Dodaj do ulubionych

TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkowskiego

23.08.22, 14:30
Słucham radia w samochodzie i dzisiaj dowiedziałem się (TOK FM) dlaczego podręcznik Roszkowskiego jest taki okropny i powinien być publicznie spalony. Otóż używa on przeokropnego określenia "murzyn" oraz napisał, że ruch Black Lives Matter zawiera w sobie elementy nienawiści do białych. Skandaliczne.
Recenzentka była - co nie jest niespodzianką - socjologiem, pedagogiem czy tego typu pracownikiem uczelni.
Chyba kupię sobie ten podręcznik by poczytać treści sensowne.
PS. Zawarta w nim ocena dzieci in vitro też mi sie nie podoba ale ta argumentacja z "murzynami" mnie do tego podręcznika przekonała.
PS2 - swoją drogą - kogo oni na tych uczelniach zatrudniają? Dobór negatywny?
Obserwuj wątek
  • smurfmadrala Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 23.08.22, 15:57
   Słowo Murzyn nie jest obraźliwe, a już Murzynka to ho ho! Najpiękniejsze ciastko i nazwa jakie widziałem wyglądało następująco: ciemna połowa kuli, na czubku wisienka, nazwa ciastek - Cycki Murzynki. Jako białas byłem zachwycony.
  • l.george.l Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 23.08.22, 18:24
   Spiesz się z zakupem, póki "podręcznik" nie jest dowodem w sprawie, bo wkrótce jego dystrybucja może być zakazana do czasu rozstrzygnięcia postępowań sądowych.
   • kiks4 Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 23.08.22, 21:27
    Tak się zastanawiam, czy dobrym pomysłem jest powierzanie wychowania i nauczania młodzieży starcom z innej epoki. Kiedyś, gdy świat stał stabilnie w miejscu to było słuszne, starcy przekazywali młodym doświadczenie całego życia.
    Ale dziś mamy zupełnie odmienną sytuację, świat pędzi jak oszalały i nawet rodzice mają problemy z komunikowanie się ze swoimi dziećmi a co dopiero staruszkowie typu prof. R.
    • l.george.l Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 23.08.22, 22:29
     Masz dużo racji. Starcy są hamulcowymi postępu, ponieważ boją się nowego, percepcyjnie nie nadążają za współczesnością i bezrefleksyjnie idealizują przeszłość. Jeśli do tego starzec żyje w świecie wyimaginowanych baśni ludów pasterskich sprzed 2000 lat, słyszy podszepty niewidzialnych przyjaciół, to nieszczęście edukacyjne gotowe.
    • renepoznan Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 24.08.22, 13:58
     Nie wiedziałem Kiksie, że stałeś się zwolennikiem pajdokracji. No cóz ...
     ;)
     • kiks4 Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 24.08.22, 21:24
      Pajdokracja - kto dziś zna to słowo? Może starym się to nie podobać ale dzisiejszy świat kreują młodzi. W korporacjach nie widzisz starców o lasce z długą siwa brodą.
      Zobacz jak sprawnie sobie poczyna pani Sanna Mirella Marin na stanowisku premiera Finlandii...
  • qwardian Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 24.08.22, 13:01
   Jestem trochę poza tematem, przeciwny przymusowemu szkolnictwu, ale jako katolik czerpię z wszystkich kultur również murzyńskiej i popieram ich hasło "one settler one bullet, Pan Africanist Congress" (jeden osadnik, jedna kula), które wydaje się ewolucyjnym zaawansowaniem na czornym kontynencie, bo tubylcy wcześniej gotowali przybyszy w dużym rondlu powieszonym nad ogniskiem. To na marginesie inwazji naziej granicy z Białorusią..
  • m-dyskretna Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 24.08.22, 16:21
   Zaraz, zaraz. Czy przypadkiem podręcznik nie obejmuje lat 1945-1979? Wtedy jeszcze ruch Black Lives Matter nie działał. Oczywiście były inne , ale ten powstał stosunkowo niedawno, w tym stuleciu. No i wtedy słowo murzyn było politycznie poprawne :)
   • renepoznan Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 24.08.22, 20:58
    Może Roszkowski nawiązał do współczesności. Nie wiem. Książki nie czytałem więc się nie wypowiem. Ta socjolożka (czy coś podobnego) twierdziła, że w tresci są murzyni i ten ruch.
    Swoją drogą - niesłychanie mnie bawią barany, które książki nie czytały ale apelują o jej bojkot bo jest ona "beee".
    • l.george.l Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 24.08.22, 23:17
     Można oprzeć się na recenzjach i rekomendacjach. Skoro "podręcznik" spodobał się Rydzykowi, to już wystarczy, żeby spuścić go w kiblu.
    • m-dyskretna Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 25.08.22, 18:49
     Roszkowski wyjątkowo często nawiązuje do współczesności. Nie za bardzo wiem, co tam robią zdjęcia Morawieckiego i Dudy. Jak to u nas bywa, mogę się wypowiedzieć o książce, bo jej nie czytałam :) Ale wygląda na to, że została napisana pospiesznie i niechlujnie. Na redaktorów merytorycznych zabrakło pieniędzy?
     • renepoznan Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 25.08.22, 20:02
      Nie ocenię podręcznika bo go nie czytałem. Natomiast mogę ocenić przyczyny furii z jaką się spotka. Jestem pewien, że to skutek tego, że zakwestionował on lewicową narrację jaką do tej pory lansowano w mniej lub bardziej ukryty sposób w nauce uniwersyteckiej i niżej. Nagle się okazało, że ktoś próbuje podważyć "zwycięstwo" lewicy w szkolnictwie.
      Jeśli podręcznik jest kiepski to szkoda - bo zmarnowano szansę na przełamanie wciskania dzieciakom lewackich głupot. Co mnie dziwi to to, że to robi PIS - bądź co bądź lewicowa w swej istocie partia.
      • l.george.l Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 25.08.22, 20:42
       O jakiej lewicowej narracji mówisz? Od blisko 30 lat wciska się kleryklany bełkot. Nie ma przedmiotu, który nie zaczynałby się od mitologii śródziemnomorskich pastuchów. Masz pojęcie, jakiej ekwilibrystyki muszą dokonywać nauczycielki, żeby przekazać wiedzę, a nie bajki? Pytałem ostatnio koleżanki, co robią, żeby nie wspomnieć o Wojtyle. Bo co mają powiedzieć, że promotor pedofilii i mizogin. No radzą sobie. Potrafią tak zrealizować podstawę programową, by nie padło słowo o papieżu Polaku.
   • kiks4 Re: TOK FM przekonał mnie do podręcznika Roszkows 24.08.22, 21:20
    M- dyskretna ma rację. W tamtych czasach jeszcze czytaliśmy (albo sami albo dzieciom) wierszyk o Murzynku Bambo. Bardzo ładny, sympatycznie nastawiający do dzieci o odmiennym kolorze skóry, na pewno zrobił więcej dla integracji niż nazywanie ich Afroafrykańczykami.
    No bo dawny murzyn w Ameryce o Afroamerykanin więc konsekwentnie murzyn afrykański to Afoafrykańczyk.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka