Dodaj do ulubionych

dobry prawnik w poznaniu (polisa posagowa PZU)

IP: *.icpnet.pl 02.01.05, 23:07
witam!
Poszukuje dobrego prawnika w Poznaniu, ktory pomoglby mi wywalczyc w sadzie
wyzsza wysokosc polisy posagowej PZU niz ta, ktora mi zaproponowano. Napisalam
juz odwolanie, kwota zostala podwyzszona, ale nie o tyle na ile liczylam.
Teraz pozostaje mi droga sadowa. Czy ktos moze przechodzil juz przez cos
podobnego? Mozecie mi kogos polecic? A moze ktos z Was jest prawnikiem i mial
juz z taka sprawa do czynienia?
Obserwuj wątek
    • Gość: stefa.k Re: dobry prawnik w poznaniu (polisa posagowa PZU IP: *.crowley.pl 06.01.05, 13:29
      Witaj,
      w mojej rodzinie już była jedna taka sprawa, wygrana i druga właśnie się toczy.
      Nawet nie odwoływali sie do PZU, tylko od razu składali pozew do sądu. Sąd
      pierwszej instancji z reguły przyznaje rację podowdowi. PZU odwołuje się
      oczywiście od wyroku, wtedy warto jeszcze przed rozprawą w sądzie złożyć pismo
      na to odwołanie. Myślę, że prawie każdy prawnik sobie z tym poradzi ważne, żeby
      miał dostęp do wskaźników potrzebnyh do wyliczenia realnej kwoty jaką powinno
      się dostać w tej chwili za tę Polisę.
      Niestety nie mogę wskazać konkretnej osoby, nam pomagał znajomy znajomych... i
      nawet nie wiem czy na codzień para się takimi zajęciami.
      W każdym razie szanse są bardzo duże, w razie czego pisz na stefa.k@gazeta.pl
    • stefa.k Re: dobry prawnik w poznaniu (polisa posagowa PZU 06.01.05, 13:35
      Witaj,
      w mojej rodzinie już była jedna taka sprawa, wygrana i druga właśnie się toczy.
      Nawet nie odwoływali się do PZU, tylko od razu składali pozew do sądu. Sąd
      pierwszej instancji z reguły przyznaje rację podowdowi. PZU odwołuje się
      oczywiście od wyroku, wtedy warto jeszcze przed rozprawą w sądzie złożyć pismo
      na to odwołanie. Myślę, że prawie każdy prawnik sobie z tym poradzi ważne, żeby
      miał dostęp do wskaźników potrzebnyh do wyliczenia realnej kwoty jaką powinno
      się dostać w tej chwili za tę Polisę.
      Niestety nie mogę wskazać konkretnej osoby, nam pomagał znajomy znajomych... i
      nawet nie wiem czy na codzień para się takimi zajęciami.
      W każdym razie szanse są bardzo duże, w razie czego pisz na stefa.k@gazeta.pl
    • Gość: opul Re: dobry prawnik w poznaniu (polisa posagowa PZU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:43
      wszystko zależy od tego, jaką treść ma twoja polisa, jeżeli jest tam wskazana
      kwota nominalna ubezpieczenia oraz kwota do wypłaty obliczona z uwzglednieniem
      wskaźnika wzrostu (...) to sprawa jest prosta: kwotę do wypłaty podziel przez
      przecietne wynagrodzenie jakie obowiazywało w roku zawarcia umowy (Monitor
      polski 1990/21/171)Otrzymasz wskaźnik "krotnosci" wynagrodzenia. teraz weź
      ostatnie znane przecietne wynagrodzenie (za III kwartał 2004 r. to 1549 zł
      netto) i pomnóz przez wskaźnik. wyjdzie kwota zwaloryzowanego swiadczenia.
      Podziel ja na pół (sąd uwzględnia interesy i ryzyko inflacji obu stron przy
      waloryzacji) i takiej kwoty mozesz spokojnie sie domagać. Ale jezeli masz w
      umowie tylko nomianlna sumę ubezpieczenia oraz pieczątke, że kwota wzrasta o
      jakiś tam procent to jest problem. W naszych sadach wykrystalizowało sie kilka
      koncepcji waloryzacji, tłumaczenie tego trwałoby dość długo. Najlepsza moim
      zdaniem koncepcja obliczenia kwoty do wypłaty, która byłaby waloryzowana to
      pomnożenie sumy wyjsciowej przez wskaźnik urealnienia polisy wskazany przez
      PZU, a nastepnie wyliczenie kwoty w przedstawiony wyzej sposób. Ten wskaźnik
      urealnienia każdej polisy to ok. 5000% (różnie). Wówczas Sad rozkłada ciężar
      ryzyka inflacji różnie, czasami nawet 20 do 80 na korzyść PZU, ale sumy i tak
      wychodzą wysokie:)
      • Gość: apcio Re: dobry prawnik w poznaniu (polisa posagowa PZU IP: *.icpnet.pl 06.01.05, 13:57
        Generalnie zdecydowana wiekszość polis tego typu jest skonstruowana tak samo.
        Samemu mozna obliczyć kwotę która powinna przysługując biorąc pod uwage stałą
        opłatę oraz inflacje. PZU oferuje smieszne pieniądze, po interwencji
        zainteresowanego podwyższają swoją ofertę ale i tak nie jest ona zadowalająca.
        W sądzie jeżeli napiszę się odpowiedni wniosek i później na sali sądowej, na
        której zazwyczaj nikt z PZU się nie pojawia, dobrze się ten wniosek
        uargumentuje to moż liczyć na 3-4 razy więcej niż PZU oferowało za drugim
        razem. Wiem to z autopsji. Poza tym u mnie w rodzinie były już trzy tego typu
        sprawy, wszystkie zakończone pomyślnie. Niestety nie mozna wywalczyć całej
        kwoty, którą sobie obliczyliśmy na początku.
        • Gość: opul Re: dobry prawnik w poznaniu (polisa posagowa PZU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 14:13
          z tymi polisami nie jest tak, że wszystkie skonstruowane sa tak samo.
          Początkowo polisy faktycznie były takie same i zawierały dwie kwoty (nominalną
          i podwyższoną - do wypłaty)W okresie późniejszym, od ok. mniej wiecej 1986 r.
          polisy nie zawierały kwoty do wypłaty, a jedynie sposób jej obliczania.
          Waloryzacja tych drugich, z uwagi na niewskazanie kwoty do wypłaty (literalne
          wskazanie umówionego swiadczenia) nastręcza trochę kłopotów zarówno PZU, jak i
          sądom:)Tym niemniej, każdą polisę da się zwaloryzować:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka