Dodaj do ulubionych

Są tu chętni do eutanazji?

27.04.22, 15:37
Podobno aktorzy są za prawem wyboru - czyli prawem da żądania zabicia siebie przez innego. A co z samobójstwem? Przecież nie jest zabronione prawem państwowym?
I jak to się ma do dyskusji o świętości życia osób, które powinny zostać skazane na karę śmierci - gdyby była dopuszczalna?

wpoznaniu.pl/kapsula-do-eutanazji-jest-w-poznaniu-uzyja-jej-aktorzy-teatru-nowego/?fbclid=IwAR0PSLyJCM0euLzIISbW_tHukaYmFf3JjI0dUG0TbXvTCl3qNPUH3fB-nPw
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Są tu chętni do eutanazji? 27.04.22, 18:59
   Nie mylmy pojęć, samobójcy od zarania dziejów (przed chrześcijaństwem) byli traktowani jak wyrzutki, odmawiano im pochówku na cmentarzach. Eutanazja to nie samobójstwo, tylko rytualna zbrodnia jak aborcja, w pierwszym przypadku ktoś obsługuje zawór, w drugim ostry skalpel..
   • renepoznan Re: Są tu chętni do eutanazji? 27.04.22, 19:54
    Nie do końca. Eutanazja to też forma samobójstwa ale delikwent chce by ktos inny to zrobił. Sam nie chce, ze strachu czy z innych powodów.
    Nie mówię o eutanazji z kodeksu karnego - czyli zabójstwa pod wpływem współczucia. Słynny casus Siostry Benigny.
     • snajper55 Re: Są tu chętni do eutanazji? 27.04.22, 23:03
      l.george.l napisał:

      > Jeśli nie jesteś sparaliżowany, to eutanazji poddajesz się samodzielnie. Oczywi
      > ście, że jest to forma samobójstwa, ale pod kontrolą lekarza.

      Możesz nie być sparaliżowany aby samobójstwo nie było dla ciebie możliwe. Wystarczy osłabienie przykuwające do łóżka lub trudności z oddychaniem. Gdy miałem covida nie mogłem usiąść na łóżku bez tlenu.

      S.
  • l.george.l Re: Są tu chętni do eutanazji? 27.04.22, 20:29
   Najczęstszą przyczyną zgonu są choroby układu krążenia. Nie znam się na medycynie, ale domyślam się, że są to choroby, które gwarantują szybką i w miarę bezbolesna śmierć. A o takiej każdy marzy. Na drugim miejscu w rankingu są nowotwory złośliwe. Mamy 25% szansy, że coś takiego już się w nas rozwija. W tym przypadku śmierć nadchodzi powoli i towarzyszy jej ból, poprzedzona jest dewastującą organizm i finanse terapią. Skutkiem ubocznym stosowania leków, które może przedłużą życie, bywa depresja, co dodaje cierpienia i umierającemu i rodzinie, jeśli ją posiada. Trwanie w takim stanie jest skrajnym samolubstwem. Przedłużanie życia w takiej sytuacji jest nieodpowiedzialnością, głupotą, kosztownym kaprysem. Rodzina i tak marzy tylko o tym, by pacjent jak najszybciej skonał. Prawo do eutanazji jest w takim przypadku przejawem najwyższego humanitaryzmu. Od samobójstwa różni się tym, że jest skuteczna, bezbolesna, higieniczna i powinna być refundowana przez NFZ. Wyobraź sobie, Rene, że trafia Ci się ten gorszy wariant końca życia. Tracisz zdolność do samodzielnego funkcjonowania, nowotwór atakuje kolejne narządy, ból rozrywa Ci ciało, leżysz w osranym pampersie i łasisz się do opiekunki, by Ci obtarła cuchnącą dupę. Trwanie w takim stanie, moim zdaniem, jest objawem niebywałego egoizmu i skurwysyństwa.
  • snajper55 Re: Są tu chętni do eutanazji? 27.04.22, 22:59
   renepoznan napisał:

   > Podobno aktorzy są za prawem wyboru - czyli prawem da żądania zabicia siebie pr
   > zez innego. A co z samobójstwem? Przecież nie jest zabronione prawem państwowym?

   Ale nie zawsze jest możliwe. Na przykład gdy jesteś przykuty do łóżka i nie masz w zasięgu ręki pistoletu, noża ani nawet nożyczek.

   > I jak to się ma do dyskusji o świętości życia osób, które powinny zostać skazan
   > e na karę śmierci - gdyby była dopuszczalna?

   Normalnie się ma. Nie wiem czego nie rozumiesz. Człowiek ma prawo decydować o swoim życiu. Ja za to nie wiem co to znaczy "święte". Wiem że niektórzy wiercy tak nazywają różne indywidua - także morderców i gwałcicieli. A także różne przedmioty.

   S.
   • qwardian Re: Są tu chętni do eutanazji? 28.04.22, 21:57
    snajper55 napisał:

    > Na przykład gdy jesteś przykuty do łóżka i nie masz w zasięgu ręki pistoletu, noża ani nawet nożyczek.


    Rozumiem teaz dlaczego na dzisiejszym Marszu Żywych w Oświęcimiu świeciło pustkami, żywi szukają pistolet, nożyczki, albo nóż i wszystko jasne.
  • renepoznan Re: Są tu chętni do eutanazji? 02.05.22, 09:02
   Zwracam uwagę, że w przypadku samobójstwa decyduje wola samobójcy. W przypadku eutanazji zbyt często decyduje wola rodziny czy lekarzy. I wówczas to już jest morderstwo - na które nasi lewicowi koledzy się zgadzają. Tylko co zrobią gdy proble3m dotknie ich?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka