Dodaj do ulubionych

Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze...

IP: *.telia.com 15.08.02, 21:26
popelniles maly nietakt. Od 1979 roku narod polski zapraszal Cie do siebie
wielokrotnie, nie baczac na koszty, a lekko nam nie bylo...no ale "gosc w dom
bog w dom" jak mowia twoji fani. Dzisiaj tez nie jest lepiej, ale problemy
mamy innego rodzaju- to dzieki tobie; To Ty obaliles wrazy komunizm. Wtedy
moglismy pracowac, ale nam sie nie chcialo a dzis jest odwrotnie...
Wydaje mi sie ze czas sie zrewanzowac i zaprosic nas do siebie. Oczywiscie
jest niemozliwoscia zaprosic nas wszystkich, to rozumie nawet czlowiek tak
podlej kondycji jak ja. Proponuje Ci wybrac najlepszych z nas,
tj. "Krakowiakow i Gorali"- to wlasnie tu "nauka" twa ma najwiekszych
wielbicieli. Gdyby twoji doradcy podszepneli Ci pomysl zaproszenia garbatych,
szczerbatych i innych ulomnych(a takich ci u nas dostatek) a Ty w swojej
bezgranicznej lasce raczyl ich uzdrowic, podejrzewam ze i reszta moglaby
opuscic Millera.
Uwazam, aby nie rozpieszczac tej tluszczy, toc to bidota, nie nalezy serwowac
potraw ktore beda tobie serwowane na pokladzie samolotu.( menu zalaczam)W
koncu tylko Ty i chlopcy z twojej branzy potrafia docenic smak dobrych potraw
i trunkow.
Pozdro
Swarozyc

LOT Catering sprawi wyposzczonemu papieżowi prawdziwą ucztę podczas
powrotnego lotu z Polski do Rzymu. Na przystawkę papież będzie miał do wyboru
kilka dań. Będą to roladki z pstrąga (filet natarty czosnkiem, posypany
rozmarynem i owinięty w boczku, lekko podsmażony, dopieczony w piecu).
Zostanie on udekorowany jajkiem przepiórczym oraz sosem koperkowym na
jogurcie. Dalej – pasztet z kuropatwy z jarzębiną i sosem żurawinowym oraz
rolada z kurczaka z ananasem i miętą. Do tego rostbef wędzony parzony
udekorowany musem chrzanowym w róży z ogórka, cząstką limonki, sałatą Lollo
Rosso i gałązką porzeczki czerwonej. Tyle przystawki. Wśród dań głównych
papież otrzyma do wyboru: zraz wieprzowy faszerowany lub zawijanego łososia
na sosie malinowym, gotowanego w wywarze warzywnym z dodatkiem białego
wytrawnego wina. Dodatki do dań głównych – ziemniaki z wody z koperkiem, ryż
biały gotowany oraz warzywa gotowane: bukiet warzyw z masłem i bułką
(kalafior, marchewka, fasolka) szparagi z brokułami z masłem; surówki i
sałatki: sałata lodowa z pomidorami z sosem winegret oraz mizeria z dipem
jogurtowym z koperkiem. I jeszcze deserek: jabłko z brusznicą oraz ciastko z
dekoracją z sosem. LOT dorzuci na dokładkę dania kuchni włoskiej. Oj, mamy
wątpliwości, czy Papa zdąży wszystko zjeść

Obserwuj wątek
    • Gość: XXL A co żal ci dupę ściska ? Zazdrościsz ?? IP: *.echostar.pl 15.08.02, 23:06
    • kaspera Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... 16.08.02, 10:50
      Gość portalu: Swarozyc napisał(a):

> popelniles maly nietakt. Od 1979 roku narod polski zapraszal Cie do siebie
      > wielokrotnie, nie baczac na koszty, a lekko nam nie bylo...no ale "gosc w dom
      > bog w dom" jak mowia twoji fani. Dzisiaj tez nie jest lepiej, ale problemy
      > mamy innego rodzaju- to dzieki tobie; To Ty obaliles wrazy komunizm. Wtedy
      > moglismy pracowac, ale nam sie nie chcialo a dzis jest odwrotnie...
      > Wydaje mi sie ze czas sie zrewanzowac i zaprosic nas do siebie. Oczywiscie
      > jest niemozliwoscia zaprosic nas wszystkich, to rozumie nawet czlowiek tak
      > podlej kondycji jak ja. Proponuje Ci wybrac najlepszych z nas,
      > tj. "Krakowiakow i Gorali"- to wlasnie tu "nauka" twa ma najwiekszych
      > wielbicieli. Gdyby twoji doradcy podszepneli Ci pomysl zaproszenia garbatych,
      > szczerbatych i innych ulomnych(a takich ci u nas dostatek) a Ty w swojej
      > bezgranicznej lasce raczyl ich uzdrowic, podejrzewam ze i reszta moglaby
      > opuscic Millera.
      > Uwazam, aby nie rozpieszczac tej tluszczy, toc to bidota, nie nalezy serwowac
      > potraw ktore beda tobie serwowane na pokladzie samolotu.( menu zalaczam)W
      > koncu tylko Ty i chlopcy z twojej branzy potrafia docenic smak dobrych potraw
      > i trunkow.
      > Pozdro
      > Swarozyc
      >
      > LOT Catering sprawi wyposzczonemu papieżowi prawdziwą ucztę podczas
      > powrotnego lotu z Polski do Rzymu. Na przystawkę papież będzie miał do wyboru
      > kilka dań. Będą to roladki z pstrąga (filet natarty czosnkiem, posypany
      > rozmarynem i owinięty w boczku, lekko podsmażony, dopieczony w piecu).
      > Zostanie on udekorowany jajkiem przepiórczym oraz sosem koperkowym na
      > jogurcie. Dalej – pasztet z kuropatwy z jarzębiną i sosem żurawinowym ora
      > z
      > rolada z kurczaka z ananasem i miętą. Do tego rostbef wędzony parzony
      > udekorowany musem chrzanowym w róży z ogórka, cząstką limonki, sałatą Lollo
      > Rosso i gałązką porzeczki czerwonej. Tyle przystawki. Wśród dań głównych
      > papież otrzyma do wyboru: zraz wieprzowy faszerowany lub zawijanego łososia
      > na sosie malinowym, gotowanego w wywarze warzywnym z dodatkiem białego
      > wytrawnego wina. Dodatki do dań głównych – ziemniaki z wody z koperkiem,
      > ryż
      > biały gotowany oraz warzywa gotowane: bukiet warzyw z masłem i bułką
      > (kalafior, marchewka, fasolka) szparagi z brokułami z masłem; surówki i
      > sałatki: sałata lodowa z pomidorami z sosem winegret oraz mizeria z dipem
      > jogurtowym z koperkiem. I jeszcze deserek: jabłko z brusznicą oraz ciastko z
      > dekoracją z sosem. LOT dorzuci na dokładkę dania kuchni włoskiej. Oj, mamy
      > wątpliwości, czy Papa zdąży wszystko zjeść
      >

Swarożyc chyba pomyliłeś forum, tutaj rozmawia się o inwestycjach , a nie o
      wizycie papieża i o swoich fantazjach kulinarnych.
      JESLI TEGO TYPU TEMATYKA CIĘ INTERESUJE TO PROPONUJĘ FORUM CZASPOISMA "NIE"
      LUB "NASZEGO DZIENNIKA" TAM ZNAJDZIESZ LUDZI, Z KTÓRYMI BĘDZIESZ MÓGŁ
      POROZMAWIAĆ DO WOLI W PODOBNYM STYLU.

A WSZYSTKIM FORUMOWICZOM PROPONUJĘ BOJKOT TEGO TYPU DYSKUSJI !!!
      • Gość: gosc Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.*.*.* 16.08.02, 11:34
        Dlaczego? Jakos wybitnie chamski nie jest (watek, bo z odpowiedziami gorzej)...
        Chyba kazdy ma prawo do opini... nawet na temat chodzacych (ledwo) swietosci...
        • Gość: XXL Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.echostar.pl 16.08.02, 23:40
          Gość portalu: gosc napisał(a):

>Dlaczego? Jakos wybitnie chamski nie jest (watek, bo z odpowiedziami gorzej)...
          >Chyba kazdy ma prawo do opini... nawet na temat chodzacych (ledwo) swietosci...

Hmmm, mógłbym ci odpowiedzieć, że wątek jest jednak chamski tak jak
          intencje autora. Mógłby też powiedzieć, że......
          Ale po co, ty i tak wiesz swoje, a ironia z czyjejś fizycznej ułomności
          jest poniżej pewnego poziomu, kimkolwiek by ta osoba nie była.

Polecam forum NIE, tam znajdziesz sobie odpowiedni poziom dyskusji.
          Tak gdzieś nie wyżej niż do pasa.................
          • Gość: Swarozyc Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.telia.com 16.08.02, 23:49
            Kato-polaku a gzie tu widzisz naigrywanie sie z cudzej dolegliwosci?!
            Jesli tak to tylko z dolegliwosci umyslowych katopolakow!
            • Gość: XXL Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.echostar.pl 17.08.02, 00:22

> Kato-polaku a gzie tu widzisz naigrywanie sie z cudzej dolegliwosci?!
              > Jesli tak to tylko z dolegliwosci umyslowych katopolakow!

Komucho-polaku przeczytaj dokładnie post na który odpowiedziałem.
              o "ledwo chodzących świętościach".

A potempomyśl o własnych dolegliwościach umysłowych komuchopolskich.
          • Gość: gosc Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.*.*.* 19.08.02, 08:02
            > Hmmm, mógłbym ci odpowiedzieć, że wątek jest jednak chamski tak jak
            > intencje autora. Mógłby też powiedzieć, że......

Ale tego nie zrobisz, bo nie umiesz... Albo brak Ci racjonalnego wytlumaczenia
            faktu, ze papieza traktuje sie jak chodzaca swietosc... Jedyna odpowiedz
            bylalby, ze ludzie sami chca, zeby tak to wygladalo, ze sami zainteresowani za
            to placa, ze pozostalych to w zadnym stopniu nie dotyczy... Ale tak nie jest...

> Ale po co, ty i tak wiesz swoje, a ironia z czyjejś fizycznej ułomności
            > jest poniżej pewnego poziomu, kimkolwiek by ta osoba nie była.

Nic o fizycznej ulomnosci zdaje sie nie bylo. Nic nawet w sprawie diety, ktora
            podczas pobytu papieza w Polsce miala zawierac tylko jedno ciezkostrawne
            danie... To menu na lekkostrawne nie wyglada... LOT chce go uszczesliwic
            kosztem swoich finansow i jego zdrowia...
            >
            > Polecam forum NIE, tam znajdziesz sobie odpowiedni poziom dyskusji.
            > Tak gdzieś nie wyżej niż do pasa.................

Nastepny czytajacy jedynie sluszne gazety. Czytales kiedys "NIE"? Oczywiscie,
            ze NIE, bo ktos Ci powiedzial, ze tak pisuja chamsko. I mial racje, tylko
            pisuja tez prawde. Ciekawe co bardziej kole tych przeciwnikow Urbana w oczy:
            prawda czy chamstwo...
            • Gość: XXL Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.echostar.pl 19.08.02, 13:03

> Ale tego nie zrobisz, bo nie umiesz...Albo brak Ci racjonalnego wytlumaczenia
              > faktu, ze papieza traktuje sie jak chodzaca swietosc...

Taaak niech ci będzie, nie umiem.
              A może mi się nie chce ???
              Bo dla jednych to będzie traktowanie jak chodzącą świętość,
              a dla drugich jako jeden z niewielu na świecie autorytetów moralnych.

> Jedyna odpowiedz
              > bylalby, ze ludzie sami chca,zeby tak to wygladalo, ze sami zainteresowani za
              > to placa, ze pozostalych to w zadnym stopniu nie dotyczy.. Ale tak nie jest...

A nie myślisz, że te 2,5 mln ludzi zgromadzonych na Błoniach nie płaci
              podatków ???? A te dalsze parę milionów przy telewizorach też nie płaci ??
              No płacą. To co, to nie mają prawa z swoich podatków zapłacić za
              wizytę bardzo bliskiej im osoby ?????
              Nie musisz się martwić twoje pieniądze poszły na wizytę Putina.
              A mam ci przytoczyć menu ???

> Nic o fizycznej ulomnosci zdaje sie nie bylo.Nic nawet w sprawie diety, ktora
              > podczas pobytu papieza w Polsce miala zawierac tylko jedno ciezkostrawne
              > danie... To menu na lekkostrawne nie wyglada... LOT chce go uszczesliwic
              > kosztem swoich finansow i jego zdrowia...

Nie musisz się martwić zdrowiem papieża, zje tylko tyle i tylko to co
              uzna za stosowne ( o ile w ogóle będzie cokolwiek jadł ).
              A wydaje mi się, że to jedzenie i tak było niczym przy
              reklamie jaką będzie miał LOT pokazany we wszystkich telewizjach
              świata i to za darmo.

A przepraszam, czy ty jak zapraszasz ważnego gościa to podajesz
              tylko czarną polewkę i kaszankę ????
              Niestety przez takie posty jak twój przemawiają tylko kompleksy, zawiść i
              zazdrość., no ale to takie polskie.

> Nastepny czytajacy jedynie sluszne gazety. Czytales kiedys "NIE"? Oczywiscie,
              > ze NIE, bo ktos Ci powiedzial, ze tak pisuja chamsko. I mial racje, tylko
              > pisuja tez prawde. Ciekawe co bardziej kole tych przeciwnikow Urbana w oczy:
              > prawda czy chamstwo...

Tak nie czytam, wystarczyło mi parę razy przejrzeć, też w internecie.
              Chamstwo to najdelikatniejsze słowo o tym czasopiśmie. A "prawdy" to
              on się uczył od moskiewskiej Prawdy.
              Ja pamiętam redaktora naczelnego NIE jeszcze z czasów minionych,
              najlepsze słowo go określające to "ścierwo".
              I tyle...
              • Gość: gosc Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.*.*.* 19.08.02, 14:17
                > Taaak niech ci będzie, nie umiem.
                > A może mi się nie chce ???
                > Bo dla jednych to będzie traktowanie jak chodzącą świętość,
                > a dla drugich jako jeden z niewielu na świecie autorytetów moralnych.

A dla trzecich? Nie moze byc tych trzecich, ktorzy postrzegaja papieza mniej
                czolobitnie?

> A nie myślisz, że te 2,5 mln ludzi zgromadzonych na Błoniach nie płaci
                > podatków ???? A te dalsze parę milionów przy telewizorach też nie płaci ??
                > No płacą. To co, to nie mają prawa z swoich podatków zapłacić za
                > wizytę bardzo bliskiej im osoby ?????
                > Nie musisz się martwić twoje pieniądze poszły na wizytę Putina.
                > A mam ci przytoczyć menu ???

Dla Putina nie budowano za podatki oltarzy (jeszcze, juz, niepotrzebne
                skreslic). Menu mozesz przytoczyc, porownamy - o ile znajdziesz, bo to przeciez
                glowa panstwa o wiele mniejszego niz Watykan. Chyba jednak bardziej wymierna
                wartosc mialoby ozywienie gospodarki z Rosja niz slowa otuchy - chyba nawet
                katolicy nie zyja wylacznie modlitewnikami.

> Nie musisz się martwić zdrowiem papieża, zje tylko tyle i tylko to co
                > uzna za stosowne ( o ile w ogóle będzie cokolwiek jadł ).
                > A wydaje mi się, że to jedzenie i tak było niczym przy
                > reklamie jaką będzie miał LOT pokazany we wszystkich telewizjach
                > świata i to za darmo.

Punkt dla Ciebie. LOT byc moze zarobi na marketingu.

> A przepraszam, czy ty jak zapraszasz ważnego gościa to podajesz
                > tylko czarną polewkę i kaszankę ????

Zalezy co mam. Nie staram sie roznicowac gosci, chyba ze mi zalezli za skore.
                Zeby miec czarna polewke i kaszanke to trzeba na nie wczesniej zarobic. Nie
                zawsze medaliki sie wystarczajaco dobrze sprzedaja...

> Niestety przez takie posty jak twój przemawiają tylko kompleksy, zawiść i
                > zazdrość., no ale to takie polskie.

Kompleksy? Wzgledem czego/kogo? Zawisc, zazdrosc? Na jakiej podstawie okreslasz
                moj charakter? Bo mam inne zdanie niz Ty? Bez szczegolow musze uznac to za
                typowy sposob argumentacji RM. Jesli to jest takie polskie to dotyczy tez
                papieza?

> Tak nie czytam, wystarczyło mi parę razy przejrzeć, też w internecie.
                > Chamstwo to najdelikatniejsze słowo o tym czasopiśmie. A "prawdy" to
                > on się uczył od moskiewskiej Prawdy.

O ile sie myle pisze o sprawach aktualnych. Rzadko przyjemnych, zgadza sie. Nie
                wiem od kogo uczyl sie prawdy. Tego mozna sie nauczyc? Chyba zgodnie z
                przekonaniem, ze jak sie cos czesto powtarza to w koncu staje sie faktem... Ale
                prawda jako taka kojarzy mi sie z dociekaniem, niz sloganami... I powinna byc
                jedna, niezaleznie od formy...

> Ja pamiętam redaktora naczelnego NIE jeszcze z czasów minionych,
                > najlepsze słowo go określające to "ścierwo".
                > I tyle...

No i? Przynajmniej nie zmienia pogladow. Powiedzialbym, ze jest podobny w tym
                wzgledzie do papieza. Zdefiniuj moze scierwo, najlepiej za pomoca sloganow:
                kochaj nieprzyjaciol, nadstaw drugi policzek itp....
                Zadziwiajaco duzo agresji wywoluje papiez wsrod swoich wielbicieli, wzgledem
                jego adwersarzy...
                • Gość: XXL Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.echostar.pl 19.08.02, 16:12

> A dla trzecich? Nie moze byc tych trzecich, ktorzy postrzegaja papieza mniej
                  > czolobitnie?

Ależ oczywiście, że są ! Ale ci się zajmują swoimi sprawami, a papieża
                  traktują z szacunkiem właściwym dla zasłużonego dla Polski wielkiego Polska.
                  Acha, są jeszcze czwarci, ale nie wiem czy o nich mówić bo z nimi
                  żadna dyskusja. Zszargają z lubością każdą rzecz jeśli się tylko gdzieś
                  z Kościołem wiąże, choć te sprawy ich zupełnie nie dotyczą.

> Dla Putina nie budowano za podatki oltarzy (jeszcze, juz, niepotrzebne
                  > skreslic).Menu mozesz przytoczyc, porownamy - o ile znajdziesz, bo to przeciez
                  > glowa panstwa o wiele mniejszego niz Watykan. Chyba jednak bardziej wymierna
                  > wartosc mialoby ozywienie gospodarki z Rosja niz slowa otuchy - chyba nawet
                  > katolicy nie zyja wylacznie modlitewnikami.

Oj sporo poszło państwowych pieniędzy na budowę trybun i urządzenie wizyty
                  Putina w Polsce. Menu poszukaj sobie w starych gazetach, bo mnie to
                  szczerze mówiąc g... obchodzi. A ożywienie gospodarki z Rosją już
                  było przez 50 lat i "dobrze" na tym wyszliśmy. Tak zresztą jak teraz
                  na rurociągu......

> Zalezy co mam. Nie staram sie roznicowac gosci, chyba ze mi zalezli za skore.
                  > Zeby miec czarna polewke i kaszanke to trzeba na nie wczesniej zarobic. Nie
                  > zawsze medaliki sie wystarczajaco dobrze sprzedaja...

No to wróć do odznak z Leninem, kiedyś się przecież dobrze sprzedawały. :-))

> Kompleksy?Wzgledem czego/kogo?Zawisc, zazdrosc? Na jakiej podstawie okreslasz
                  > moj charakter?

Na podstawie twoich postów. Argumentacja typowa i zaczerpnięta z NIE.
                  Zazdrość, kompleksy - tak, no bo wytykanie komuś, że czymś tam ugościł
                  zakomitego gościa, a tu bezrobotni i dzieci głodują jest co najmniej dziwne.
                  Ty to musisz po nocach nie spać, wiesz ile się codziennie odbywa przyjęć,
                  rautów czy uroczystości ??? A wiesz jakie żarcie tam serwują ??? LOT
                  to przy tym to bar mleczny...........

>O ile sie myle pisze o sprawach aktualnych. Rzadko przyjemnych, zgadza sie. Nie
                  > wiem od kogo uczyl sie prawdy. Tego mozna sie nauczyc? Chyba zgodnie z
                  > przekonaniem, ze jak sie cos czesto powtarza to w koncu staje sie faktem..Ale
                  > prawda jako taka kojarzy mi sie z dociekaniem, niz sloganami... I powinna byc
                  > jedna, niezaleznie od formy...
                  > No i? Przynajmniej nie zmienia pogladow. Powiedzialbym, ze jest podobny w tym
                  > wzgledzie do papieza. Zdefiniuj moze scierwo, najlepiej za pomoca sloganow:
                  > kochaj nieprzyjaciol, nadstaw drugi policzek itp....
                  > Zadziwiajaco duzo agresji wywoluje papiez wsrod swoich wielbicieli, wzgledem
                  > jego adwersarzy...

Zadziwiająco dużo agresji wywołuje papież właśnie u swoich nieprzyjaciół.
                  Poczytaj to forum. Nie wiem skąd ta nienawiść do Kościoła. I to skierowana
                  wyłącznie do Kościoła. Dziwne, że to tylko Kościół wzbudza taką
                  niechęć, choć tyle wokół podobnych instytucji. Wyłącznie slogany i bzdury.

A co do NIE, to niestety zdania nie zmienie, żerowanie na najniższych
                  uczuciach, opluwanie, mijanie się z prawdą......niestety ścierwo.
                  No ale każdy ma swoich idolów, ja nie nawołuje do zamknięcia czasopisma.
                  Po to walczyliśmy z Urbanem aby i Urban o d... mógł pisać.....
                  • Gość: gosc Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.*.*.* 20.08.02, 07:37
                    > Ależ oczywiście, że są ! Ale ci się zajmują swoimi sprawami, a papieża
                    > traktują z szacunkiem właściwym dla zasłużonego dla Polski wielkiego Polska.

Troche to przypomina: " A przed nim biezy baranek, a nad nim lata motylek..." -
                    reszte tekstu mozesz sobie poszukac. Mowia, ze milosc jest slepa, dlatego lubi
                    ciemnosci... Ale na temat samego papieza jako czlowieka, chyba nic nie pisalem.
                    Czlowiekiem to on jest przynajmniej slawnym.

> Acha, są jeszcze czwarci, ale nie wiem czy o nich mówić bo z nimi
                    > żadna dyskusja. Zszargają z lubością każdą rzecz jeśli się tylko gdzieś
                    > z Kościołem wiąże, choć te sprawy ich zupełnie nie dotyczą.

Cos tu bylo o kosciele jako takim? Nie przypominam sobie. Zreszta papiez bywa
                    krytykowany w obrebie swojego kosciola. Z tym "zupelnie nie dotycza" to
                    przegiecie - przeciez w kazdej szkole jest religia. I nie pisz mi, ze nie
                    trzeba na nia chodzic - taki argument przejdzie wsrod doroslych, ale swiat
                    dzieci i mlodych wyglada troche inaczej. Ale to nie jest na temat...

> Oj sporo poszło państwowych pieniędzy na budowę trybun i urządzenie wizyty
                    > Putina w Polsce. Menu poszukaj sobie w starych gazetach, bo mnie to
                    > szczerze mówiąc g... obchodzi. A ożywienie gospodarki z Rosją już
                    > było przez 50 lat i "dobrze" na tym wyszliśmy. Tak zresztą jak teraz
                    > na rurociągu......

Po Putinie ewentualne trybuny moga byc wykorzystane podobnie, a jakos nie
                    widze, zeby Moon mial okazje odprawic msze na Bloniach... :-). Dobrze, inaczej.
                    Niech sobie przyjezdzaja. Zawsze beda. Zaleznie od dupowlazow u wladzy, beda ze
                    wschodu, albo z zachodu. Ale niech te wydatki: a) beda jawne i podane do
                    publicznej wiadomosci; b) niech beda adekwatne do rzeczywistych korzysci.
                    Spotykam wielu ludzi, ktorzy podziwiaja papieza, aczkolwiek draznia ich wydatki
                    zwiazane z jego przyjazdami. Wydatki typu naprawa (chwilowa i w pospiechu) drog
                    przejazdu, budowa nikomu na dluzsza mete niepotrzebne budowle sakralne, typu
                    jedna msza i potem raz na rok jakas mala pielgrzymka..., to nie sa wydatki
                    naprawde niezbedne. Poza tym, skoro jest Polakiem i wraca do kraju, to po kiego
                    grzyba mu obraz tej Polski zaciemniac? Ladnie, pieknie nowe ulice, domy,
                    koscioly, a kawalek dalej prostytucja, narkotyki, pedofilia (ostatnio
                    popularna :-/ ), glod, brud i ubostwo...

> No to wróć do odznak z Leninem, kiedyś się przecież dobrze sprzedawały. :-))

Kiedys. Teraz jednak najmodniejsze sa krzyzyki, medaliki i tym podobne.
                    Jednakze nie da sie z tego zawsze wyzyc...

> Na podstawie twoich postów. Argumentacja typowa i zaczerpnięta z NIE.

Taaa... rozmawiasz z Urbanem osobiscie. Tak sie sklada, ze czytuje sporo, zeby
                    miec troche szerszy swiatopoglad niz przez pryzmat "NIE" czy GW...

> Zazdrość, kompleksy - tak, no bo wytykanie komuś, że czymś tam ugościł
                    > zakomitego gościa, a tu bezrobotni i dzieci głodują jest co najmniej dziwne.

Zazdrosc? Kompleksy? Powtarzasz sie bez konkretow. Czego mam zazdroscic? Ktos
                    ugoscil? Kto 99% katolikow? A ja to czesc tego 1%, co zazdrosci? Dlaczego
                    dziwne? CZy to tak trudno zrozumiec, ze nie podoba mi sie, ze wazniejsze jest
                    budowanie pielgrzymki niz pomoc potrzebujacym? Slowami, nawet papieza, nie da
                    sie karmic. I w zasadzie nie chodzi tylko o papieza, przydalaby sie jakas
                    przejrzystosc wydatkow tego panstwa. A o papiezu jest po prostu najglosniej.

> Ty to musisz po nocach nie spać, wiesz ile się codziennie odbywa przyjęć,
                    > rautów czy uroczystości ??? A wiesz jakie żarcie tam serwują ??? LOT
                    > to przy tym to bar mleczny...........

Nie wiem. I moze dlatego mnie to nie drazni az tak. Czego oczy nie widza... A
                    moze mozesz podac jakies szczegoly tych codziennych raut itp.?

> Zadziwiająco dużo agresji wywołuje papież właśnie u swoich nieprzyjaciół.
                    > Poczytaj to forum. Nie wiem skąd ta nienawiść do Kościoła. I to skierowana
                    > wyłącznie do Kościoła. Dziwne, że to tylko Kościół wzbudza taką
                    > niechęć, choć tyle wokół podobnych instytucji. Wyłącznie slogany i bzdury.

Papiez to nie kosciol. Jakby rownasz w dol. Papiez prezentuje soba jednak
                    troche wiecej niz ten kosciol na codzien. Jednym papiezem calego kosciola sie
                    nie wybieli. Przepraszam, jaka inna instytucja jest podobna do kosciola? To byl
                    slogan i bzdura.

> A co do NIE, to niestety zdania nie zmienie, żerowanie na najniższych
                    > uczuciach, opluwanie, mijanie się z prawdą......niestety ścierwo.

I to nie sa slogany? Byl taki argument na forum (za ktorym nie przepadam), ze
                    gdyby Urban pisal bzdury to by sie w sadzie nie wyplacil. Jakos cicho o jego
                    procesach. Napisz jakis przyklad. Albo ja Ci podam. Nie spodoba Ci sie. Kiedys
                    sie zastanawiali co sie stanie, gdy papiez umrze. Na pewno wielu sie obruszylo,
                    urazono ich uczucia, brzdeknela struna zaniepokojenia... Ale trzeba byc
                    totalnym hipokryta, zeby nie zdawac sobie sprawy z tego problemu... Zniknalby
                    Giga-Malysz Polakow...

> No ale każdy ma swoich idolów, ja nie nawołuje do zamknięcia czasopisma.
                    > Po to walczyliśmy z Urbanem aby i Urban o d... mógł pisać.....

Urban nie jest moim idolem. Jest lysy i brzydki. Jego poglady tez nie zawsze mi
                    odpowiadaja. Ale pokazuje ten kraj od drugiej (czasammi dupy) strony, tyle ze
                    to ten sam kraj, ktory odwiedza papiez...
                    • Gość: XXL Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.echostar.pl 21.08.02, 01:08
                      Ta dyskusja zaczyna się robić nudna, więc tylko krótko :

> Troche to przypomina: "A przed nim biezy baranek, a nad nim lata motylek..." -
                      > reszte tekstu mozesz sobie poszukac.Mowia, ze milosc jest slepa, dlatego lubi
                      > ciemnosci.. Ale na temat samego papieza jako czlowieka, chyba nic nie pisalem.
                      > Czlowiekiem to on jest przynajmniej slawnym.

To nie rozumiem dlaczego przytaczasz tekst tej piosenki, z kontekstu
                      wynika, że jednak w nawiązaniu do papieża. Tak więc bez komentarza.

> Cos tu bylo o kosciele jako takim? Nie przypominam sobie. Zreszta papiez bywa
                      > krytykowany w obrebie swojego kosciola. Z tym "zupelnie nie dotycza" to
                      > przegiecie - przeciez w kazdej szkole jest religia. I nie pisz mi, ze nie
                      > trzeba na nia chodzic - taki argument przejdzie wsrod doroslych, ale swiat
                      > dzieci i mlodych wyglada troche inaczej. Ale to nie jest na temat...

I etyka jest i religia prawosławna i inne. Ale pewnie tobie wcześniej
                      przedmiot pod nazwą "przygotowanie do życia w rodzinie socjalistycznej"
                      też nie przeszkadzał. Zresztą nie jestem zwolennikiem religii w szkole,
                      choć jest to b. wygodne i dla dzieci i dla rodziców.

> Po Putinie ewentualne trybuny moga byc wykorzystane podobnie, a jakos nie
                      > widze, zeby Moon mial okazje odprawic msze na Bloniach... :-)

Niech najpierw zbierze 2 mln zwolenników i potem sobie modły odprawia...

> Dobrze, inaczej.
                      > Niech sobie przyjezdzaja.Zawsze beda. Zaleznie od dupowlazow u wladzy, beda ze
                      > wschodu, albo z zachodu. Ale niech te wydatki: a) beda jawne i podane do
                      > publicznej wiadomosci; b) niech beda adekwatne do rzeczywistych korzysci.
                      > Spotykam wielu ludzi, ktorzy podziwiaja papieza,aczkolwiek draznia ich wydatki
                      > zwiazane z jego przyjazdami.Wydatki typu naprawa (chwilowa i w pospiechu) drog
                      > przejazdu, budowa nikomu na dluzsza mete niepotrzebne budowle sakralne, typu
                      > jedna msza i potem raz na rok jakas mala pielgrzymka..., to nie sa wydatki
                      > naprawde niezbedne.

Zadziwiające, że niektórych najbardziej bolą pieniądze zarobione i wydane
                      przez kogoś innego.Te 10, 15 czy 20 mln katolików w Polsce też płaci
                      podatki i ma prawo przeznaczyć je zgodnie ze swoimi potrzebami duchowymi
                      lub materialnymi. Nie wszystko się robi dla korzyści. Jeżeli ja
                      muszę płacić na TVP SLD czy komitet kinematografi, które nie są mi
                      absolutnie do niczego potrzebne to i ateiści niech płacą na moje potrzeby.

> Poza tym, skoro jest Polakiem i wraca do kraju, to po kiego
                      > grzyba mu obraz tej Polski zaciemniac? Ladnie, pieknie nowe ulice, domy,
                      > koscioly, a kawalek dalej prostytucja, narkotyki, pedofilia (ostatnio
                      > popularna :-/ ), glod, brud i ubostwo...

A czy ty myślisz, że papież nie wie jak Polska wygląda ???
                      A czy ty swoich gości po burdelach oprowadzasz ??? A ten głód,
                      brud i pedofilia występuje najczęściej w "specyficznych" czasopismach
                      co by nakład powiększyć i większą kasę zarobić.

> Taaa..rozmawiasz z Urbanem osobiscie. Tak sie sklada, ze czytuje sporo, zeby
                      > miec troche szerszy swiatopoglad niz przez pryzmat "NIE" czy GW...

Taaa, jednak ta argumentacja trafia ci bardzo do gustu.....

> Zazdrosc? Kompleksy? Powtarzasz sie bez konkretow.Czego mam zazdroscic? Ktos
                      > ugoscil? Kto 99% katolikow? A ja to czesc tego 1%, co zazdrosci? Dlaczego
                      > dziwne? CZy to tak trudno zrozumiec, ze nie podoba mi sie, ze wazniejsze jest
                      > budowanie pielgrzymki niz pomoc potrzebujacym? Slowami, nawet papieza, nie da
                      > sie karmic. I w zasadzie nie chodzi tylko o papieza, przydalaby sie jakas
                      > przejrzystosc wydatkow tego panstwa. A o papiezu jest po prostu najglosniej.

Zawsze mnie to bawi, jak się mówi o wydatkach Kościoła to zaraz padają
                      argumenty o głodnych dzieciach. A o tym ile się robi ani słowa.
                      Przykład pierwszy z brzegu, z mojej parafi : codzienne obiady w
                      szkole dla kilkudziesięciu dzieci, wakacje dla przeszło 100 najbardziej
                      potrzebujących ( w tym zagraniczne ), zajęcie pozaszkolne ( warsztaty
                      artystyczne, zajęcia muzyczne itp.) co by się dzieci po osiedlach nie
                      włóczyły, pomoc dla osób starszych, Caritas itp. Dziwne ale o tym
                      w NIE nie przeczytasz. Taaa tylko rozpustne życie i pedofilia......

> Nie wiem. I moze dlatego mnie to nie drazni az tak. Czego oczy nie widza... A
                      > moze mozesz podac jakies szczegoly tych codziennych raut itp.?

A zajrzy sobie do lepszych hoteli jak się organizuje szkolenia,
                      konferencje, przyjęcia dyplomatyczne itp. Jakoś się tam nie mówi
                      o głodnych dzieciach

> Papiez to nie kosciol. Jakby rownasz w dol. Papiez prezentuje soba jednak
                      > troche wiecej niz ten kosciol na codzien. Jednym papiezem calego kosciola sie
                      > nie wybieli.Przepraszam, jaka inna instytucja jest podobna do kosciola? To byl
                      > slogan i bzdura.

> > A co do NIE, to niestety zdania nie zmienie, żerowanie na najniższych
                      > > uczuciach, opluwanie, mijanie się z prawdą......niestety ścierwo.
                      >
                      > I to nie sa slogany? Byl taki argument na forum (za ktorym nie przepadam), ze
                      > gdyby Urban pisal bzdury to by sie w sadzie nie wyplacil. Jakos cicho o jego
                      > procesach. Napisz jakis przyklad.Albo ja Ci podam. Nie spodoba Ci sie. Kiedys
                      > sie zastanawiali co sie stanie, gdy papiez umrze.Na pewno wielu sie obruszylo,
                      > urazono ich uczucia, brzdeknela struna zaniepokojenia... Ale trzeba byc
                      > totalnym hipokryta, zeby nie zdawac sobie sprawy z tego problemu... Zniknalby
                      > Giga-Malysz Polakow...

Nie zniknie, zostanie w pamięci jeszcze bardzieej wyidealizowany.
                      A o Urbanie to nie slogany, to prawda. A pisze tak aby opluć a
                      jednocześnie móc się wycofać, zarabiając przy tym kasę. Najgorszy
                      rodzaj padliny......
                      • Gość: gosc Do XXL w upogolnionej kwestii Karola IP: *.*.*.* 21.08.02, 07:41
                        OK, widze, ze sie rozdrabniamy i kolejne odpisywanie na poszczegolne paragrafy
                        do niczego nie prowadzi. Postaram sie ujac o co mi chodzi w miare zwiezle,
                        chociaz pewnie nie wszystko, bo temat jak rzeka...
                        1) Papieza szanuje tylko przez szacunek innych do niego. Jest tylko i wylacznie
                        czlowiekiem (ze swoimi wadami i zaletami) i takim pozostanie i umrze, czy inni
                        tego chca czy nie.
                        2) Chyba mamy ustawe rozdzialu kosciola i panstwa, wiec niech ten rozdzial
                        bedzie pilnowany: czy to w szkolach (niech religia bedzie PRZY szkole, ale
                        czemu oplacac katechetow?), czy to w kwesti wizyt przywodcow religijnych. Jesli
                        papiez przyjechal jako glowa panstwa - wtedy finansuje budzet, papiez jedzie do
                        stolicy itd (a nie prawomocna i demokratyczna wladza przyjezdza do niego w
                        gosci - paranoja). Jesli przyjezdza jako glowa kosciola (tak jak w tym
                        przypadku) - wtedy koszty ponosi kosciol i ludzie spolecznie, z wylaczeniem
                        budzetu (przynajmniej w znakomitej wiekszosci).
                        3) Jesli jednak ktos sie uprze, ze papiez przyjechal jako glowa panstwa, pomimo
                        wyraznych brakow w procedurze, to zgodnie z pierwszym punktem, wszyscy powinni
                        byc traktowani tak samo. Gosci sie gosci, ale jesli nie rowno, to chociaz
                        adekwatnie do korzysci wynikajacych/mogacych wyniknac dla calego kraju
                        (poniewaz ja pomijam kwestie duchowa itd., a Ty nie - nie rozstrzasajmy tego).
                        4) W kraju jest balagan totalny, nie ma przejrzystosci budzetu, przewal na
                        przegieciu. Gdyby np. udostepniano wiarygodne dane co ile kosztuje przy
                        pielgrzymce (nazwa nawet wskazuje religijny charakter przyjazdu papieza) a ile
                        przyjazd np. Putina, wtedy byc wielu klapaczy, byc moze ze mna wlacznie, by sie
                        zamknelo. Ale czegos takiego nie ma, stad spekulacje. Jesli jakiejs gminy nie
                        stac na budowe nowej drogi, az do czasu pielgrzymki, to to jednak sugeruje
                        spore wydatki - czy nie?
                        5) Co do gazet: czytuje miedzy innymi "NIE", bo jak pisalem, pisze inaczej, o
                        wielu przewalach w tym kraju i mimo wszystko, moim zdaniem, jest obiektywne w
                        wiekszosci zagadnien. Jezyk jak jezyk - wulgarny, sluzy swojemu celowi:
                        przekazowi informacji. W przeciwienstwie do wielu innych mediow, ktore duzo
                        przekazuja, ale nie przekazuja co wlasciwie.
                        Tyle, masa nie na pierwotny temat, ale tak wyszlo.
                        Pozdrawiam
    • anka9009 Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... 16.08.02, 20:53
      chyba pomyliłes forum. wydaje mi się że tobie chodzi o darmową wycieczkę do
      Rzymu krakowski centusiu. i w nosie mam co je papież, tak samo jak w nosie mam
      co jedza inni ludzie. lepiej byś sie martwił o tych co nie mają co jeść.
      • Gość: Swarozyc Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: *.telia.com 17.08.02, 11:38
        Aniu nie denerwuj sie bo tracisz zdolnosc chlodnego odbioru tekstu, tekst
        wymierzony jest w krakowiakow, ja jestem z Pomorza...
        • Gość: kaczusia Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... IP: 62.233.183.* 17.08.02, 11:59

tekst
          > wymierzony jest w krakowiakow, ja jestem z Pomorza...

a cóż takiego zrobili Ci Krakowiacy?
          • Gość: Swarozyc Re: kaczusiu mala.. IP: *.telia.com 17.08.02, 17:01
            Wylaczaja zdrowy rozsadek kiedy mowia o "czarnym zakonie"
            • Gość: kaczusia Re: kaczusiu mala.. IP: 62.233.183.* 17.08.02, 21:06

> Wylaczaja zdrowy rozsadek kiedy mowia o "czarnym zakonie"

bzdury, bzdury, bzdury - mieszkam w tym mieście i nic takiego nie mówię.
              Napisz raczej, że Ci się nudzi, nie wiesz co ze sobą zrobić i stąd te wątki na
              różnych forach
              kaczusia mała
        • anka9009 Re: Karolu, pragne Ci zwrocic uwage ze... 18.08.02, 21:27

> Aniu nie denerwuj sie bo tracisz zdolnosc chlodnego odbioru tekstu, tekst
          > wymierzony jest w krakowiakow, ja jestem z Pomorza...

Swarożyca w Polsce nie czcili. tylko tam jakies male grupki. zreszta jacy
          Polacy jak Wieleci, potem ich kto inny wchłonął.
          ja sie nie denerwuje. żartowalam. a najwazniejszego nie napisalam. przecież nie
          zrobił tego sam!
    • Gość: Plotka DUPKU PIKOWY ! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 17.08.02, 19:31
      Jakbyś nie patrzył i w jakimbyś ustroju nie żył aby jeść musiałbyś pracować. Ja
      nie mam problemów pracowałem zawsze dobrze i za komuny i teraz i jest mi
      dobrze. Mam zasadę rób to co robisz najlepiej jak potrafisz i będzie oK!
      Ty jesteś chyba zboczony swoje nieróbstwo, tak bo ty nie potrafisz pracować aby
      dobrze żyć zwalasz na wszystkich. Pomyśl a może to UFO pewnie, tak to wina ufo
      zę jesteś dupkiem, ciamajdą, safandułą i nieudacznikiem życiowym.
      WIESZ CO ZRÓB POKAŻ MOJĄ ODPOWIEDŹ RODZINIE A BĘDZIE MI BIŁA BRAWO ZA TO ŻE
      POWIEDZIAŁEM CI COŚ O CZYM ONI NIE MÓWIĄ A CHCIELIBY.
      • Gość: VIPunia Re: DUPKU PIKOWY ! IP: *.puszczykowo.sdi.tpnet.pl 17.08.02, 19:45
        no zgadzam sie w sumie z tym co mowisz...
        ale zeby az od razu takich slow : dupku ??
        straszne !!!
        i do tego jeszcze: pikowy !
        chlopak sie juz w ogole zalamal pewnie
    • Gość: plotka Te Swarożyc DUPKU jeden zmieniłeś nicka!? IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 22.08.02, 23:01
      Co dupku zmieniłeś nicka, wstydzisz się i pieprzysz pod "gość"
      • Gość: plotka Trafiony Zatopiony !! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 26.08.02, 23:37
        ?????????!.
      • Gość: Swarozyc Re: Te Swarożyc DUPKU jeden zmieniłeś nicka!? IP: *.telia.com 29.08.02, 11:28
        Nie wiem dlaczego mialbym sie wstydzic? To Ty powinienes sie wstydzic, forma
        wypowiedzi nie wykraczasz poza powszechny poziom w tym skatoliczonym, czytaj
        oglupialym, zchamialym kraju. Plywam zawsze pod wlasna flaga!
        • Gość: Plotka Re: Te Swarożyc DUPKU jeden zmieniłeś nicka!? IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 02.09.02, 21:22
          Co ty wiesz o formach wypowiedzi, ty nawet nie wiesz co mówisz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka