Dodaj do ulubionych

po co nam są potrzebne niezależne media

08.06.22, 21:26
Przykład z ostatnich dni dobitnie to pokazuje. Bawiący w Pacanowie niejaki Michał Cieślak, zdrajca z partyjki Gowina, obdarowany za ten bohaterski czyn stanowiskiem Ministra Najjaśniejszej, poszedł coś załatwić na pocztę. Na jego nieszczęście został rozpoznany przez panią naczelnik pacanowskiej poczty i zjechany nie koniecznie cenzuralnymi słowami z powodu szalejącej drożyzny wywołanej polityką jego rządu.
Cieślak napisał donos na urzędniczkę do JE Ministra Poczty i Telegrafu i ta została natychmiast zawieszona w swoich obowiązkach, z obietnicą zwolnienia dyscyplinarnego.
Niestety sprawa została opisana w GW i kilku portalach internetowych i mleko się wylało. Było za głośno żeby sprawę zamieść , jak zwykle w takich razach, pod dywan.
Odezwał się (jeszcze wicepremier)- prezes i poprosił Cieślaka o dymisję, obiecując wylać go na zbity pysk jeśli tego nie zrobi. No i pytanie za trzy punkty- czy gdyby media nie nagłośniły tej sprawy to miałaby ona taki koniec?
A jeśli nie taki- to jaki?
Smurfowi dopowiem, że Tusk także wylewał swoich ludzi i to z wyższych stołków. Pamiętacie śp. Zytę Gilowską, wicepremiera i ministra finansów. Wyleciała, bo zatrudniła swojego syna z pensją 2500/m-c.
Więc nie mówcie, że za Tuska tak by nie było.
Obserwuj wątek
    • renepoznan Re: po co nam są potrzebne niezależne media 08.06.22, 21:43
      No dobrze. Ale mamy też Kiksie sytuację - wbrew pozorom - zbliżoną. Niejaki Jacek Kowalski - dość znany i robiący dość dobrą robotę w zakresie propagowania naszej historii miał uzyskać tytuł Zasłużonego dla miasta Poznania. Nie chcę się wdawać w dywagacje czy jest zasłużonym czy też nie. Ale nie dostał tego tytułu bo ma nieprawomyślne poglądy i uważa, że homoseksualizm to dewiacja (podobnie jak wielu - wolących milczeć). Nikt nie oceniał tego czy zasłużył się dla miasta czy też nie. Jedynym powodem odmowy były nieprawomyślne poglądy.
      Nie sądzisz Kiksie, że to zbliżona sytuacja?
      Do tego - tutaj jakiś forumowicz domagał się wyrzucenia go z pracy.
      Faszyzm, nazizm i komunizm czystej wody. Kompania Putina cy Łukaszenki. Jak to niektórzy mówią. Człowiek z komunizmy wyjść może ale kominizm z człowieka nie wyjdzie.
      Honor forum uratował Snajper - pokpiwając z delikwenta.
      Niestety - debili i zamordystów znajdziesz wszędzie. Zarówno w PIS jak i wsród radnych miasta Poznania. Ku ich wiecznej hańbie.
      Nie wiem czy Kowalski zasłużył się dla miasta. Ale powód odmowy jest tak kuriozalny, że spokojnie można powiedzieć, że radnych zaślepiło zacietrzewienie ideologiczne. Tak jak Cieślaka.
      • kiks4 Re: po co nam są potrzebne niezależne media 09.06.22, 11:25
        Trochę myślałem nad twoim komentarzem Rene i mam taka wątpliwość. Wyobraźmy sobie- czysto teoretycznie- że jest człowiek robiący dobrą robotę w zakresie propagowania naszej historii. Ale w przerwach między propagowaniem bije żonę i dręczy dzieci.
        Czy zasługuje na wysokie wyróżnienie?
        Homofobia to jest, moim skromnym zdaniem, forma dręczenia ludzi, którzy nie ze swojej winy są inni niż reszta.
        Jestem co do tego przekonany. Na naszych oczach dorastał chłopczyk sąsiadów. Od zawsze był inny, bawił się wyłącznie z dziewczynkami, nawet jego mama martwiła się, bo to widziała. Gdy dorósł dokonał coming out'u ale ze swoim partnerem musiał wyjechać za granicę. Tu byli dręczeni.
        Ja wiem, to jeden przykład ale w moim odczuciu przekonujący do tezy, że z tą cechą człowiek się rodzi. A w każdym razie większość homoseksualistów tak ma.
        Tak długo, jak ono swoim zachowaniem nie zagrażają reszcie społeczności powinni być traktowani na równi z wszystkimi. Za kogo się ma ten pan, że potępia innych niż on. A może nawet nie innych, bo często homoseksualiści tak mocno się wstydzą swojej odmienności, że zaczynają walczyć ze swoimi.
        Przykładem jest popularny podróżnik w kolorowych koszulach...
        • renepoznan Re: po co nam są potrzebne niezależne media 09.06.22, 18:31
          Nie wiem dlaczego zrównujesz działanie - typu bicie zony czy dzieci a głoszeniem poglądu czy opinii. Nie widzisz różnicy? Jesli nie widzisz to zwracam ci uwagę, że krytykowanie Kaczyńskiego ktoś moze utożsamić z napływaniem do jego zamordowania i zakaże.
          Poza tym - zbyt łatwo krytykę zachowań homoseksualnych ładuje się w kategorię homofobii czy mowy nienawiści. To moze działać w obie strony. Kiksie - Twoje teksty o PIS to czystej wody mowa nienawiści - wg tego sposobu myslenia.
          Nie popadajmy w paranoję. Wolność oznacza, że mamy prawo głosić swoje poglądy - nawet jesli sprawia to komuś przykrość. Nie wolno nam natomiast fizycznie realizować tych naszych poglądów. Jeśli zakażemy głoszenia poglądów lub zaczniemy karać za ich głoszenie - to wybacz - mamy ustrój faszystowski czy komunistyczny.
          Nie chce tego.
    • qwardian Re: po co nam są potrzebne niezależne media 08.06.22, 22:14
      Napisałem na innym forum o kondycji naziej Poczty Polskiej gdzie sprzedaje się słodycze, a prywatni kurierzy z wywieszonym jęzorem do północy rozwożą przesyłki do domów i paczkomatów. Więc powtórzę znowu, każdy rozwydrzony ryj na poczcie zapcham połówką rolki papieru toaletowego, jeżeli się zwróci w moją stronę. A propos niezależnych mediów, właśnie usunięto naczelnych Newsweeka und TVN..
    • qwardian Re: po co nam są potrzebne niezależne media 09.06.22, 13:13
      Tu się nie zgodzę, bo jestem katolikiem i chrześcijaninem, więc Kościół jest największym propagatorem żydowskiej religii i kultury, opartym na Starym Testamencie. Co do Izraela to państwo dwujęzyczne i dwukulturowe z rosyjskim etnosem, to pewnie dlatego Stany Zjednoczone bardziej stawiają na Polskę, bo nie mają zaufania do byłych sojuszników, których elity spędzają wakacje na półwyspie krymskim..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka