Dodaj do ulubionych

zima nam niestraszna

05.10.22, 10:14
Można składać wnioski o dofinansowanie gospodarstw domowych, ogrzewających swoje domy we własny zakresie. Ogrzewam - więc postanowiłem złożyć wniosek, który ściągnięty z urzędy gminy okazał się broszurą złożoną z sześciu stron A4. Ponieważ do dobrych obyczajów należy zatrzymanie u siebie kopii więc dla złożenia wniosku trzeba zużyć 12 kartek A4. Takich jak my jest w Polsce 3,5 miliona więc zacząłem liczyć.12 razy 3,5 miliona to 42 mln kartek. Przeciętna gramatura papieru do drukarek to 80 g/m² czyli 21 ton papieru idzie w Polsce się kolebać do urzędniczych segregatorów.
Kilka domów można ogrzać tym papierem. Może to taka nowa rządowa tarcza antymrozowa ?
PS
Ciekawostka: warto liczyć. Wyliczono ostatnio, że przy cenie 3 tys zł za tonę węgla bardziej opłaca się palić kukurydzą. Jest dwa razy tańsza.
Obserwuj wątek
    • smurfmadrala Re: zima nam niestraszna 05.10.22, 11:06
      Zima tegoroczna będzie dla Polaków i Polski sprawdzianem, poligonem doświadczalnym
      UE zacieśnienia/zadzierzgnięcia współpracy z Kremlem.
      Także dla administracji i służb śledczych, ekologów i eko-terrorystów.
    • kiks4 Re: zima nam niestraszna 06.10.22, 10:08
      Errata: napisałem, że do złożenia wniosku o dofinansowanie opału potrzeba 12 kartek papieru o formacie A4.
      Otóż potrzeba więcej a przynajmniej ja potrzebowałem. Bo po wypisaniu w dwóch egzemplarzach wniosków podczas sprawdzania zauważyłem adnotację: Wypełniać dużymi literami.
      Wypełniłem normalnie, małymi i musiałem zużyć kolejne 12 kartek. W skjali kraju takich pomyłek może być więcej więc 21 ton papieru nie starczy.
      A na poważnie: ten formularz musiał wymyślić sam minister Sasin. Trzeba tęgiej głowy, żeby dla zamieszczenia informacji i imieniu i nazwisku, numerze pesel oraz adresie i sposobie ogrzewania domu zużyć tyle papieru. Moim zdaniem wystarczyłaby jedna kartka A5.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka