Dodaj do ulubionych

Zamrożenie cen na energię elektryczną

20.09.22, 12:43
Nasz nieoceniony rząd w trosce o swoich poddanych zapowiada zamrożenie cen na energię elektryczną w przyszłym roku. Warunek- zużycie energii mniejsze niż 2000 kWh w ciągu roku.
Radość nasza była przeogromna, zdecydowaliśmy się głosować na ten rząd podczas najbliższych wyborów, bo przecież Tusk zabierze wszystko nam wszystko Fuer Deutschland.
Jednak na wszelki wypadek zajrzałem do rachunków za miniony rok i wyszło mi razem za 12 miesięcy nieco ponad 5000 kWh. Pomimo daleko idących oszczędności, np. nie używamy telewizora ani radia nie zmieściliśmy się w wyliczonym przez rząd limicie.
Połowa zużycia energii w naszym przypadku to takie fanaberie jak pompa wody z własnego ujęcia oraz ogrzewanie elektryczne ciepłej wody.
Musimy z praniem przenieść się nad rzeczkę, pić wodę butelkowaną a mycie się... No cóż, wielcy ludzie żyli w brudzie. Wracamy do żródeł naszej cywilizacji...
Obserwuj wątek
    • renepoznan Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 20.09.22, 16:24
      Przezorny zawsze zabezpieczony.
      • l.george.l Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 23.09.22, 22:02
        W internetach przypominają, że z drewna są ławki kościelne. Czyżbyś skorzystał już z subtelnej sugestii?
    • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 20.09.22, 18:52
      Hulaszczy tryb życia wg licznika elektrycznego. LODÓWKI pożerają ok 20-30% prądu. Piwniczka niestety w PL wymaga pozwolenia budowlanego czyli dziesiątek stempli pasożytów pieczatkowych. PL ziemianki są świetne. Oszczednosc, zapasy, nastrój, zakupy rzadzsze, wiele, wiele zalet.. Na Zachodzie szał powrotu do ciemnogrodzkiego sposobu lecz w wersji plastmasa, laminat. groundfridge.com

• smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 20.09.22, 19:10
      Piwniczka zastępuje lodowke, portfel tłustszy (rozmiar ma znaczenie), SZWENDACTWO zakupowe OGRANICZONE, zapasy pod ręką.
      • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 20.09.22, 19:14
        Piwniczka wyłącznie ziemna poza domem, współczesne piwnice nic nie warte, graciarnia...
        • kiks4 Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 20.09.22, 19:59
          Rene! Kto ci tak pięknie ułożył stosik drewna? Zazdroszczę talentu!
          • renepoznan Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 21.09.22, 06:30
            Jak to kto? Sam ułożyłem. Co prawda tu jeszcze nie jest skończony. Polecam tę metodę - znakomicie przewiewa przez stos i drewno schnie.
            • kiks4 Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 21.09.22, 08:27
              No to masz talent! Równo jak od cyrkla
      • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 21.09.22, 09:28
        Wykres zużycia energii elektrycznej wskazuje, że ok 20 % energii kuchenki elektrycznej (i każdej innej)
        należy złapać zimą do POCHŁANIACZA/OKAPU nie dmuchać w świat globalnego OCIPIENIA.
        Mieszkanie czy dom od ciepła nie ocipieje zimą.
        Składnikiem kuchennych oparów jest CIEPŁO, para, CO2, śladowe ilości innych substancji.
        Zdrowe wyziewy nadkuchenne nie są mimo, że bywa pięknie pachną.
        FILTR wyłapie co niezdrowe , ciepło zachowa , wietrzyć można i trzeba wg potrzeb i wiedzy uczciwej wentylacji.
        Współczesne, postępackie metody klimatycznego upodobnienia domu do auta lub bazy marsjańskiej
        będą wkrótce tępione, wykpiwane jako korpo-szmal-gusła dla postępactwa (jasnogrodu po praniu mózgu).

Czy kiedy WIELKI BRAT FEUDAŁ Światłego Jasnogrodu NAKAŻE
        mieszkać w pralce automatycznej - wielofunkcyjnej,
        czy korpo-proletariat wślizgnie się do demokratyczno-ekologicznych kapsuł a la przechowalnia na siłę roboczą
        z kraju przekwitłej wiśni ?

Zyski termiczne od gotowania powodowały u ciemnogrodu przegrzanie chałup,
        więc lud ciemnogrodzki latem gotował w kuchniach letnich (poza domem) a zimą w izbie czarnej.
        Ileż w tym jadu niesłychanej ciemnogrodzkiej nienawiści !
        • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 21.09.22, 10:01
          Errata
          Wyziewy, opary nadkuchenne to 20 % energii ze 1oo% elektrycznej gospodarstwa domowego.
          Odzysk tego udziału energii może być skuteczny w 80-90 %

To jest proste i realne bez zalepiania kratek wentylacji i pato-uszczelniania wg -
          multi-kulti deutsche norme fur U-boot Fenster.
          Dom nie jest maszyną do mieszkania !
          Podważam zabobon komuszego architekta ( nieżyjącego , świetnego lecz skażonego marksistowską "nieomylnością")

W przypadku operacji pokojowej dobrosąsiedzkiej lub obozu krajów zaprzyjaźnionych mieszkania-maszyny staną się jak użyteczne jak dom kultury lidl z awarią sojuszniczo-chińskiego kompa.
          W TYŁ ZWROT ! NA PRAWO PATRZ !
          No chyba że dom kultury lidl posłuży do protestu/wsparcia materialnego bogatych dla biednych
          na wzór rabacji galicyjskiej czy manif w Bronx'ie podczas rabacji nowojorskiej.
          • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 21.09.22, 16:27
            Znów pisoski reżim uderza w opozycję.
            w internecie nadają:
            "W opublikowanym w środę raporcie e-petrol.pl podał, że w bieżącym tygodniu olej napędowy potaniał o 33 gr na litrze i obecnie kosztuje przeciętnie 7,14 zł. Spadła również średnia ogólnopolska cena najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 – o 22 gr na litrze, do 6,22 zł/l. – Najmniej – tylko o 4 grosze – potaniało LPG, oferowane na stacjach po 3,07 zł/l – przekazali analitycy portalu.

Według danych e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo świętokrzyskie, gdzie tankowanie kosztuje najmniej.

– Za litr benzyny 95-oktanowej płaci się tam średnio 6,16 zł/l, a za identyczną ilość oleju napędowego i autogazu odpowiednio 7,09 i 2,90 zł/l. LPG w średniej cenie poniżej 3 zł/l oferowane jest również w województwie łódzkim, małopolskim, podkarpackim, śląskim oraz wielkopolskim" – podano.

Ja który kilkalność tego forum robię oświadczam:
            Bedę wyrażał swój jad niesłychanej ciemnogrodzkiej nienawisci PIESZO .
            Przebierając prawicowymi łapami tylnymi zaniżę fortuny oligarchów ruskich, pruskich, multi-kulti
            oraz orleńskich i lotososko-pisosko-orbanowskich.

Wszelkie krętactwa moje będą tropem jaszczurczym znaczone,
            wóz nowy (trochę ponad 10 lat) nakarmię i na spacer wyprowadzę aby tylko nie zdechł.
            Mam piękne sprzedawczynie wokół oraz możliwość roboty zdalnej, po co mi szczęścia szukać
            hen daleko za województwem.
            Tylko mi knajpę zamkli bo właściciel umarł (lewicowiec, fan i czytelnik Faktu).
            A miałem półtorej minuty marszu, no dosłownie rzut granatem obronnym F1 Made in Charaszo.
            • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 24.09.22, 10:30
              Reżimowy PGNiG podpisał zdradziecką umowę na dostawę gazu przez Baltic Pipe uruchomiony z jadem nienawiści przed terminem.
              Dzieląc polskie społeczeństwo i wierchuszkę UE , występując przeciw praworządnemu PAKT II gaz-rury przyjaźni odwiecznej z nieustanną nadzieją na stosunki dobroSĄSIEDZKIE.
              Faszyzm ukraiński i polscy naziole wciąż groźni.
              • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 24.09.22, 10:42
                Japończycy sprzedają domowa stację energetyczną na gaz.
                Wytwarza ciepło i prąd czyli tzw kogeneracja , najwyższej skali sprawność !
                Machina wielkości szafy kosztuje trochę ponad 100 000 zł wg danych sprzed "operacji ruski mir".
                Wydaje się ze jeśli jest turbina czyli energia kinetyczna w środku jest także pompa ciepła,
                ale pudło chyba za małe ? Japończycy w miniaturyzacji są Mistrzami ale jak to serwisować
                i naprawić ? Chyba ze cztery specjalności inżynierskie potrzebne : instalator, mechatronik, automatyk, kapłan buddysta i ZEGARMISTRZ bo trybiki być muszą ?!
                Przepraszam, pominąłem Panów Cechu Kominiarzy , wybaczcie "czarni" Dobrodzieje.
    • smurfmadrala Re: Zamrożenie cen na energię elektryczną 27.09.22, 21:37
      Gaz-rura PAKTU II przyjaźni odwiecznej straciła dziwectwo, dziurawa jak cholera !
      Dynda jak skóra po zeżartej kaszance lub kondom wielorazowego użytku (ekologicznie lecz niehigienicznie)
      Warto aby sojusznicy podpisanego dogoworu wykryli sprawcę ponieważ następne rury w kolejce.

Jest osoba która zna sprawcę, ponieważ jest ekspertem wielu, wielu dziedzin, na wszystkim bardzo dobrze się zna,
      energetykę i dziennikarstwo śledcze ma w małym palcu.
      Lecz Kiks4 jest skromny, nie szuka poklasku, wybiera tematy wolno, najwolniej jak powolne bo nie stronnicze
      polskie sądownictwo.
      Prośmy wspólnie a dowiemy się, ja mogę się tylko domyślać , Kiks4 wie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka