Dodaj do ulubionych

Uwaga Alarm!!! Redemtoryści i paulini w Poznaniu

21.08.22, 13:57
poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,28780542,zakony-przejmuja-parafie-w-poznaniu-bo-ksiezy-jest-coraz-mniej.html?disableRedirects=true
Gądecki zawsze wykazywał niebywałą nienawiść do Poznańczyków, odbierając na przykład najlepszej młodzieży, elicie elit budynki szkolne. Niezliczonym procesom sądowym ekspozytury watykańskiej z Miastem Poznań poświęcono wiele artykułów. Obsadzenie lokalnych parafii zakonnikami od Rydzyka i tymi z Częstochowy jest ukoronowaniem toksycznych związków Poznania z kierownikiem episkopatu. Nawet w tonie redakcyjnego parafianina słyszę rozczarowanie i obawy ("W sierpniu 2022 r. parafię pw. Opatrzności Bożej na os. Bolesława Chrobrego przejęli ojcowie redemptoryści. To właśnie do tego zgromadzenia należy o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.
– Mówiąc ogólnie, zmiana została przyjęta chłodno").
W najnowszym "Newsweeku" jest parę informacji o wspomnianych formacjach zakonnych. Można poczytać, co to za jedni www.newsweek.pl/opinie/skad-kosciol-w-polsce-ma-pieniadze-i-co-z-nimi-robi-finanse-wyjete-spod-prawa/5q5th3m Proponuję portfele schować głęboko i strzec jak oka w głowie. A jeszcze bardziej pilnować rodzinnych nieruchomości. Z tych złych wiadomości wynika jednak jedna dobra: ławka kadrowa skraca się, a może już jej nawet nie ma. Ratowanie się zakonnikami jest niczym chwytanie się brzytwy przez topielca. Przecież Gądecki nie ma nad nimi żadnej jurysdykcji. Jakiś deal został z pewnością przypieczętowany, ale 1050 lat chrześcijaństwa uczy, że wpuszczanie gdziekolwiek zakonników bardzo źle się kończy.

Chwała Poznaniowi bez watykańskiego jarzma!!!
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka