywiście, że fakt ciąży znajdował się rejestrach lekarskich. Ale uwaga: lekarza prowadzącego ciążę. I tylko u niego.
   Teraz proponowane zmiany wprowadzają centralny rejestr poprzez system komputerowy. Czyli wrażliwe dane mogą być dostępne dla szerokiego grona, choćby urzędników. Lub administratorów bazy danych.
   O hackerach tez nie zapominajmy- maile Dworczyka ciągle wyciekają do publicznej wiadomości.
   Mnie osobiście- bom już stary- taki rejestr przypomina okupację. Niemcy tez prowadzili skrupulatne rejestry nowo narodzonych krówek czy świnek. Żeby wszystko trafiło do niemieckich żołądków, nie do polskich.
   Cel był inny co prawda ale system podobny.
    • kiks4 Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 02.12.21, 11:57
     Podobno opracowywany jest komputerowy system analizujący codzienne wydatki kobiet. Gdy komputer wykryje, że któraś pewnego miesiąca nie kupiła tamponów lub czegoś podobnego- ogłaszany będzie alarm i o 6-tej rano policja medyczna dokona najazdu na jej dom w celu wykonania stosownego testu.
     Ale żarty na bok: ja kilka razy już pisałem i coraz bardziej się w tym utwierdzam, że nasza kochana władza ma taka moc, że wszelkie jej pomysły reformatorskie prowadza do odwrotnego skutku.
     Reforma sądownictwa, mająca skrócić czas oczekiwania na rozprawę i wyrok wydłużyła ten okres niemal w nieskończoność. zamiar podniesienia poziomu życia poprzez wypłaty 500+ czy emerytura + rozkręciły inflację, której nie sposób już zatrzymać. I która pożera więcej niż ta iluzoryczna pomoc.
     Podobnie walka o zwiększenie dzietności poprzez zaostrzanie zakazów aborcji czy wprowadzanie obowiązku rejestracji ciąży powoduje, że po dramacie śp. Izy z Pszczyny wiele kobiet będzie wolało poczekać z zajściem w ciążę do zmiany władzy.
     • m-dyskretna Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 02.12.21, 12:16
      Czy powstanie rejestru wpłynie na dzietność? Pewnie nie. Za to wiele kobiet nie będzie chodziło na badania lekarskie wcale lub skorzysta z usług medycznych prywatnie i bez wpisu do momentu potwierdzenia, że ciąża nie jest patologiczna. Oczywiście będzie to odpowiednio kosztowało.
      • renepoznan Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 02.12.21, 12:54
       Na pewno nie wpłynie na dzietność. A moze wpłynie ale na ograniczenie.
       W ogóle to jestem pełen podziwu dla tego rządu. Nawet jeśli intencje są słuszne to w realizacji wychodzi satyra i kontrproduktywnść. To naprawdę trzeba mieć talent by tak wszystko partaczyć.
    • qwardian Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 02.12.21, 13:13
     renepoznan napisał:

     > Lepiej tak nie żartować bo jak wiadomo im głupszy pomysł tym ma większe szanse
     > w naszym sejmie. ;)


     Jak ja się teraz dostanę do mojego gabinetu na pierwszym piętrze, Rene? Wymaga się cytuję: Unijny Certyfikat Covid dokumentujący zaszczepienie, być ozdrowieńcem lub posiadać aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa

     e-teatr.pl/poznan-na-wydarzenia-w-ck-zamek-tylko-z-paszportem-covidowym-albo-negatywnym-wynikiem-testu-19458
     • renepoznan Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 02.12.21, 14:47
      No cóż Pewnie po drabinie. Ale podobno do schodów i korytarzy można bez tych ceregieli.
      Swoją drogą - nie ma to jak być instytucją utrzymywaną przez budżet. Ewentualne dochody i ich spadek to im nisko wiszą. Miasto i tak kasę da.
      PS. Jestem zaszczepiony i mam "paszport".
      • kiks4 Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 02.12.21, 17:52
       Rene napisał: PS. Jestem zaszczepiony i mam "paszport".
       No i tak trzymać. Problemu nie stwarza zdecydowana większość społeczności Polski, Europy cz y USA tylko garstka "antyszczepionkowców". I to jest najdziwniejsze, że ta zdecydowana mniejszość trzyma nas za gardło i wpędza- dosłownie- do grobu, bo przez nich ta epidemia nigdy nie wygaśnie.
       Pamiętam epidemię czarnej ospy we Wrocławiu. Szybko została przyduszona i zlikwidowana. Ale wtedy nie było dyskusji- wszyscy się Wrocławianie się szczepią. A jeśli musisz jechać do tego pięknego miasta - tez musisz się szczepić. I wszędzie posterunki kontrolujące zaświadczenia o szczepieniu.
       W czasach zarazy nie czas na pieszczoty- akurat system wówczas w Polsce panujący sprawdził się w zdecydowanym działaniu. Nikt nie patrzył, czy wyborcy z Podkarpacia się obrażą i nie zagłosują na Gomułkę.
  • l.george.l Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 05.12.21, 00:17
   Takie pomysły rodzą się w głowach chujków chorych na mizoginię. A kto najciężej jest nią dotknięty? Przecież wiesz, Rene, kto.
   Jaki będzie tego efekt. Ciężarne będą unikać lekarzy. Podziemie będzie nie tylko aborcyjne, ale o ironio prolifowe. Lekarze z klinik zagranicznych alarmują, że do tej pory zajmowali się kobietami, które nie chciały mieć dzieci, nagle do ich drzwi dobijają się Polki, które pragną dziecka, ale nie chcą być zamordowane w szpitalu.
   • kiks4 Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 05.12.21, 09:53
    Jestem spokojny o naszą demografię. Niebawem powstanie za 30 mln rocznie kolejny instytut narodowy. Będzie się zajmował rodziną i demografią, ustawa jest w pierwszym czytaniu w Sejmie. Da nam wiele korzyści, najważniejsza to ta, że 30 mln pójdzie do podziału między znajomych Króliczka.
    Niestety skrótowiec nazwy Polskiego Instytutu Edukacji, Rodziny i Demografii jest nie najszczęśliwszy., A może jednak jest w tym głębszy sens: PIERD oddaje istotę sprawy?
    • renepoznan Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 05.12.21, 20:58
     Nie wiem czy wiesz Kiksie, że PIS (jako całość) wcale nie był entuzjastę tego projektu. Sporo posłów PIS nie głosowało dając szansę opozycji odrzucenia tego projektu w pierwszym czytaniu. Na szczęscie dla pomysłodawców opozycja też stanęła na wysokości zadania i projekt uratowała. Sporo ich posłów tez nie wzięło udziału w głosowaniu a dwie posłanki, będąc na sali nie zagłosowały. Dzięki tego jednym głosem p[projekt przeszedł.
     Nie wiem co gorsze - czy PIS czy taka opozycja.
     • kiks4 Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 05.12.21, 21:55
      Wiem, że winę za wprowadzenie ustawy o PIERDZIE ponosi opozycja. PIS bronił sie rakmi i nogami ale wiadomo jak silna jest opozycja. Robią co chcą.
      A na poważnie- uważam, że dwie posłanki Koalicji przechyliły wynik głosowania nike dlatego, że nie zauważyły głosowania. Znając poprzednie dokonania wydaje mi się, że dostały propozycję nie do odrzucenia. Nike pierwsze i nie ostatnie. Wszystko jest do kupienia.
      • renepoznan Re: Demonstrują przeciw rejestrowi ciąż? 06.12.21, 15:58
       Mam wrażenie, że upraszczasz. Przejście tej ustawy do dalszego czytania nastąpiło nie tylko z powodu tych dwóch "osłanek". Tych brakujących do pokonania PIS było więcej. Wszystkich przekupili?
       Czy po prostu należałoby wymienić tych "robiących w polityką" na prawdziwych polityków?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka