Dodaj do ulubionych

Dlaczego chrzcząc, wyrządzasz krzywdę

17.08.22, 01:01
Wyobraźcie sobie, że udostępniacie jakiejś organizacji dane osobowe niemowlęcia, a kiedy ono dorośnie i mówi: proszę usunąć moje dane i zaprzestać ich przetwarzania, organizacja mówi: spie*da***. Właśnie zapadł wyrok NSA uznający, że UODO nie może nakazać usunięcia danych apostatów z ksiąg parafialnych. Można zwrócić się w tej kwestii do kościelnego IOD (wiedzieliście, że taki cudak istnieje?), ale ten właśnie powie spie*da***, bo usunięcie śladów po bezrefleksyjnej decyzji rodziców godziłoby w podstawy teologiczne i porządek Kk. Jednym słowem feudalizm w pełnym wymiarze. Durna decyzja rodziców i człowiek staje się niczym pańszczyźniany parobek własnością parafii.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Chrzcząc, nie wyrządzasz krzywdy 19.08.22, 02:08
      l.george.l napisał:

> Wyobraźcie sobie, że udostępniacie jakiejś organizacji dane osobowe niemowlęcia
      > , a kiedy ono dorośnie i mówi: proszę usunąć moje dane i zaprzestać ich przetwa
      > rzania, organizacja mówi: spie*da***. Właśnie zapadł wyrok NSA uznający, że UO
      > DO nie może nakazać usunięcia danych apostatów z ksiąg parafialnych. Można zwró
      > cić się w tej kwestii do kościelnego IOD (wiedzieliście, że taki cudak istnieje
      > ?), ale ten właśnie powie spie*da***, bo usunięcie śladów po bezrefleksyjnej de
      > cyzji rodziców godziłoby w podstawy teologiczne i porządek Kk. Jednym słowem fe
      > udalizm w pełnym wymiarze. Durna decyzja rodziców i człowiek staje się niczym p
      > ańszczyźniany parobek własnością parafii.

Przeginasz. Co mnie obchodzi, że jestem ochrzczony? Przecież dla niewierzącego nie ma to najmniejszego znaczenia. Kiedyś odbył się jakiś religijny rytuał, którego byłem przedmiotem, dla mnie rytuał bez znaczenia. Coś jak poklepanie po pupie przez pielęgniarkę. Co zrobisz gdy dowiesz się, że ta pielęgniarka należała do sekty, w której poklepanie po pupie było przyjęciem do grona wiernych?

Nie, nie jestem niczyją własnością z powodu takiego rytuału. Ty jesteś? Przychodzi proboszcz i każe ci, abyś zrobił mu laskę, a ty musisz się słuchać swego pana?

Dlaczego parafia miałaby usuwać informację o chrzcie czy kościół pielęgniarki - informację o poklepaniu cię po pupie? Taki fakt miał przecież miejsce.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka