Dodaj do ulubionych

Ratujmy ławeczki patriotyczne

13.09.22, 15:03
Wspaniały pomysł naszego rządu, drogi ale za to jak się okazuje byle jaki, nie wytrzymuje próby wody:
epoznan.pl/news-news-132381-lawka_z_polska_flaga_nad_malta_dostala_drugie_zycie
Uważam, że tak ważna dla naszego kraju rzecz, jak ta ławeczka pokazująca nasze możliwości nie może przy byle deszczu się rozpadać. Podjęta próba przemalowania niczego nie załatwi i gdy nadejdą słoty jesienne ławeczki się rozpadną na kawałki, które zmarznięci Polacy gotowi użyć do palenia w piecach.
Tak być nie może. Musimy wspólnie znaleźć rozwiązanie, jak je uczynić na tyle trwałymi, by i przyszłe pokolenia mogły nimi cieszyć swe oczy. Pomóżcie- koleżanki i koledzy z tego Forum. Smurfie- ty jesteś inżynierem, poradź!
Wg. mnie najprostszym rozwiązaniem byłoby obudowanie ławeczki płytami akrylowymi i zalanie całości płynna żywicą poliestrową z utwardzaczem. Powstałaby przeźroczysta kostka sześcienna, w której jak owad w bursztynie, nasza ławeczka mogłaby przetrwać dziesiątki tysięcy lat.
Dla tak szczytnego celu koszt się nie liczy. Nie wybudujemy jakiejś drogi ekspresowej bo i tak mało kto jeździ, bo benzyna droga, ale ławeczkę podziwiać będą przyszłe pokolenia.
Obserwuj wątek
    • l.george.l Re: Ratujmy ławeczki patriotyczne 13.09.22, 21:26
      Mam uprzejme pytanie: kto w Poznaniu wyraził zgodę na postawienie tego shitu? Zauważcie, proszę, że instalacja jest nośnikiem treści podprogowych. Dopóki deszcz nie zmył farby, konstrukcja była w ruskich barwach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka