Dodaj do ulubionych

Prezydencki lobbing w sprawie autostrady A2

23.01.06, 23:18
Marcinkiewicz to burak ze wschodu. Trudno się dziwić, że zamiast płatnej
autostrady chce autostradę-widmo, ale państwową. Jak ktoś przyjechał do
Landsberga*) zza Buga, to przywiózł zwyczaje wróżenia z fusów ze sobą.

Od mieszania herbata nie robi się słodsza (dc/n=0 ;). To przysłowie z czasów,
gdy nie było cukru, nadal jest aktualne. Jak się zmieni plany, to polecą
koszty, a nie autostrada.

*) Landsberg to Gorzów, który nigdy nie był wielkopolski
Obserwuj wątek
    • pan.nikt Re: Prezydencki lobbing w sprawie autostrady A2 23.01.06, 23:37
      Marcinkiewicz zza Buga??

Kazimierz Marcinkiewicz

Data i miejsce urodzenia: 20-12-1959, Gorzów Wielkopolski
      www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/217.htm
      www.marcinkiewicz.org/

od kiedy gorzów jest za Bugiem??
      No chyba, że dla Rosjan

a poza tym nie dziel ludzi na zza Buga, zza Wisły itd.
      Tylko na mądrych i głupich.
      Marcinkiewicz należy do tych pierwszych, a TY??
      • Gość: symbol Re: Prezydencki lobbing w sprawie autostrady A2 IP: *.echostar.pl 24.01.06, 00:02
        No nie! Czy Ty tzn. Pan Nikt zawsze musisz coś napisać? Zwłaszcza, że z reguły
        piszesz same bzdury! Mam dośc czytania Twoich postów. A Twój przedmówca ma
        rację! Marcinkiewicz to burak ze wschodu! I z całą pewnością nie należy do
        ludzi mądrych. Świadczą o tym przede wszystkim jego wypowiedzi i czyny rządu
        któremu kieruje. A podziały nadal pozostają a Wisła i Bug dziela i to bardzo.
          • Gość: Zbyszek Ty nawet nie musisz udawać głupiego, panie nikt IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 24.01.06, 00:51
            To miasteczko Landsberg faktycznie nigdy nie było polskie ani "wielkopolskie" i
            facet ma rację, że ten burak nie ma naszych korzeni bo po prostu mieć ich nie
            może. To że się tam urodził jest ważne tylko wg komunistycznych poglądów, że
            decyduje prawo ziemi a nie prawo krwi. Istotne dla tego faceta jest prawo krwi
            (czyli z kogo się urodził) a nie gdzie się to zdarzyło. Zresztą gdybyś akurat
            nie udawał głupiego to byś przyznał mu rację, bo przecież myślisz tak samo,
            tyle że o Żydach. Ale nie chcę Ci wypominać antysemickich poglądów, bo i tak je
            wszyscy znają a ja już tym rzygam.
            • pan.nikt Re: Ty nawet nie musisz udawać głupiego, panie ni 24.01.06, 01:03
              A jednak mam wątpliwości.
              Jestem Poznaniakiem z urodzenia.
              Ojciec pochodził z Warszawy.
              Matka stąd.
              I co?
              Kim wg ciebie jestem??

I druga rzecz.
              mam kolegę z Gorzowa Wlkp.
              Nawet trochę starszy niż premier.
              On naprawdę czuł sie Gorzowianinem.
              Tam się urodził, tam wychował.
              Znał doskonale (zdolny jest facet) historię Gorzowa. Znal doskonale geografię
              tych terenów.

Co innego starsi, przesiedleni, co innego tam urodzeni.

A co powiesz o takich tyglach jak np Gdynia (nowe miasto zasiedlone przybyszami
              ze wsząd), podobnie Noiwa Huta, Konin, Kwidzyn i kilkanaście innych prężnie
              rozwiniętych ośrodków.

I na koniec.
              Dlaczego ktoś pochodzacy ze wschodu jest głupszy od poznaniaka??
              W czym??

A w czym poznaniacy są tacy dobrzy??
              Mieliśmy kilku ministrów w III RP, ba mieliśmy Panią premier.

Czy ci nasi aż tak błysneli??

Powtórzę:
              Dzielę ludzi na madrych i głupich, na uczciwych i złodzieji

Żydów też.

• l.george.l Re: Prezydencki lobbing w sprawie autostrady A2 23.01.06, 23:58
      lmblmb napisał:

> Marcinkiewicz to burak ze wschodu. Trudno się dziwić, że zamiast płatnej
      > autostrady chce autostradę-widmo, [...]

Gdyby nie fakt, że Ty, ja, my wszyscy płacimy Doktorowi za wjazd TIRów na A2, to właśnie nadal mielibyśmy autostradę-widmo, po której nic nie jeździ. Nie zastanawiałeś się nigdy, jaki miał w tym Doktor interes, by mu nic po drodze nie jeździło?
      Oczywiście, że autostrady powinny być państwowe i przynajmniej do czasu zrównania się ze starą Unią bezpłatne.
      • teclaw AWSA to mafia 24.01.06, 09:03
        Niby nie wie czy do 2009 mozna wybudowac drogę... rozgonic tą mafie - co to za
        autostrade niby zbudowali - zbyt cienka wrstwa asfaltu, brak jakichkolwiek
        zjazdów oprócz poznania i początku oraz konca - to nie jest autostrada dla
        zwykłych ludzi!!!
        Poza tym i tak wszyscy na nia łozymy setki milionów rocznie + gwarancje Skarbu
        Państwa - to ja juz wole aby to Państwo było właścicielem i budowało tak jak np
        A4 na Śląsku badź A2 z Konina do Łodzi.
    • Gość: techno-log Re: Prezydencki lobbing w sprawie autostrady A2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.06, 02:49
      Dawno nie słyszałem takiego steku kłamstw i bzdur jak w Teleskopie na temat
      budowy autostrady.
      1. Rząd tzw. Prawa i Sprawiedliwości jeszcze przed odebraniem koncesji (może i
      są podstawy) już zaczyna budować odcinek do Świecka (może będą dwie autostrady
      AWSY i rządowa).
      2. Gdyby nie długi język (ja tego nie wiem, mnie za informacje nie płacą) Pana
      K 1,5 roku temu na jednej komisji kredyty by już były i budowa prawdobodobnie
      by ruszyła (no chyba, że to coś grubszego).
      3. Pan (tu długa lista tytułów i stanowisk częst będące w sobie w konflikcie -
      wydający koncesje i ją realizujący hihi!!) prezes Patalas zapomniał, że jak się
      nie ma kasy to i roboty nie ma (projekty i inne śpią od roku i kwiczą czekając
      na hasła do startu). Nie pieprzmy o programie natura, uzgodnieniach itd. z
      urzędami, bo tego nikt na drodze formalnej nie robi (może dogadują się na
      słowo "bez papieru" przy kawie. Kilka dni przed zmianą terminu zakończenia Pan
      P. zapewniał, że poprzedni termin jest trudny, ale aktualny (podobnie jak
      obecny).
      4. Premier Belka podarował AWSie grube pieniądze za przejazd TIRów i teraz
      jedyne wyjście to wprowadzenie winiet dla samochodów osobowych (tu podziękujcie
      kołnierzykom z PO i burakom z PSL-u)
      5. Lobing nic nie pomoże bez pieniędzy.
      Ps. Zadaniem AWSy jest zarabianie pieniędzy, a nie budowa autostrady!!! To jest
      tylko środek do zdobywania kasy.
      A dyskusja na temat Premiera z Gorzowa była na poziomie Poznania czy z
      przeproszeniem mieszkańców Mosiny???
      • t.o.m.e.k Coraz lepiej... 24.01.06, 08:48
        "Jesteśmy w stanie dokonać tego do 2009 r. - zadeklarował prezes spółki Andrzej
        Patalas"
        Z tego co pamiętam, pierwsze terminy zakładały oddanie tego odcinka do końca
        2006. Potem przesunięto je o rok. A teraz - szkoda gadać po takich
        deklaracjach...
        • teclaw "Zadaniem AWSA jest zarabianie pienędzy.... 24.01.06, 09:11
          ...a nie budowa autostrady" - ktos dobrze to napisał. AWSA nie ma zadnego
          interesu aby budowac dlaej A2. Teraz maja komfortową sytuacje -
          odpowiedzialnoości zero, stersu zero, pracy "zero" a kasa od państwa płynie
          szerokim strumieniem - tylko głupi pchałby się dalej w kłopoty.
    • Gość: Wielkopolska Marcinkiewicz jest spoko IP: *.icpnet.pl 24.01.06, 15:34
      Na dziś można stwierdzić że Marcinkiewicz jest o kilka klas lepszy niż jego
      poprzednicy Miller i Belka

Gorzów oczywiście jest wielkopolski,należy go jak najszybciej anektować:-)
      podobnie jak i Wschowę oraz inne historyczne ziemie wielkopolskie obecnie w
      granicach woj. kujawsko-pomorskiego
    • lodzkie.autostrady Re: Prezydencki lobbing w sprawie autostrady A2 25.01.06, 03:03
      Jeśli AWSA ma dalej pobierać tak wysokie opłaty za przejazdy i ślimaczyć się na
      każdym kroku, a w dodatku zabierać tak dużo pieniędzy za to, aby ciężaróki mogły
      jeździć darmo... to może już lepiej niech Państwo buduje autostrady, zarówno od
      Nowego Tomyśla do granicy, jak i ze Strykowa do Warszawy.
      • siskom.waw.pl Re: Prezydencki lobbing w sprawie autostrady A2 26.01.06, 00:08
        Też tak myślimy. Zresztą w przypadku A2: Stryków - Konotopa budowanie za
        państwowe jest lepsze, bo nie jest zmianą decyzji o tym kto buduje. A dobre
        połączenie między Łodzią i Warszawą (również kolejowe) jest potrzebne jak
        najszybciej i nie może yć odwlekane przez dodatkowe wyłanianie koncesjonariusza.

Budowa w systemie koncesyjnym jest bardzo dobrze widoczna na przykładzie A-1.
    • Gość: jajarz Artykul z GW z 2003 roku !!!! IP: *.dip.t-dialin.net 08.02.06, 23:51
      Autostrada A2 - coraz bliżej granicy
      Gazeta Wyborcza, 13 listopada 2003r.

Kiedy rozpocznie się budowa kolejnego odcinka A2 - z Nowego Tomyśla do Świecka?
      Według Autostrady Wielkopolskiej SA we wrześniu 2004 r., ale niewykluczone, że
      prace zaczną się nawet dwa miesiące wcześniej.

Już za trzy tygodnie otwarty zostanie odcinek A2 z Wrześni do Poznania,
      natomiast za rok - z Poznania do Nowego Tomyśla. Wszystko wskazuje też na to,
      że jeszcze zanim zakończy się budowa tego drugiego odcinka, AW SA zacznie
      budować autostradę z Nowego Tomyśla do Świecka. Spółka negocjuje w tej sprawie
      z Ministerstwem Infrastruktury już od kilku miesięcy. Wartość inwestycji to
      jednak kwota rzędu 700 mln euro i dlatego rozmowy trwają tak długo. Mimo to
      przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu,
      którzy reprezentują stronę rządową, są optymistami. - Budowa kolejnego odcinka
      A2 powinna się rozpocząć już 1 lipca 2004 r. - mówi Piotr Chodorowski,
      wicedyrektor poznańskiej GDDKiA.

AW SA zakłada ostrożnie, że w maju lub czerwcu przyszłego roku nastąpi tzw.
      finansowe zamknięcie przedsięwzięcia, więc na plac budowy drogowcy mogliby
      wejść we wrześniu. Nie wyklucza jednak, że negocjacje z rządem zakończą się
      wcześniej (w marcu) i budowa zostanie przyspieszona.

Więcej w Gazecie Wyborczej.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka