Dodaj do ulubionych

Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry?

23.07.23, 11:14
Już drugi dzień płoną chemiczne odpady w Zielonej Górze. Dzisiaj polecono ewakuować cała miejscowość Przysucha z powodu groźnych toksyn w powietrzu.
Taki pożar to nie wypadek. To metoda na zarabianie pieniędzy na odpadach. Prosta jak świński ogon po ugotowaniu.
Jeśli jesteś początkujący to znajdujesz dużą stodole w opuszczonym gospodarstwie rolnym, z dala od ciekawskich oczu i odpłatnie przyjmujesz odpady, których nikt inny nie chce przyjąć. Gdy jesteś już ustawiony- wynajmujesz halę fabryczna po zbankrutowanych zakładach peerelowskich i robisz to samo tylko na dużą skalę.
A gdy się stodoła lub hala zapełni- nagle wybucha tam pożar i utylizuje zawartość. A pieniążki za magazynowanie cieszą.
Tekturowe państwo, w którym dla rządzących największym zmartwieniem jest utrzymanie władzy, nikt nie widzi takich przekrętów stwarzających masowe zagrożenie dla zdrowia czy życia. Zdrowia i życia sąsiadów składowiska i strażaków walczących kilka dni z pożarem. Nawet wolę nie myśleć, dokąd płynie woda gaśnicza z toksynami...
Żaden Pegasus tego nie wykryje, bo Pegasus podsłuchuje opozycję a nie cwaniaków żerujących na zdrowiu i życiu obywateli.
Jestem bardzo ciekawy, gdzie w Poznaniu jest takie składowisko i kiedy tam wybuchnie pożar?
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 11:25
   Warszawie grozi pożar sejmu, po zwycięstwie Konfederacji, bo w tym roku minęła 100 (setna) rocznica podpalenia Reichstagu. Grobelny w Poznaniu wybudował spalarnię śmieci szanowny Kiksie..

   poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,19685918,po-co-poznaniowi-spalarnia-smieci-na-karolinie.html
  • smurfmadrala Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 11:34
   Ciekawe ile trucizn bylo z importu, wiadomo skąd. Ten geszeft zawsze przyciąga bezwzględnych przemytnikow, bandytów i mafie. Niezbędna jest zmiana przepisów BHP, administracyjnych, skarbowych i kodeksu karnego. Cywilizacja i technologia wytwarza trucizny uboczne jak cyklon B. Oby właściciel geszeftu nie zdążył wybrać wolności daleko poza Polską!
   • smurfmadrala Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 11:40
    Starosta z PO wydał w 2014 r pozwolenie na bombę ekologiczna. Firma Awinion wyrwana jak krzak. Typowo. Lokalna władza zebrała 10 000 000 zľ na utylizację. Mimo stałych kontroli PSP podpalono skład trucizn.
    • smurfmadrala Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 11:48
     plus.gloswielkopolski.pl/poznan-zatrzymano-czlonkow-mafii-smieciowej-ktorzy-podrzucali-toksyczne-substancje-na-ul-sw-michala/ar/c1-14189427
     • kiks4 Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 12:51
      Szanowny Qwardianie! Wiem o poznańskiej spalarni bo ją zwiedzałem i byłem pod dużym wrażeniem nowoczesności i skuteczności w likwidowaniu uciążliwych odpadów.
      Jednak obawiam się, że jej urządzenia nie są przygotowane do spalania płynnych odpadów- a takie właśnie "utylizują" ci śmieciowi bandyci.
      • qwardian Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 16:47
       Te wydawały się wysyłać kule ognia, które mogły wysadzić spalarnię Karolin, zastanawiam się, czy strażacy sikali na sam obiekt, czy okoliczne żeby je ratować przed pożarem. Bo przecież toksyczne środki mogły być bardziej toksyczne po styczności z wodą. Zdaję się na strażaków, że wiedzą lepiej..

       • kiks4 Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 17:13
        Podczas ostatniego mityngu partyjnego w Stawisku nasz Prezes powiedział:
        Pożar, za który oni (wiadomo, jacy oni- przy. mój) odpowiadają. To śmietnisko na zachodzie Polski to jest wynik ich rządów. Tam jest mnóstwo tego rodzaju śmietnisk. To są niemieckie śmieci. To jest przywóz niemieckich śmieci. Tak będzie Polska wyglądała, gdyby oni przyszli do władzy - stwierdził Kaczyński,
        Przez osiem ostatnich lat Tusk raczej niewiele miał do powiedzenia w sprawie likwidacji takich składowisk i ścigania ich właścicieli. A przynajmniej ja tak uważam.
        • qwardian Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 21:39
         Przerzucanie odpowiedzialności to natura demokracji, w monarchii była jednoosobowa. W roku wyborczym politycy opowiadają największe brednie i podejmują najbardziej absurdalne decyzje.
        • l.george.l Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 23.07.23, 21:44
         W latach 2017–2022 w Polsce wystąpiły 754 pożary miejsc gromadzenia odpadów (w tym również w miejscach nielegalnych).

         Czytaj więcej na Prawo.pl:
         www.prawo.pl/samorzad/pozary-odpadow-raport-nik-2023,520306.html
  • l.george.l Re: Czy Poznaniowi grozi dramat Zielonej Góry? 24.07.23, 02:15
   Rydzyk robi w branży śmieciowej?
   "Rządowy NFOŚiGW wielokrotnie odmówił samorządowi pomocy w utylizacji składowiska w Zielonej Górze. W tym czasie ten sam fundusz znalazł ponad 40 mln dla 'dzieł' Tadeusza Rydzyka"
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30001282,nfosigw-wielokrotnie-odmowil-samorzadowi-pomocy-w-utylizacji.html#s=BoxOpMT
  • qwardian Grono półinteligentów o tablicy Mendelejewa.. 24.07.23, 06:51
   Przypominam, że pierwiastków w tablicy jest nieco ponad sto, na pewno nie było na składowisku grupy gazów szlachetnych, bo prawie w ogóle nie występują na planecie Ziemia. Gwarantuję, że nie było tam pociągu ze złotem, bo POPiS dawno by je wykradł, widoczne były za to węglowodory spalające w obecności tlenu. To trzy pierwiastki na ten moment. Na marginesie wodoru jest zdecydowanie najwięcej we Wszechświecie, ale w stanie wolnym nieobecny, bo dużo lżejszy od powietrza.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka