Dodaj do ulubionych

Nic mnie już nie dziwi

07.12.21, 18:44
Był kiedyś taki wierszyk: Nic mnie już nie dziwi, nic mnie już nie nęci
odkąd cioci Mani biust się w magiel wkręcił.

I coś takiego mi się przytrafiło- to znaczy nie biust w maglu tylko zobojętnienie- gdy przeczytałem słowa Premiera, krytykującego rządy PSL,PO, AWS i co tam jeszcze było, że nigdy nie wprowadziły tarczy antyinflacyjnej. A On wprowadził...
Tego się nawet komentować nie da.
Obserwuj wątek
  • renepoznan Re: Nic mnie już nie dziwi 07.12.21, 18:50
   Nie rozumiesz Kiksie finezji działania PIS. Wpierw nakręcił inflację by następnie dla dobra obywateli móc wprowadzić tarczę antyinflacyjną. Poprzednie rządy tego nie potrafiły - nie nakręcały inflacji. Po prostu - neptaki - nie potrafiły. Nie to co geniusz i słoneczko mazowieckich równin i jego premier.;)
   • kiks4 Re: Nic mnie już nie dziwi 07.12.21, 20:10
    Od lat słyszę, że PIS perfekcyjnie rozwiązując problemy, które sam stwarza.
    A swoją drogą zastanawiam się, co miałby zrobić TUSK gdy przez dwa lata w trakcie jego rządów mieliśmy deflację. Jak powinna działać tarcza antydeflacyjna? Czy powinniśmy dobrowolnie płacić więcej niż wynosi cena produktu?Albo domowym sposobem drukować pieniądze, których podczas deflacji brakowało w obiegu?
    • qwardian Re: Nic mnie już nie dziwi 08.12.21, 09:43
     Urodziliśmy się w niedobrej epoce Kiksie, od końca średniowiecza do początku powstania banków centralnych zjawisko inflacji było zjawiskiem nieznanym. Tu wykres sięga do roku 1700, ale ja obserwowałem dłuższe. Faktycznie z czasem ceny produktów powinny się obniżać z racji postępu i technologii, ale niestety politycy trzymają brudne ręce na prasach do drukowania banknotów i stąd całe nieszczęście..
      • kiks4 Re: Nic mnie już nie dziwi 08.12.21, 10:38
       Rzeczywiście pouczające zestawienie. Na naszych oczach było widać, jak dewaluuje się funt brytyjski po wojnie.
       Jedna z gałązek rodziny żony pozostała w Anglii po wojnie. I doskonale pamiętam, że tygodniowy zarobek ciotki w latach 60-tych wynosił pojedyncze funty. Na pewno mniej niż 10.
       Inflacja to niewidoczny złodziej, pożera nasze oszczędności w sposób niezauważalny. Gdy ktoś odłożył 100 tys. na stare lata to w ciągu roku skradziono mu 7800 zł. A z tytułu lokaty bankowej odzyskał 1500 więc na czysto dostał w plecy 6300 zł.
       Gdyby to ukradł złodziej- rok bez zawieszenia. Gy kradnie państwo- to 30% naszego Dumnego Narodu głosuje na taki rząd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka