Dodaj do ulubionych

co nam mówi data 4 czerwc a 1989?

04.06.22, 10:22
Być może młodzi tego nie pamiętają ale od tego dnia liczy się nowa era w Polsce. Tego pamiętnego dnia odbyły się pierwsze po wojnie wolne wybory do parlamentu.
Wybory, wbrew buńczucznym zapowiedziom, wygrała zwycięska opcja, które pokonała rządzącą od 1945 r. władzę wspieraną przez sowietów. Wygrał wówczas PIS i chwała mu za to!
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: co nam mówi data 4 czerwc a 1989? 04.06.22, 12:25
   Staram się wymazać z pamięci wiek XX jako najgorszy w historii tej planety. Brak stosów inkwizycyjnych, oraz 19 wiecznego Świętego Przymierza wywołał największe wojny i rewolucje od bolszewickiej przez pierwszą , drugą wojnę i najbardziej bolesny dla nas okres okupacji komunistycznej, który trwał 45 lat. Największym bohaterem dla mnie pozostaje Adam Michnik, który rozwalał komunę od podstaw, w 1968 roku kiedy wyrzucił z Polski najgorszych łotrów, gdy skorumpował PZPR, w końcu kiedy doprowadził Gazetę Wyborczą na skraj bankructwa
   • qwardian Re: Wygrał wówczas PIS 06.06.22, 09:13
    Może dlatego, że w tym roku dnia 4 czerwca wypadła okrągła 30 rocznica obalenia rządu Olszewskiego, idola mojego śp. Ojczulka. Moim zdaniem nieistotne wydarzenie, bo to komuna i Okrągły Stół rozgrywa karty w Polskiej polityce, śp. Wojciech Jaruzelski, Adam Michnik i Lech Wałęsa. Ten ostatni zresztą wczoraj ogłosił projekt rozwiązania Unii Europejskiej, moim zdaniem rewolucyjny pomysł, rzucona piłka, którą powinna chwycić opozycja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka