Dodaj do ulubionych

Biuro Nieruchomości ALTERNATYWA - ktoś zna???

14.12.05, 23:22
Slyszalem o nim pewne nie najlepsze opinie, ale proponują naprawdę ciekawe
mieszkania i chce podpisac za ich posrednictwem umowe przedwstepna o kupnie
mieszkania. Czy to dobry pomysl? Na co uważać? Czy znacie kogos kogo
oszukali, czy to tylko taka opinia ogólna bez faktów?
Obserwuj wątek
    • Gość: Magda Re: Biuro Nieruchomości ALTERNATYWA - ktoś zna??? IP: *.icpnet.pl 15.12.05, 18:35
      Co prawda mnie jeszcze nie oszukali, ale zauważyłam, że oferty sprzedaży
      mieszkań, które zamieszczają w prasie są nieprawdziwe. Ceny dużo niższe niż w
      innych biurach, tylko, że za nieistniejące mieszkania. Jeśli ktoś zamieści np.
      ogłoszenie,że sprzedaje mieszkanie na os. Kopernika, to za chwilę Alternatywa
      też je sprzedaje, tylko w niższej cenie i o innej powierzchni. Ja bym się bała
      zawierać z nimi jakiekolwiek umowy.
    • Gość: monanan Re: Biuro Nieruchomości ALTERNATYWA - ktoś zna??? IP: *.hstl6.put.poznan.pl 16.12.05, 08:27
      Mieszkanie spoldzielczo wlasnosciowe bez KW, cena 135 tys.
      Ustalilismy z wlascicielami ze notarialnie piszemy umowe przedwtepna.
      Na co mam zwrocic uwagę?
      Wlasciciele są ok i z nimi sie dogadamy, ale oni w sumie z Alternatywanie chca
      sie zadawac i nie musza.
      W banku powiedzieli ze z tym biurem wspolpracuja, przy zalatwianiu dokumentow i
      ze są ok, szybko zalatwiaja od sprzedajacych dokumenty itd
      • l.george.l Re: Biuro Nieruchomości ALTERNATYWA - ktoś zna??? 16.12.05, 13:58
        Gość portalu: monanan napisał(a):
        [...]
        > Wlasciciele są ok i z nimi sie dogadamy, ale oni w sumie z Alternatywanie
        > chca sie zadawac i nie musza.
        [...]

Jeśli nie muszą, to należy czym prędzej pośrednikowi podziękować za współpracę,
        bo jest on Ci do niczego niepotrzebny. Wychodzi mi, że zaoszczędzisz 4.941 zł.
        Nie bierze za nic odpowiedzialności, wszystko na dobrą sprawę musisz załatwić
        sam, nie daj się zrobić w bambuko, że niby będzie cokolwiek sprawniej. A nawet
        gdyby, to nie za taką kasę, trzeba by mieć nierówno pod kopułą, żeby tyle
        płacić za nic. Skoro jest to mieszkanie spółdzielcze, to przede wszystkim idź
        do spóldzielni i sprawdź dokładnie statuts tego mieszkania, obciążenia,
        ewentualne zaległości. Kupno mieszkania spółdzielczego jest transakcją
        śmiesznie prostą i jeśli tylko dokładnie posprawdzasz kwity, ryzyko
        jakiekolwiek przekrętu jest zerowe.
    • Gość: Piotr Re: Biuro Nieruchomości ALTERNATYWA - ktoś zna??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.05, 12:44
      Witam.Jestem Pośrednikiem z BON.Szczerze odradzam podpisanie umowy z tymi
      palantami z alternatywy.W ich bazie ofert jest około 7 moich ofert.Po Prostu,
      wykorzystali moje ogłoszenia i umieścili w swojej ofercie.PEDAŁY. Poza tym za
      nic nie biorą odpowiedzialności.Proszę pomyśleć, przeciętne biuro ma w swojej
      ofercie mniej więcej 20 mieszkań do sprzedaży.A Alternatywa około 400. To są
      oferty innych biur i pośredników.Tak więc Pieprzyć Alternatywę.
    • ankas35 Re: Biuro Nieruchomości alternatywa - ktoś zna??? 19.05.14, 16:40
      witam wszystkich- ostatnio miałam okazję korzystać z usług alternatywy i dziwie się skąd te negatywne opinie. Przed podjęciem współpracy zapoznałam się z opiniami o alternatywie większość była negatywna mieli jednak ofertę na której bardzo mi zależało, po pierwszym spotkaniu dziewczyny tam pracujące okazały się bardzo sympatyczne, ogólnie cała transakcja przebiegła w przesympatycznej atmosferze i bardzo profesjonalnie czytając te opinie proponuje jednak osobiście poznać prace alternatywy
      ja osobiście nie zgadzam się z ani jednym komentarzem :) i życzę wszystkim paniom w alternatywie wielu sukcesów
    • Gość: mabedakry Alternatywa -Poznań IP: *.adsl.inetia.pl 25.05.14, 20:56
      Biuro Obrotu Nieruchomościami Alternatywa Beata Matysik-fachowo, kompetentnie i rzetelnie. Biuro prowadziło obsługę naszej transakcji kupna-sprzedaży od początku do samego końca. Na każdym jej etapie na bieżąco informowano nas (mnie lub męża) o podjętych działaniach i czynnościach jakich musimy dokonać. Komunikatywna i sumienna obsługa. Pracownicy dbali o wszystkie sprawy i osobiście wszystkiego pilnowali. Nigdy nie było problemu z kontaktem z biurem. Jeżeli chodzi o cenę to się nie wypowiadam, gdyż to sprawa bardzo bardzo indywidualna i zależy od zasobności portfela. Polecam.

• Gość: zzz Re: Alternatywa -Poznań IP: *.icpnet.pl 29.05.14, 19:55
        Nie wiem skąd te negatywne opinie o biurze. My jesteśmy w 100% zadowolonymi klientami, obsługa rewelacyjna, rzetelna i konkretna. Współpracowaliśmy z Panią Natalią- bardzo przypadła nam do gustu- konkretna, komunikatywna, uśmiechnięta i bardzo kompetentna. Na każde pytanie udzielała rzeczowej odpowiedzi, potrafiła znaleźć nam idealne mieszkanie trafiając w gust. Codziennie dzwoniła z nowymi ofertami a rzadko znaleźć takiego pośrednika. Polecam oby więcej takich osób!!!!
          • Gość: Geniek Re: Alternatywa -Poznań IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.15, 12:01
            A tak ogólnie to jedna wielka ściema z tym twoim komentarzem bo nie pobierają 4000zł. a o połowę mniej więc weź się do roboty i nie pisz bzdur na temat SWOJEJ konkurencji ja z nimi współpracuje w wynajmie mojego mieszkanie od 3 lat i nigdy nie pobierają prowizji od Wynajmującego. Takie opinie pisze konkurencja którą boli że Alt od 18 lat jest na rynku i ma się coraz lepiej.
            • zenkot1 Re: Alternatywa -Poznań 24.04.15, 20:55
              Ostatnio zostaliśmy oszukani przez kobietę, od której kupiliśmy za pośrednictwem Alternatywy mieszkanie. Nie rozliczyła się z nami za zużytą wodę i ogrzewanie. Nie odbiera telefonu, podobno zmieniła adres zamieszkania. Można z tym iść do sądu, ale oszuści wiedzą, że to duża fatyga i i liczą na to, że jak już ktoś wystąpi z powództwem to w ostateczności. Piszę o tym bo niby co ma do tego Biuro. A jednak. Ta pani jest podobno stałą ich klientką, a takie jej zachowanie (sądzę, że nie pierwszy raz) rodzi różne podejrzenia. Tym bardziej, że zgłosiłem to w Alternatywie, powiedzieli, że oczywiście wyjaśnią i pomogą. Ale tylko powiedzieli.
        • 79jacek Re: Alternatywa -Poznań 03.07.15, 12:39
          Miałem przyjemność kupić mieszkanię przez Alternatywę , razem z żoną byliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, nie jesteśmy z Poznania , o nic nie musieliśmy się martwić wszystko co związane ze sprzedażą było zalatwione szybko i profesjonalnie i w bardzo przyjemnej atmosferze od samego początku do końca,
    • zwierzak6311 Re: Biuro Nieruchomości Alternatywa - ktoś zna??? 17.10.15, 00:38
      Biuro jest OK.
      Działa od kilkunastu lat - sam korzystałem z ich usług w 2006 roku - wszystko było w porządku.
      Nagonka na Alternatywę to zmowa kiepskich,nowych pseudo pośredników którzy nie mogą pogodzić się z uczciwymi i jasnymi zasadami współpracy Klient-Pośrednik (dotyczy to umów pomiędzy biurem a klientem).
      Obecnie ponownie korzystam z ich usług przy sprzedaży kawalerki ul. Rybaki - innym "Pośrednikom" odmawiam .
    • Gość: Opiniotwórca Re: Biuro Nieruchomości Alternatywa - ktoś zna??? IP: *.play-internet.pl 18.01.17, 20:18
      Nie polecam! A szczególnie proponowanych mieszkań na wynajem przy ul. Śmiałego 12a i 12d. Właściciele są problematyczni, czepliwi, szczególnie właścicielka. Płacisz nie wiesz za co. Rachunki to wycinek, opisany w notatniku..żadnych podstaw. Przy byle awarii, problemie (nie po mojej stronie) pretensje ze strony Właścicielki (że to mój problem, że nie muszę mieszkać). Lepiej o nic nie pytać, nie mieć żadnych problemów, a usterki naprawiać we własnym zakresie.
      Nie polecam!
      • Gość: mirabelka Re: Biuro Nieruchomości Alternatywa - ktoś zna??? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.10.17, 14:51
        Właściciele na Śmiałego to chyba rodzice szefowej biura nieruchomości. Hajs się zgadza :-)
        Cyrk na kółkach, rachunki zawierają opłatę nawet za... światło wejściowe czy sprzątanie, które (przy dobrych wiatrach) jest raz na 2 tygodnie. Właściciele w ŻADEN sposób nie dbają o lokum. Paru sąsiadów, gdy się wprowadzało, zastawało majstra, który malował ściany w pokoju. Ludzie, przecież to jest jakaś paranoja... Również nie polecam...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka