Dodaj do ulubionych

Jak sparaliżować ruch na Lechickiej?

26.08.23, 13:31
Po wybudowaniu wiaduktu nad Lechicką miały zniknąć korki na skrzyżowaniu Lechicka/Naramowicka. Ale niedoczekanie. Ekipa Jaśkowiaka nie takie trudności pokona. Zainstalowali światła przy Murawie i mamy korki jak za dawnych czasów - przed wybudowaniem wiaduktu. Co prawda przez jakiś czas światła nie działały i ruch był swobodny - ale ekipy się sprężyły i światła uruchomili.
A co? Nie bedą się samochodziarze śmiali. Zobaczą kto tu rządzi.
;)
Pytanie - po diabła w takim razie ten wiadukt? jest pytaniem naiwnym. Zawsze jakoś można to wyjaśnić. W tworzeniu takich wyjaśnień władze są sprawne.
Obserwuj wątek
  • kiks4 Re: Jak sparaliżować ruch na Lechickiej? 26.08.23, 17:01
   Bo ty się nie znasz na tym Rene! To są inteligentne światła, zapobiegają rozwijaniu nadmiernej prędkości.
   Czasy "zielonej fali" już się skończyły, teraz mamy " czerwoną falę". Dość często jeżdżę ulicą "Praw Kobiet" i nigdy nie zdarzyło mi przejechać bez obowiązkowego odczekania na co najmniej dwóch światłach.
   Producenci samochodów już zauważyli tę tendencję i pojawiły się pierwsze pojazdy, mające przez cała szerokość tyłu samochodu ekran, wyświetlający obrazki z gier komputerowych. Stojąc na światłach nie nudzisz się obserwując jak Super Mario skacze przez murki
   • renepoznan Re: Jak sparaliżować ruch na Lechickiej? 26.08.23, 17:15
    Fakt. "Tfurczości" naszych decydentów nie jestem w stanie zrozumieć.
    • kiks4 Re: Jak sparaliżować ruch na Lechickiej? 26.08.23, 18:13
     Tekst linku
   • smurfmadrala Re: Jak sparaliżować ruch na Lechickiej? 26.08.23, 18:18
    W miastach USA i np w Paryżu są jezdnie wielo, wielo pasmowe. I gó.. o z tego. KATAKLIZM pomimo plątaniny tras na wzór kłębowiska węży. Im większy szmal tym gorzej. Samochód dziś zabija cywilizację. Nie ma matematycznego rozwiązania na molochy miejskie. Mój znajomy pracował w NY city, wprowadził własne wzory biżuterii słynnej firmy, dojeżdżał taksówką do warsztatów w City. Nie miał szans na miejsce postojowe w Down Town, nie chciał codziennej męki "trafiku" . Jako milioner $ wrócił do Polski, kupił córce dom wczasowy, został rezydentem i rentierem. Sześć pasm hajłeja już go nie interes. Dorabia dla sportu jako zegarmistrz marki która dopłaca Idze Świątek. Jubiler, zegarmistrz, złotnik wrócił do Polski PO ponad 30 latach amerykańskiego snu. Chyba lepiej śpi mu się w PL, pewnie także jeździ. Nie istnieją możliwości wygody transportu w miastach zachodu. Amen
   • l.george.l Re: Jak sparaliżować ruch na Lechickiej? 27.08.23, 12:17
    A niby dlaczego miałaby być zielona fala na Alei Praw Kobiet, a nie Jasnej Roli, Łużyckiej czy Sarmackiej. Tam jest jeden problem: brak przejazdów bezkolizyjnych dla rowerzystów jak na Mieszka.
  • l.george.l Re: Jak sparaliżować ruch na Lechickiej? 27.08.23, 12:12
   Czy wyjazd z Murawy też był swobodny? Weź pod uwagę, że Lechicka jest ramą komunikacyjną, a nie obwodnicą, bo takiej północny Poznań nie ma.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka