Dodaj do ulubionych

Na Placu Wolności zamknięto Bank PKO i Handlowy..

13.09.22, 13:19

PKO istniał tam od 9 maja 1937, był za Wikipedią: najnowocześniejszy i największy podówczas budynek bankowy w Polsce, w jego otwarciu udział wziął wicepremier i minister skarbu Eugeniusz Kwiatkowski. Nie wiem kiedy powstał główny oddział PeKaO na Masztalarskiej to kultowe miejsce gdzie otrzymywano zaświadczenie dewizowe, spałem tam na podłodze w oczekiwaniu, ale na pewno funkcjonował w latach 60-tych. Handlowy na Placu Wolności od 90-tych. Wszystkie zniknęły..

Dzisiaj byłem zmuszony odwiedzić te miejsca i chyba najlepiej radzą sobie handlarze galanterią skórzaną z Podhala, tylko tam widziałem klientów.
Obserwuj wątek
  • l.george.l Re: Na Placu Wolności zamknięto Bank PKO i Handlo 13.09.22, 21:34
   A do czego dziś komukolwiek oddział banku w analogowej postaci? Tak się zastanawiam, kiedy byłem ostatnio w siedzibie banku. Wychodzi mi, że jakieś 15 lat temu.
   • smurfmadrala Re: Na Placu Wolności zamknięto Bank PKO i Handlo 17.09.22, 19:15
    A po co takie stare polskie banki? Lepsze są w Berlinie.
  • Gość: kamraabc Re: Na Placu Wolności zamknięto Bank PKO i Handlo IP: *.centertel.pl 23.10.22, 20:43
   A kawałek obok, na tyłach NBP (od strony Koziej) zostało zlikwidowane centrum komputerowe byłego WBK (obecnie Santander). Wszystko pojechało do stolycy. No ale po co w Poznaniu miejsca pracy dla bdb specjalistów IT, przecież na kasach w marketach jest dosyć ofert pracy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka