Dodaj do ulubionych

Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli?

IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 02.08.05, 18:09
Chodzi o osiedle Zwycięstwa czy Przyjaźni?
Obserwuj wątek
    • Gość: cityman Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.gazownia.poznan.pl 02.08.05, 18:49
      -Ten wypadek nastąpił przy Os. Przyjaźni, przy wyjeździe na Księcia Mieszka I
      obok marketu Eliza. To już wczoraj pisałem, ale redakcja Wyborczej nie ma
      zwyczaju czytać tego, co piszą czytelnicy w internetowym Forum. Szkoda, gdyz
      często czytelnicy wyłapują błędy pismaków i można by uniknąć kompromitacji w
      gazecie papierowej.
      • afro-beat Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? 02.08.05, 22:12
        czytają czytają

co do samego wypadku. kto mieszka np na chrobrego, czy którymkolwiek z osiedli
        "królewskich" (batorego, zygmunta starego, śmiałego, itd) wie, że wyścigi
        motocyklistów są praktycznie codziennie w okresie letnim.

nie dziwi mnie to, że w końcu doszło do tragedii. za błędy policji w zwalczaniu
        tych zawodów zapłacili rodzice tych dziewczynek - wyrazy współczucia. co ciekawe
        policja poznańska jest zdecydowanie lepsza niż w pozostałej części kraju, ale
        tylko w momencie jak im się coś zgłosi - własnej inwecji absolutne zero, patrole
        miasta? pościg za złodziejami zauważonymi? legitymowanie osób kręcących się bez
        końca po osiedlu i obserwujących zachowanie mieszkańców (co gdzie kiedy i jak
        robią, żeby ich okraść?)

do przemyślenia dla GW (warto ten wątek pośledzić) i policji, której może ktoś
        powie o takim poście jak ten

pzdr
        • Gość: ragnah Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.gpd.com.pl 03.08.05, 09:41
          > (...) kto mieszka np na chrobrego, czy którymkolwiek z osiedli
          > "królewskich" (batorego, zygmunta starego, śmiałego, itd) wie, że wyścigi
          > motocyklistów są praktycznie codziennie w okresie letnim.

Potwierdzam (Sobieskiego). Trzy lata temu był wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Jak w przypadku
          katastrofy z Tico - motocykl prowadził również przedstawiciel branży spożywczo-gastronomicznej. Ale
          dla wariatów drogowych to żadna przestroga... A policja? Co policja :) Przecież to są często ich koledzy.
          Razem jadają w MacTośku na Sobieskiego.
      • Gość: pOZNANIAK Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.icpnet.pl 03.08.05, 12:35
        Gazeta Poznańska zamieściłą nawet mapę z której wynika ze tragedia miała
        miejsce na przy os Przyjaźni ale jest napisane ze na os Zwyciestwa. Alem jak
        mampie sie przyjzec blizej to jest tak namieszane ze sie nie dziwię Słowiańska
        zaznaczona jest na ul Serbskiej a serbska na Słowiańskiej
    • Gość: mirkrup Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.poznan.css.pl 03.08.05, 10:39
      Ciekawie mnie, czy dzieci były przewożone w fotelikach i zapięte pasami?
      • Gość: Facet Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.icpnet.pl 03.08.05, 10:47
        Były. Masz jeszcze jakieś głupie pytania???
        • Gość: Easy Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.08.05, 15:55
          tak.. a winni sa zawsze wszytkiemu TYLKO zli motocyklisci. I nikt inny nie
          popelnia bledow, przez ktore gina niewinni ludzie. A moze to tatus ( czy
          mamusia, o ile prowadzila auto) popelnil jakis blad i dzieki temu motocyklista
          uderzyl w nich? moze to jednak rodzice sa winni smierci wlasnych dzieci?
          Świat nie jest tylko czarny czy tylko biały.. warto sie zawsze zastanowic nad
          dwiema stronami zanim sie zacznie bluzgac.
          • Gość: misio Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.05, 02:35
            Bardzo dobrze że wkońcu też giną puszkarze wyjeżdający z podporządkowanej. Jak
            nie masz pierszeństwa to nie wtryniać się na drogę!!! Jak jesteś ślepy to
            jeździj w okularach albo autobusem!!! Trzeba się rozejrzeć a nie jak koń z
            klapkami na oczach ładować się. Szkoda tylko że motocyklista i dzieci zapłaciły
            za głupote rodziców.
      • tomashec Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? 03.08.05, 10:49
        > Ciekawie mnie, czy dzieci były przewożone w fotelikach i zapięte pasami?

Ale jestes głupi...
        • arturm16 Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? 03.08.05, 15:58
          Ludzie, trzymajcie mnie!!!!!!! a co pomogą pasy kiedy uderzenie nastąpiło z
          tyłu pojazdu /kiedy tico jechało wolniej/?
          Nasi policjanci proszę Was - Niech kilka patroli w okresie letnim robi łapanki
          na tych dawców nerek i innych narządów. Szkoda dzieci, szkoda także rodziców.
          wyrazy współczucia. Przed laty straciłem brata w wypadku na
          szelągowskiej/sprawcą - był WARIAT!!!/ i rozumiem ich rozpacz.
      • Gość: monia Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 03.08.05, 19:02
        9 letnie dziecko w foteliku???
    • arturx2 Nie wiadomo jak było. 03.08.05, 12:35
      Motocykl ma bardzo skupioną masę i żadnych stref zgniotu. Więc przy takiej
      samej prędkości, nawet nieprzekraczającej dopuszczalnej, skutki uderzenia w
      szczególnie delikatny samochód jakim jest Tico są dużo większe niż gdyby
      uderzył inny samochód.
    • Gość: wako Tragedia na "średnicówce" IP: 81.210.3.* 03.08.05, 14:03
      Jestem motocyklistą, przestrzegam przepisów w tym ograniczeń prędkości.
      Po przeczyteniu wszystkich komentarzy których współlnym mianowinikem jest teza,
      że każdy motocyklista to morderca, zaczynam czuć się zaszczuty.

Czarnych owiec nie brakuje w każdym środowisku.
      Ale takie uogólnianie zachwilę doprowadzi do jakiegoś linczu.
      To chore.
      • Gość: zwykle spokojny Re: Tragedia na "średnicówce" IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 03.08.05, 18:28
        Oj, przydał by sie lińcz. Na miejscu tego ojca wyciął bym z tego dawcy narządy,
        a reszte ścierwa wywalił do kanału.
        • Gość: Niespokojny Re: Tragedia na "średnicówce" IP: *.cbgnet.pl 03.08.05, 19:31
          Lepiej zainwestuj czas w naukę ortografii, baranie. Skąd masz mieć pojęcie o etyce skoro o ortografii nie
          masz.
          • Gość: zwykle spokojny Re: Tragedia na "średnicówce" IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 03.08.05, 19:39
            A merytorycznie cos potrafisz napisać? Czy wiesz co to etyka?
        • Gość: zwykly kierowca Re: Tragedia na "średnicówce" IP: *.crowley.pl 03.08.05, 19:43
          Debilem jestes wyjatkowym. Tez jezdze na motorze i jak jeden z poprzednikow nie
          przesadzam a sady o winie pozostawiam odpowiednim osoba bo sam osobiscie wiem co
          potrafia tico'wcy i zarowno jadac na dwoch jak i czterema kolkami staram sie
          omijac ich z daleka bo to specjalna grupa kierowcow jest.
      • afro-beat Re: Tragedia na "średnicówce" 03.08.05, 20:56
        chodzi o motocyklistów, ale tych, którzy się ścigają, nie chodzi o zaszczucie
        zwolenników jednośladów - ja jeżdżę rowerem.

pajaców jeżdżących tych środkiem lokomocji też nie brakuje

pzdr
    • Gość: dexter Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 03.08.05, 14:47
      Ostatnio pisali, że to tico wymusiło pierwszeństwo, a jest to całkiem możliwe,
      bo kierowcy tegoż pojazdu są zwykle niezbyt uważni - sam zostałem przez takiego
      potrącony na przejściu na pasach co skończyło się ponad miesięcznym pobytem w
      szpitalu.
      • Gość: Mm Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: 80.53.33.* 03.08.05, 15:30
        Czyja to wina orzeknie policja lub sad - takze po co komus te komentarze?
        co do skupionej masy pojazdu to kolega chyba nie uważał na fizyce w szkole -
        obce mu są pojęcia jak masa + prędkość ;) jest spora różnica jeśli uderzy 150 kg
        motocykl a np 1,5 tonowy samochód....
        jedno jest pewne podczas zderzenia kierujacy motocyklem zazwyczaj odnosi wieksze
        obrazenia niz autem.
        Pozatym mylace dla niektorych jest halas oraz przyspieszenie jakie daje sportowy
        motocykl, jednak niekoniecznie przeklada sie to na predkosc.
        • citisus Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? 03.08.05, 15:53
          Gość portalu: Mm napisał(a):

> co do skupionej masy pojazdu to kolega chyba nie uważał na fizyce w szkole -

Kolega chyba też :-))))))))

> obce mu są pojęcia jak masa + prędkość;)jest spora różnica jeśli uderzy 150 kg
          > motocykl a np 1,5 tonowy samochód....

Obce są mu pojęcia jak energia kinetyczna, co rośnie z kwadratem prędkości.
          Bo może się zdarzyć, że motocykl o mo masie 150kg będzie miał jej więcej
          niż samochód. Energia, energia .....

• Gość: 4Wheels Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.icpnet.pl 03.08.05, 19:02
            Moze sie rowniez zdarzyc ze rowerzysta na Wigry bedzie mial wiecej Ek niz
            rozpedzony czolg. Teoretycznie. To tylko kwestia szybkiego pedalowania ;)

Niech kolega policzy sobie Ek dla motocykla 150kg przy predkosci 140 km/h i to
            samo Ek dla samochodu sredniej klasy wazacego 1200 kg przy predkosci 70 km/h.

Rozumiem ze jest nagonka na motocyklistow, przeciez w ogolnej ocenie to banda
            debili, ale fizyki do tego sie za bardzo nie da nagiac.

• Gość: 4Wheels Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.icpnet.pl 03.08.05, 19:12
              Zeby szybko sprostowac - "w ogolnej ocenie" - chodzilo mi o wiekszosc
              forumowiczow. Sam nie jestem motocyklista ale pod ogolna wrzawa anty-
              motocyklowa sie nie podpisuje.
              O wiele bardziej na przejsciu dla pieszych przy tym skrzyzowaniu obawiam sie
              rajdowcow na 4 kolkach. Przed tym przejsciem prawie nikt nie zwalnia, gdybym na
              tej podstawie mial wnioskowac cokolwiek o kierowcach samochodow to uznalbym ze
              95% z nich to potencjalni zabojcy.
              • afro-beat Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? 03.08.05, 21:00
                na szczęście postawili tam w jedną stronę fotoradar, może coś pomoże

w drugą stronę też będzie? :)
            • Gość: mko Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: 213.17.249.* 03.08.05, 21:24
              samochód ma 2,5 raza większą energię kinetyczną
              Ek = 1/2 * masa * prędkość^2

Ale czy strefy zgniotu samochodu nie pochłoną znacznej części tej energii?
              • Gość: 4Wheels Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.icpnet.pl 03.08.05, 21:44
                Gość portalu: mko napisał(a):

> Ale czy strefy zgniotu samochodu nie pochłoną znacznej części tej energii?

Strefy zgniotu? Od 1 maja 2004 do Polski sprowadzono ponad milion samochodow, z
                ktorych wiekszosc wyprodukowano w czasach kiedy strefy zgniotu byly tylko
                haslem reklamowym. Duze, stare i ciezkie, wiekszosc z energii uderzenia
                przejmuja pasazerowie.
                Pokazna czesc uczestnikow ruchu drogowego to maluchy, rozmaite cinque i
                seicenta itp. - "przednia strefa zgniotu konczy sie na bagazniku".
                • Gość: mko Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: 213.17.249.* 03.08.05, 21:58
                  nie mam tu na uwadze kondycji kierującego samochodem uderzającym, tylko
                  kondycję pasażerów samochodu uderzonego.
                  A złom o którym piszesz jest z całą pewnością lepszy od maluchow, ktore zastapil
            • Gość: Szalony_w_VW Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.05, 02:48
              140km/h to wyścigi ? :) W warszawie na al.Prymasa Tysiąc lecia jak jedziesz
              mniej niż 140km/h to tylko prawym pasem innaczej zostaniesz obtrąbiony jako
              zawalidroga. Poruszając się wolniej niż 140km/h dajesz wyraźny znak innym
              uczestnikom drogi: jestem ślepy, mam uszkodzone auto, jade tak wolno aby was
              powkurzać i specjalnie na złość będe tamował NORMALNY ruch. Skad wy sie ludze
              pierzecie, trzeba wyjechać na drogę i zobaczcie jak WSZYSCY jeżdżą a nie
              pierdzicie w stolki za klawiaturami a potem do autobusu lub metra. W momencie
              gdy pojawi się artykuł że ktoś leciał 140km/h to wszyscy skaczą mu do garła i
              wyzywają od szaleńców itp. Nie wiesz, nie znasz się to nie mędrkuj! Wyjedz na
              drogę zobacz ile WSZYSCY latają po 23.00 gdy są puste drogi zamiast dyrdymały
              pisać!
        • v.i.k.k.a Re: Tragedia na "średnicówce" - wyścig motocykli? 03.08.05, 19:18

> Czyja to wina orzeknie policja lub sad - takze po co komus te komentarze?
          > co do skupionej masy pojazdu to kolega chyba nie uważał na fizyce w szkole -
          ### tez nie uważałam, bo nie lubię więc nie wiem o co chodzi;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka